Életbiztosítás: így értelmezd

2017-04-04
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Már többször előfordult, hogy nagyszerű kockázati életbiztosítást ajánlottak a tanácsadást kérőknek, csak aztán kiderült, hogy oka van az olcsóságnak.

Most éppen az adott biztosítás évi 10 ezer forintért fizet csillió forintot, ha meghalnál, de térit akkor is, ha műteni kell, vagy ha megrokkansz, de még a kórházban töltött napokra is fizet.

Mindez gyönyörűen egymás alatt felsorolva, kiemelve, az olcsóság kihangsúlyozva.

A lényeg pedig az első mondatban szerényen leírva: be van szúrva egy nem feltűnő baleset szócska a mondatba. Vagyis ez nem életbiztosítás, hanem csak egy balesetbiztosítás.

Tehát csakis akkor fizet egy fillért is, ha mindez baleset miatt történik.

Ha rákban halsz meg, vagy tüdőgyulladásban, akkor már semmire sem fizet.

Ha nem baleset miatt kerültél kórházba, megint csak nem számíthatsz erre a biztosításra, ahogy akkor sem, ha nem baleset miatt rokkantál meg.

Ennek van egy további szűkítése: a közlekedési balesetbiztosítás. Ez még olcsóbb, de ez már csak akkor fizet, ha közlekedéssel összefüggésben történt a káreset, otthoni vagy munkahelyi balesetre nem térít.

Tehát erre vigyázz. A műtéti térítés minden esetben fizet. (Na jó, ez sem igaz, mert általában csak úgynevezett nagyműtétek esetén, amiről lista van, mi számít annak. De ilyen mélyen nem akarok belemenni.)

A baleseti műtéti térítés csak akkor, ha baleset miatt kell műteni.

A közlekedési műtéti térítés csak akkor, ha közlekedési balesettel összefüggésben kell műteni.

Ugyanígy a körházi napi térítés és az összes többi is.

(Na még egy kis adalék: némelyik biztosítás már az első kórházi naptól fizet, másik csak a negyedik naptól, a harmadik a tizediktől, a negyedik csak ha legalább négy napot bent vagy, de akkor az első naptól visszamenőleg és a többi. Nagyon nem tudod összehasonlítani a biztosításokat, ha nem értesz hozzá, mert könnyen kiderül, hogy az olcsó lesz a drága, ha szükséged lenne rá. Ezért sincs semmi értelme a netes lakásbiztosítás kalkulátoroknak sem, mert nagyon nem mindegy, mit fizet mondjuk betöréskor és ebből mennyi lehet maximum a műszaki cikk és számít-e fel önrészt, mint mostanában kezd divat lenni. Nem mindegy, hogy a teljes lopáskárt fizeti, vagy csak 500 ezer forintig, vagy 500 ezer forintig, de maximum ebből 100 ezer forint lehet műszaki cikk, esetleg van 50 ezer forint önrész is lopáskár esetén. De erről majd írok bővebben máskor.)

S nincs is ezzel semmi baj. Ez a biztosítás azért olcsó, mert nem életbiztosítás, csak balesetbiztosítás. Ha ezzel tisztában vagy és úgy gondolod, hogy ennyiért megéri, nyugodtan megkötheted.

A baj abból van, hogy nem egy esetben ez úgy van eladva, hogy hamis biztonságérzetet ad a tudat, hogy van életbiztosításod, mert a reklámja erről szól. De nincs olyanod, csak azt sugallják.

Amit megtehetsz, az két dolog: ha valamilyen biztosítás túl olcsó, akkor ott valami huncutság van a háttérben. Tehát ilyenkor gyanakodj, hogy nem azt kapod, amit gondolsz.

A másik, hogy józan paraszt ésszel próbáld meg értelmezni a leírtakat és szentelj figyelmet minden szónak. Olvasd el a tájékoztatót is, abból úgyis pontosan kiderül, mikor fizet és mikor nem egy biztosítás.

Hozzászólások:

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram