Az első könyvem: A Biblia és a pénz
Megírtam az első könyvem, aminek remélem rajtam kívül talán örül más is. 🙂
A címe A Biblia és a pénz, ami előrevetíti a témáját. Ez bizony bár a pénzről szól, de keresztényeknek készült és arról szól, hogyan kell egy kereszténynek a Biblia alapján élnie az anyagi életét. Ezért ne borulj ki, ha nem érted, vagy nem érdekel a téma.
Pdf-ben itt tudod letölteni: A Biblia és a pénz
Update: közkívánatra beleraktam egy új fejezetet április negyedikén. Remélem, hogy javított és nem rontott rajta. 🙂
Könyvolvasóra pedig a következő linken töltsd le (zip fájl, előtte még ki kell tömörítened, benne epub és mobi formátum. Az Amazon Kindle könyvolvasók a mobi formátumot kezelik, a többi könyvolvasó az epubot, de a jobbak a mobit is. Ha mobilon vagy tableten akarod olvasni, telepítsd előtte mondjuk ezt a programot. Kényelmesebb epub formában mobilon olvasni, mint pdf-ben.)
A Biblia és a pénz e-book formátumokban
Update: a Moon reader valamiért nem tördeli az e-könyv formátumot, ha neked is az van, használd a fentebb belinkelt e-book olvasó programot telefonra, az jól működik.
Mindenkinek jó olvasást, remélem hasznos lesz és tanulsz belőle valamit.
Ha tetszett, nyugodtan küldd el az ismerőseidnek e-mailben vagy oszd meg a Facebookon, vagy terjeszd, ahogy csak szeretnéd. Amíg át nem írod és pénzt nem kérsz érte, azt csinálsz vele, amit csak szeretnél.
65 oldal, lehet kinyomtatom és úgy olvasom el, az még kevésbé terheli a szemet.
Gondolom egy kis protestáns etika befigyel 🙂
A fák pedig sírnak, hogy kinyomtatsz 65 oldalt…. 🙂
Biztosan el fogom olvasni.
Ha magyarul megjelent könyvre gondoltál, szerintem erre gondoltál.
Gratula!
“Ez bizony bár a pénzről szól, de keresztényeknek készült”
Aki nem eleve ezt hozta otthonról, az hogy lesz először keresztény felnőtt korában? Gondolom úgy, hogy keres valamit, aztán talál. Nyilván ezt 1000 másik helyen is megkérdezhetem, de ha már, gondoltam, itt is érdemes. Az egyes keresztény felekezetek sem értenek egyet mindenben. Te valami protestáns voltál, jól emlékszem. Engem mindegyik tradícióban a misztikus vonal fog meg.
“Ha mobilon vagy tableten akarod olvasni, telepítsd”
A javaslatodra ismét kipróbáltam Moon Readert, most, hogy már + is van a nevében. A nyílt forrású MuPDF még mindig sokkal jobb. A neve nem utal rá, de ebookot is olvas pöpecül. A Moon Reader aktuális üzleti modellje egy perc alatt nem derült ki, régen úgy emlékszem freemium, vagy reklámos volt. iOS-re a beépített olvasó is elég jó.
🙂
Köszönjük
Én csak azért vettem meg, hogy legyen két programom (a normál és a fizetős), az egyikben az egyik könyv van megnyitva, a másikban a másik van félbehagyva.
Egyszerű városi parasztember tud tanulni a könyvből? Mert akkor elolvasom 🙂
Vagy ez inkább ilyen szakmaibb, tömény történeti áttekintés, kb. folyóirat, vagy szakdoglozat szintű?
Ha ismered a Bibliát, biztos érteni fogod, ha nem, akkor könnyen lehet, hogy nem.
creativecommons.org/choose/?lang=hu
Ezzel nincs semmi baj, nem kritikának szánom, csak megjegyeztem, hogy nekem meglepő volt. Téged valahogy olyannak képzeltelek, akinek nincs szüksége ilyesmire, de persze nem ismerlek személyesen.
Gratulálok hozzá, nincs is ennél jobb pénteki napozós program, köszönjük!
Pénzt meg nem akarok kérni érte, tehát nincs mitől védenem magam.
De a kamat már Arisztotelész torkán is fennakadt, aki megkülönbözteti a természetes vagyonszerzés körébe sorolt cserét és a természetellenes pénzkeresést. Az egyik a természettől van, a másik nem, mivel a pénz megszerzése határtalan vagyongyűjtés céljából „a pénzt nem arra használja, amire az eredetileg rendeltetett. Az a cserekereskedés céljaira keletkezett, s lám, az uzsora mégis őt magát szaporítja. Innen ered az uzsora görög neve is, ami azt jelenti, hogy »magzat«, a megszületett kicsinyek rendesen hasonlítanak az őket létrehozó lényekhez, márpedig az uzsora mi egyéb, mint mikor a pénz megfiadzik. Valóban elmondhatjuk, hogy ez a gazdálkodási mód valamennyi közt a legtermészetellenesebb.”
ez itt lehet, hogy nagyon off, de az a fajta “racionalitás”, amit te (meg sokan mások is) elképzelsz, egyáltalán nem létezik. a közgazdaságtan alapja, hogy a világ irracionális, ti. kiszámíthatlan a szó átvitt és szoros értelmében is, “racionálisnak” hitt döntéseink csak becslések és várakozások. egyszóval a racionalitásba vetett hit maga is egy irracionális elképzelés a te fogalmaiddal élve 😉
Borító nélkül 32 lapra is ráfér, majd összefűzöm és bírod dedikálni.
Ja, nekem Moon Readerrel első ránézésre az a problémám, hogy pont úgy néz ki, mintha a Programozó Pistike csinálta volna. Meg a honlapját is. Az is érthetetlen, hogy alapesetben miért lefelé kell lapozni, miért nem oldalra, mint minden rendes olvasónál.
Ezzel szemben a MuPDF csak teszi a dolgát, az alapfunkcióját magas színvonalon, esztétikus külcsínnel ellátja, “it just works.”
“Drive-ról is beszedi a könyveket”
Hm. Eddig hogy csináltam? Bérhonnan, de legyen a példának okáért a felhőtárhelyemből letöltöm a könyvet az Android Downloads könyvtárába, ahonnan még egy gombnyomással betöltöm a MuPDF-be, vagy akár bármelyik olvasóprogramba. Eszembe nem jutott, hogy a fenti funkcióval bármivel előrébb lennék.
Azért kösz, hogy gondoltál rám, ízlésben nem fogunk vitatkozni.
De mindenképpen nagyon pozitív, hogy elkészült, és itt közzé tetted.
Érdekelne a könyv mérete? Szeretném én is letölteni.