Dropshipping: akár pénz nélkül is elkezdheteted

2017-04-18
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Ha már szóba került az internetes vásárlás tegnap, egy másik lehetőségről is szeretnék írni.

Sokan szenvednek attól, hogy szeretnének vállalkozni, de igazán se nagy ötletük nincs, se komoly tőkéjük.

Nekik remek lehetőség a dropshipping, ami már közel húsz éve létező lehetőség, bár csak az utóbbi években lett igazán közismert.

Mi a dropshipping lényege? Röviden annyi, hogy te úgy értékesítesz termékeket, hogy valójában minden lényeges dolgot egy másik cég csinál a háttérben.

Van egy webáruházad, ami elektronikai termékeket, sportruhákat, kitűzőket, konyhai eszközöket, vagy bármi egyebet árusít.

Azonban amikor befut egy rendelés, neked mindössze annyi a dolgod, hogy továbbítod a rendelést a mögöttes cég felé, aki a te nevedben, a te logoddal becsomagolja az árut és kipostázza azt a vásárló felé.

Ez működik országon belül (magyar nagyker vállalja, hogy közvetlen szállít a vevőidnek a te nevedben), Európából és természetesen Kínából is.

Neked nem kell árukészletet fenntartani, nem kell invesztálni a raktározásba, csomagolásba és semmi egyébbe, mindössze a marketingről és a saját weboldaladról kell gondoskodnod.

Kezdő vállalkozásoknak ideális állapot, a legrosszabb esetben egy konyhakészen vehető webáruház költségét bukod és az idődet, amit belefektettél.

Az első probléma a nagyker megtalálása, amely vállalja a mögöttes munkát.

A megoldás a Google. Csak írd be a megfelelő kulcsszavakat (dropshipping, wholesale, warehouse és a többi). Sajnos az igazi gyártók és nagykerek marketingje pocsék, ezért időt kell rá szánnod, de találni fogsz olyat, aki vállal ilyen terjesztést.

A kínai áruházak közül jóformán mind vállal ilyet, mint szinte mindenki az Ali Express-en, vagy a Deal Extreme.

(Az ugye megvan, hogy neked egyáltalán nem csak a magyar piacon lehet eladni a termékeket, hanem bárhol a világon? Nyugodtan csinálhatsz amerikai, szlovák, vagy német webshopokat és dolgozhatsz helyi dropshipping cégekkel. Persze azért a jogi és adózási hátterének járj utána előtte.)

Ha egy kicsit utánaolvasol fórumokon, sokan keresnek havi 10-15 ezer dollárt havonta így. Csinálnak 20-30 weboldalt és azokat reklámozzák. (Egy random példa)

A legelső kérdés, miért vásárolna valaki tőled. Ha erre a kérdésre megtaláltad a választ, nyert ügyed van. Pont azért vesznek tőled fűmagot, gereblyét, függönykarnist, vagy bármit, amiért mástól vennék meg. Ha megbízhatónak tűnsz, ha tényleg megkapják, amit rendelnek, miért ne tőled vennék? Egy másik kereskedő sem tud olcsóbb lenni, mint te.

Vagy igen, de neked jobb a marketinged. Jobban megtalálod a célcsoportot a Facebook-on, vagy a Google-ben. Bizalomgerjesztőbb az oldalad, vagy jobban ösztönöz a vásárlásra.

Igazán sikeres akkor leszel, ha egy rétegterméket találsz, amit kevesen árulnak, nem akkor, ha te vagy a századik az adott termékkörben. Egy ismerősöm drága francia írószereket árult így. Milliomos nem lett belőle, de sok munkát nem is tett bele, a fizetését pedig megduplázta egy-egy jobb hónapban.

Természetesen lesznek problémák is.

Első ilyen probléma, hogy mondjuk Kínából vagy az Egyesült Államokból küldik a terméket és sokára ér a vásárlóhoz. Erre két megoldás van: gyorsabb (de drágább) postázási megoldással rendeled vagy az európai raktárból.

Visszaküldés: előfordul, hogy a vevő rosszat rendelt, vagy nem tetszik neki. Ilyenkor a te címedre küldi vissza. Te vagy eladod megint a terméket a legközelebbi vevőnek, aki ilyet keres, vagy benyeled a veszteséget. Fontos, hogy kezeld a minőségi kifogásokat, mert egyébként nem leszel hosszú életű a piacon.

Minőség: olcsó húsnak híg a leve, válogasd meg, kivel dolgozol együtt. Ne olcsó akarj lenni, hanem jó, ne árulj mindenféle gagyi terméket. A dropshipping nem hulladék termékek drágább eladását jelenti, vagy hogy a vevő helyett rendelsz valamit egy gagyi webshopból, hanem kiskereskedelmi forgalmazást raktárkészlet nélkül.

Árazás: számold ki, mennyit költesz mondjuk Facebook hirdetésre, mire egy vevőd lesz belőle. Azt add hozzá a beszerzési árhoz, plusz az egyéb költségeidet és némi profitot. Ha a kaspó szettet 4.500 Ft-ért kapod és háromezer forintot költesz reklámra, mire eladsz egy készletet, akkor olyan tízezer forint körül kell eladnod darabját.

Vám és adózás: ha Unión kívül érkezik a csomag és 22 eurónál drágább, könnyen lehet, hogy áfát kell a címzettnek miatta fizetni, aki ezt nyilván zokon fogja venni. Erre készülj fel, vagy úgy hogy Unión belülről érkezik az áru, vagy fizesd ki a vevő költségét.

Kezdő vállalkozást KATA-sként érdemes elkezdeni, de arra figyelj, hogy ott nincs költségleírás, vagyis a teljes árbevételed után fogsz adót fizetni, nem csak a haszon után. Megoldás lehet még, ha Romániába költözöl és ott csinálsz céget (Cikk). Ha megy az üzlet, majd ráérsz beszélni egy adótanácsadóval, milyen adózással jársz a legjobban.

Rengeteg weboldal és fórum foglalkozik ezzel a témával, ha egy kicsit rákeresel, rengeteg ötletet és tippet kapsz. Amit én szerettem volna, hogy felhívjam a figyelmedet a lehetőségre, miszerint nagy ötlet és komoly tőke nélkül is lehet vállalkozni, akár munka mellett is. Persze itt sem adják ingyen a sikert, időt és energiát kell belefektetned, hogy megtaláld a megfelelő partnereket, megtanuld az online marketing alapjait, fejleszd a lehetőségeidet.

De egyáltalán nem olyan nehéz az elindulás, mint elsőre látszik. Ha szeretnéd kipróbálni, vágj bele, túl sok vesztenivalód nincs, a tőkehiány már nem lehet kifogás. Sok sikert előre is.

Hozzászólások:

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram