A bankszámlaszámok első hét számjegye elárulja, hogy melyik bank melyik fiókjában nyitották a számlát.
Ez akkor jöhet jól, ha valakinek nem utalni szeretnél pénzt, hanem csak befizetni a számlájára, de nem tudod, melyik banknál van a számlája.
(A számlaszámokról és a nemzetközi utalásokról már írtam itt bővebben: A nemzetközi utalásokról)
Most találtam egy oldalt, ami csak annyit tud, hogy az első 7 számjegyet bemásolva elárulja, melyik banknál van a számla. Ez jól jöhet szükség esetén, ezért érdemes megjegyezni az oldalt: Bankkereső.
Legyen inkább első *nyolc* számjegy... 🙂
Miután a nyolcadik számjegy csak ellenőrzőszám, így legyen mégiscsak az első hét számjegy.
Olvasd el a belinkelt cikket.
Teszteltem és tényleg 8 számot kér! Nem talál semmit sem 7 számra.
Ettől még persze köszönjük a linket. Hasznos.
Ez magyar sajátosság vagy mindenhol így van?
A bankok közötti hordozható számlaszám akkor meg sem valósulhat emiatt.
Nem feltétlenül pontos.
Nekem nem azt a bankfiókot hozta találatnak, ahol kitöltöttem és aláírtam a szerződést (akkor azt mondták, hogy ők a számlakezelő fiók), hanem egy másik közeli városban lévő fiókot.
Bear, OTP-s vagy, igaz?
Kivéve az Unicredit bankot, ahol mindegyik fiók 10918001-el kezdődik, és a számlaszám 15 és 16. számjegye adja meg a bankfiókot.
Sándor, ez biztos nem így van.
OTP-s vagyok és az én fiókomat pontosan adta meg.
@sandor Mivel a 16. számjegy ellenőrzőösszeg, ezért ez azt jelentené, hogy csak max. 10 bankfiókja van, ami nyilván nem igaz. Az utolsó számjegyek az ügyfelet azonosítják.
Kulfoldondolgozo: en fele fele aranyban inditanam az eur es huf ot eves befektetest, hogy kikuszoboljem a deviza kockazatot. Ez esetben ot ev mulva 335 eurhuf arfolyamnal lesz a hedge ugyleted fedezeti pontja. Erdemes vegigszamolnod mas deviza arany forgatokonyveket is es amelyikben hinni tudsz, azt valaszd. De hoppa! Miert akarsz te dragan eurot valtani, ha kulfoldon dolgozol?
Az MKB-nál is azonos az első 8 számjegy, a fiók azonosítót náluk a 9-10-11. számjegy adja meg.
Pontos info az MNB honlapján megtalálható:
mnb.hu/Root/ENMNB/Penzforgalom/mnb-as-payment-authority/routingtable
ugyanez magyarul:
mnb.hu/Penzforgalom/az-mnb-mint-penzforgalmi-hatosag/pe_hitelesitotabla
@gp Ettől még megvalósulhatna, a mobilszámok is hordozhatók, csak akkor el kell fogadni, hogy a szám már nem fog feltétlenül tartalmazni bankra utaló információt.
Egyébként nem tudom, mennyire fontos a bankszámlaszám hordozhatósága. Nekem magánszemélyként nem az. Persze egy vállakozásnak lehet az...
@kulfoldondolgozo Ha viszonylag hosszabb távra tervezel (mivel TBSZ-t akarsz nyitni ezt feltételezem) én a helyedben elgondolkodnék a pénzed egy részének ETF-ben történő befektetésében is. Persze ez múlik a kockázatvállalási hajlandóságodon, de ez esetben akár jelentősebb hozamokat is elérhetnél euróban, mint a 2%-os magyar államkötvény.
Emellett én lehet, hogy nem egy darab TBSZ-t használnék, hiszen ha arra BEVA védelem vonatkozik (ebben nem vagyok biztos) akkor az csak kb 6 millióig véd, míg az esetedben ez nagyobb összeg (kivéve ha az államkincstárnál nyitod, hiszen ott a teljes összegre garancia van).
@kulfoldondolgozo
A 2%-os hozamot az eurós állampapírra értettem, az infláció felett "csak" 2%-ot fizet (persze ez a mostani kamatkörnyezetben nem rossz egy kockázatmentes befektetésért).
Persze ha semmilyen kockázatot nem akarsz vállalni, akkor szerintem is az inflációkövető államkötvény a tuti. Viszont hosszú távon egy World index sem jelent túl nagy kockázatot szerintem, a kellő diverzifikáció miatt (pl.: finance.yahoo.com/echarts?s=ACWV+Interactive# - ez átlag 12%-ot hozott az elmúlt 3 évben).
Persze én a világért sem akarlak rábeszélni.
Kulfoldon dolgozo: a pmak:pemak kozotti megosztas aranyainak kitalalasa valojaban deviza spekulacio. A 2% hozam kulonbseg a huf befektetes javara evi 5-6 forint euro erosodest tud kompenzalni. Ha abban hiszel, hogy ennel tobb lesz, akkor erdemes a pemakot felul sulyozni, ha nem, akkor a pmakot. Mivel az arfolyam alakulasat senki nem tudja elore itt olyan dontest kell hoznod, ami a te varakozasaidnak, hitednek megfelel. Mivel kulfoldon dolgozol (?) gondolom a jovobeni megtakaritasaid es cash flowd deviza alapu. Ha portfolioban gondolkozol, akkor ezt is erdemes az aranyok kialakitasakor merlegelni. Ami az elozo hozzaszolasban felvetett " miert valtasz eurot, ha kulfoldon dolgozol" kerdest illeti, arra igyekeztem ramutatni, hogx annak sok ertelme nincs, hogy a gbp-t, usd-t stb. Forinra valtod, majd azt eurora (hazai penzvaltonal ez dupla marzs).
@sandor @Kiszamolo
Kiszámoló, Sándornak van igaza, az UniCredit Banknál minden számlának 10918001 az eleje (első nyolc karakter), és ha a belinkelt kalkulátoroddal is megnézed a "Head Office"-t adja rá ki.
Nyugodtan utána lehet járni, ha esetleg nem hiszitek!!! 🙂
A nem igaz arra szólt, hogy nem a 16. számból derül ki a fiók, ami ellenőrző szám.
Daniel: az általad ajánlott World index (ACWV) közvetlenül is megvásárolható vagy mindenképpen kell egy közvetítő (bróker, bank) is? Ez megdrágíthatja a vételt.
@Kiszamolo
Elnézést, akkor visszavonva. 🙂
@gaga KBC-n keresztül biztosan tudsz vásárolni: kbcequitas.hu/etf
Magyarországon talán ők foglalkoznak a legkomolyabban ezzel, de őszintén szólva én sem vagyok annyira jártas ebben a témában, csak most kezdtem el foglalkozni vele.
@szabolcs
Nézd meg a fentebb írt MNB linket. A cikk végén van egy aktuális "Szűkített hitelesítő tábla" ami alapján a bankszámla első 8 karaktere kiosztásra kerül MNB által. Ott látható, hogy az Unicreditnek is több fiókja van, többféle első 8 karakterrel.
@gyafi
@Kiszamolo
Igazatok van! Köszönöm az infót! 🙂
@gyafi
@Kiszamolo
Mondjuk azt ezek alapján nem teljesen értem, hogy Győrben akkor miért 10918001 kezdetű bankszámlát nyitottak nekem (2007-ben és 2009-ben) az Unicredit-nél, amikor az MNB lista alapján 10960008 lenne a győri fióknak megfelelő...
😀
@szabolcs
Változnak, változhatnak ezek a számok - fiók összerendelések. Megszűnik egy fiók, bezárják, összevonájk, megveszi másik bank az egészet, stb. A számlaszámok ilyenkor nem változnak szerencsére. Ha most nyitsz egy új számlát, akkor az aktuális listában lévő számla kezdetet kapod.
Tehát nincs egyértelmű számla kezdet és fiók összerendelés; csak számlakezdet és bank összerendelés van.
@gyafi
Köszönöm az információkat! 🙂