Csökken a Féléves Kincstárjegy kamata
Az ÁKK mai közleménye szerint március 29-től 2,25%-ról 2%-ra csöken a féléves Kincstárjegy kamata. Ha venni akartál ilyen papírt, március 25-ig még a magasabb kamat mellett megteheted.
Más: az MNB sokak meglepődésére csökkentette ma a forint alapkamatát 1,2%-ra.
Az áremelkedésekről nem akarsz pl. negyed-fél évente írni egyet-kettőt? Hogy alakulnak a különböző fogyasztási cikkek árai. Jó lenne ilyeneket is olvasni.
Utobb még kiderülne, hogy csak a jegybank nyeresége nem közpénz, a veszteség már az. Ezt igyekeznek elkerülni, ezért komolyabb kamatemelkedésre nem sok esély látok.
Ráadásul a csökkenő kamatok miatt idővel a lakáshitelek is olcsóbbak lesznek, így még jobban beindul az ingatlan.
Aztán majd csak kidurran a csokkal együtt..
Az elején demagógiaként szerettem volna írni, de aztán nem is rossz ötlet 🙂
A legtöbb háztartásban közvetlenül vagy közvetetten az ingatlan az egyik legnagyobb költség és amikor az emelkedik korrekt lenne ha megjelenne a hivatalos inflációban.
Amennyivel meg nőttek az árak Budpesten és az osztrák határ mellett, annyival csökkentek máshol, ahonnan Budapestre költöztek az emberek.
Na ennek a kommentnek ugye semmi értelme. Igazi piacos odaböffenés.
1.) Kincsárjegy / Állmapapír kamatai függnek a MNB aktuális jegybanki alapkamattól, hazai/külföldi befektetöi hangulattól, a kibocsájtó megsaccolja, menniy lenne az érdeklödö adott kamat mellett. Azaz nem csak úgy ráfirkantunk egy %-ot hogy ennyi oszt kész.
2.) Miért is akarnak gyenge forintot? Okfejtés / érvelés/ bizonyítás / pénzügyi példák hello!!!!
3.) Sztem egy konzekvens pénzügyminiszter se nem gyenge , se nem erös, hanem kiszámíható pályán mozgó forintot szeretne és ugye van egy valag forint hiteles a devizások helyett, akik ugye nem örülnének ha kiborulna a forint bili.
4.) Soha ne a politikai hovatartozás alapján ítéld meg az adott vezetést, hanem a száraz tények alapján. Ok – okozat, minek mia a hatása.
: “most az ingatlan lesz”
Miert, volt amikor nem az volt?
Masreszt valahogy probaljak hazacsalogatni a nyugatra szakadtakat, de legalabbis a penzuket. Mert sokan otthonmaradt nagyszulot, rokont tamogatjak kintrol, es nem mindegy hogy a 2-300 euro amit havonta hazakuldenek mennyit er forintban, meg az se hogy amit kint osszekapartak felretettek, az mikor eleg egy otthoni eletkezdeshez.
Magyar zsebnek drága ingatlan van Budapest jobb részein és az osztrák határ mellett. Ezek teszik a magyar ingatlanállomány maximum 10-15%-át.
Nem most kaparták össze, hanem örökölték, Kádár rendszerben vették/építették 3%-os hitelből vagy éppen a tanácsi lakást vették meg rendszerváltáskor a piaci ár harmadáért. Meg ahogy Miklós mondja, a falvakban nincs lakás bérbeadás, és a házak semmit sem érnek (mondjuk a karbantartásuk ugyanannyi vagy drágább lenne, mint Pesten vagy Győrben…).
Az MNB tobbszor kijelentette , hogy nincsen arfolyamceljuk. Vagyis nem avatkoznak be semmilyen merteku gyengules eseten se. Ez azert elegge egyertelmu jelzes.
Igaz, olyat nem mondtak, hogy gyengebb forintot szeretnenek.
Raadasul amit csinalnak, az arra mutat, hogy a gyengulo forint ne fajjon annyira. Legalabbis az elmult 6 ev alapjan ez jott le.
Ehelyett majd az fog fajni, ha az MNB-nek kamatot kellene emelni.
Az allamapirok arat valoban a piac arazza be ( ha tul keveset fizetnenek erte, akkor nem veszi majd meg senki), de az MNB alapkamatot az MNB, ugyhogy a ketto el is szakadhat egymastol ( volt is ra pelda, amikor az MNB alapkamat magasabb volt mint az allampapirok hozamai)
: de ez ennyire altalanos hogy mindenki orokol? akkor mi miert nem orokoltunk? en eddig abban a tevhitben eltem hogy csak a gazdagok orokolnek… ez tenyleg ilyen szeleskoru lenne?
Es ha az elozo generacionak nem sikerult, akkor igy jart a kovetkezo, neki mar eselye sincs?
nagyon nem jol van ez igy 🙁
4-8 vagy hány éve drágábbak voltak. A világ vége kicsit túlzás, 30-40 perc autóval azért nem a világ vége, főleg amikor másfél óra volt Bp-en belül utazni… Sőt, a ,,világ közepén” 10-12 millióért már jó ingatlant kapni, ami lakható. Igaz hogy fel kell újítani, mert a legtöbbet fel kell, de minden közel van, ami csak kell.
Nem tudom, szerintem is-is. Van ami olcsó. Csak az a baj, hogy minden nagyon hamar elromlik…
Nagyon naív vagy. Persze, majd szívjóságból tartják alacsonyan a kamatot 😀 ezeknek már semmit sem lehet elhinni, úgyis mindig hazudnak.
92%-ból a többség olyan, majd ráburul a ház, sokat ér vele, ha nincs pénz felújítani…
PMÁK 2018 utáni időszakra kockázatos szerintem, mivel a hírek szerint a nagyokosok az összes EU-s pénzt ki akarják szórni 2019-ig, így 19-től nagy zakó jön valószínűleg a következő EU ciklus kezdetéig (ha még kapunk egyáltalán majd pénzt valamire).
Az előrejelzésekben azt olvastam, hogy 2017 végéig várható alacsony jegybanki alapkamat. Többször írták, hogy történelmi mélyponton van az alapkamat, így további csökkentésre én sem számítottam. Remélem ez majd a törlesztőrészletemben is jelentkezik.
Inkább azért izgulok, hogy a hátralévő futamidőben – különösen addig még mind a három hitelem tart – ne következzen be jelentős kamatnövelés mert az magas törlesztőrészlet emelkedést okozna.
2 éve gyűjtögetnek, 40m Ft a cél. Még 3 év és meglesz. Havi 1m-t tudnak félretenni (ne kérdezd hogyan! Nem ez az átlag magyar!), néha nem sikerül, mert nyaralgatnak is.
És azt ne felejtsük el, hogy 38-40 évesek, karrierjük teteje felé vannak, gyerek még sehol! Nem biztos, hogy követendő példa.
De ha van 10 ilyen párocska, akkor az lefedi a kínálatot azon a környéken a 40-50m Ft-os ingatlanokra.
ps: rossz közérzet kikapcs, realitásérzék bekapcs.
Igen, mert ugyanugy vesznek hazat is mint autot. Statuszszimbolumnak jo, villogni vele jo, de tankolni mar nincs penzuk (bömös – öccàzé lécci), karbantartani szervizelni meg plane nincs
Tény, hogy a legtöbb idős ember saját lakásban vagy házban lakik, és az is tény, hogy a reprodukciós ráta 2 alatti. Tehát messze nem csak a gazdagok örökölnek, azt nem mondtam persze, hogy mindenki örököl
Az más kérdés, hogy a legtöbb lakás és ház rossz állapotú és rossz helyen van.