Az Államkincstár kiadott egy közleményt, miszerint február nyolcadikától csökkenti a féléves, éves és kétéves lakossági állampapírok kamatait 0,25%-kal, így a kamatok 2,25-2,75%-ra csökkennek.
Ez az intézkedés a prémium és bónusz állampapírokat most nem érinti, de mivel azok is már jó régóta nem változtak, lassan ott is várható a változtatás.
Sziasztok
Pont a héten akarok kincstárjegyet venni. Egy olyan kérdésem lenne hogy van különbség hogy magától az Államkincstártól veszem vagy a bankomban befektetési számlán? Tehát a bank vesz el valamilyen címszóval a kamatból? Köszi a segítséget előre is
Szerintem különbség csak a számla költségeiben van.
@gergely a bank felszámíthat egyéb költséget (állománydíj) a tartásra, mivel nem írtad le mely bank, érdemes megkérdezni őket. én speciel a banknál veszem (cib - 0.1%), mert nem tetszik az államkincstári rendszer.
Lehet, hogy éppen nincs + ktsg, de pl. az Erste kitalálta a fix érétkpapír számla utáni díjat + 0,01%-ot havonta, és máris nincs ingyen a dolog, mint előtte. Elhozni meg macerás (vagy visszaváltod -2%-ért, vagy transzferálod min. 5eFt-ért).
Szóval most már én is megtanultam, hogy állampapírt az Államkincstárból.
Na pont Erstés vagyok én is. ez a díj hogy van? a számlán tartott összegre számolja havonta?
2,25 és 2,5%?
Inkább veszek rajta eurót. Ha ezeken a fülkedemokratákon múlik, 1 év alatt nagyobb haszon lesz azon,mint ezen.
Ezzel csak azt érik el,hogy a lakosság elfordul az állampapíroktól.
Prémiumhoz remélem, nem nyúlnak a kamu 0%-os infláció mellett, különben az is mehet a levesbe.
@yuree az MNB inflációs célja/várakozása kb megfelel a KKJ kamatának. Az, hogy miért csökkentik a KKJ kamatát, azt viszont nem értem, miközben az alapkamat nem változott. Csak azt tudom elképzelni, hogy költésre akarják rábírni az embereket.
Én mindenesetre betáraztam egy zsákkal az utolsó 2.75%-os csomagból. szerintem annyira nem rossz deal.
Az eurón elérhető hozam spekuláció, a 2,25-2,75% viszont fix.