Revolut helyett

2025-02-21
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A Revolut letarolta a magyar piacot, állítólag egymillió előfizetése van Magyarországon. (Egyedül Nagy-Brittaniában van még arányaiban sok előfizetése, de talán nem annyi, mint itthon.)

A magyar bankok évekig nem reagáltak a problémára, hogy az ügyfelek az olcsó pénzváltás miatt nyitnak Revolut számlát, majd egyik a másik után felébredt és elkezdtek ingyenes vagy olcsó pénzváltást biztosítani a saját ügyfeleiknek, ami a Revolut fő előnye volt.

Néhány évet elkéstek, de legalább most már máshol is lehet ingyen vagy olcsón pénzt váltani. (például Otp havi 600 ezer forintig ingyenes váltás és külföldi vásárlás, Erste pénzváltás)

A Raiffeisenél nincs ingyenes váltás, viszont kedvezményes van, ezt néztem meg és hasonlítottam össze a Revoluttal.

A Raiffeisennél is ingyenes a devizaszámla a Revoluthoz hasonlóan, amire kérhetsz egyedi pénzváltást.

Kétszáz-kétszáz ezer forintot váltottam át euróra.

A Revolutnál 0,72%-ba került a pénzváltás, a Raiffeisennél 0,63%-ba, ráadásul nincs felső limited, mint a Revolut ingyenes csomagjában. (Amit kerestem, de nem találtam, hogy a devizaváltási illeték (mert már ilyen is van, 0,45%) benne van-e az árban Leírva sehol nem találtam, hogy felszámítanák pluszban, akár a hónap végén. Ha sikerül felhívni őket, kiegészítem a cikket.)

Hátrány, hogy a Raiffeisennél kézzel kell átraknod a kártyát az eurós/dolláros számlához az appon belül, majd ha hazaértél az utazásból, akkor kézzel vissza is kell raknod. Az Unicredit már 18 éve is tudta azt, hogy automatikusan először azt a devizaszámlát akarta megterhelni, amiben költöttél, s ha ott nem talált elég pénzt, akkor ment tovább a többi devizára. A Revolut szintén tudja ezt. Szóval megoldható lenne az, hogy ne kézzel kelljen bohóckodni, csak akarni kellene.

A Raiffeisen nem tudja elengedni azt a nevetségesen csóró, gagyi és kisstílű pénzlehúzását, hogy kártyalimit állításért és mögöttes bankszámla változtatásáért pénzt kér.

Ez annyira, de annyira ótvar, kisstílű lehúzás, hogy nem is értem, hogy létezhet ez még mindig.

A mögöttes számla cseréje alkalmanként 966 forint (oda és visszaváltásnál a duplája), de most az év végéig ettől eltekintenek (aztán majd valószínűleg hosszabbítanak). A kártyalimit állítása tételenként és alkalmanként 477 Ft, ettől május 31-ig tekintenek el, folyamatosan hosszabbítgatva.

Könyörgök, kedves Raiffeisen, ne égessétek már magatokat ezzel tovább, szánalmas, hogy ilyen rejtett költségekkel akarjátok lehúzni az ügyfeleiteket. Engedjétek el a dolgot végre örökre, mert übergáz, amit csináltok. Nem hosszabbítgatni kellene az akciós időszakot ilyen rejtett költségek esetén, hanem örökre elfelejteni a dolgot. Ha díjat akartok felszámolni, akkor tegyétek nyíltan, ne ilyen sunyi, rejtett költségekkel.

Ennyi kis kitérő után csak annyit akartam mondani, hogy több banknál most már nyugodtan használhatod a normál bankkártyádat is külföldön, ha előtte váltottál pénzt, gyakran olcsóbb, mintha Revolutot használnál. Érdeklődj a bankodnál, több bank kínál hasonlóan jó pénzváltási lehetőséget, még ha néha csak 300 vagy 600 ezer forintos havi limit erejéig is. (A Raiffeisennél szerintem nincs felső határ, sőt nagyobb összegnél még jobb lesz a váltási költség.) Több bank pedig a külföldi bankkártyás vásárlásra se számol fel sokkal magasabb díjat, mint a Revolut. Cikk.

A Revolutnak persze így is marad előnye, soha nem raksz rá több pénzt, mint a szükséges minimum és csak azzal vásárolsz az interneten. Szintén jó, hogy sok virtuális és egyszerhasználatos kártyát tudsz generálni benne. De csak azért, hogy nyaralásnál olcsóbban váltsd a pénzt, már nincs rá szükség. (Érdemes nem elfelejteni, hogy csak 350 ezer forintig olcsó a pénzváltás havonta, felette vagy jóval drágább vagy elő kell fizetned legalább egy évre egy fizetős csomagra, havi 1.600 forintért még mindig csak 3.000 euró a havi limited. Hétvégén pedig fizeted a plusz 1% váltási felárat.)

A magyar számláról az utalás sem ingyenes (jelen esetben 0,2% plusz tranzakciós adó), ezért ha utalni is kell a pénzt, az már egy másik történet. (Bár kérdés, hogy a Revolut meddig nem hárítja át a magyarokra a rablás jellegű magyar bankadókat.)

Update: Szövegértéssel hadilábon állók kedvért a cikk nem arról szól, hogy a Revolut rossz, a magyar bank jó. Arról sem szól, hogy nincs olyan eset, amikor a Revolut jobb vagy olcsóbb. Arról sem szól, hogy zárd be a Revolut számládat. Nekem is van, én is használom.

A cikk arról szól, hogy most már több magyar bank is kínál gyakran a Revolutnál olcsóbb pénzváltási lehetőséget, ezért megszokás helyett érdemes megkérdezni a bankodat, hátha jobban kijössz egy külföldi nyaraláson azzal, ha a saját bankodnál váltasz pénzt és azt a bankkártyát használod külföldön.

Previous Post
Bookingos csalás

Hozzászólások:

Subscribe
Visszajelzés
56 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Ha már Raiffeisen. Megkaptam a Gold számlacsomag felmondó levelét, de még nem vettem át a postán. Megtudja mondani valaki, hogy az átvételhez képest két hónapra mondjak fel? Vagy egy adott fix időpontra, azaz mindegy, hogy mikor veszem át az értesítést?

És ilyenkor Miklós át tudsz még menni az aktuális prémium csomagra? Vagy ilyenkor a számlaváltás már nem működik?

Az át nem vett levél is kézbesítettnek számít

Magyarország egyik jogi csodája.

Nekem március végével mondták fel

Benne van a felmondó levélben, de egyébként úgy számolnak, hogy az adott hónap utolsó napjához képest +2 hónap, tehát ha februárban kaptad meg, akkor neked április 30. a dátumod.

A feladástól számolnak, nekem pl április 23.

A GOLD mellé volt valami egyéb szerződésetek? Azzal mi lett?
Mármint pontosabban: a GOLD-ot - vagyis a kiegészítő szerződést - mondták föl, vagy a számlát?

Nem tartom felelős viselkedésnek nem átvenni egy levelet. Felnőttek vagyunk, felnőtt emberként is kellene viselkedni ilyen helyzetben is.
A minimum az lenne, hogy ha Önnel kicseszil a Raffi, hogy akkor Ön otthagyja őket. Én biztos, hogy nem aláznám meg magamat egy ilyen helyzetben.

Igy van. Ez ilyen struccpolitika. Elobb-utobb siras lesz a vege.

A másik oldalról nézve pl. a német DKB aktív státuszú ügyfeleknek Visa-debitkártyával Magyarországon (és más, nem-eurós EGT országban) vásárolva EKB árfolyamon vált (nem a Visa árfolyamán, ami kb. 2%-kal rosszabb), vásárlásnál és kp-felvételnél is, limit és költség nélkül. Tkp. olcsóbb, mint magyar számláról forintot felvenni kp-ban, és a Wise-nál vagy a Revolutnál is jobb.

Ezt lehet nyitni itthonról bárminemű német kapcsolat, cím nélkül?

Viszont Raiffeisennél ha nem tökéletesen csinálod (pl. amíg külföldön vagy, kifizeted a magyar villanyszámládat kártyával online anélkül, hogy visszaállítanád a kártyád), akkor lehúznak a 2,5%-os váltási árfolyamukkal. Revolutnál ezzel nincs probléma, mindig a megfelelő számláról vonják a pénzt.

A Raiffeisen-nél is van limit áras megbízás mint a Revonál váltáskor?

Minek az neked? Azt hiszed, hogy tudod, hol az alja vagy a teteje?

Vigyázz, mert ezen a blogon eretnekség azt hinni, hogy tudod időzíteni a piacot. Megbélyegeznek mint hazárdjátékost, és száműznek.

leírod légyszi hogy miről beszélsz?

Ez a Raiffeisen rejtett díj meglepett, a Gránit Banknál találkoztam kb. ilyesmivel, bankkártya PIN kódját változtattam meg egy ATM-nél és ezért felszámoltak 300 forintot... 😀
Egyébként ugyanerről láttam ma egy másik cikket, talán kicsit jobban ki van fejtve, több infó van arról, hogy magyar kereskedelmi bankoknál milyen lehetőségek vannak, a Revolut miben nyújt többet, amire Miklós is kitért a cikk végén... https://revinfo.hu/revolut-arfolyamok-tenyleg-mindig-ez-a-legjobb-valasztas/

Ameddig kártyáról költöd a pénzt a devizaszámláról nincs gond. De ha utalni kell, akkor hajaj....

Revolut számlára meg ingyen feltöltöd kártyáról, jó árfolyamon átváltod illeték nélkül, majd ingyen, tranzakciós adó nélkül továbbutalod.

Sajnos ma már a teljes költségét (váltási árfolyam, váltási díj+illeték, utalási díj+illeték) kell nézni annak, hogy mit kezdesz a pénzeddel, nem csak az váltási árfolyamot.

Amúgy Írország viszi a prímet Revolut penetrációban (kb 3 millió előfizető, 5.3 millió lakos). 2 bank bezárt (ulster, kbc) és másik 7 külföldi bank vonult ki. Maradt 3 bank: AIB, BoI, ptsb, és a Revolut. (jó nem mind tegnap történt, hosszabb folyamat volt)

Jó árfolyamon? A corner change-hez képest biztos.

Ha már kisstílűség: Az Unicredit pénzt kér a pin kód allításásért. Egyébként nem lehet mit tenni, a kormány különadóit valahol be kell szedniük. Csak ott lehet ahol még nem adózzák le annak a sokszorosát amit a bank keres. Különben nem lesz bank, tarthatjuk otthon a kp-t, vagy az aranyrudakat.

nagyjából az összes többi bank is pénzt kér érte... nem fog egyik bank se érdemben ügyfeleket szerezni azzal, ha a másik alá megy és ingyen adja a pinkód váltást, úgyhogy nem is fognak lemondani erről a potyapénzről. a limitmódosítás költsége viszont röhejes és szánnivaló

Messze felhasználóbarátabb GUI és bankkártyakezelés, rejtett költség mentesen intézhetők a tranzakciók. Tehát összességében továbbra is a Revolut optimálisabb.
Köszi a helyzetjelentést.

Nekem ez a kézzel átállítgatás nem jön be a Rafinál.
Gránitot néztem, ott második évtől 20 euro a kártya de talán nem kell az appban bohóckodni.
Maradok a Revonál ameddig nincs tranzakciós adó.

Nincs???? Mar a Wise is szepen vonja.

Mint sokan masok, en is eppen devizaba valtok egy szemmel lathatoan nagy osszeget. A problemam nem ott van, hogy mennyibe kerul a valtas - mert ezt meg ugy-ahogy ki is lehet talalni. A problema ott van, hogy az atvaltott osszeget utana nem nezegetni szeretnem a bankszamlan, hanem hasznalni. A penz kijuttatasa viszont mar tobbe kerul, mint barmelyik fintech-nel, ahol raadasul ez jellemzoen ingyen van.

A kerdes tehat nem az, hogy a valtas koltsege mekkora x vagy y szolgaltatonal, hanem az, hogy a valtas + kijuttatas egyuttes koltsege mekkora. Az en bankomnal egyreszt nem lehet kartyat kerni ahhoz a devizahoz, amibe valtani akarom, csak euro es dollar kartya van. Masreszt a kiutalas koltsege durvan a tizszeresere emelkedett, amit termeszetesen nem is tudok meg elore, hanem a hirdetmeny kilencvenedik oldalan a szazotvenkettes pont d bekezdesenek tablazatabol, de van labjegyzet is

Hasonló “problémával” küzdök én is. A pofátlanul magas költség nem kifejezés a Rafinál saját már adózott pénzed kiutalására. Viszont revonál kell hozzá előfizetés, amit egy évig nem tudsz felmondani, így az is ktg.

@Kiszamolo Fura, nekem a Raiffeisen sokkal magasabbra jön ki, kb 1,2% 1M Ft-os összeg környékén. Wise 0,54%. Lehet, hogy mindenkinek más és más az árazás?

Igen, én is az vagyok, Gold2 (még). Xe (és Wise) középárfolyam 403,71 volt ma, ehhez a Wise-nál 0,54% költség jött még. A Raiffeisen applikációs egyedi devizaváltó modul 408,95-ös árfolyamot kínált. Ez 5,24Ft/EUR felár, ami 403,71 alappal számítva majdnem 1,3%. De korábban próbáltam, szintén ilyesmiket kaptam.

Last edited 14 órája by Vrgmf

Többször (nem sokszor) használva: véletlenszerűen tud 1 %-al akármerre menni, akár 10-20 perc alatt. Kiigazodni nem sikerült rajta 🙁

Revolut Pro-hoz hasonló van? 0,4% visstatérítést adnak a kártyás vásárlások után.

Van egy tippem, hogy Revo most kivár egy kicsit hányan mennek át Wise-ról aztán rányomják a tranzakciós adót az ügyfelekre.

Ugye Revolut Pro számlához tartozó kártyával csak vállalkozói költségeket lehet kifizetni, magánszemélyes költségeket nem.

Tudom.

Ja értem. Csak ugye a Revolut Pro egyéni vállalkozóknak van, most így magyar piacon nem igen van vállalkozói számla, ami adna ilyet és költségei sincsenek mellette... max sima lakossági bankszámla, azt is használhatja nem áfakörös egyéni vállalkozó és ha ott adnak cashbacket, akkor jó, de szerintem ilyen nincs.. hitelkártyáknál jellemző a cashback..

Amúgy azt nem tudod hogyha a személyes Revolutban előfizetek valamelyik csomagra akkor proban is ugyanaz lesz?

A hazai bankok terhelik az állami sarcot (tr. illetéket) a számlák közötti pénzváltásokra, ugye? Úgy már olcsóbb a Revolut.

A Raiffeisenel nekem volt egy elszámolási vitám, egy hitel részleges előtörlesztése után. Sajnos nem értenek a számokhoz, viszont 3 hónap után nagy nehezen elismerték, hogy hibáztak és csökkentették a fennmaradó hiteltörlesztőjét. Szerintrm jorzasztó vicces volt, hogy havi 367 forint jogtalan többletköltség miatt elmentem a falig és végül csak elismerték, hogy hibáztak.
Azóta persze a maradékot is végtörlesztettem.
Ritka undorító volt a kommunikációja a banknak, erőltették, hogy én vagyok a hülye, pedig csak ők nem tudtak helyesen számolni, nem az én excel file-om.
Nem volt folyószámlám náluk, csak olcsón kellett 10M 8 hónapra, hogy megforgassam a pénzt.
Soha az életben nem jutna eszembe odavinni a saját pénzemet, megtakarításaimat vagy a befektetéseimet.
A Raffinál hulladékabb bankot nem nagyon láttám még, pedig egy két bankkal már volt dolgom: OTP, Citi, Unicredit.

Nem ez a lényeg....hanem az, hogy nem tudják rátenni az INKASSZÓT EBBEN A RABLÓ ORSZÁGBAN! Ugyanis teljesen ellehetetlenítik az embert. " Holmi" váltópénz költség semmit nem számít!

Last edited 14 órája by Andrea Elisher

Ersténél is lehet olcsón váltani, mondjuk csak munkaidőben, és havi félmilliós limit van. A %-os költséget nem néztem, de ha eurót váltok forintra, majd a forintot dollárra (sajnos egyből nem megy), az még mindig olcsóbb mint a Revoluttal euróért venni dollárt.

havi 600k az már 🙂 és tök jó az árfolyam a limit erejéig

Euróban való vásárlásra a Cetelem hitelkártya van, napi MNB közép árfolyamon váltja a forintot, nincs semmi extra költség. Most már jobban várok vele mint a Revolut.

Last edited 12 órája by Gergely

Csak más devizában ne fizess, mert akkor elsőnek a MasterCard árfolyamán váltja át euróra és utána a Cetelem MNB középárfolyamon az eurós összeget forintra, tehát ekkor dupla váltás történik.

Mondjuk vannak azért egzotikusabb valuták, amiket a Rafi nem támogat, szóval ha valaki mondjuk a távoli Csehországba vagy Lengyelországba utazna, akkor azért a Revolut még mindig jobb.

Ha már Revolut.... Ha nagyobb értékben vásárolnék több millióFt akkor a CIB Bankos számláról utalva (proforma, díjbekérő számlát küldenek) elég húzós lenne szerintem a díja. Megoldás lehet ha Revolut számlára "átkérem" a pénzt kártyás fizetéssel a Cibről majd onnan utalom el? Váltás nincs, mert HUF-HUF lenne. Vagy egyéb okos megoldás?

A Revolutra lakossági debit kártyával tudsz díjmentesen feltölteni. Viszont van 24 órás maximum limit, utána várni kell. Ez a limit nem tudható meg, minden Revolut felhasználónál más, igazából azzal növekszik a limit, ha gyakran használod a Revolutot, nem ezreseket töltesz fel rá és utalsz ki stb... szóval sok millió forint feltöltése sok napig is eltarthat... nekem 2 millió forint simán felment, de nem teszteltem a maxot... de én régebb óta használom, aktívan és magasabb összeget már feltöltöttem rá és volt egyszer jövedelem forrásigazolásom is, ezt azután kértél, amikor sok milliót feltöltöttem, szóval ezzel is kell számolni...
A forint kiutalás a magyaországi felhasználóknak, de nem másodpercek alatt érkezik meg a másik számlára, lehet pár óra, de több munkanap is...

EUR-os szamlara kb versenykepes a revolut es 1-2 magyar bank.
Nekem dollarban jon a ceges szamlara a fizetesem es ott a megyar bankok koltsegei es arfolyamai nagyon elszalltak.

Viszont a Raiffeisennél hónap végén beterhelik majd az adót, így már nem lesz olyan jó!

Azt is érdemes nézni, hogy mennyibe kerül mozgatni devizát Rafin és Revoluton. Valamint Revolutot 10 perc alatt nyitsz a fotelből, ingyen és utána is költségmentes. Rafira, ahhoz, hogy normális díjakat kapj, minden jövedelmed oda kell utaltasd és még akkor is midenféle díjakat húznak le rólad. Én még mindig bőven a Revolutra szavazok.

Ez a mániád meg nevetséges, hogy folyton azt szajkózod, hogy egy többtíz millió ügyféllel rendelkező fintechnél (akikre soha még csak gyanú se vetült, hogy nem lennének korrektek) csak pár tízezret tartasz.

Egy dolgra azért felhívnám a figyelmet a digitalizált kártyákkal kapcsolatban.
Az elmúlt 2-3 évben több esetben előfordult, hogy európán kivül nem fogadták el a kártya szám nélküli, vagy nem fizikai kártyákat hotelekben a check in alkalmával. És elég fafejüek voltak a recepciósok, még akkor is ha utána már simán fizetni már lehetett a digitális kártyával.
Vagyis digitalizáció itt vagy ott de nem árt ha van az embernél bármilyen fizikai kártya.

Szép kis magyar bankokat reklamozo kétségbe esett cikk...
Revo számla ha ugy akarod ingyenes. Bankkartya dij nincs. Utalási költség eu n belul nincs.
Magyar bankszamlak atlagos éves költsége 40-50.000 ft, es magyar bankok szamtalan rejtett költséget varnak a nyakadba..

"rejtett költségekkel akarjátok lehúzni az ügyfeleiteket."

Ilyenkor azert meg tudom becsulni a Wise transzparenciajat.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram