Rendszeres havi megtakarítás ETF-be

2025-01-09
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A K&H Bank brókercége új lehetőséget indított, havi rendszeres megtakarítás ETF-ekbe. Hasonlóan működik, mint a bankoknál elérhető rendszeres megtakarítás, a különbség annyi, hogy nem drága befektetési alapokba, hanem ETF-ekbe teszi a befektetni kívánt pénzt, akár TBSZ számlán belül is.

Egy-egy ETF-be legalább 10 ezer forintot kell tenni, minden hónapban ugyanazon a napon veszik meg az értékpapírokat. Ha közben le vagy felment az ár, téged nem érint, a megjelölt összegért vásárolnak. Ha egy adott hónapban nincs elég pénz a számládon, az a vásárlás kimarad, majd a következő hónaptól folytatódik, ha akkor van elég egyenleg.

(Az ETF semmi nagy rejtett tudomány, a tőzsdén kereskedett befektetési alap rövidítése. Ugyanolyan befektetési alap, mint amit a bankban veszel, csak az éves költsége nem 1,5-2-3%, hanem évi 0,1-0,5%. Ebből is van mindenféle, kötvény, részvény, ingatlan és egyéb alapok. Semmivel sem komplikáltabb, mint egy befektetési alap (hiszen ez is az), a költségen kívül az egyetlen különbség, hogy nem bankban, hanem brókercégnél veszed meg.)

AZ ETF-eket egy listából lehet kiválasztani, ami a fenti linken elérhető. Vannak részvényindexek, (S&P 500, MSCI World, stb), állampapír ETF-ek (például az inflációkövető amerikai TIPS), REIT (Ishares Property) és így tovább. A listára lehet ajánlani új ETF-eket, ha elegen akarnak belőle venni havonta, azt is felveszik a listára.

A vásárlás költsége 0,6%, minimumdíj nélkül, a pénzváltás költsége 1%. A számlavezetés díja havi 0,0125%, minimum 349 forint, maximum 4.900 Ft, a TBSZ számla díja darabonként 199 Ft.

Most dolgoznak azon, hogy ha nagyobb összegért vásárolsz, akkor csökkenjen a 0,6%, ne fizess többet, mint egyébként a számlacsomagod alapján fizetnél (0,25-0,35%, de minimum X, jellemzően 7 vagy 12 euró, adott tőzsdétől függően). Ez néhány hónapon belül aktív lesz.

Sokan nem tudják, de az ex-KBC-nél, mai nevén K&H Értékpapírnál is van lehetőség egyedi devizaárfolyamot kérni, már 5 millió forinttól is. 10 millió forintnál 0,5% a pénzváltás költsége, 30 millió forintnál 0,3%. Fontos, hogy ezt kérned kell külön és akkor jobb árat kapsz.

Jó hír, hogy a pocsék felhasználói felület éppen megújul, hamarosan sokkal jobb lesz, mint most, sajnos a cseh felület elég idejét múlt, sokan panaszkodtak, panaszkodnak rá. Már tesztelik az új felületet, szebb és okosabb is lesz, mint a mostani.

Akció is van jelenleg, az új felhasználók kapnak 100 ezer forint kereskedési díjkedvezményt, a régiek pedig az új beutalt összeg 1%-át kapják akcióban, de maximum 100 ezer forintot. Ennek megkapásához kuponkódot kell beírni, a linken le van írva, hogy mit és hová.

A kapott kereskedési kedvezmény 90 napig használható fel, felhívtam őket, hogy leszek olyan jó fej, hogy írok róluk ingyen, de akkor adjanak valami plusz kedvezményt, úgyhogy az olvasók 180 napig használhatják fel a kedvezményt, ehhez a kiszámoló kódot kell beírni.

Egész pontosan ezt válaszolták: "A tőled érkező ügyfeleknek csak annyi lesz a feladata, hogy a számlanyitás során beírják a : kiszámoló , így megkapják majd a 6 hónapos lejárattal rendelkező 100 000 Ft-os kedvezményt. A számlanyitási folyamat itt kezdeményezhető: https://szamlanyitas.khertekpapir.hu/"

Szerintem ez így jó ajánlat. Akár kisösszegű megtakarítást akarsz indítani, akár most akarsz nagyobb pénzt befektetni (mondjuk az állampapírból felszabaduló pénzedet), alacsony költség vagy akár költségmentesen is megteheted.

Az 1% akciós díjelengedésbe belefér a pénzváltás és a vásárlás költsége is tízmillió forintnál, vagyis tulajdonképpen ingyen tudod befektetni a pénzed. Egy magyar szolgáltatónál (mégis Csehországban, ha ez is fontos), TBSZ számlára, banki háttérrel.

Ha pedig havonta szeretnél eltenni pénzt, semmit nem kell csinálnod, csak megadni a megbízást és havonta beutalni a szükséges összeget. A 0,6%-os díjjal jobban jársz kisebb összegeknél, mint a 0,35%-os díjjal, de minimum 7 vagy 12 eurós költséggel.

Igen, az IBKR valamivel olcsóbb (nem is fizet annyi különadót, mint egy magyar szolgáltató), de havi kis összegnél ez szerintem nagyon jó ajánlat, magyar felülettel, ügyfélszolgálattal. Az akció miatt pedig befektetni is megéri most, maga a vásárlás és a pénzváltás nem kerül semmibe tizenpár millió forintig. (A számlavezetés sajnos igen, de ott is maximalizálva van az összeg.)

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
Subscribe
Visszajelzés
90 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Pont a napokba gondolkoztam, hogy rendszeres ETF vásárlásra nyitok IBKR, de ezt látva szerintem hagyom. Természetesen a kiszámoló kuponkódot fogom használni. Köszönöm Miklós!

Miért hagyod?

Az IBKR ennél ezerszer olcsóbb...

3 USD fix díjon vettem több ezer USD-ért ETF-et...

Kedves Miklós!

Köszönjük szépen a munkádat! Örülük neki mert éppen gondolkoztam rajta, hogy el kellene indítani valami hasonló megtakarítást.

Üdv:
Mihály

Adózni ennél hogyan kell?

KBC honlapról: "Amennyiben mégsem rendelkezel megfelelő egyenleggel, a megbízás még részben sem teljesül." - ez arra vonatkozik, hogy ha az általam beállított pl. havi 20.000Ft nincs a számlámon, akkor nem teljesül vagy ha az adott ETF piaci értékének megfelelő összeg nincs még ott. Pl. 550USD aktuális értékű ETF-et vennék, akkor addig nem vesz, amíg annak megfelelő HUF nem lesz a számlámon? Vagy lehet töredék ETF-et vásárolni?

Nekem az erste-nel van ertekpapir szamlam. Tavaly viszont abbahagytam ott a vasarlast. A felesegemnek mar az ibkr-nel nyitottunk szamlat, es azota ott vasarolunk. Probalkoznak a magyar felulettel, de nem tul konzisztens meg a UI ez ugyben 🙂

Jelenleg azon tanakodunk, megeri-e 2025-re tbsz-t nyitni, ha par even belul, tehat meg a tbsz kifutasa elott vegleg kulfoldre megyunk?

Szia Miklós,

Köszönjük szépen a munkád!
Ami számomra nem tiszta: vételnél csak a 0,6%-os díj van, vagy ezen felül ott van még a ~7 eurós díj is, ha pl. valami visszaforgató All World index ETF-et vásárolunk?

Köszönöm!

Ha már ETF, a Boglehead stratégiáról nem tervezed, hogy írsz egy külön cikket?
Az IBKR-rel összehasonlítva a váltás díja (1%) szerintem a szívás.

De ha nem is akarunk IBKR-ezni, mert bonyolult a számlanyitás, használat stb., akkor ott a LightYear. Ilyen kis összegre, amit te is ajánlasz, nem túl nagy kockázat az sem.

De a 100 ezer Ft-os nyitási akció tényleg tök jó, köszi a tippet! Európaiként a legjobb ETF a Boglehead stratégiához a SPYL, sajnos azt nem találtam a KBC ETF-jei közöt, szóval azt érdemes lesz majd felvetetni a lsitájukra.

Van a listán iShares S&P 500 is, az nem jó? A SPYL is majdnem ugyanaz. Boglehead stratégiához az All-World ETF-ek is jók, csak az amerikai könyvekben mindig az USA piacot reklámozzák.

Egyébként nem rossz ez az iShares ETF, csak náluuk 0,07% a TER (költséghányad), míg SPYL-nél ez 0,03%. A Boglehead stratégiában meg kiemelt szerepe vanaz alacsony költségeknek. Nem tűnik soknak a különbség, de hosszú távon számít.
Nem amerikaiaknak inkább az all world ETF-eket ajánlják a Boglehead leírásokban, vsz. én is fogok belőle venn néhány %-ot.

Jól hangzik, de az alábbit nem értem: az, hogy a vásárlás költsége 0,6%, a pénzváltásé 1%, egyből azt jelenti, hogy a havi befektetésből lejön 1,6% (feltételezve, hogy devizában vásárolható ETF-be fektet az ember), plusz a számlavezetési díj. Hogy lesz ebből évi 0,1-0,5%-os költségű befektetés, és nem 1,5-2%-os, mit értek rosszul?

Annyit pontosítanék, hogy a K&H Értékpapír fantázianevű szolgáltató nem a K&H Bank brókercége (gondolom a Kulcsár-féle K&H Equities óta nem annyira akarnak ilyet), hanem a cseh Patria brókercég magyarországi fióktelepe. A magyar K&H bank és ez a brókercég két különálló cég, ami összeköti őket, az a közös belga tulajdonos (KBC).

Nem egészen, a belga KBC Securities Magyarországi Fióktelepe futott "KBC Equitas" márkanéven. A valamikori K&H Equities pedig (magyar) K&H Bank tulajdon volt, még korábban pedig ABM Amro Bank - K&H Bank közös tulajdon, ABN Amro többségi tulajdonnal (ennek a cégnek a "lánykori neve" ABN Amro Equities Rt. volt).

Köszi az infót Miklós. Azt esetleg nem tudod, hogy ez átcsorog-e a sima KH-hoz? Ott is van rendszeres megtakarítás, értékpapír számla, gyakorlatilag minden ami ehhez kell.

Érzésre a két cég versenyez egymással. Ugyan vannak átfedések is a termékeik között, de két teljesen függetlenül működő cég.

A kh értékpapírnál, ha nyesz-r -t nyit az ember továbbra sem lehet a. Beta -n etf-et venni? A weboldalon nem találtam errôl infót.

Ügyfélszolgálattal leveleztem, nem lehet sajnos és nem is tervezik. Pedig amúgy a forintos BÉTa ETF-ek adnák magukat NYESZ-re.

En azt nem értem, hogy mi ebben az extra?
Van már a K&H brókercegénél ertékpapírszámlám, minden hónapban utalok be pénzt, átteszem TBSZ-re, és veszek belőle aktuális kedvem szerint ETF-eket.
Ez amit most reklamot a K&H miben jobb?

A pénz hogyan jut el a TBSZ-re?

Beállítod, rendszeres átutalást is a bankodtól, aztán elégedetten hátradőlsz és nincs további teendő amíg nem kell a pénz. Ez hatalmas dolog, egyrészt én lusta vagyok, másrészt befektetői magatartást tekintve a "behaviour gap" csökkenthető ezáltal.

Azért az az 1% váltási díj a 180 nap lejárta után igencsak fájdalmasan magas.

Kis összegeknél a lightyear előnyösebb lehet.

Ez az IBKR-re is igaz, nem?

Az IBKR-nek korrekt és gyors az ügyfélszolgálata. A cég háttere meg robosztus.

Az IBKR ügyfélszolgálata remek, max 3 napon belül válaszolnak.

A pénzváltást 1x kell megtenni odafelé egy 5 éves TBSZ-nél, ne ezek akadjunk fel.

Arra is gondoljunk, ha a gyűjtőévben mondjuk havi rendszerességgel teszik be a pénzt.

Így van és aki drágállja, válthat magának Revoluton vagy más hasonlón és utalhat be eleve eurot/dollárt is, semmi akadálya.

A 6 hónapos kedvezményt csak az új számlát nyitók kapják? Vagy csak kimaradt, hogy mit tegyenek a meglévő ügyfelek ennek az aktiválásához?

Én az IBKR-nél nem találok egy sor népszerű ETF-et, sajnos.(az is lehet, hogy valami beállítás hiba miatt)

A kódjára kell keresni. Pl iShares EUR Cash UCITS ETF
Euro (Accumulating) , ennél ICSH a ticker amire felhozza

Köszönöm! Megnéztem, megjelent, de sajnos KID-et kér, korlátozva van a kereskedés.

Mi van beállítva lakcímnek és milyen IBKR entity? Ha Svájcban élsz és az IBKR is így tudja, akkor nem releváns a KID.

Magyarország van beállítva

Jelentsd be az Svájcot (köteles is vagy egyébként) és kérj migrációt. Sokkal jobban is jársz, mert Svájcnak van kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az USA-val és csak 15% forrásadót fognak vonni osztalék után, nem 30-at. Amit vissza is fogsz kapni a svájci adóhivataltól, ahová meg majd be kell fizetned a svájci osztalékadót. Ami tény hogy magasabb (35%), viszont most 30% forrás és 35% svájci osztalékadóval mennek a befektetéseid.

Igen, magyarként UCITS ETF-eket tudunk venni, ha jól tudom.

EU ország adóalanyaként.

köszönöm a cikket!

Rövid távon megérheti? Azért nem nagyon merek kimozdulni - még - az állampapírból, mert 2 év múlva már szeretnénk költözni nagyobb lakásba/házba, tbsz nélkül meg nem akartam a 28% adót + költségeket elszenvedni (ami gondolom erre is érvényes ha nem tbsz-re rakom), bár utólag a tavalyi évet elnézve lehet azzal együtt is többet hozott volna egy etf mint az állampapír.

Az ETF 5+ évre van, ott éri meg igazán. Gondolj rá úgy, hogy az "Öreg Norbi"-nak lesz egy kis véletlen pénze. Az ingatlan az más.

"Az ETF 5+ évre van, ott éri meg igazán."

Azért ez nem egészen így van. Vannak pénzpiaci, likviditás és (nagyon) rövid kötvény ETF-ek is. A részvény ETF-ekre meg lehet, hogy az 5 év sem elég, hanem inkább 10 vagy 15. (Tudom, ezt most nagyon nehéz elhinni egy, 2009 óta szinte töretlenül tartó bikapiac idején).

Ha két év múlva kell a pénz akkor a helyedben nem a 28% adón gondolkodnék elsősorban.

Ehhez kell nyitni náluk lakossági folyószámlát, vagy elég csak ha befektetési számlát nyitok?

Nem kell lakossági folyószámla. Más cég.

Érinti a tranzakciós adó ezeket az ügyleteket így, hogy cseh fióktelepen keresztül történik?

Valaki kiszámolta már esetleg, hogy egy Önkéntes Nyugdíjpénztárhoz képest 10-20-x év alatt mennyi pénz gyűlik össze? Magyarul jobban megéri-e ez nyugdíjcélra, mint egy kimaxolt ÖNYP ugyanannyi befizetéssel (havi 62500 jelenleg)?

Az ÖNYP-nek legalább 0.5% felára van évente, és 120 ezret igényelhetsz max vissza. Tehát 24 millió felett nem éri meg pénzt tartani rajta. De ez a 0.5% inkább 1% ha nem nézed meg nagyon hol és milyen alapban vagy, szóval inkább számolj 12 millióval. Attól nem is beszélve, hogy ezeknek már állampapírtartási kötelezettsége is van, de az ezzel kapcsolatos részletekkel nem vagyok tisztában.

és 120 ezret igényelhetsz max vissza.

Ha az önkéntes pénztári befizetések utáni szja-visszatérítésre gondolsz, az már jó ideje 150e max, nem 120. (Ha jól rémlik, az álomkincstári nyugdíjizés befizetésekkel ez a 150e is növelhető valamennyivel.)

Ez engem is érdekelne, mert én jelenleg befizettem az évi 750-et önyp-ba, de mivel minden pénztárnak (meg gondolom az egyes portfólióknak is) más és más a költsége, így nehéz lesz általánosítani.
Meg hát az sem mindegy a hozam szenpontjából, hogy mennyire kockázatos a portfólió az önyp-ben.

Ez az igazi értékteremtés, köszönjük a munkádat! Remélem nem haragszol ha én az Interactive Brokers-t javaslom annak aki többet tud havonta befektetni, vagy látható megtakarítással rendelkezik (2 millió+). Úgy látom a KH csak nagyon kis összegeknél éri meg.

Last edited 16 órája by Én is +1

Aki most kóstol bele a brókerszámlák világába, esetleg még angolul sem magabiztos, annak első lépésként könnyebb lesz a K&H Értékpapír.(Főleg, ha a felület is végre megújul majd valami értelmeseebbre.) A költségek azért nem egetverőek. Az IBKR már haladóbb tudást feltételez, több meló van a TBSZ nyitás körül. Persze aki bevállalós, az ugorjon egyből IBKR-re.

Konyhakontrolling csinált egy táblázatot, ahol kiszámolta, hogy melyik szolgáltató mekkora éves díjat von le (de nem vagyok biztos benne, hogy figyelembe vette, hogy a KH-nál és az Erseténél maximalizálva van a havi díj).
https://konyhakontrolling.hu/melyik-brokert-valasszam-tbsz-hez-szamolotablaval/

"látható megtakarítással rendelkezik"
És mit csináljon az, aki "még láthatóbb" megtakarítással rendelkezik? Feltételezem, hogy azok nem csak egy szolgáltatónál nyitnak értékpapírszámlát.

Mi az a meg láthatóbb? Nekem kb 100 millió (forintban) van az IBKR-nél és marad is egy darabig ott. Ez lehet hogy neked még láthatatlan. Ha 10x ennyid van akkor szerintem még mindig IBKR, ha 100x ennyid, vagy afelett, akkor pl Schwab.

Ilyenkor szitkozódik az ember, hogy lehetnének a költségek 0 közeliek (a hatalmas 0.6-1%-ok helyett), ha Csehországból szolgáltatnának Magyarországra. Ennyire teszi versenyképessé ez a nemzeti kormány az országot. 2025-ben annak kell örülni, ha valamit nem Magyarországon csinálnak. Miklós, ha van még hozzájuk kapcsolatod jelezhetnéd, hogy ezt javasolják a szofisztikált befektetők. 😀

Last edited 16 órája by Én is +1

Az alap konstrukció drága. Miért járna a brókercégnek a vásárlás pillanatában a pénzem 0.6%-a?
Rablás.
A kiszámolós kedvezménnyel persze oké.

IBKR is szed díjat, de sokkal kevesebbet. Szerintem akit lehet, feléjük kellene terelni, ők megbízhatóak és relatíve olcsók. De ez persze csak egy vélemény.

Értékpapírtranzakció különadó 0.45%. Panaszkodj a kormánynál. A maradék 0.15%-ból old meg mindent a KH. Az pedig kiváló ár alacsony értékű megbízásokra.

Last edited 14 órája by Én is +1

A 0,45% tranzakciós illeték csak a magyar (HU ISIN kóddal rendelkező) papírok vételére vonatkozik. Külföldi ETF-nél nincs ilyen.

Köszönöm a cikket! Normál, nem Tbsz esetén a bank automatikusan vonja az adót és szochó? Ez esetben gondolom nincs teendő a Nav felé.

Ez engem is érdekel.
Egyébként visszaforgató ETF-nél nincs szocho.

Nem ide tartozik, de valakinek van tapasztalata a Trading212 app "interest on cash" részével? Viszonylag kedvező kamatozást nyújtanak (EUR 3.4%, USD 4.1%, HUF 7%), és a pénz tényleg lényegében azonnal mozdítható. Ami nem világos számomra, hogy ez hogy "biznisz" nekik, máshol azért ennél jóval mérsékeltebb számokkal találkoztam. (Adózási része megint másik kérdés az külön érdekes lehetne, de nem akarok ennyire off lenni.)

Mire vagy kíváncsi pontosan? Egyszerű felület egyszerű működéssel

ki az a majom, aki bármelyik drága magyar szolgáltatónál akar méregdrágán vásárolni?
tessék menni ibkr, nincs a devizaváltási szoptatás, nincs végtelen magas költség és messzebb is van ettől a retek országtól is a pénzed, nem valami mnb felügyelet alatt van.
elég ha az a párszázmilliós ingatlan amiben nyomorog a kisember országhatáron belül van.

100%-ban egyetértek, viszont jobb a KH mint az állampapír vagy a párnaciha. Valakit meg titokzatos módon megnyugtat, hogy van magyar ügyfélszolgálat és iroda.

Nem kéne lemajmozni embereket azért, mert pl. nem tudnak jól angolul, vagy kevés a tapasztalatuk az IBKR-hez.

Ilyen nagy lett az elvándorlás a KH-tól az IKBR-hez, hogy már lépni kellett?

Szia Miklós!
Ha lesz kedved, egyszer majd írhatnál az ETF-ek veszélyeiről is, pl a likvidítási kihívásokról egy esetleges nagyobb pénzkívonási hullám esetén. A mintavételezési próblémákról, a piac torzító hatásaikról stb. Stb.
Köszönöm szépen!

Ha nincs folyószámlám a K&H -nál akkor ettől függetlenül is megnyithatom?

Fontos megjegyezni ETF belépőknél, hogy: engedjék el az aggódást a meglévő pénz leghatékonyabb felhasználásával (az logikus, hogy ne fizess érte sokat folyamatosan, de az egyszeri költségek nem szempont), nem vagyunk Warren Buffet, hogy a világ pénze a miénk legyen. Sokkal fontosabb, hogy rendszeresen tegyél félre, lehetőleg hó eléjén egy tervezett összeget (pl. 500-1000EUR), ne hó végén, amennyi marad (mert nem marad).

Szóval a gyarapodás, tőkenövelés sokkal fontosabb mint pár millió/tízmillió állandó pakolgatása 1-2%-ért (majd sírás, hogy a tranzalkció meg 0.6%). Ha összeraktál 5m Ft-ot, akkor ne ezen akarj nyerni még 100e Ft-ot, hanem törekedj még 1x 5m Ft-ra.

Minderre is nagyon jó a KandH jelenlegi akciója.

Befektetésvédelmi kérdőiv 4/4 csak nekem nem megy?

Kedves Miklós, pont az Erste után keresek új brókercéget idénre, így köszönöm szépen. IBKR, LY vagy inkább a K&H-nál lenne érdemes? Havonta kb. 100e Ft-ot utalok be automatikusan, 3-4 havonta vásárolok. Köszönöm!

IBKR vagy eToro?

Szia Miklós

Próbállak elérni több platformon, de úgy tűnik nem sikerül
Kérlek próbálj időt szakítani a levelemre, amit küldtem tagsággal illetve “embercascoval” kapcsolatban
Köszönöm segítséged
netember

Szia.
A hétvégén illetve a héten is írtam ( egyesületi illetve kiszamolo emailra is)
Elkevertem az egyesület első regisztrációs (tagszámos) levelet, ezt szeretném ha tudnátok újra küldeni.
Köszönöm
netember

Pont náluk vagyok, ez az 1% jól fog jönni, köszi! Mennyire lehet aggodalom nélkül 100000 eurónál többet tartani itt vagy bármilyen brókernél?

Akik SP500 ETF-be fektetnek nagyrészt vagy kizárólag azok nem tartanak a historikusan viszonylag magas értékeltségtől? Vagy úgy vannak vele, hogy ami eddig működött az ezután is fog? Úgy tűnik, hogy az USA technológiai fölénye egy ideig még fennmarad, de az államháztartás azért reformra szorul. A védővámokat sem véletlenül emlegetik mint egy egyszerű megoldást(, majd kiderül, hogy célravezető-e). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy a piacokhoz abszolút nem értő, tapasztalatlan embernek egyedi részvényekbe kellene fektetnie, csak kíváncsi vagyok, hogy milyen érveik vannak az SP500-ra voksolóknak.

"Az 1% akciós díjelengedésbe belefér a pénzváltás és a vásárlás költsége is"
Miből gondolod, hogy a pénzváltásra felhasználható a díjelengedés? A pénzváltásnak nincs díja, csak az árfolyamban alkalmaznak +-1%-os spread-et. Szerintem az ezzel az akcióval is ugyanúgy megmaradna.
Az egyedi árfolyam nekem új infó volt, köszi, viszont azt telefonon lehet kérni, vagy hogy?

Az IBKR-nél welcome shares is van, tehát ha kóddal nyitsz számlát akkor kapsz IBKR részvényeket a beutalt v transzferált összeg 1%-ig.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram