"Kiszámoló" csoportos kockázati életbiztosítás

Hová navigáljunk? 

Általános információk:

Mi az a kockázati életbiztosítás?

Ahogy az ember biztosítja a lakását, autóját üzlethelyiségét az anyagi károk ellen, ugyanígy érdemes biztosítást kötni az embernek a legfontosabbra: saját magára, ha vele történik valami nem várt, komoly anyagi kiadással vagy a munkaképesség elvesztésével járó esemény. Ilyen lehet egy haláleset, rokkantság, kórházi ápolás, rákos megbetegedés, infarktus, stb.

Kinek van szüksége kockázati életbiztosításra?

Ez különösen akkor nagyon fontos, ha valaki családfenntartó, a gyerekeiről vagy az idős szüleiről is az ő bevételéből kell gondoskodni. Egy váratlan haláleset, de akár súlyos sérülés is romba döntheti a család pénzügyi életét. Ez ellen nyújt védelmet vagy enyhítheti a kieső jövedelmet egy kockázati életbiztosítás.

A kiszámoló csoportos életbiztosítás akár 40 millió forintot fizet, ha a biztosított akár balesetben, akár betegségben meghal. Szintén hasonló összeget fizet baleseti rokkantság esetén, de választható olyan csomag is, ami fizet rák, infarktus táppénz, kórházi ápolás esetén is.

Egy 40 millió forintos életbiztosítás már havi 5.990 Ft-tól elérhető, egyéb költségek nélkül.

Fontos kiemelni a félreértés elkerülése végett, a kockázati életbiztosítás nem “pénzgyűjtögetős” biztosítás, itt csak akkor van kifizetés, ha a biztosítás futamideje alatt valamilyen olyan kár következik be, amire szól a biztosítás. Amennyiben a futamidő alatt nem volt káresemény, a biztosítás kifizetés nélkül megszűnik. (Hasonlóan bármilyen másik vagyonbiztosításhoz, például egy lakásbiztosításhoz.)

Mi az a csoportos kockázati életbiztosítás?

A biztosítók nem egy-egy emberrel kötnek szerződést, hanem egy nagyobb csoporttal, egy cég munkavállalóira vagy az egyesület tagjaira. Mivel sokkal kisebb így a biztosító költsége, lényegesen olcsóbb díjakat lehet elérni. A nagy létszám miatt a biztosító egy-egy tag életkorával sem foglalkozik, hanem egy átlagos biztosítási díjat számol ki mindenkire.

További információk a Gyakori kérdések menüpont alatt. Kérjük olvassa el figyelmesen az ott leírtakat.

Hogyan lehet belépni?

A belépés menete egyszerű, csak három postai levelet kell írni, egyet az egyesületnek, majd miután az egyesülettől kapott tagsági számot, egy-egy postai levelet a két biztosítónak, illetve meg kell adni egy online kérdőívben az elérhetőségi adatokat.

Ennyi az egész. Miután a biztosítók elfogadták a jelentkezést, a további információt e-mailben megkapja.

Részletek itt. 

Milyen választható csomagok vannak?

Mindkét biztosítónál négy-négy csomag közül választhat a saját szükségeinek megfelelően.

Erről itt talál további információt.

Hol tudom ellenőrizni a biztosításomat?

Erre és a hasonló kérdésekre az alábbi menüpontban talál választ:

Kérdések és válaszok itt.

Elérhető dokumentumok:

Letölthető dokumentumok itt.

Belépés menete:

Ha szeretnél belépni az életbiztosításba is, egyszerű dolgod van, pár lépést kell csak megtenned.
A belépés nagyon egyszerű, röviden:

– Kitöltesz egy online kérdőívet az elérhetőségeiddel és azzal együtt küldesz egy postai levelet az egyesületnek a belépési kérelmeddel.

– Ezután a postai levél alapján visszaigazoljuk e-mailben a belépésed kb. egy-másfél héten belül és kapsz egy tagszámot.

– Ezzel a tagszámmal írsz a két biztosítónak egy-egy levelet az egészségügyi nyilatkozatoddal, ami alapján a biztosító el tudja dönteni, akar-e téged biztosítani. (Kizáró okok lejjebb.)

Ennyi volt az összes dolgod. A biztosítók majd nekünk írnak, hogy elfogadtak-e vagy sem, ha igen, a további teendőkről (vagyis a díj fizetéséről) majd kapsz egy e-mailt.

Ennyire egyszerű, de tényleg.

Ugyanezt részletesen kifejtve olvasd el:

Az egyesületi életbiztosításhoz azok csatlakozhatnak, akik az egyesület pártoló tagjává válnak. Ők elfogadják az egyesület céljait (a pénzügyi kultúra terjesztése) és kitöltik a nyilatkozatot, miszerint kérik a felvételüket az egyesületbe.

Tagdíj nincs, viszont az egyesület kiadásaira havi 300 (évi 3.600) forintot támogatásként elfogadunk, ha valaki szeretne a biztosításhoz is csatlakozni. Ebből fizetjük a bankköltségeket, a könyvelőt, az adminisztrátort, irodaszereket és egyéb kiadásokat. Ha nem kapunk támogatást, mivel más bevételünk nincs, az egyesület gyorsan mínuszos lenne. Ha valaki több támogatást szeretne küldeni, azt köszönettel elfogadjuk. A támogatást legegyszerűbb év elején egy összegben küldeni.

Az egyesületbe nem csak a biztosítás miatt érdemes belépni, viszont ahhoz hogy egyáltalán a biztosító szóba álljon veled, egyesületi pártoló tagsággal kell rendelkezned.

Első körben be kell lépned az egyesületbe és kapnod kell egy tagszámot.

Ezért töltsd ki először ezt az online belépési kérdőívet és add meg az elérhetőségeidet, illetve a pontos beazonosításhoz szükséges egyéb adataidat, hogy szükség esetén tudjunk veled kapcsolatot létesíteni. Eszünk ágában nincs se írogatni neked, se hívni téged, viszont van úgy, hogy szükséges, például valamilyen technikai hiba miatt nem érkezett be az utalásod. Ezért olyan adatokat adj meg, ahol elérünk és olyan e-mail címet, amit legalább hetente olvasol.

Lehetőség szerint ne céges e-mail címet és telefonszámot adj meg, mert egyáltalán nem biztos, hogy négy év múlva is ott fogsz dolgozni, amikor el kell érnünk egy elmaradt befizetés miatt.

Fontos! Itt még ne állj meg, mert postára is kell adnod egy levelet, az online form csak az elérhetőséged miatt kell. (Majd később írsz még levelet a két biztosítónak is, ha megkaptad tőlünk a visszaigazolást az első leveled után.)
Ezután töltsd ki a papír alapú belépési kérelmet is, amit itt találsz. Ne felejtsd el mindkét oldalt aláírni és aláíratni a két tanúval.


Küldd el a papír alapú belépést erre a címre:
Kiszámoló Egyesület
1676 Budapest
Postafiók 55

A levelet NEEEEEEEEEE ajánlottan küldd.

Leírom még egyszer: az AJÁNLOTT LEVELEKET NEM VESZEM ÁT, nincs napi fél órám senki kedvéért üldögélni a postán. Ha ajánlottan küldted a levelet, majd visszakapod és újra tudod küldeni normál levélként.

Tehát eddig kitöltötted az online belépési kérelmet az elérhetőségeiddel és postára adtál egy levelet.
Ezután kb. egy-másfél hét múlva e-mailben megkapod a választ a belépési kérelmedre és kapsz egy tagsági számot. (Csak akkor tudunk értesíteni, ha kitöltötted az online form-ot is!)

Mostantól tag vagy, léphetünk tovább.

(Ha nem lenne egyértelmű: addig ne lépj tovább, amíg nem igazoltuk vissza a belépést az első postai leveled után, mert a tagszám fog kelleni a továbbiakban. Ha megvan a tagsági számod, innen folytasd a belépési folyamatot.)

Első lépésként döntsd el, van-e olyan kizáró ok, ami miatt jelentkezni is felesleges a biztosításba:

– 55 éves elmúltál. A belépési kor maximuma 55 év, a kilépési kor 60 év. Abban a hónapban, amikor betöltöd az 55. évet, már élnie kell a biztosításodnak. Vagyis legkésőbb az 55. születésnapod előtt két hónappal jelentkezz.

– Veszélyes foglalkozásod van. Ide tartozik a legtöbb építőipari munka (ács, bádogos, állványozó, magas és mélyépítő, villanyszerelő, stb.), tűzoltók nem irodai alkalmazottai, mentősök, tűzszerész, fegyveres biztonsági őr, cirkuszban dolgozók, faipari alkalmazott, fakitermelő, ipari alpinista, bányász, olajbányász, vájár, kohóipar, feldolgozóipari fizikai alkalmazott, veszélyes vegyszerekkel dolgozók, energiatermelésben dolgozók, stb.)

Katona, rendőrség fegyveres tagjai azzal a kizárással csatlakozhatnak, hogy a fegyveres munkavégzéssel összefüggő sérülések esetén nem fizet a biztosító.

– Vak, gyengénlátó, siket, mozgássérült vagy. (Nagy a balesetveszély.)

– Bármikor átestél infarktuson, agyvérzésen, stroke-on, rákon, továbbá sclerosis multiplex-ben szenvedők, egyéb autoimmun betegségben szenvedők, cukorbetegek, szívbetegek, vérképzési rendellenességben szenvedők, pszichiátriai kezelés alatt állók, túl magas vérnyomásban szenvedők.

– Erős túlsúllyal küzdesz, a BMI indexed 32,4 felett van. Itt tudod ellenőrizni az értékét. Ilyenkor érdemes egy hosszútávú fogyókúra és életmód-váltás után jelentkezni a biztosításba.

– Erős dohányos vagy, napi 15 szálnál többet szívsz.

– Napi egy üveg sörnél, vagy annak megfelelő alkoholmennyiségnél többet fogyasztasz.

– Droghasználó vagy.

(Ezektől függetlenül a biztosító még elutasíthatja indoklás nélkül a jelentkezésedet.)

Figyelj arra, hogy kárfizetés előtt a biztosító ha szükséges, születésedtől kezdve bekér minden egészségügyi papírod és az is kínos, ha munkaruhában találnak egy építkezésen, ahol munkavállaló voltál, rád dőlve az állvány, miközben azt nyilatkoztad, hogy irodai alkalmazott vagy. Ezért bár lehet hazudni, de nem érdemes, a biztosító elutasíthatja a kárfizetést, ha hamis adatokat adtál meg és ez összefüggésben áll a káresettel. Szóval ezzel ne játssz.

Ha bármilyen olyan betegséged esetleg műtéted volt, vagy állandó jelleggel gyógyszert szedsz, amit beírtál az egészségügyi nyilatkozatba, érdemes mindjárt csatolni is az azzal összefüggésben álló iratokat. (Orvosi leletek, zárójelentések, stb.) A biztosító 90%-os eséllyel úgyis bekéri ezeket, jobb egy felesleges kört megspórolni.

Magas vérnyomás esetén ezt a nyilatkozatot alapból küldd el az Uniqának.

Ha nincs olyan kizáró ok, amiért nem érdemes jelentkezned, akkor második lépésként válassz biztosítási csomagokat, egyet az Uniqától és egyet az NN-től

Itt találod a csomagokat.

Gondold meg alaposan, melyik csomagot szeretnéd, mert nincs mód később változtatni, kivéve indokolt esetben, biztosítási évfordulókor. Nagyobb csomagra váltás esetén új elbírálásra is szükség lehet.

Eddig kitöltöttél egy online kérdőívet és feladtál egy levelet az egyesületnek, amire mostanra kaptál választ e-mailben.
Már csak egy-egy levelet kell küldened a biztosítóknak és készen vagy.

Azonban előtte legyél biztos benne, hogy megismerted a biztosítás részleteit és olvasd el ezeket a dokumentumokat: Uniqa rövidített leírás, NN rövidített leírás, Uniqa biztosítási feltételek, NN biztosítási feltételek. További dokumentumok a “Dokumentumok” fül alatt.

Az Uniqa biztosításához töltsd le, utána lehetőleg géppel töltsd ki, majd nyomtasd ki ezt a dokumentumot. (Ne felejtsd el mindenhol aláírni. A szerződő a Kiszámoló Egyesület, ott nem kell aláírnod.)

A legutolsó nyomtatvány a kedvezményezetti nyilatkozat, azt nem kötelező kitöltened, ha azt szeretnéd, hogy a törvényes örököseid örököljék a biztosítási pénzt halálod esetén. (Azonban ha ők még kiskorúak, akkor bizony a gyámügy fogja kezelni a pénzt. Ha ezt szeretnéd elkerülni, töltsd ki a haláleseti kedvezményezett nyilatkozatot.)
A haláleseti kedvezményezett nyilatkozaton a szerződő neve Kiszámoló Egyesület, a kötvényszám 4749653, a “szerződő cégszerű aláírása” helyett hagyd üresen, azt mi fogjuk aláírni a biztosítónál. Azonban mindenhol máshol írd alá az összes lapot!

Figyelj arra oda, hogy minden helyen aláírd és minden kérdésre válaszolj!

Ha nem írod be mondjuk a testsúlyodat, foglalkozásodat vagy a házi orvosod nevét, esetleg valahol nem írod alá, az egészet vissza fogják dobni!

Tehát még egyszer: Ha csak egy kérdésre nem válaszolsz, vissza fogják dobni az egészet mindkét biztosítónál. Inkább háromszor nézd át, hogy minden egyes kérdésre válaszoltál és mindenhol aláírtad, ahol kellett.

Ezután tedd a mindenhol aláírt és helyesen kitöltött két (vagy három) dokumentumot egy borítékba és küldd el erre a címre. (Ügyelj a pontos címzésre, különösen a Vállalati személybiztosítások sorra!)

Uniqa Biztosító
Vállalati személybiztosítások r. “Kiszámoló”
1134 Budapest,
Róbert Károly krt. 70-74.

Már csak az NN biztosítónak kell egy levelet küldened.

Géppel töltsd ki és nyomtasd ki ezt a nyilatkozatot és amint már tudod, minden kérdésre figyelmesen válaszolj és minden egyes helyen írd alá az összes lapot, ahol alá kell írnod. Az asszisztencia szolgáltatás és a kedvezményezetti nyilatkozat itt sem kötelező.

Ha hiányzik a tagsági szám, e-mail cím, testsúly vagy valami kérdésre nem válaszoltál, vissza fogják dobni az egészet és küldheted be újra. Nézd át inkább még egyszer figyelmesen a nyilatkozatot.

Ezután a kitöltött nyilatkozatokat tedd be egy borítékba és küldd be a NN biztosító részére:

NN Biztosító 1364 Budapest, Pf. 247 címére, a borítékon feltüntetve, hogy KISZÁMOLÓ EGYESÜLET

Tipp: mivel a kedvezményezetti nyilatkozatokat a biztosítók elrakják, de másolatot vissza nem küldenek, abból csinálj két példányt és őrizd meg a másolatokat magadnál. Nyomtasd ki melléjük a két kötvényt, illetve a belépésed visszaigazolásáról szóló aláírt dokumentumot. Az egészet tedd egy mappába és add oda a házastársadnak és/vagy szüleidnek. Az a biztosítás, amiről csak te tudsz és rád van kötve, az nem biztosítás.

Ha mindent megcsináltál eddig, megint várj türelmesen.

A két biztosító az egyesületnek jelez vissza, hogy elfogadta-e a jelentkezésed esetleg további infót kérnek vagy hiánypótlást.

Ezután kapsz egy e-mailt tőlünk a további teendőkkel.

Már csak egy teendőd lesz: elutalni az általunk megadott közleménnyel egyhavi kauciót, az első havi díjat és az egyesület működését biztosító éves támogatás összegét, majd beállítani egy havi állandó átutalást a biztosítási díjjal. De erről kapsz majd egy e-mailt.

FIGYELEM! UTALNI KIZÁRÓLAG CSAK MAGYARORSZÁGI, FORINTOS SZÁMLASZÁMRÓL LEHET, DEVIZÁS ÉS FORINTOS REVOLUTOS UTALÁSOKAT AZOK KÖLTSÉGEI MIATT NEM FOGADUNK EL!!!

Amíg ezt az e-mailt nem kapod meg, semmilyen pénzt ne utalj. Az e-mailben minden le lesz írva részletesen.
Ha kérdésed van, írd meg a kiszamoloegyesulet kukac gmail pont com címre, tárgy kérdés az életbiztosítással kapcsolatban.

Elérhető biztosítási csomagok

Az egyesület a magasabb választható biztosítási összeg miatt két biztosítóval szerződött le. A két biztosító az NN és az Uniqa.

Mind az NN Biztosítónál, mind az Uniqánál négy-négy csomag közül kell választani egyet-egyet, tetszés szerinti kombinációban. Mindkét biztosítónál csak egy-egy csomagot választhatsz.

Fontos, hogy jól meggondold a döntést, mert később a csomagok nem változtathatóak, kivéve, ha az életkörülményeidben állt be változás, ami ezt indokolttá teszi, például gyereked született. Ebben az esetben csakis évfordulókor igényelhetsz másik csomagot, azonban ha nagyobb csomagra váltasz, a biztosító új egészségügyi elbírálást kérhet és akár el is utasíthat.

Egyik csomag sem olcsóbb vagy drágább, mint a másik, jól ki van számolva az összes, attól ne aggódj. Amelyik kevesebbe kerül, az kevesebb esetben is fizet.

Amit végig kell gondolnod, milyen biztosítási elemekre van szükséged. Amire nincs szükséged, azért feleslegesen ne fizess és fordítva, amire szükséged lenne egy káreset esetén, azon ne spórolj.

Ha infarktust, agyvérzést vagy rákot kapnál és fél évig lábadoznál, számítana-e az a 2-4 millió forint, amit a biztosítótól kapnál? Ha igen, kérd a kritikus betegségek vagy más néven 32 súlyos betegség csomagot, ha mellényzsebből megoldanád a kieső fél évet, ne fizess érte. Kórházi ápolás, táppénz, baleseti vagy bármely egyéb műtét esetén kapott kiegészítésre vagy anyagi támogatásra szükséged lenne-e egy elhúzódó betegség esetén? Ha igen, akkor kérd, ezeket is, ha nem, akkor neked felesleges.

Mi történne a három gyerekeddel, ha a fő pénzkereső az eddigi jó fizetés helyett 8-10 hónapig csak a 150 ezres TB maximumot kapná és az is elmenne gyógykezelésre és hol van még a lakáshitel-törlesztés? Ha ez nem probléma, feleslegesen ne fizess érte. Ha az lenne, válassz olyan csomagot, ami fizet táppénz vagy kórházi ápolás esetén is.

Mindkét házastársra kösd meg a biztosítást, vagy csak az egyikre? Gondold végig, mi történne, ha az egyik vagy a másik fél kiesik a jövedelemszerzésből. Ha a feleség otthon van és csak a férj fizetéséből élnek, amiből telne bébiszitterre is baj esetén, akkor főleg a férjet kell biztosítani. Ha az egyik fél fizetése nem elég, bármelyik fél kiesése anyagi gondot okozna, akkor mindkét felet érdemes biztosítani.

Ha családfenntartó vagy, mert gyerekeid (vagy idős szüleid) vannak, akiknek az anyagi biztonsága tőled függ, akkor mindenképp érdemes biztosítást kötnöd. (Kivéve, ha rendelkezel olyan vagyonnal, amiből ez megoldható. Ha van 200 milliós vagyonod, talán feleslegesnek tűnik még 40 milliós életbiztosítást kötni hozzá.)

Ha nincs, akit te tartanál el, de rokkantság, betegség ellen szeretnél biztosítást, kösd meg az egyedülálló csomagokat, ahol csak 1 millió forintot fizet a biztosító halál esetén.

Fogalmak (Figyelem, a szabados és bővebb leírást lásd a biztosítási feltételekben, ez csak egy rövid kivonat vagy ismeretterjesztés. Mindig a hivatalos verzió a mérvadó. Olvasd el az Uniqa röviditett tájékoztatóját és az NN-ét is, mielőtt továbbmész.):

Bármely okú halál: minden esetben (kivéve lásd kizárások), ha meghal a biztosított, fizet a biztosító. Akár tüdőgyulladásban hal meg, akár autóbalesetben.

Baleseti halál: erre csak akkor fizet, ha balesetben hal meg a biztosított. Ez lehet otthoni, munkahelyi vagy közlekedési.

Közlekedési baleseti halál: csak akkor fizet, ha közlekedési baleseti okból következik be a haláleset.

Az összegek összeadódnak! Ha neked van a példa kedvéért 20 milliós bármely okú, 15 milliós baleseti és 15 milliós közlekedési baleseti halálra biztosításod, autóbaleset esetén a biztosító 20+15+15 millió forintot fizet.

Hasonló a logika a műtéti térítés és a baleseti műtéti térítés között. Az egyik minden műtét esetén fizet (de van kicsi, közepes és nagy műtét, más-más szorzóval, bővebben a biztosítási feltételekben) a másik csak baleset miatt szükségessé vált műtétek miatt. Ugyanígy a rokkantság és a baleseti rokkantság, bármely okú kórházi ápolás és baleseti okú kórházi ápolás esetén.

Természetesen minél több esetben fizet a biztosítás, annál többe kerül.

(Az egyesületi költségekre havi 300 forintos támogatást köszönettel veszünk, az nincs benne az alábbi összegekben. Azt külön add hozzá a választott csomagokhoz.)

Az Uniqa biztosító csomagjai, amiből választanod kell egyet:


(Havi díjak az Uniqa biztosítónál: A csomag 4.790 Ft; B csomag 2.790 Ft; C csomag 7.044 Ft; D csomag 4.467 Ft)

Az NN biztosító csomagjai, amiből kell egyet választanod:




A példa kedvéért az Uniqa “A” és az NN “F” csomagját választottad.

Ebben az esetben a fizetendő havi díjad 4.790 Ft (Uniqa) plusz 2.950 Ft (NN) plusz a 250 forint az egyesületi kiadásokra, összesen 7.990 Ft havonta.

Ezért cserébe, ha meghalnál betegségben fizet a biztosító 2×20 millió forintot.

Ha balesetben halnál meg, 2×20 plusz 15 milliót. Közlekedési baleset esetén további 15 milliót.

Baleseti rokkantságra 2×20 milliót a maradandó rokkantság mértéke szerint, például 67%-os rokkant kap 26,8 milliót. Közlekedési baleset miatti rokkantságnál további 15 millió vagy annak a százaléka.

70%-os rokkantság felett további 12 millió, függetlenül attól, hogy baleset vagy betegség miatt következett be. (Uniqa)

Baleset miatti kórházi ápolás miatt naponta 15+10 ezer Ft, amíg benn vagy a kórházban.

Agyvérzés, infarktus, rák, stb esetén, ha nem halsz bele, 2 millió Ft (Uniqa)

És így tovább.

Ha fontos a táppénz-kiegészítés (mert minimálbérre bejelentett vállalkozó vagy például, vagy kevés a pénzügyi tartalékod és magas a lakáshiteled), azt az Uniqa “C” csomagja tartalmazza. Érdemes azt választanod, ha táppénzre, kritikus betegségre, kórházi ápolásra éppúgy fel akarsz készülni, mint a családod támogatására halál vagy rokkantság esetén. (A táppénz összege az első néhány hét után a fizetésed 60-70%-a attól függ, miért és meddig vagy otthon, de a felső összege maximalizált, a minimálbérhez van kötve, jelenleg maximum kb. 150 ezer Ft havonta, attól függetlenül, mennyit keresel.)

(Azt azonban fontos tudnod, hogy a táppénz-kiegészítés csak a hetedik nap után fizet és a táppénz és a biztosítótól kapott összeg nem lehet több, mint a hivatalos fizetésed 90%-a.)

Bármely okú kórházi kezelést a “C”, “D”, és a “H” csomag tartalmaz.

Kombinálhatod úgy is, hogy az egyiknél olyan csomagot választasz, ami mindenre fizet, a másiknak egy olcsót, így széleskörű biztosításod lesz, viszonylag olcsón.

Amint írtam, neked kell eldöntened, mi a fontos.

Még egyszer: ne az árát nézd a csomagoknak, hanem hogy mire van szükséged. Ha szükséged van a táppénz-kiegészítésre, akkor azt kérd, amelyikben ez megtalálható. Ha szükséged van anyagi támogatásra súlyos betegség esetén, akkor mind az Uniqánál, mind az NN-nél ilyen csomagot válassz.

Ha neked 4 millió nem tétel, amit súlyos betegség esetén fizetne a két biztosító, akkor viszont feleslegesen ne fizess érte.

A biztosítások feltételeit olvasd el figyelmesen itt és itt.

Dönts okosan és írd be a választásod a jelentkezési lapok megfelelő helyére.

Kérdések és válaszok:

Ezen az oldalon igyekeztünk minden felmerülő kérdésre választ adni az életbiztosítással kapcsolatban.
Mit jelent a “csoportos életbiztosítás”?
Szemben az egyéni kockázati életbiztosításokkal, itt a szerződő az egyesület és a biztosítottak azok a tagok, akik igényelték a biztosítást és folyamatosan fizetik annak a díját.
Miért jobb ez, mint az egyéni biztosítás?
Egy egyszerű válasz van erre: a nagy tömeg miatt egyrészt a biztosító sokkal olcsóbban adja ezt a biztosítást (kortól, dohányzástól és egyebektől is függően akár negyede-ötöde, mint az egyéni biztosítás), másrészt szintén a tömeg miatt a biztosító nem annyira kíváncsi egy-egy ember konkrét egészségi állapotára, mint egy egyéni szerződésnél. 

(Azonban egy egyszerűsített egészségügyi nyilatkozatot ki kell tölteni és ez alapján akár el is utasíthat valakit a biztosító. Tehát nem arról van szó, hogy a biztosító bárkit biztosít, akármekkora kockázatot is jelent az egészségügyi állapota. Kizáró okokat lásd a belépés menete menüpont alatt)
Mi a hátránya az egyéni kockázati biztosítással szemben?
Mivel ez egy csoportos biztosítás, évente a biztosítás évfordulója előtt 30 nappal a biztosítónak (és az egyesületnek is) joga van eldönteni, milyen díjjal akarja a következő évben biztosítani az egyesület tagjait. 

A legnegatívabb kimenet alapján akár fel is mondhatja a biztosítást a biztosító, ha nagyon nagy a kárhányad. (Eddig az elmúlt három évben nagyon jó a kárhányadunk, ezért ez egyelőre nem veszélyeztet minket, de a lehetőség ettől még fennáll és ezzel jó tisztában lenned.)
Mikor van az a bizonyos évforduló?
Az egyesület két biztosítóval szerződött le, az Uniqa biztosítónál október elsején és az NN Biztosító esetében július elseje az évforduló napja.
Miért van két biztosító?
Egyrészt pont a fentebb említett évfordulók miatt, növeli a biztonságunkat az, hogy két biztosítóval is le vagyunk szerződve. Másrészt sokan kevesellték a maximális 20 milliós biztosítási összeget, azonban ennél nagyobb összegre csak két biztosító bevonásával van lehetőség.
Bármelyik biztosítót választhatom?
Mindenkinek mindkettőt kell választania. Ennek oka, hogy a biztosítók akkor adnak alacsony díjakat, ha mindenki biztosítva van az egyesületben. Ugyanis ellenkező esetben abból indulnak ki, hogy azok kérik a biztosítást, akik tudják magukról, hogy betegek vagy veszélyes foglalkozásúak és ebben az esetben sokkal magasabb díjat számolnak fel, mert úgy gondolják, hogy csak a problémás emberek lesznek a biztosításban. Ha valamelyik biztosító elutasít egészségügyi okok miatt, de a másik elfogad, akkor természetesen lehetsz egy biztosítónál biztosított.
Mi történik akkor, ha az egyik biztosító befogad, de a másik visszautasít?
Ekkor természetesen te csak az egyik biztosítónál leszel biztosítva.

Függ a díj a kortól, dohányzástól, testsúlytól, vagy bármi egyébtől?

Nem, éppen ez a lényege a csoportos biztosításnak, hogy mindenki ugyanannyit fizet. Azonban ha nagy a túlsúlyod, láncdohányos vagy, esetleg masszív alkoholista vagy kiemelten veszélyes a foglalkozásod, a biztosító el fog utasítani. Bővebben a Belépés menete menüpontban.
Mennyi pénz gyűlik nekem ebben a biztosításban?
Semennyi. Ez nem pénzgyűjtögetős biztosítás, hanem tisztán kockázati termék. Csak akkor fizet bármennyit is, ha valami olyan történik veled menet közben, amire szól a biztosításod. Ha semmi nem történt a biztosítás ideje alatt, akkor úgymond kifizetés nélkül megszűnik a biztosítás.
Mi történik, ha nem fizetem a díjakat?
Azért kérünk kauciót belépéskor, hogy ha elfelejtenéd valamelyik hónapban befizetni a díjat, akkor figyelmeztetünk és az aktuális havi díjat a kaucióból pótoljuk. Ha a második hónapban sem érkezik be a pénz és nem is jelzed, hogy pótlod hamarosan, a biztosításod automatikusan megszűnik. 

Bármikor visszaléphetsz, de egyrészt mindent az elejéről kell kezdened a jelentkezésnél, másrészt hat hónap várakozási időd lesz a betegségekkel kapcsolatban. Ennek oka, hogy ne akkor akarj gyorsan visszalépni, amikor az orvos rossz hírt mondott, vagy érzed, hogy ha most elmennél orvoshoz, rossz hírt mondana.
Mire és mikor nem fizet a biztosító?
Fontos, hogy elolvasd és meg is értsd a biztosítási feltételeket, amit itt találsz.

A következő felsorolás nem teljes:

– Olyan betegségek és sérülések esetén, ami a biztosítás megkötésének pillanatában már megvolt, a biztosított tudott róla, vagy tudnia kellett róla.

– Hamis adatszolgáltatás mellett keletkezett károk, ha az összefüggésbe hozható a káresettel. (Azt hazudtad, hogy irodai dolgozó vagy, közben leestél az állványról az építkezésen munka közben.)

– Háború, terrorcselekmény miatti sérülés, haláleset.

– Extrém sport (búvárkodás, barlangászat, vadvízi evezés, siklóernyőzés, sziklamászás, stb), nem polgári repülés közben szerzett sérülés.

– Versenyszerű sportolás közben bekövetkező balesetek.

– HIV fertőzés.

– Öngyilkosság, annak kísérlete, elme vagy tudatzavar miatt bekövetkező sérülés.

– A biztosított szándékos, vagy súlyosan gondatlan magatartása okozta a káresetet, vagy szándékosan elkövetett súlyos bűncselekmény közben érte sérülés a biztosítottat.

– Súlyosan ittas vagy kábító, bódító szer hatása alatt állt a biztosított és a káreset ezzel összefüggésben következett be.

– Érvényes jogosítvány nélkül vagy a biztosított ittas vezetése során keletkezett károk.
Beküldhetem-e több személy jelentkezési lapjait egy borítékban?
Természetesen, mind az egyesületnek, mind a biztosítóknak küldhetsz több jelentkezési lapot egy borítékban.
Utalhatom-e több személy havi biztosítási díját egy számlaszámról?
Ennek sincs semmi akadálya, azonban minden személy biztosítási díjait külön-külön utald, külön összegben, külön közleménnyel!!!
Mit kell tennem, ha káreset történik?
Fontos, hogy minél hamarabb bejelentsd a kárt mindkét(!!!) biztosító felé. (Nem az egyesületnek, a biztosítóknak kell jelezned a kárt. Az egyesületet csak akkor értesítsd, ha valami gond támadt az ügyintézéssel, akkor segítünk, ha tudunk.)

Uniqa estében: telefonszámok [+36 (1/20/30/70) 544-5555], vagy személyesen a biztosító központi ügyfélszolgálatára [1134 Budapest, Róbert Károly krt. 70–74.], vagy bármelyik hivatalos ügyfélszolgálati irodában.

NN Biztosító esetében: NN Biztosító Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Életbiztosítási Szolgáltatások

személyes ügyfélfogadás: 1138 Budapest, Váci út 133.

Székhely:1139 Budapest , Fiastyúk utca 4-8.

A Biztosító telefonszáma, melyen a biztosítási szolgáltatás iránti igény jelezhető:
1433 (NN TeleCenter)

Az Uniqa és az NN biztosító oldalán is megtalálhatóak azok a dokumentumok, amik kitöltését a biztosító kérheti. Ezen kívül csatolni kell az összes orvosi vagy egyéb dokumentumokat, amik a biztosítási igény jogosságát támasztják alá.

A pontos részletekről és az adott esetben szükséges dokumentumokról a biztosítók ügyfélszolgálata ad felvilágosítást.
Mit kell tennem, ha változás áll be az adataimban vagy egyéb körülményeimben?
Öt napon belül kell bejelenteni mindkét biztosítónak levélben. Ilyen változás lehet a névváltozás, lakcím-változás, veszélyes munkakörben való elhelyezkedés, de akár a cselekvőképességben beállt változás is.

NN: 1364 Budapest, pf. 247 borítékon feltüntetve KISZÁMOLÓ EGYESÜLET.

Uniqa: Uniqa Zrt, Csuk Corina részére 1134 Budapest, Róbert Károly krt. 70–74
Milyen rendszerességgel kell fizetnem a díjat?
A díjfizetés módja normál esetben a havi. Ettől el lehet térni indokolt esetben, ha például külföldön dolgozol vagy nem tudsz állandó banki átutalást megadni. Ekkor választhatsz negyedéves, féléves vagy éves díjfizetés között, de ezt külön e-mailben jelezd a kiszamoloegyesulet kukac gmail pont com címre.

Egyéb ütemezést nem fogadunk el s egy évnél több díjat sem lehet egyszerre fizetni.

Fizetni kizárólag magyar forintban lehet, ha külföldről akarsz utalni, használd a Transferwise vagy egyéb hasonló szolgáltatásokat. A bank közel négyezer forintot számol fel az euró forintra váltásáért. Ezt gondolom nem akarod minden hónapban kifizetni pluszban.
Miért nem lehet külföldi állampolgár biztosított?
Mert a biztosító nem akar magyartól eltérő nyelven, külföldi címre kommunikálni, nem forintban, külföldi számlára fizetni.

Ebből az is következik, hogy külföldön élő magyar lehet biztosított, de csak akkor, ha rendelkezik magyar levelezési címmel és magyar bankszámlával.
Honnan tudom, hogy él-e a biztosításom?
Minden hónapban felteszünk egy listát a kiszamolo.hu oldalra, azt megnyitva, a tagsági számod alapján rákereshetsz, él-e a biztosításod. Adatvédelmi okokból csak a monogramod és a születési dátumod szerepel a listán.

Ezen túl évente szigorúan csak maximum két alkalommal a biztosítót is megkérdezheted, él-e a biztosítás. (Nincsenek arra felkészülve, hogy 1500 ember havonta keresse őket ilyen ügyben. Ezért aki ezt nem tartja be, azt kitesszük az egyesületből, így a biztosítása is megszűnik.)

Az Uniqa esetében írj a betegseginfo kukac uniqa.hu címre. Tárgy Kiszámoló Egyesület kockázati biztosítás. Add meg a neved, születési dátumod és a tagszámod. Ekkor e-mailben visszaigazolják, van-e érvényes biztosításod.

Az e-mail címet másra használni szigorúan tilos!

Az NN esetében az nn@nn.hu címre kell írni, ez az általános ügyfélszolgálat. A tárgyba írd bele, hogy Kiszámoló Életbiztosítás. Írd meg a neved, születési dátumod és a tagszámod illetve a csomagodat. Hivatkozz a kötvényszámra, ami a 11995002.
Mikor és hogyan lehet kilépni a biztosításból?
Bármikor ki lehet lépni, időkorlát nélkül. A legegyszerűbb módja, ha e-mailben jelzed a szándékod a kiszamoloegyesulet kukac gmail pont com címre és az utolsó hónapot már nem is fizeted be. Ekkor a kauciódat használjuk fel az utolsó hónapi díjra. Azonban arra vigyázz, hogy kilépés után már csak 6 hónap várakozási idővel tudsz visszalépni a biztosításba, ami azt jelenti, hogy az első hat hónapban a biztosító csak baleset miatti károk esetén térít. Ennek oka, hogy ne akarj akkor visszalépni amikor tudod, vagy érzed, hogy baj van az egészségeddel.

Ha olyan kérdésed van, amire itt vagy a weboldal más menüpontja alatt és a dokumentumok végigolvasása után sem kaptál választ, tedd fel a kiszamoloegyesulet kukac gmail pont com címen, tárgy kérdés az életbiztosítással kapcsolatban.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram