Breaking news: a Wise is áthárítja a tranzakciós adót

2024-11-30
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Tamástól jött a hír, hogy februártól a Wise is áthárítja a teljes tranzakciós adót a magyarországi ügyfeleire, vagyis utalásonként 0,45%, készpénzfelvétel esetén 0,9%. Bővebben erre.

Köszönjük a kormánynak az eddigi ámokfutásukat, köszönjük a világszinten egyik legdrágább banki díjakat, az évi 25%-os inflációt, a 415 forintos eurót, az ötödik éve 6% feletti költségvetési hiányt, a túlzott adóelvonásokat, a recessziót, a befagyasztott uniós támogatásokat és minden más jót, amit kaptunk tőlük az elmúlt években.

#mindentellopnak delegalább kormányoznitudnak

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
Subscribe
Visszajelzés
120 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Így nem sok értelme marad a Wise számlának. Talán annyi, hogy nincs éves kártyadíj a fizikai kártyára.

A Revinfo szerint (https://revinfo.hu/a-wise-sem-vallalja-at-a-tranzakcios-adot-februartol/)

"Mit tehetsz?

Amennyiben Magyarországon maradsz, érdemes átgondolni a Wise szolgáltatások használatának gyakoriságát, és megismerni az új díjszabást. Ha nem élsz már Magyarországon, frissítsd a regisztrált címedet, hogy elkerüld a helyi szabályozások által generált extra díjakat.

A Revolutnál mi a helyzet?

Revolut is fizeti a tranzakciós adót, de egyelőre nem terheli át a magyarországi ügyfeleire díjként. A forint és például az euró kiutalása is korlátlanul díjmentes bármelyik Revolut csomagban.

Korábban interjút adott a Revolut magyarországi vezetője, aki beszélt a tranzakciós adóról és hogy ezt nem hárítják át egyelőre, de hosszútávon ezt nem tudta megígérni."

A Revolut is áthárítja a deviza váltási tranzakciós illetéket, csak a középárfolyamba árazottan. Tegnap pont néztem összehasonlítást Revolut Wise Curve Gránit árfolyam.

így van.

WTF, két külön dologról beszélünk. Devizaügylet és forint átutalás. Nem is ugyanakkora a két adó mértéke.

Tény, hogy két, külön dolog.
Csak úgy arcul ütött, hogy a Revolut duplán sarcol:
Egyrészt 3000.-Ft prémium havidíj, másodszor pedig a HUF-norvég korona váltás díján nyerészkedik.

Ez olyan, mint a brókercégek: egyrészt fizetsz vételi-eladási jutalékot, de még a vételi-eladási árfolyam között is van (mondjuk) 1%.

Lesz az meg majd tobb is mint 1%. Majd ha elkezd Magyarorszagon mukodni a Revolut akkor majd megugranak a koltsegeik es azt majd atharitjak az ugyfelekre. Amig kulfoldrol operaltak addig tobb adonemet nem kellett a Revolut nak megfizetnie pl bankado. Ha megnezem nagy extrat a Revolut nem fog nyujtani itthon egy itt levo bankhoz kepest. Lesz a Revolut nak atm je, hivatala, tud befizetni az illeto stb amit egy magyar bankba is meg tudsz csinalni. Ennyi erovel bemegy az illeto egy magyar bankba nyit majd ott szamlat vagy appon keresztul. Az lenne a jo ha jonne a Revolut helyett egy masik fintech. A Revolut is olyan sorsra jut mint egy magyar bankok par even belul. Meg is erdemli a Revolut ha mar idejottek Magyarorszagra

Last edited 1 hónapja by Anonymous87

és mire jutottál?

A Curve jobb árfolyamon váltott (ingyen) mint a Revolut Prémium és a Wise jobban váltott mont a Revolut Curve (ingyen).
A gránit rosszabb volt mint a Revolut.
Ez a Wise Revolut dolog szerintem munkaidő utáni dolog. Mert munkaidőben 1 mérésem alapján a Revolut jobban váltott mint a Wise.

Nah, de, hogyha lesz tranzakciós illeték Wise-nál, akkor Curve lesz kb a nyerő.

Mekkora összeget váltottál? Nekem az utóbbi időben a Revolut 100 eur-t rosszabb árfolyamon vált mint 1000-et. Valahol 800 és 900 között van a határ ahol egyszerűen módosul az árfolyam. Kipróbáltam és más pénznemeknél is ezt csinálja.

En mar alig hasznalok Revolut ot. Masik fintech et hasznalok. Revolut ot jo volt hasznalni de mar szamomra itt volt az ideje egy masik fintech nek. Szamomra nemsok jot jelent az hogy a Revolut Magyarorszagon elkezd hivatalt letrehozni, ATM et letrehozni, magyar ugyfelszolgalatot letrehozni meg stb. Legalabb a masik fintech tud jobb szolgaltatast nyujtani mint a Revolut. Hosszabb tavon majd csak egy szamlat tartok a Revolut nal kartyam meg van masik fintech tol az meg mar jobban tettszik mint a Revolut kartya meg abba is jobbat csinaltak. De jobb is hogy van masik fintech aki tud mast nyujtani mint a Revolut. Meg jobb is hogy elkezdtem mast hasznalni. Egy ido utan a Revolut nak is majd elkezd lefele menni business . Egy ido mulva mar nem lesz olyan nepszeru a Revolut mint most meg.

Melyik a másik Fintech?
Kalv: 300€ környékén

Ha valaki nem él magyarorszagon azt nem erinti az illetek? Akkor sem ha magyar es kulfoldi szam kozott valt?

tökmind1 hol élsz, mi a címed a wise rendszerében? az számít

Külföldön élek egy ideje, azt hiszem ideje régiót váltani akkor itt is.

én is külföldön dolgozom. Félek is rendesen, hogy külföldi adórezidens leszek és megy a levesbe a TBSZ-em.

Last edited 1 hónapja by usespanner

Ettől nem kell félned, mert már az vagy. Ha külföldön élsz és dolgozol, akkor ott vagy adóalany és nem érdekli egy másik országot, hogy mik a magyar törvények, az vonatkozik rád, ami ott van. Ha pl a német állam azt mondja, hogy 35% az osztalékadó német adóalanynak, akkor nem kifogás, hogy Magyarországon létezik olyan, hogy TBSZ és neked az van. Egyébként az adóhatóságok között adatszolgáltatás van, látják hogy neked milyen számláid vannak szerte a nagyvilágban. Nem érdemes eltitkolni.

Ez hogy van pontosan? Ha pl. jovo augusztusban Ausztriaba koltozom, akkor 2025. dec. 31-ig meg magyar adoalany vagyok, nem?

nem

kijelentkezel magyarországon a TB-ből, kiköltözöl, lesz lakcímed, munkaszerződésed (ezeknek kb egyszerre kéne történni, mert egymástól függő folyamatok, mind1, valamilyen sorrendben megoldod), és attól a pillanattól, hogy bejelentkeztél az orsztrák eübe, meg megvan az osztrák munkád, már ott vagy adóalany

ahhoz hogy kijelentkezhess a magyar tb-ből, már bizonyítanod kell, hogy hol máshol fizeted az eüt, szóval ezek tényleg ilyen egymástól körbe függő folyamatok, de a lényeg hogy amikor ezek a fenti folyamatok végigmentek, onnantól osztrák adórezidens vagy (igazából attól a pillanattól, hogy ausztriába fizeted a tbt, aztán a magyar bürökrácia ráér hónapok verejtékes munkájával visszamenőleg felfogni, hogy mikortól nem vagy már magyar adóalany)

Annyira nem egyszerű a dolog, hogy egy ország a másik állam polgárainak a másik országban szerzett vagyonát lenyúlja. Először el kell dönteni, hogy van-e erre joga.
Ez az adóilletőség, a kettős adóztatás elkerülése céljából.
(Az ott megkeresett munkajövedelem ugye más tészta).

Igazad van, nagyban függ az adóegyezménytől (ami egyébként nem feltétlenül kétoldalú). Az osztalék vagy árfolyamnyereség jövedelem, de van ahol van vagyonadó is. És ez általában független attól, hogy hol van az a vagyon, az számít ahol élsz. Persze, lehet, hogy nem tudja elvenni, de lehet, hogy azt mondja, hogy köszönjük szépen usespanner úr, akkor menjen vissza Magyarországra élni. Szerintem jobban jársz ha elfogadod a helyi szabályokat, ha valahol akarsz élni. Hogy érted, hogy adóilletőséget megváltoztatni? Azt elég jól definiálja egy egyezmény és egy van belőle. Szóval ha X országban élsz és ott van adóilletőséged, akkor nem számít az hogy Magyarországon van TBSZ (pont ezt mondtam). Nincs olyan, hogy A számlára itt, B számlára meg ott fizetek. Azt jól látod, hogy általában egy országban (de még ez sem mindig igaz) adózol a jövedelem után. De az is fontos, hogy minden jövedelem után.

Last edited 1 hónapja by Én is +1

Nagy különbség: Míg ugyanis osztalékot és munkajövdelmet az adott ország ellenőrzi (és tudja adóztatni), a más országban keletkezett és más országban relaizált jövedelmet csak kérni tudja az adóhatóság, elvenni nem.

Azaz a NAV el tudja venni kamatadóként, de a norvég adóhivatal nem.
Így előfordulhat, hogy 100.000.-Ft kamatjövedelemből 120.000 Ft adókövetelés lenne (kamatadó), ha 4 országban dolgoztam. Erre találták ki az adóilletőséget.

Nem is szándékoztam eltitkolni.
De tudomásom szerint egyoldalúan nem lehet valakinek az adóilletőségét megváltoztatni.
Egy más országban keletkezett és realizált jövedelmet csakis kétoldalú egyezmények alapján lehet adóztatni, elkerülve azt, hogy a 2-3-4 ország által kivetett kamatadó nagyobb legyen, mint a kamat maga.
Ezért csak egy országban adózunk a tőkejövedelem után, úgy gondolom.

Ehh ez nem ilyen triviális. Mondjuk bevallom én is azt hittem ennyi, de aztán meglepetésemre a Nav egyszerűbben rendezte a témát. Amikor pár éve nyitottam még az RC-nél számlát, az angol címem adtam meg, pár hónappal később jött a levél, hogy adóreyidens igazolás kellene. Bevallom nem akartam elveszni a mindenféle megfogalmazásban, meg mittudom én, az a tuti, ha muttit megkérdem, hogy menjen be a NAVba, van állandó meghatalmazása ezt-azt intézni, kérdezze meg őket. Annyival rendezték le a témát, hogy "Van a fiának magyar állampolgársága?" Van. "Van itthon bejelentett lakcíme, vagy az is megszűnt?" Az is van. "akkor magyar adórezidens, tessék itt az igazolás" Engem ez egy picit meglepett, mert ugye 10-11 hónapot külföldön élek, otthon 10 éve egy percet nem dolgoztam. De hát ők mondták, akkor biztos úgy van...

Én Németországban élek és egyéni vállalkozó vagyok, a jövőben sem valószínű, hogy Magyarországra fogok költözni. Pont nem érdekel, hogy nincs TBSZ, meg adómentes állampapír stb... viszont nincs rohadt nagy infláció, van minőségi választék a boltokban, egészségügyben a tapasztalatok eddig nagyon jók, jók az utak és a közlekedés, sok év alatt ezen többet spórolok és az egészségem is jobb lesz stb.., mint amit a TBSZ-el spórolnék az évek alatt... hagyd el a magyaros mentalitást, legyél akkor külföldi adórezidens és nézz utána a helyi adózási szabályoknak is...

Évi 2,5 milliót spórolok a magyar TBSZ-el.
Az utak minősége pont nem érdekel, a norvég egészségügyi ellátás pedig nekem jár.
A boltok választéka hihetetlen nagy itthon is, Norvégiában sokkal szegényesebb.

Akkor mozdulnék Norvégiába vagy Svájcba, ha meg tudnám oldani az adózást.

Sokaknak jó a 415-ös euró 🙂 A tranzakciós adó pedig egy felfújt dolog, többe kerül egy pizza kiszállítása.

Te is tudod, hogy ez így nem jelent semmit, hogy 24 utalás mennyibe kerül, ha nem teszed mellé, hogy mennyit utalsz.

Az infláció pedig sosem volt 25%.

Nem a kormányt védem, csak nem szeretem a hazug hangulatkeltést. Van elég baj túlzások nélkül is.

Te valami másik dimenzióban élsz?

Valoban nem volt hivatalosan 25% inflacio csak erdekes modon minden kb. 50%-al kerul tobbe mint ket eve. Ami nekem konkretan kb ennyivel tobb: fodrasz, fogorvos, szallasdij, havi kajaktg, vitaminok, tisztalkodasi szerek, barmi amit kulfoldrol rendelek, kocsim eves szervize vagy barmilyen javitasa, alkatresz, tankolas, butorok, barmilyen elektronikai cikk, szamitogep, mobiltelefon, laptop es alkatreszek, haztartasi berendezesek, repulojegy, barmilyen szaki munkadija (ja nem, ez inkabb 2* annyi mint volt...), barmilyen barkacsholmi vagy barmi ami lakasfelujitashoz/berendezeshez kell. Kihagytam valamit? Ja igen: ingatlanok, az osszes biztositasi dij, autok, kerekparok, banki koltsegek, postai koltsegek, internet, barmilyen elofizetesi dij... Lenyegeben minden ami ingatlan, ingosag, eszkoz, anyag vagy szolgaltatas.. Igen, en folyamatosan vezetem a kiadasaimat...

"Valoban nem volt hivatalosan 25% inflacio csak erdekes modon minden kb. 50%-al kerul"

Nem csak te erzed igy. A ksh eleve egy a valosaggal koszonofelben sem levo atlagot kozol, es egy ideje nyilvanvalo, hogy politikai megrendelesre szallitja a szamokat. Teljesseggel hiteltelenek.

Azért nem korrekt az éves és a kétéves inflációt igy összehasonlitani. Ha kummulálva nézzük, 2022 és 2023 során összesen 34,6% volt a hivatalos infláció. A leggyakrabban vásárolt termékek (pl élelmiszer) még magasabb, igy azért már közelebb van az érzékelt és a hivatalos infláció egymáshoz.

Vagy véded a kormányt vagy nagyon nem érted. 0.45% egy elég kis számbak tűnik amíg végig nem gondolod, hogy egy Aldi vagy Lidl 1-2% közötti haszinkulccsal dolgozik. Annak egy nagyon látható része.

A nagyobb probléma, hogy ezt mindenki fizeti az ellátási láncban, ahogy egy korábbi hozzászóló írta. A növénytermesztő -> állattartó -> felvásárló -> vágóhíd -> nagyker -> kisker -> te. Máris 7-szer lett kifizetve a 0.45%, ami 3.15% egy egyszerűbb ellátási láncon. Aztán csodálkozunk, hogy a silányabb full magyar termék elméletileg alacsonyabb inputköltségekkel drágább Magyarországon, mint egy jobb német termék Németországban, magasabb inputárakkal.

A 21. század a specializált és optimalizált ellátási láncokról szól. Mindenki egyvalamit csináljon de azt nagyon jól. Na itt vágja haza az egész magyar ipar versenyképességét egy ilyen (egyszerű embernek) apróság.

Last edited 1 hónapja by Én is +1

+sok

"Az infláció pedig sosem volt 25%."

Az mar a te bajod, ha hiszel a ksh-nak.

"Az infláció pedig sosem volt 25%"
Ezen hangosan felröhögtem. Te hol élsz, ember????
Valóban képes voltál ezt leírni, és nem szakadt rád a plafon???

annyiért Nápolyból is kihozzák aranytálcán

Letöltöttem a céges Wise kivonatomat, november 30-ig, ha minden trankakcióra fizettem volna az új tranzakciós illetéket, majdnem 12 millió forint jött ki (a váltás extra illetékét még bele sem számoltam). Ezt jövőre már fizetnem kell, ha nem találok februárig megoldást :S Ez brutális, ebből azért legalább 1, de lehet 2 embert is tudnék pluszban foglalkoztatni.. vagy úgy is mondhatnám, lehet ennyivel kevesebbet fogok.

Binx esetleg nem lehet jó neked?

Nekünk egyelőre óriás csalódás a BinX. 2 hete van a családban egy számla, lehetetlen róla utalni, valami műszaki hiba miatt. Kommunikáció 0, telefonon semmit nem mondanak, chat amint kilépsz örökre letűnik. Gagyi szar az egész

Last edited 1 hónapja by nocsak

az.. gyász

másnak is ilyen tapasztalatai vannak?

"1, de lehet 2 embert is tudnék pluszban foglalkoztatni.. vagy úgy is mondhatnám, lehet ennyivel kevesebbet fogok."

Na ez meg egy tovabbi aspektus, amivel sokan nem szamolnak. Btw. ennyi penzert mar nem eri meg kulfoldi ceget alapitani? Ugy ertem, a munkavallalok maradnak Magyarorszagon.

A gond csak az, hogy a pizza árában is többszörösen fog szerepelni a tranzakciós adó, mire hozzád eljut.

Nem te kommentelted multkor, hogy milyen jó hogy az onoka hazautalt pénze több forintot ér mint tizenöt éve?

Mindig van valaki, aki keres más nyomorán. Amíg Magyarországon dolgoztam exportra gyártó cégnek, megdöbbenve olvastam az egyik cégvezető nyilvános blogbejegyzését, hogy szerinte miért "illene" a forintnak még gyengébbnek lennie. Ő kiszámolta az "egészséges" euróárfolyamot.

Lefordítom: Sokaknak = Annak a 10%-nak aki ingázik vagy külföldi jövedelme van a vállalkozásában. Persze, csak egy pizza. Meg az EU átlaghoz képesti +5% ÁFA is csak egy pár tíz pizza, a 3-4%-os kisker adó is csak néhány pizza, a jövőre bevezetett 10%-os energiailleték emelés is csak felfújt dolog. Csak hogy néhányat mondjak. De ha ezeket összeadod az már nem csak egy pizza. A tranzakciós adót meg nem úgy érzed meg hogy neked a havi 50.000 Ft-nyi utalásra rájön 200 Ft hanem úgy hogy bármit amit vásárolsz annak az árába be van építve. Ahogy az előbb felsorolt összes adó.

Minden termék árában többszörösen benne van. Közel sem egy pizza.

Persze, pizza kiszállítása. Ha valaki az átlagbért kezdi, akkor a munkáltatójának havi 3000 ezer forintjába kerül, hogy az illető megkapja a pénzt. Ezt a munkáltató tranzakciós adóra költi és ennyivel kisebb mértékben emeli a fizetést januárban mert ő azt nézi hogy neki milyen bérköltség fér bele. Meg amikor a polgár kifizet a vállalkozónak egy kisebb 2 milliós munkát, akkor alapból kifizet 9 ezer forintot az Orbán családnak csak azért hogy a szakit kifizesse. Szép világ.

+sok. Vajon ezt hany fideszes zombi fogja fel?

Nekem biztos nem jo a 415-os euro. Atalanyados vallalkozokent, igy kevesebb eurot kereshetek a 12 millios limit miatt. Amit egyebkent siman megemelhetne kedvenc diktatorod, mert hogy az EU erre lehetoseget ad. De megsem teszi, mert kell a zse, ennyire ures az allamkassza.

"A tranzakciós adó pedig egy felfújt dolog, többe kerül egy pizza kiszállítása."

Ki a fene rendel pizzat hazhozszallitassal? LOL. Ostoba hasonlat, es lentebb irjak is, mennyire fogalmatlan vagy.

hm segítsetek értelmezni légyszi, a kérdésem, hogy lesz-e díja a HUF kártyás fizetésnek, akár online, akár boltban?

azt írják igen, ha jól értem: "Paying for a transfer on Wise, either by bank transfer or card payment"

de aztán a táblázatban nem látok erre utaló jelet, max a "Fizetés egy utalásért", dehát... ez nem utalás?! meg aztán lent a példák között sincs

szóval mi lehet?

Ez nem a kártyás vásárlásra vonatkozik, hanem arra hogy ha bankkártyával fizetsz ki egy utalást. Ezt max azok használják akik nem használják rendszeresne a Wise-t csak eseti jelleggel akarnak más országba átváltva utalni. Korábban ez volt a (Transfer)Wise alap szolgáltatása.

ááááááh köszönöm, a leírásod alapján leesett

"transfer ON Wise"

Ha huf van a számlán és kártyával is forintban fizetsz akkor szerintem az nem kerül semmibe. De nekem sem egyértelmű mert idiótán van lefordítva mit értenek transfer alatt.

Mi az idióta a fordításban? A "transfer" az tudtommal sohasem volt "kártyás fizetés" (az mondjuk "card payment"), az "or card payment" pedig egyértelműen arra vonatkozik, hogy hogyan fizeted ki az utalást (még ki is emelték, hogy "Paying for a transfer on Wise, either by[...]")

szerk.: oké, máshol tényleg sz*rul fordítanak: "[...] HUF/hónap után", ugye, nem "után", hanem "fölött", de hát megszokhattam volna, hogy a magyarok jelentős része sem tud magyarul. 🙁

Last edited 1 hónapja by Tirex

Az hogy már többen is írták hogy nem értik mi micsoda. Nevezzék utalásnak az utalást, pénzváltásnak a pénzváltást és kártyás vásárlásnak a kártyás vásárlást.

"vagyis utalásonként 0,45%"
Legyünk már nagyvonalúak, legyen végre ez is egységesen 16%, mint az SZJA, vagy 27%, mint az ÁFA 🙂

(Most már nem tartasz szombati szabadnapot? Vagy áttetted vasárnapra?)

Mi a helyzet a bankkártyás vásárlással? Az angol oldal szerint arra is érvényes a tranzakciós adó, de a táblázatoknál már nem jelenik meg.

A kártyás feltöltésre érvényes, nem a vásárlása. A vásárláson nincs tranzakciós adó.

Szerencsére úgy tűnik, hogy csak a magyarországi ügyfelekre vonatkozik, vagyis aki külföldön él, de van magyar számlaszáma, arra nem.

A wise a magyar lakcímre hivatkozik. Akkor ezek szerint a világ összes bankjának ahol magyar ember számlát nyitott fizetnie kell ezt az állatságot?
Mondjuk legalább a wise korrekt és 50k alatt nem számít semmit, ellentétben a görény magyar bankokkal. Meg a pénzváltás adóját sem látom vagy azt simán beépítik az árfolyamba?

A Wise-on fiskális értelemben nem történik pénzváltás (Revolutnál sem). Azok az összegek virtuálisan léteznek és amikor kiutalsz akkor történik meg a konkért tranzakció a Wise pénzeszközeiből. Jogilag ez nem váltás így nem kell adót fizetni utána. Ezért olcsó és történik (közel) középárfolyamon. Erre épült fel a Transferwise kezdetben. Ha Magyarországról utaltál mondjuk németbe akkor nem történt sem átváltás, sem SEPA utalás, csak a Wise az itteni Ft pénzszámlájra beutaltál, majd azt egy német banknál lévő számlájáról utalta ki helyben. Fordítva ugyan így történik. Akkor vált és utal a Wise a saját számlái között ha ez a kettő nincs egyensúlyban, de az már nem a te költséged közvetlen.

Nem. A Wise ezt önkéntes alapon teszi meg mert fél a retorzióktól. Amúgy nem lenne joghatósága a magyar államnak arra hogy kivesse az illetéket külföldi bankokra. Ez olyan mintha az osztrák Spart köteleznék arra hogy a magyar állampolgárok által vásárolt termékek után fizessen kiskereskedelmi adót. Nonszensz. A határon átnyúló szolgáltatás speciális ilyen szempontból mert igénybe tudod venni anélkül hogy átmennél más országba. De jogilag ettől még nem kényszeríthetné ki. De egyéb eszközökkel nyomást tudnak gyakorolni. Pl. MNB megtilthatja hogy használja a GIRO-t. De talán még arra is képes lehet megtiltja az itthoni bankoknak hogy Wise kártyákat elfogadjanak. A Wise-on és Revoluton nem kell az átváltások után trazankciós adót fizetni mert ott fiskális értelemben nem történik váltás, az egyenlegek csak virtuálisak. Egy másik kommentben ezt már kifejtettem.

A Wise a magyar számlát egy magyar bankon keresztül biztosítja, ezért arra biztos meg kell fizetniük a tranzakciós adót.

Akkor térünk vissza magyar bankra, ott azért egy jobb csomagba megúszható valamennyi az adóból, itt fixen hárítják. A másik ok amiért visszatérek (vagyis már visszatértem részben) az nemrég csapott arcul: Sehol nem adtak hitelt mert nem magyar bankhoz jön a fizetésem. Egyszerűen nem fogadták el a Wise-os kivonatot és a munkáltatói önmagában nem volt elég. Személyesen sokat nem utalok, a legtöbb dolgot kártyával fizetem, inkább vállalkozóként érint nagyon amit eddig Wise-al meg tudtam úszni. Illetve Revolutot jobban szerettem, olcsóbb a váltás és kényelmesebb használni mint Wise-t, csak azért Wise-oltam mert oda be tudtam utalni. Bye-bye Wise 🙁 Várható volt persze.

Last edited 1 hónapja by Marcell

Ok: Ha jól tudom, külföldi bankszámlát nem tud a NAV inkasszózni. Ezért sem lehet(ne) céges bevételt kapnod wise-ra és a többi Neo-ra. Még az sem legalizál, ha bejelented a NAV-nak a számlaszámot.

Az EU-ban nem tehetnek különbséget a bejegyzett bankok és pénzügyi szolgáltatók között, bárhol is van a székhelyük. Ez diszkrimináció.

(Zárójelben: ha nem Orbánék lennének kormányon, itt már nem nagyon tudnàl autózgatni, fűteni. Vagyis, de 5x- áron.
Már jegyre vennénk a kenyeret, húst, de még a wc papírt is...)

Pontosan, ahogy írod! Ha nem Orbán lenne már a levegőt is jegyre adnák és 3 hónapos várólista lenne a fűtésre ami napi egy-egy szál gyertyát jelentene.

Last edited 1 hónapja by Pumpedjano

És csak úgy lehetne beállni a sorba, hogy nyáron kapod a gyertyát!

Last edited 1 hónapja by Én is +1

Az 1. zombi tiszteletet tette a forumban.

Sőt, nem csak itt, mert ugye az atomháborút is csak annak köszönhetően kerülte el a világ, hogy Orbánék vannak kormányon. Különben nem is lenne autó meg gyertya, csak a nukleáris sivatag.

Hubazz, én meg azt hittem, K-Mo azért néz ki úgy, mert már nukleáris sivatag lett!

Ez majdnem be is következett nemrég. Ugye emlékszel az ársityakos üzemanyagra? Oda áltam tankolni és a kutas közölte hogy 50 litert tud adni mert másnak is kell, meg egyébként is csak 270 liter van a tartályában. B..meg nekem 900 liter fért volna a tankomba akkor és ezt össze is tudtam szedni hegyeshalomig vagy 6 kúton.

Eddig is OTP Smart-ot használtam de most újra átnéztem:
Eddig 0.2% volt fixen az utalás (300 Ft-os csomaggal havi 250.000-ig ingyenes)
2025-től: 0.35%, de így is még olcsóbb 0.1-el mint a Wise. Kérhető E-tranzakciós csomag ami jelenleg díjmentes februártól 210 Ft amivel havi 1.000.000 Ft-ig díjmentesek a 20.000 Ft alatti (amúgy is adómentes) utalások (vicces hogy ha indítok 5x 20.000 Ft-nyi utalást az ingyenes, de ha egybe utalom el akkor 350 Ft)
Az 500 Ft-os tranzakciós csomaggal pedig havi 250.000-ig ingyenes az utalás (ami amúgy 875 lenne szóval spórolsz max 375 Ft-ot, szóval ha nem biztos hogy annyit elutalsz, nem éri meg).
A díjcsomag havidíjmentes ha legalább minimálbért beutalsz, amúgy 1000 Ft. Ha kell SMS az külön 219 Ft + 30 Ft/SMS (vagy csomagban fix 450 Ft). De az app mindneről küld értesítést így alapvetően felesleges.

Last edited 1 hónapja by Marcell

 a 20.000 Ft alatti (amúgy is adómentes) utalások

Ezt hogy csinálod? Nekem is OTP Smart számlám van, és minden utaláson ott van a 0,2%-os díj. (Eddig egyedül az után az utalás után nem fizettem, aminek a díja az alacsony összeg miatt nullára kerekítődött.)

Mi a helyzet a Binx-szel?
Ők is erre a sorsra jutnak?

Van valakinek javaslata CÉGES Eurós számlára külföldön? (fintech is jó, nem kell nekem bank)
Csak annyi a fontos, hogy legyen dedikált iban szám és eurót lehessen kb korlátlanul ingyen küldeni fogadni webes felületről, mivel már majdnem minden bevétele és kiadása a cégemnek euró.
Tehát kb azt tudja mint most a Wise, forint rész nem érdekel.

Revolut sajnos túlságosan mobil fokuszú.

Revolut Business működik webes felületről, nem kell hozzá app mint a personalhoz. Bár van egy tippem, hogy eddig chickegamet játszottak a wiseal hogy ki jelenti be később az átterhelést. Tippre a revo is lépni fog február-március környékén.
Tavaly még mondtam volna szlovák bankot, de a kolostormalac haverja nyert, így jövőre bevezetik ők is a tranzakciós adót.

Nekem nagyon sokáig a csob - nál volt Szlovákiában, Komárno ban nyitottam, ingyen volt minden utalás. Aztán jött a wise és eljöttem tőlük, most lehet visszamegyek

Szlovákiában 0.4% lesz a tranzakciós illeték, nálunk 0.45%, ezért szerintem nem éri meg a szlovákokhoz menni. Jobbat kell találni. (Októberben megszavazták a szlovákok)

Nekünk magyar cégként a CSOB-nál van számlánk. A helyzet a következő: az igaz, hogy bevezetik a tranzakciós adót, de csak olyan cégekre vonatkozik, akik Szlovákiában vannak bejegyezve. De sajnos nem biztos, hogy örülhetünk. Megkérdeztem a bankot és azt a válasz kaptam, hogy decemberben vagy január elején derül ki, hogy más országokban bejegyzett cégek esetében mi várható.

Igen, közben már én is néztem. Akkor ki kell fizetni és árat kell emelni, gondolom egyrészt ezért is gyengül a forint

Mivel a Revolut is telephelyet tervez nyitni nálunk (vesztére), biztosan rá fogja terhelni a válallkozásokra, kérdés mikor.

…. Novemberben csak a tranzakciós adó 358.000 HUF…. És igen valóban kb 5M utalás ( ami köszönhetően a HUF vasarlo erejének ) nem akkor kaland már meg is van a 20.000 HUF/ utalás. Akcenta egyenlőre nem terheli át ( állam már pereli 🙂 de pár szolgáltatása azért hiányzik, szóval. Én tökéletes de havi 3-400.000 HUF megtakarítás ami évi 4-5M inkább el viselem 😉 nagyon szomorú a helyzet….

http://bash.hu/14617

https://m.nyest.hu/hirek/egyenlore-ennyit-mondhatunk

És ha a Wise API-jával 20 ezer forintos darabokban utalok, ami még illetékmentes? (Azért nem 50, hogy a Wise-zal ne szúrjak ki, ne kerüljön nekik se pénzbe.)

De csak dec. 31-ig, nem?

Ezt én se értem. Úgy volt hogy visszaállítják 20ezerre tr. nélküli értéket. Szóval a wise valszeg majd módosít majd még egyet valamikor február után.

Na, már nem is sajnálom annyira, hogy mind a négy cégünket meg a család jó részet kihajította a wise pár hónapja, mint macskát sz@rni...

Hááát igen, ha vmi nem tetszik nekik, akkor figyelmezetés nélkül, 0 perc alatt fagyasztják be a számlát.

Induló kisvállalkozásnak, mondjuk 2-4 milliós havi forgalommal, külföldi utalásokkal, melyik bankot ajánljàtok?

Tudtommal a fizetési kérelem illetékmentes. De nem tudom, hogy ez vállalkozói számlákra is igaz-e. Ezzel még érdemes lehet próbálkozni.

Én nem is bánnám a tranzakciós adót, ha KP felvételre 2x annyi lenne.

Nameg miért is limitálták az összegét? Hogy a kedvenc oligarcháink, akik igazán nagy összeggel pingpongoznak, azok ne fizessenek szinte semmit, fizessen inkább a középosztály, na meg a vállalkozások...

Nagyon kíváncsi vagyok a Wise-IBKR integrációnál a deposit IBKR számlára hova fog betagozódni, bár ha tipplenem kellene az ugyanúgy utalásnak számít, szóval HUF-nál 0.45%, más devizánál 0.9% 🙁

Ki fog derülni legkésőbb februárban, szerintem is utalásként működik a dolog.
Jó volna találni vmi módot a rendszeres kiutalásra. Talán külföldi címmel volna érdemes nyitni egy olyan fintechnél, aminek a számláját fel lehet tölteni bankkártyával, és onnan utalni az IBKR -re? Semmi gusztusom nincs csak emiatt évi soktízezer ft-ot fizetni orbánéknak.

Azt mindenesetre átkattintották bennem ezzel, hogy valaha is vissza akarjam hozni forintba a megtakarításomat, netán az országban költsem majd el. SOHA.

Az is érdekelne, hogy az IB hogyan kerüli ki hogy az értékpapírszámlán a váltáskor felszámolják a tr. adót. Vagy hogy egyáltalán ki fogja-e kerülni...

Ilyen butaságok talán még Afrikában sincsenek. Lassan mindenkinek kellene külföldi EUR számla, hogy ezt a sarcot elkerüljük. Ilyenkor nem értem, hogy egy külföldi szolgáltató miért fizeti ezt az adót. Milyen eszköze van Orbánnak, hogy félnek tőle? Ha valaki elmagyarázza nagyon megköszönöm.

Last edited 1 hónapja by Én is +1

Barátnőm Ausztriában él és Wise számlája az ottani címére van bejelentve. Ezek után azt fogom csinálni, ha nagyobb összeget akarok váltani, hogy a pénzt neki váltás nélkül átutalom a 0,45%-os tranzakciós költségen, ő átváltja és visszaküldi. Ezt tudom javasolni nektek is. Mindenki szerezzen külföldi barátnőt, szeretőt, feleséget! 😛

Last edited 1 hónapja by Pumpedjano

Atkuldom ezt a felesegemnek, hatha jovahagyja 🙂

Magyar Kft-knek milyen lehetőségei maradtak hogy elkerülje a tranzakciós adót? Ők. Revolut? Vagy van még egyéb járható út?

végig tudják nézni pl itt a kommenteket, és megtalálni az eddig kb 5x leírt binxet 🙂

Én ezt értem, hogy minden a kormàny hibája (nem is fogok rájuk szavazni), DE az úgy korrekt, hogy hozzunk fel mentségeket is, infláció: volt x %, de a fizetések meg majdnem duplázodtak, ingatlanárak szintén, aki 3%os hitellel adósodott el, annak a hitelét megzabálta az inflacio, és az ingatlan árnovekedés kombón hatalmasat szakított. És tudom, hogy kötelező a kormány hibáztatása mindenért, de én kevesebb munkával kenyelmesebben, ilyen forint árfolyam mellett is többet keresek, mint Angliában 10 éve (direkt irtam igy, mert ott a 10 év, szóval realértéken lehet kevesebbet, majd valami okos megmondja)

ezeknek a marhaságoknak mi a pék köze van a választási osztogatást kompenzálandó tranzakciós adóhoz?

Tehát akkor te az alapján íteled meg egy adott kormány működését hogy a te jövedelmed mennyit emelkedett? Te Jézus Krisztus Atya Úristen!

Nem az a lényeg, hogy mennyit keresel. Nem az a lényeg, hogy hányszorosára növekedett a fizetés. Nem az a lényeg, hogy hányszorosára növekedett az ingatlan ára.

Az a lényeg, hogy mit tudsz venni a pénzeden. A magyar társadalom nagy része pedig egyre kevesebbet tud venni rajta.

még csak nem is azt mondanám a legfontosabbnak, hogy a szegény mennyire szegény - hanem hogy a szegény is, meg láthatóan jópár tehetősebb is mennyire végtelenül elbutult 2024-re

na szerintem ez a legnagyobb gyásza ennek a kormánynak, a lelki meg a mentális szegénység, még jobban mint a fizikai

"hozzunk fel mentségeket is"

LOL

"infláció: volt x %, de a fizetések meg majdnem duplázodtak,"

Az inflacio zomeert o1g felelos, a fizetesek meg 90+%-ban az inflaciot sem kovettek le. Az allitolagos "majdnem duplazas" meg kb. annyira eletszeru, mint o1g vagyonbevallasa.

A leginkább úgy tudod ezt felmérni, hogy összehasonlítod, mennyit keresett egy közalkalmazott (ápoló, tanár, ellenőr) most és 6-8 éve, levonod belőle a lakhatást és élelmiszer díját.
Mert ezt a 8 évet mi elvesztegettük, míg Románia elhúzott mellettünk.

De legalább kormányozni tudnak!
Nagy segítség ez a magyar családoknak!

Komolyra fordítva: akármi lesz, attól még ugyanúgy tudnak lopni. Ha nem sodorja el őket a Tisza, akkor ennek az országnak reszeltek. Lehet, hogy már akkor is.

Sajnos már rég. Nem Orbán az igazi probléma, ő csak az egyik nagyon kellemetlen tünet.

Deviza miatt megmarad valószínűleg, de tud esetleg valaki hasonló megoldást, mint Wise-nál a perselyek? Lehetőleg ne úgy, hogy ennyi alszámlát kelljen nyitni..
A különböző célokra nálunk bejött ez a perselyezés.

BUNQ-nál van savings alszámla, az olyan: https://www.bunq.com/features/savings-accounts

Ne a kormánynak köszönd, hanem annak a 3 millió embernek, aki 22-ben a Fideszre szavazott. Meg annak a másik 3 milliónak, akit annyira sem érdekel a dolog, hogy négyévente egyszer elmenjen szavazni.

kíváncsi vagyok, honnan indul, hogy:

  • az emberek nincsenek tájékoztatva, cserébe pofán vannak hazudva 0-24 (főleg a szegények, akiknél csak az állami tv elérhető)
  • az emberek már teljes apátiában voltak a 22-es választásra

ha innen nézed, akkor is az a 6 millió ember a hibás? tudsz-e elképzelni viszonylag normális kormányzást? ott ezek a fentiek sokkal sokkal sokkal kisebb mértékben vannak jelen, pl egy lezüllött hanyatló országban, Hollandiában ez a helyzet

Az azért mindenképpen az orbán rezsim javára írandó, hogy mindenféle ellenállás és következmény nélkül kirabolja a magyarokat, majd megmagyarázza, hogy ez miért éri meg az áldozatnak. Határ a csillagos ég!

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram