A költségek változása

2020-11-10
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

András írt egy levelet, hogy a biztosítója felemelte az általa felszámított vagyonkezelési költségeket a már futó nyugdíjbiztosításában, nem is kevéssel és ilyenkor mit lehet tenni. (Az alapkezelői díj, vagyonkezelési díj, nyilvántartási költség nem ugyanazok. Jelen esetben évi 1,75% a nyilvántartási költség plusz ehhez jön még hozzá a vagyonkezelői díj, ami itt ugyanaz, mint az alapkezelői díj.)

Részlet a tájékoztató levélből:

A rossz hír az, hogy a szerződés szerint erre joga van a biztosítónak. Idézet az úgynevezett Különös Feltételek nevű dokumentumból:

A Biztosító az eszközalapok kezelésével kapcsolatosan éves vagyonkezelési költséget és letétkezelői díjat érvényesít.....Az alapkezeléshez kapcsolódó költségek éves mértéke a biztosítás tartama során változhat, de az éves vagyonkezelési díj nem haladhatja meg az eszközalap értékének 2%-át. Az adminisztrációs költség részeként a nyilvántartási költség a biztosítás tartama során változhat, de az éves nyilvántartási költség nem haladhatja meg az eszközalap értékének 2,5%-át.

Magyarul: amíg az vagyonkezelési díj 2% alatt marad és a nyilvántartási költség 2,5% alatt (vagyis a kettő együttes maximuma 4,5%), addig nem tudsz mit tenni, maximum felmondani a szerződést, ha neked nem tetszik. Mivel a változás előtt a biztosító 60 nappal írásban közölte a drágulást, ezzel a szerződést betartotta.

Mondjuk az más kérdés, hogy a TKM ennyivel változott és te annak az ismeretében döntöttél a biztosítás mellett, ami költségeket akkor neked előadtak, ami viszont mára már nem lett igaz. De mivel a szerződés szerint erre joga volt a biztosítónak, szerintem ez alapján nem tudod megtámadni a szerződést.

Érdemes résen lenni és egy ilyen emelés után újra kalkulálni, hogy megéri-e még fenntartani a biztosítást.

Previous Post
Vigyázz, csalók

Hozzászólások:

84 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Wow...

Eszerint felmondani lehet ilyenkor? mármint büntetés nélkül?

nyugdíjbiztosítás mennyivel jobb mint a unit-link?

Ez melyik biztosító volt?

Szürke rákeresel google-el az "Auróra délkelet"-re ahogy látod a fotón és kiderül. Kis fifika 😉

Még szerencse, hogy nincs 20%-os teljesítménydíj/nyereségrészesedés mint a Citadellánál, vagy 10%-os vételi/visszaváltási díj. (vagy van?!)

Kicsit offtopic, de mégsem. A napokban betalált egy Grantis-os "független" tanácsadó, aki azt állította, hogy tud egy olyan, új nyugdíjbiztosítási terméket, ami - bár az első években drága - 30 éves "szinten" állításuk szerint a sok bónusz végett jó hozammal tudok kiszállni belőle és végül minuszos lesz a a TKM átlagban (:D). Higgyek neki, vagy kapásból töröljem ki az emailt amit éppen várok tőle a termékről?

Tehat a biztositonak ahhoz joga van, hogy visszaeljen hatalmaval, de az ugyfelnek ahhoz sincs joga, hogy az erdeklodo nagykozonseg ele tarja az unfair biztosito nevet? Wat?
Ha a biztositonak van pofaja szivatni az ugyfeleit, akkor az a legkevesebb, hogy elfogadja, ha ezzel a tettevel "nepszerusegre" tesz szert. Nem? Talan el kellene hallgatni? Miklos!

@ketelkedo

Nem független és nem tanácsadó, aki el akar neked adni egy terméket. Ő egy értékesítő.... (Tudom, hogy ezért raktad "").

Első években drága, mert abból kapja a jutalékot.
Bónusz az az a pénz, amit elvesznek, majd visszaadnak. Nagy üzlet...

Azért megnézheted az email-t és a költségeket, de NAGYON nagy valószínűséggel nagy lesz a költség és sima TBSZ + ETF kombóval sokkal jobban jársz 🙂

Kételkedő: hajtsd el, őrültség 30 évre bebetonozni magad, pláne ebben az országban, itt még az LTP-t is 2 nap alatt bedarálták. Egyébként meg csak gondold végig, 5 vagy 10 éve mit gondoltál, hol tartasz majd most pénzügyileg, földrajzilag, családilag. Na most ezt a megannyi változást extrapoláld 30 évre. Meg imádom az ilyen "drágább az elején, de majd később jobb lesz" ajánlatokat. A korrekt ajánlatok már az elején win-win helyzetre törekednek.

@ketelkedo szerintem meg is valaszoltad a kerdest! Azonban, ha van idod es energiad, hallhasd meg az ajanlatot es kuldd el ide. Biztos vagyok benne, hogy tobbunket erdekelne ez a megmosolyogtato akanlat! 🙂

Ennyit a nyugdíjbiztosításokról!

@Kételkedő: ha már felmerült benned a kétely, akkor tudod mit kell tenned. Akárkire bízod a pénzed, le leszel húzva. Csak az tud értelmes hozamot elérni, vagy egyáltalán pozitív hozamot, aki saját magának kezeli a vagyonát.

Mazochista? Kössön nyugdíjbiztosítást!

Az Aranykor Nyp. is emelte nem régiben a költségeit 1%-kal a legtöbb sávban, de volt ahol 2-vel! Sajnos így is az egyik legjobb költségekkel dolgoznak nyp-k között, így a dühöngés után maradtam náluk, de 1-2%... naggggyon nagy emelés...:/

@Kiszamolo itt esetleg nem ugy van mint a telco vagy banki folyoszamla szerzodeseknel hogy emiatt a szerzodes modositas miatt az ugyfelnek jogaban all x napon belul felmondani es ez nem jar tovabbi koltseggel? (bar az ilyen visszavasarlasi ertek tablazat miatt kotve hiszem hogy ennyivel meg lehetne uszni)

A NER-[szerkesztve] 2012-ben a MANYUP-ok felszámolásával elintézte a jövő nyugdíjasainak tekintélyes részét, elhalasztott népirtást hajtott végre. Azóta a nyugdíjra való takarékoskodás romokban, arányaiban a nyugati nyugdíj előtakarékossági mutató 20-25%-án állunk.
1-2 évtizeden belül nyugdíjasok tömegei fognak nyomorogni. A FIDESZ-[szerkesztve] legfőbb szavazóbázisát adó alacsony végzettségű, csekélyértelmű tömeg akkor majd vonyíthat.
A társadalom többsége csak kisösszegű, de rendszeres megtakarítással tudna előgondoskodni, de ilyen ócska nyugdíjbiztosításokkal nem sokra fognak jutni.
Én egyébként középtávon szabadulnék a forinttól, a magyar eszközöktől -részvény, kötvény, állampapír, ingatlan-, mert nem sok jövőt jósolok ennek az országnak. Érdemes keresni a kilépési lehetőségeket max. 5-10 éven belül. Legalábbis én ezt fogom tenni.

@v

A szerződés szerint csak nagy bukóval szabadulhatsz, mint minden UL-nél -Miklós leírta-.
5 forintot nem tennék ilyenbe.
Mondjuk én nem vagyok a híve a hosszútávú, kisösszegű illikvid befektetéseknek. Egy Svájcban vagy Norvégiában még lenne benne ráció, de itt Alsó-Balkánon túl nagy a kockázat. Itt olyan mértékű a bizonytalanság, hogy csak viszonylag rövidtávra tudsz tervezni.

@rmm "Tehat a biztositonak ahhoz joga van, hogy visszaeljen hatalmaval, de az ugyfelnek ahhoz sincs joga, hogy az erdeklodo nagykozonseg ele tarja az unfair biztosito nevet?"
Őszintén remélem hogy nem csak ebben a pillanatban jöttél rá hogy vadkapitalizmus van az országban, mert az azt jelentené hogy 30 évvel le vagy maradva... 😉

Fú, most van a nézzük át és mondjuk vissza a rég nem fizetett önkéntes nyugdíjbiztosításunkat szezon! (Különben megint lerántanek valami éves díjjal)

Vajon még mire érdemes ránézni év végén főleg pénzügyileg?

Feleségem kötött egy "öngondoskodási terv" elnevezésű unit linked biztosítást a fogkrémről elnevezett cégnél (akkor még nem ismertük egymást). Ott 3 visszavásárlási értéket is megadtak, valamint fix évi 5% díjemelést vállalt.
0% hozam esetén végig bukó a terv, persze a kötelező emelések miatt nő az érték, csak a befizetett díj alatt marad.
3% hozamnál 15 év után fordul pluszba, míg 6% esetén 10 év elég, hogy ne bukjon. Elég jó alapok vannak mögötte, még bízunk benne, tavaly 6% felett teljesített, de akkor is összességében átverés, mert legjobb esetben 10 év után kapod vissza az addig befizetett díjakat, hozam nélkül. Előtte a bónusz miatt nem érdemes kiszállni, ha nem akar veszteséget, a havi díj szerencsére nem sok. Az eseti befizetés miatt is megtartannánk, ha szükség lenne rá, persze tudom, ETF olcsóbb lenne. Jelenleg állampapírba és egészségpénztárba megy a pénz, többre nincs keret.

@v
"itt esetleg nem ugy van mint a telco vagy banki folyoszamla szerzodeseknel"
De, épp úgy van, mint azoknál a szerződéseknél. Ott is akciós díjakat hirdetnek meg, amit bármikor visszavonhatnak. Itt is szerződésben van, hogy tud lenni ennyi a díj. Tekinthetjük a nem max. díjat akciósnak is.
"Magyarul: amíg az vagyonkezelési díj 2% alatt marad és a nyilvántartási költség 2,5% alatt (vagyis a kettő együttes maximuma 4,5%), addig nem tudsz mit tenni"

De valóban cuki, hogy még ilyen aknát is keresni kell szerződésben...

Az már volt, hogy nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy aláírja?

@maki
"Az már volt, hogy nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy aláírja?"

Ezt nem tudhatjuk látatlanban. 😀

Steve,

az önkéntes nyugdíj péntárnál nagy különbség hogy az aktuális befizetett pénzen van egyszeri költség. A benn lévőn már nincs. Szemben a biztosítással ahol simán rátesznek a benn lévőre is évi pár százalék évi költséget.

@tumpara "Egyébként meg csak gondold végig, 5 vagy 10 éve mit gondoltál, hol tartasz majd most pénzügyileg, földrajzilag, családilag. "
Ez amugy egy mindig jo tanacs! Neha az ember el se tudja kepzelni mennyit tud valtozni az ember elethelyzete akar par ev alatt is +/- is..

@hasznaltvsuj Nem tudom, hogy a vadkapitalizmushoz pontosan hogyan illeszkedik az a viselkedesforma, hogy egyesek szerint - ugy latom, a tobbseg szerint - nem szabad leirni, hogy a UNION biztosito arat emelt, ami az alairt szerzodesben foglaltaknak termeszetesen teljes mertekben megfelelt, csak a hozzam hasonlo erzekeny emberek gyomrat forgatja a biztosito viselkedese. Miszerint egy evtizedekre betonozott szerzodesbe onhatalmulag belenyul, es meg a kiszallasra sem ad lehetoseget. Igy lenne korrekt. Mondjuk a "vadkapitalizmus" pontos definiciojat sem ismerem.
Szoval miert nem szabad leirni egy tenyt? Jon a fekete auto tan? Varom szeretettel. A cenzura legalabb annyira gusztustalan dolog, mint a fenti egyoldalu, karos szerzodesmodositas. 30 eve is, es most is igy gondolom.

@rmm
szerintem nem gond leírni, de Miklósnak nagyon nagy az olvasottsága, a helyében nem biztos, hogy egy nagy biztosító idióta jogászaival kelljen harcolnod, hogy rossz hír keltése volt-e, hogy leírta ezeket, vagy sem.
Pláne, hogy az emelés teljesen jogos, le van írva feketén-fehéren, hogy emelhetik, emelték. Csökkentést vártál?

Szerintem inkább az a vicces, ha valaki 20 éves szerződést ír alá, és nem olvassa el a feltételeket. De tudom, ezzel is közjegyzőhöz kell menni, hogy felolvassa minden egyes alkalommal. Mondom ezt úgy, hogy szerintem senkinek nem kéne unit-linkedet kötni, de ha prostinak állsz, ne csodálkozz, ha... Ugyebár.

@bobo

Ezt reálértéken -becsült inflációval korrigálva- vagy nominálisan számoltátok?
Sokan nem reálértéken számolnak, illetve elfelejtik az alternatív költséget is.

@maki

Normális helyzetben úgy kellene közölni a kulcsfontosságú információkat, hogy azt egy átlagember megértse. Ez nem jellemző nálunk. Az emberek többségének nincs sok lövése arról, mit is ír alá. A pénzügyi fogyasztóvédelennek lenne bőven dolga, csak nincs erre irányuló akarat a hatalom részéről.

@rmm

Ez egy "igazságtalan" világ, vagy "dörzsölt" leszel, vagy lehúznak. A kádári gulyáskommunizmusban szocializálódott emberek könnyen eltévednek benne a naivitásukkal. Persze a "dörzsöltebbeket" is meg leher vezetni, csak őket nehezebben.
A világot nem tudod megváltoztatni, neked kell idomulni a szabályokhoz.

@szazegy Értem én, de olyan is volt, hogy a bankok úgy emeltek kamatot, hogy a szerződés szerint nem tehették volna, aztán abból se lett börtön egyik bankárnak sem. Ahhoz képest már haladás, szerintem, hogy legalább betartották a szerződést.

Francois Rabelais szerint a "jog nem egyéb, mint xarral áttört szép aranyköntös". Igazságszolgáltatás egy utópia, de nálunk alapvető jogszolgáltatás sincs. Én mindig észben tartom, hogy Vadkeleten vagyunk. Sajnálatos ez a helyzet, de itt nem is lesz változás a társadalom hozzáállása miatt.
Bankár akkor megy börtönbe, ha a "nagyságos pénzügyi elit" kitagadja és az aktuális helyi hatalmi elitnek is érdeke az eltakarítása. Ez egy ilyen ország, úgy kell irányítani az "evolúciós fejlődésünk", hogy ebben a szennyvízben is megéljünk.
Ez a totális kiszámíthatatlanság alapvetően hozzájárul a magyarok "jobb ma egy tyúk, mint holnap egy túzok" hozzáállásához, ami nem használ a hosszútávú, rendszeres és kisösszegű öngondoskodáshoz. Jelentősebb befektetésre szánt összeggel, illetve a befektetéshez szükséges tudással, képességekkel pedig arányaiban kevesen rendelkeznek.

@szazegy
azért ezt a vadkeletet a jogra nézve nem érzem teljesen korrektnek.
Pl gondom van egy szolgáltatóval, a fogyasztóvédelemhez tudok fordulni, ráadásul az állam állandóan meg akar menteni, vagy tudok pereskedni, ami ugyan zsebbenyúlós, hosszú, de mesélj, hogy melyik fejlett országban nem?

Csak ugye, ha aláírsz egy papírt, amiben benne van, hogy emelhetik a díjad, aztán felemelik, akkor mindenki hibás, csak te nem?

@maki
Miért ne nyilvános kivégzést rendeljünk el nekik? Ugyan már!

@matetoth

Ebben az országban a 3-4%-os fix kamatozású állami hitel kamatát felemelték a sokszorosára 1991-ben, amkor tömegek váltak munkanélküluvé. 2012-ben kizsarolták a MANYUP-megtakarításokat, amiből évi 4%-os reálkamattal számolva egy átlagbéres kb. 40 millióhoz jutott volna nyugdíjba menetelkor mai reálértéken. Egy csapással lenyúlták maguknak a teljes szerencsejátékszektort, a dohányszektort, minden kártalanítás nélkül. Minden hónapban születik egy lex X.Y. törvény saját érfekeik mentén. A devizahitelesek torkát is elvágták nagy hitegetés után, esélyük se volt a tisztességes jogi eljáráshoz. Az ÁSZ csak ellenzéki pártokat büntet meg, amikor pl. Simicska a FIDESZ-t pénzelte ugyanúgy, csak jóval többel, az persze nem számít. A NER-maffia bármikor rátámadhat, lásd Bige esetét, amikor 300 rendőr szállt ki állítólagos környezetvédelmi szabálysértés miatt.

@matetoth "Miért ne nyilvános kivégzést rendeljünk el nekik? Ugyan már!" nekem ezzel nincs bajom, hogy nem mindenki felel az aláírt szerződésért, csak tudjam előre 🙂 A VW dízelbotrányban a szegény bírák nem ismerték ezt a magyarosch megoldást, hogy csak az egyik szerződő felet köti a szerződés 🙂

Most már ezt is tudjuk.

@matetoth

A NER-elit tagjai szabadon lopnak, zsarolnak, ellehetetlenítenek cégeket. Lásd pl. az pixisből kiesett Simicska cégbirodalmát, vagy pl. megakadályozták, hogy a Ferihegyet üzemeltető cég EBRD-hitelhez jusson, mert kell nekik. A nyílt korrupció, zsarolás és szabadrablás folyik, az Alkotmánybíróság, köztársasági elnök, ügyészség, GVH stb. támogatása mellett. A politikai ellenfelek, a hatalomnak nem tetsźő szervezetek, intézmények legyalulásáról, a hatalombitorlás bebetonozásáról, a hazug kormánypropaganda beteges nyomatásáról nem is szóltam. Ezernyi dologról írhatnék még, sajnos.
Ameddig a hozzád hasonló homo kadaricus-orbanicusok túlbúrjánzanak, addig ez egy halálraítélt ország. Te ellettél volna a Rákosi-rezsimben, vagy ellennél a mai Törökországban, Szíriában, Türkmenisztánban. Neked annyi elég, ha az asztalra csaphatsz, hogy vizes a sör.

@szazegy "A világot nem tudod megváltoztatni, neked kell idomulni a szabályokhoz."

Sajnálom, ezzel nem tudok azonosulni, én inkább kiállok magamért. Ha kell, másokért is. Kár, hogy Magyarországon a többség hozzád hasonlóan látja a világot.

@szazegy
🙂
Azt tudod, hogy nem a korrupcióról volt szó, ugye? A cégek és a magánszemélyek kapcsolatára. Azzal nem tudok igazán mit kezdeni, hogy négyévente egypártra szavazunk. Cserébe nem is vagyok tőle ilyen frusztrált. Én a saját házam táján teszek rendet, pl nem írok alá semmilyen szerződést, aminek a feltételei nem tetszenek. 😉

@rmm

A fórumokon való szájtépéssel és a mártírok glóriájának fejedre helyezésével nem jutsz semmire. Ez nem kiállás kérdése, a lehetőségek adta keretek között lehet mozogni, támogatva azt, hogy legyen pozitív előrelépés. Bár mindenkinek joga van hülyének lenni, a kockázatokat rosszul felmérni, majd siránkozni a nagy valószínűséggel bekövetkező igazságtalanságon.

@matetoth

Te valami különös álomvilágban élsz. Az általam leírtak alapvetően kihatnak a mindennapi jogbiztonságra, az elterjedt kulturális magatarrásmintákra, a társadalom mentális állapotára.
A cég és a magánszemélyek viszonyára is ugyanígy kihat. Lásd pl. a bankok és magánszemélyek kapcsolatára a devizahitelnél, Romániában és Horvátországban visszajárt az árfolyamkülönbözet, nálunk nem, mert a korrupt politikai elitnek a bankok megszerzése után nem volt érdeke. Rengeteg ilyen példát írhatnék még.

@matetoth

Hogy elolvasod a szerződést, annak sokszor nincs jelentősége. Az állami lakáshiteleknél is fix kanat volt meghatározva, ennek ellenére 1991-ben a 8-10-szeresére emelték. A MANYUP-nál se volt arról szó, hogy az állam bármikor kvázi kizsarolhatja a névre szóló megtakarításod. Ugyanez vonatkozik pl. a saját közvetlen befektetésekre is, lásd, aki szerencsejáték iparba vagy trafikba fektetett. Ugyanígy kihathat, ha például részvényeket veszel, a korrupt elit pedig beavatkozik olyan szabályzásokkal, ami leveri az árfolyamot, lásd mondjuk az E-STAR mélyrepülését. Ha elgondolkozol, rengeteg példát találnál arra, ami miatt nálunk sokkal.nagyobb a kockázat, mint kultúrállamokban -EU-kilépés kockázatától a forintmegtakarítások elértéktelenítéséig-.
Söprögethetsz a saját házad táján önfeledten szellentgetve, ha közben ég a város. Sok sikert hozzá! 🙂

@matetoth
Az ért erős csúsztatás kizárólag cégek és magánszemélyek közötti kapcsolatnak nevezni a nyugdíjbiztosítást, ami egy állam által támogatott és korlátozott konstrukció. Eleve vérlázító volt, hogy ezt bevezették, feltehetőleg azon biztosítók lobbijának hatására, amelyek ügynökei korábban rengeteg embert vertel át unit-linked biztosítással. Attól, hogy én nem kötök ilyen szemetet, nem örülök, hogy ezzel vágnak át embereket, főleg hogy mindezt az én adómból is támogatva.

Amúgy kicsit furának találom, amit te és jópár más kommentelő vall, hogy egyszer tapsikoltok az erősen piackorlátozó intézkedéseknek, aztán máskor meg jöttök a mindenki saját sorsának kovácsa szöveggel. Hogy lehet valaki egyszerre bolsevik és jobboldali?

@zabalint
nem szoktam örülni a piackorlátozó intézkedéseknek, sőt!
Ha rajtam múlna, az összes ilyen adójóváírásból működő bagázst munkanélkülivé tenném.

@szazegy
egyetértek, a politikai elferdülés, hogy szépen fogalmazzak, nagyon rossz hatással van a mindennapjainkra. Ha van jó ötleted, hogy mit tehetünk, szólj! Sajnos politikai párt indításához nincs kedvem. 🙁 De ezen nem fogom magam kicsinálni. Annyit nem ér!
De ha aláírsz egy szerződést, hogy vállalod az árfolyamkockázatot, vagy a másik fél felemelheti a díjad, akkor azért annyira nem sajnállak, ha meg is történik. És ezzel nem azt mondom, hogy nem kell piacszabályozás, csak hogy minél kevesebb, nagyon-nagyon meggondolva.

Szürke rákeresel google-el az "Auróra délkelet"-re ahogy látod a fotón és kiderül. Kis fifika 😉

Még szerencse, hogy nincs 20%-os teljesítménydíj/nyereségrészesedés mint a Citadellánál, vagy 10%-os vételi/visszaváltási díj. (vagy van?!)

Eszerint felmondani lehet ilyenkor? mármint büntetés nélkül?

Mazochista? Kössön nyugdíjbiztosítást!

Az Aranykor Nyp. is emelte nem régiben a költségeit 1%-kal a legtöbb sávban, de volt ahol 2-vel! Sajnos így is az egyik legjobb költségekkel dolgoznak nyp-k között, így a dühöngés után maradtam náluk, de 1-2%... naggggyon nagy emelés...:/

@Kételkedő: ha már felmerült benned a kétely, akkor tudod mit kell tenned. Akárkire bízod a pénzed, le leszel húzva. Csak az tud értelmes hozamot elérni, vagy egyáltalán pozitív hozamot, aki saját magának kezeli a vagyonát.

Tehat a biztositonak ahhoz joga van, hogy visszaeljen hatalmaval, de az ugyfelnek ahhoz sincs joga, hogy az erdeklodo nagykozonseg ele tarja az unfair biztosito nevet? Wat?
Ha a biztositonak van pofaja szivatni az ugyfeleit, akkor az a legkevesebb, hogy elfogadja, ha ezzel a tettevel "nepszerusegre" tesz szert. Nem? Talan el kellene hallgatni? Miklos!

Kételkedő: hajtsd el, őrültség 30 évre bebetonozni magad, pláne ebben az országban, itt még az LTP-t is 2 nap alatt bedarálták. Egyébként meg csak gondold végig, 5 vagy 10 éve mit gondoltál, hol tartasz majd most pénzügyileg, földrajzilag, családilag. Na most ezt a megannyi változást extrapoláld 30 évre. Meg imádom az ilyen "drágább az elején, de majd később jobb lesz" ajánlatokat. A korrekt ajánlatok már az elején win-win helyzetre törekednek.

@ketelkedo

Nem független és nem tanácsadó, aki el akar neked adni egy terméket. Ő egy értékesítő.... (Tudom, hogy ezért raktad "").

Első években drága, mert abból kapja a jutalékot.
Bónusz az az a pénz, amit elvesznek, majd visszaadnak. Nagy üzlet...

Azért megnézheted az email-t és a költségeket, de NAGYON nagy valószínűséggel nagy lesz a költség és sima TBSZ + ETF kombóval sokkal jobban jársz 🙂

Ennyit a nyugdíjbiztosításokról!

Ez melyik biztosító volt?

Szürke, ha akartam volna, beleírtam volna a cikkbe. 🙂

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram