Meggazdagodni olajkutakból
Olyan régen volt már szó nagyszerű ajánlatokról, gondoltam, ideje újra írni erről.
Márk küldte át az olajkutam.com oldalt és érdeklődött, hogy vajon mi lehet ez. Komoly cég lehet, mert még a portfolion, az fm-businessen és a vg.hu-n is hirdet. (De elérhető volt az ajánlat a profitline-on is és még sok másik helyen.)
Az ajánlat több, mint mesés.
Már egyszeri 2,9 millió forint befektetéssel is vásárolhatunk részesedést egy olajkútból, amit a híres OMR-Oil üzemeltet. A várható hozam adózás után 30%, természetesen dollárban, ami igen remek lehetőség.
Kockázat sincsen, mert ha az a kút, amit mi vettünk, nem termel eleget, szó nélkül kicserélik egy másik kútra a weboldal szerint, jelentsen ez bármit is.
A cég hazai képviseletét a jónevű olajkutam.com cég végzi, sehol egy valódi név, egy arc, egy vállalkozás.
Az “anyacég” a weboldalát tikosítottan jegyezte be, hogy ne lehessen tudni, kié a domain. Ez mindig nagyon biztató szokott lenni.
Az anyacégnek neve ugyan van, de céges adatai, adószáma nincs sehol feltüntetve, ahogy árbevétel, bankszámlaszám és úgy általában semmi. Egy név, egy állítólagos cím, egy e-mail, telefon és ennyi, szevasz.
Ez nem akaszt meg minket, majd segít a Google.
Némi kereséssel megtaláljuk, hogy a céget Stefan Benno Dobay jegyezte be, ugyanaz, aki a magyar weboldalt is. Ennyire szívén viseli a céget, hogy még a magyar weboldalt is ő intézi.
Tovább keresve a hivatalos weboldalakon, Stefan az egyetlen tulajdonosa a cégnek, de legalábbis senki másnak nincs 5%-nál nagyobb részesedése a cégben. Nyilván kellően gazdag családból származik, hogy övé egy egész olajcég, vagy annak ő a legnagyobb részvényese.
Nem akartam fizetni azért, hogy megtudjam, hogy mennyi bevétele volt a cégnek, annyit tudok csak, hogy 5 millió dollár alatt és kevesebb, mint 25 főt foglalkoztat. Ja és nem olajkitermeléssel, hanem kiskereskedelemmel foglalkozik.
Az anyacég székhelyén van egy könyvtár, egy mozi, meg egy talán irodaház, de a cég neve sehol nem tűnik fel. Nem is csoda, mert tovább kutakodva, a cégbejegyzést végző JOSEPH W. JETER irodájának van itt a címe, ez lett az OMR-Oil “központi irodaházának” is a címe.
A cégregiszterben van egy másik cím is, 1131 Fairway St Bowling Green, KY, 42103-2487 United States, de nem árulok el nagy titkot, ott sem találunk semmit a Google szerint.
A londoni iroda is igen jól álcázott:
Nem állítom, hogy bármi baj lenne a céggel, csak azon gondolkodom, hogy ha Stefan ennyire gazdag, hogy saját olajkitermelő cége van, miért nem fordul inkább bankhoz kölcsönért vagy bocsát ki kötvényt 6-7%-os kamatra, miért kell neki a magyar kisbefektetők néhány millió forintja 30%-os kamat mellett?
Csak ezt az egyet nem értem a dologgal kapcsolatban.
Update: Stefan héliummal is üzletel, ha esetleg az olaj nem jönne be neked.
Lehetséges ennél többet is elérni sokféleképpen, tőzsde, kriptó, vállalkozás, stb… de ezek mind kockázattal járnak. Kriptónál pl teljesen normális, ha az egész pénzed huss eltűnik, de az is, hogy 2x annyi lesz. Tőzsdén az SNP500 átlag 10%-ot hozott az elmúlt 50 évben, ami egy évben lehet 30% is, és -20% is.
Aki garantálja neked a pénz hozamot, az jellemzően jóval kisebb hozammal operál. Bankok most adnak 11,36% forint kamatot maximum 25% infláció mellett. Régebben amikor még normális volt a 4-8% jegybanki kamat, volt hogy reálkamat pozitív volt (1-2% max)
Ennél jobbat garantálni nem nagyon lehet, egy bank és az állam is mehet csődbe, és akkor is futhatsz a pénzed után, de szerencsére ez azért ritka.
Utaltam a 3 gurigát!
Az ilyesmit nem lehet valami szervnél bejelenteni, mielőtt lehúz egy halom embert? Vagy akár a komolyabb oldalaknál érdeklődni, ahol hirdetnek? Vagy minden mindegy, ha fizetett érte, akkor had szóljon? :O
Nem tudjuk, hogy Stefané az egész, csak hogy ő az egyetlen min. 5%-os tulajdonos, lehet, van 24 4%-os tulaj rajta kívül.
És ott van a képernyőfotódon is, hogy Gas Stations. Benzinkút-olajkút->krumpli-burgonya
Stefannak egyébként van pénze, csak az OTP Lakáskasszába rakja mindet 30%-ra, mert ez csak 25-30%, és ő biztosra megy.
🙂
Én is vettem egy kis darabka olajkutat, és kaptam is fotót a negyedik szivattyú bal beömlőjének a tömítéséről. Az bizony az enyém, senki el nem veheti!
Kansasben egyébként is híresen becsületes emberek élnek, a mottójuk is erről szól. Ad aspera per astra, ami magyarra leginkább úgy fordítható “Adjatok mindenkinek egy kis darab olajkutat, ti becsületes kansasi polgárok!” Csak ugye latinul van, azért ilyen tömör, na! 🙂
Vegyétek és vigyétek, mert ebből fogtok meggazdagodni!
En mar el is utaltam neki 10MFt-ot. 🙂
Nem tudjuk megvédeni az embereket ÖNMAGUKTÓL..
Reméljük minél több befektető fog komolyan elgondolkodni, hogy tényleg élni szeretne e egy ilyen “remek” lehetőséggel.
Hát mert még jószívű is!
omr-oil.net/assets/media/gallery/1500/20150114094913_1.jpg
Már a nulladik percben kiakadt a bullshitgenerátor, mivel már ott szokott bukni a történet, amikor olyan ismerős keres fel nagyszerű lehetőséggel, akivel eleve ritkán beszélgetek.
Aztán rákeresve az ipsére youtube hülyeségeken kívül mást nem találtam, de úgy 4 percnél többet nem is szántam rá.
Kíváncsian várom majd a nagy láz eredményét.
Most hirtelen kettő érdekes esemény jutott eszembe. Az 1.a névre szóló csillag. Munkatársnőm kapta sok évvel ezelőtt Valentin napra. Be volt keretezve egy csillagász térkép/fénykép, megjelölve egy csillag a nevével, hogy az az övé. Ott semmiféle garancia nem volt arra, hogy kicserélik, ha egy fekete lyuk esetleg elnyeli a csillagot. Olyasmi ötlet volt, mint az állatkerti fogadj örökbe egy állatot. 2. Festményt vásárolthattál, fényképet kaptál róla, s a festményeket kiállításokra viszik, ahonnan te pénzt kapsz(hogy miért, honnan, hogyan arról nem szólt a termékleírás). Minél több kiállításraviszik, annál több pénzt kapsz.
Én már vettem tőle több olajfúrótornyot és mind hibátlan volt.
Ha nekem átadjátok a három misit, el tudom vinni hozzá! Megtaláltok a Csóri Mama Sörözőben!
Ráadásul szakmailag is csődtömegek, egy normális technikai elemzést képtelenek csinálni, bár gondolom veszik valahonnan az értéktelen, selejt tartalmat.
Köszönöm, hogy időnként, megfelelő arányban keverve a cikkeid közé, meglepetésszerűen vidámságot viszel a napjaimba, Miklós. Ötszázadszor is mulattató (és bár láthatóan van vele munkád, talán nem is annyi, mint egy téma alapos elemzésével).
A scam-et magát nem minősíteném, elhangzott már minden amit tudni “kell”.
A portfolio meg a több elég nívótlan lap, de attól még szűrhetnék ki vesz náluk felületet.
Habár olyan is van, hogy külső cég kezeli a reklámokat, pl a google vagy hasonló és azon keresztül tesznek fel scam hirdetéseket. Pl a HVG hirdetéseiben is volt olyan, ami a Kargácsony Gergelyre meg hasonló ismert arcokra hivatkozva akarta scammelni a gyanútlan embereket.
Tudom, hogy épp a bányász béka segge is ürrepülőgépnek tűnik a magyar oktatás szinvnaláról, de jó lenne ilyen alap gondolkodási foglalkozásokat tartani az embereknek. Habár az meg a rendszer végéhez vezetne, oszt azt sem akarja senki.
Már 2 éve elkezdtek ezen is dolgozni 🙂
youtu.be/9Yq2J9A9rh4
Első (és egyetlen) komment, 7 évvel ezelőtt:
Scam Scam Scam…
Ez is csalás szerintetek? Én az állampapírba fektetek igazán szívesen, ez a Digital Solar is lehúzás, ha annyira tuti franchise akkor vigyék tőzsdére a céget mert anélkül én nem vennék tulajdoni részesedést.
Felhígult ez a piac is úgy látom…
Egy mondás szerint amíg birka van, gyapjú is lesz.