Az Erste Bank bevezette a pénzügyi monitor szolgáltatását.
Ez egy egyszerűsített budget és költségkövető alkalmazás. A kártyás költéseid alapján megpróbálja összerakni, hogy mire mennyit költöttél az adott időszakban, valamint egy-egy kategóriához költséglimitet állíthatsz be, ilyenkor jelez, ha túlléped a havi keretedet.
Nem működik mindig hiba nélkül, de utólag könnyen korrigálhatsz, ha valamelyik tételt rossz helyre sorolta.
Nagyjából azt látod, mint egy költségkövető alkalmazásnál, de természetesen csak a kártyás vagy számlás költéseid szerepelnek rajta (illetve a készpénz-felvétel külön).
Ha erstés ügyfél vagy és sokat fizetsz kártyával, érdemes vetned rá egy pillantást, a netbankban tudod aktiválni a szolgáltatást. Itt találsz egy bemutatót a használatáról.
Én is rögtön kipróbáltam, szimpatikus program. Persze hibát én is találtam, például 4-én és 5-én megvettem a két bkv bérletemet ugyanannál az automatánál ugyanazzal a bankkártátyával, a számlatörténetben ott is figyel mind a kettő, de a pénzügyi monitorban csak az egyik jelenik meg. Ha fejre állok, akkor is. 🙂
Az is fura, hogy a hitelkártya havi feltöltését költségként jegyzi, pedig azt a pénzt, amit visszatöltök, már egyszer elköltöttem, és azok meg is jelennek költségként. Tehát ez az összeg duplán jelenik meg kiadásként. Vagy csak nem értem a rendszert.
A Budapest Bank Internetbankjában is van hasonló funkció, ott Számla radar néven fut (emlékeim szerint már évek óta).
Nem tudom, hogyan lehet működésre bírni. Én bekapcsoltam, még alszámlákra is, de ha megnyitom az oldalt, azt írja, nincsenek adatok. Pedig az elmúlt 3 hónapban azért elég sok tranzakcióm volt.
Zabalint, szerintem visszamenőleg nem működik, csak mostantól.
Útmutató szerint a következő banki munkanapon jelennek meg majd az elmúlt 3 hónap adatai.
Az asszony örülni fog a társkártya szerinti legyűjtésnek. 🙂
megtakarítás: 3000 Ft, ha jól látom:) realista
En is Erstes vagyok, de ebben a pillanatban belepve a netbankba, nekem nincs penzugyi monitor menupont...
Fokozatosan aktivaljak?
Leiras alapjan hasznosnak tunik, biztosan nyomogatom majd egy darabig, amint elerheto lesz szamomra is!
Zombolyag: erstebank.hu/extras/pfm_guide/funkcio_aktivalasa.html
Ez mint, ha új találmány lenne. A privat24.ua már 5 éve tudja. A georgiai Procreditbankos kártyám is mutatja, a költségeket, fajtánként részletezve.
Nekem sincs olyan menüpont.
És ha már itt tartunk, az normális, hogy Google Chrome-ból csak a netbank adatainak betöltése pörög, de be nem tölt soha? IE, Safari behozza szépen.
A beállításoknál aktiválni kell, közbe rájöttem 🙂
De a Google Chrome hiba kíváncsi vagyok, hogy másnak is jelentkezik-e!
Nekem működik rendesen chrome-ban (igaz, nem a legfrissebb: Verzió: 47.0.2526.80 m)
Próbálj ki esetleg egy cache törlést (Ctrl+Shift+Del)
Gyulu,
a hitelkartya feltoltest ellehet tuntetni:
kattints a kategoriaba --> (en kivalasztottam a banki kotsegeket hk feltoltesre - szamlak kozti atvezetes) --> pipald ki a `tranzakcio elrejteset`. Ezzel eltunik a HK feltoltes/atvezetgetes es a szazalekos aranyokba sem szamolodik bele.
Hát ezeknek sikerült feltalálni a spanyolviaszt! 🙂 🙂 csak egy szót mondok:
ACEMONEY
mechcad.net/products/acemoney/personal-finance-software-quicken-alternative.shtml
10 éve használom!!! Ha nem írnám hova mennyit költök sokszor nem hinném el!
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Mighty
Köszi a tippet, ráfeküdtem a problémára, ha már így felhozódott.
Természetesen voltam olyan süket, hogy a Popup Blocker Pro kivételéhez nem adtam hozzá. 🙂
Hónapok óta IE-n szenvedtem ezért a bugyutaságért az erste netbankon. 😀
(de legalább már a cache is ki lett törölve így kb. 2 év után :D)
Én múlt héten kapcsoltam be, szintén találkoztam az általatok írt visszásságokkal. A HK visszafizetést ne jelölje már költségként, amúgy ugyanezt csinálja a havi célbetéttel is. Eltűntetgetni meg olyan olcsó megoldás...
Persze át kell rágnom magam az utolsó 3 hónap minden költésén, hogy jó helyre tette-e. Ez (mivel minden kártyáról meg számláról megy) elég hosszadalmas, de ha egyszer megvan, utána remélhetőleg jó lesz.
A havi limit meg sajnos mindig csúnya lesz, mert autónál pl amikor beesik a műszaki vizsga, akkor túllépés várható, ugyanebben a kategóriában viszont lesznek nullás hónapok is.
realestate: Miért jobb egy fizetős progi, amibe ráadásul neked kell felvinni a számlamozgásaidat, mint egy ingyenes és nem kell foglalkozni semmivel, csak ha esetleg rossz kategóriát választ valamihez az erste megoldása?
Én anno a Money Manager Ex-et használtam, de ott is nekem kellett töltögetni és már nagyon untam...
én még nem mertem bekapcsolni..
valaki elolvasta már az ÁSZF-ben a vonatkozó direkt marketinges dolgokat, meg hogy mire használhatják az adatokat? (gondolom/remélem deperszonalizálva)
En az expense iq-t hasznalom androidra kb 2eve,miota voltam a Kiszamolo Akademian 🙂 utana kerestem egy sajat konyvelo alkalmazast,es ezt talaltam olyannak ami viszonylag egyszeru de hatekony.
Havi koltsegvetes mellett be tudsz allitani tobbfele szamlat(erzsebet es szepkartya,kulonbozo bankszamlaid,kp)
Es tobbfele kimutatast le tudsz huzni a penzaramaidrol.
Zsenialis valtozast hozott a penzugyeimben ez a tudatossag,ledolgoztam a hitelkartyaadossagot es profitot termelek minden havi fordulonapon 🙂
Mindenkinek csak ajanlani tudom hogy konyvelje a koltsegeit mert enelkul konnyu elúszni hosszutavon..
Mighty: AceMoneyban elvileg van lehetőség összekapcsolni a bankkal és akkor automatikusan tölti az infókat - más kérdés, hogy a magyar bankok nem támogatják ezt a protokollt. Amúgy igaz, fizetős sajnos, viszont ha már egyszer megvetted, nem keresgélsz mást (én 11 éve tolom).