Az akadémia anyaga az oktatásban
Kaptam több megkeresést, hogy szeretnék osztályfőnöki órán vagy valami előadás keretében felhasználni az Akadémia első alkalmának az anyagát (a pénz kezelése, hitelek, stb.) a diákok oktatására középiskolában illetve egyetemen és hozzájárulást kérnek erre.
Egyszerűsítve a dolgot, az Akadémia anyagát mostantól külön engedély nélkül is lehet használni nonprofit oktatási intézményekben a diákok oktatására, akár megvágott formában is, bármiféle anyagi ellenszolgáltatás vagy külön engedély nélkül. A videót le is lehet tölteni, vagy használhatják írott formában a videóról készült jegyzet alapján.
Hadd okosodjon a következő generáció, hátha ők már jobban csinálják majd, mint a mi korosztályunk. Rajtam ne múljon a dolog. 🙂
(Felnőtt és különösen céges oktatásban továbbra is fizetős a dolog és előzetes engedélyhez kötött, csak még mielőtt valaki félreértené.)
Szóval összefoglalva: le a kalappal!
De tényleg, őszintén, nem beszólás, mielőtt félreérteni valaki!!!
Gratulálok!
Külön pirospont a tanároknak akik ezt a szemléletet próbálják terjeszteni a gyerekeknél.
Gyors kérdés: kb. milyen kortól ajánlanád? (Már ha erre van egyszerű válasz.)
“Tartottam már többször előadásokat középiskolában, de úgy érzem, még nem annyira értik. Nincs saját keresetük, nem fizetnek hitelt, de nagyjából semmit nem is fizetnek. Középiskolában szerintem max a végzősöknek, vagy a harmadikosoknak.”
Szerintem ezért is nagyon nehéz kérdés, hogy hogyan integrálják ezeket az ismereteket az oktatásba. ÉN most vezettem / vezetem be nagyobbik, kilenc éves gyereknél, hogy bizonyos házi munkákért minimális zsebpénzt kap, de csakis úgy, ha következetesen, minden nap megcsinálja…
Más: Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy ellenőrzöd, hogy nem teszik be egy előadáson youtube-ról?