Breaking news: a Wise is áthárítja a tranzakciós adót

2024-11-30
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Tamástól jött a hír, hogy februártól a Wise is áthárítja a teljes tranzakciós adót a magyarországi ügyfeleire, vagyis utalásonként 0,45%, készpénzfelvétel esetén 0,9%. Bővebben erre.

Köszönjük a kormánynak az eddigi ámokfutásukat, köszönjük a világszinten egyik legdrágább banki díjakat, az évi 25%-os inflációt, a 415 forintos eurót, az ötödik éve 6% feletti költségvetési hiányt, a túlzott adóelvonásokat, a recessziót, a befagyasztott uniós támogatásokat és minden más jót, amit kaptunk tőlük az elmúlt években.

#mindentellopnak delegalább kormányoznitudnak

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
Subscribe
Visszajelzés
18 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Így nem sok értelme marad a Wise számlának. Talán annyi, hogy nincs éves kártyadíj a fizikai kártyára.

A Revinfo szerint (https://revinfo.hu/a-wise-sem-vallalja-at-a-tranzakcios-adot-februartol/)

"Mit tehetsz?

Amennyiben Magyarországon maradsz, érdemes átgondolni a Wise szolgáltatások használatának gyakoriságát, és megismerni az új díjszabást. Ha nem élsz már Magyarországon, frissítsd a regisztrált címedet, hogy elkerüld a helyi szabályozások által generált extra díjakat.

A Revolutnál mi a helyzet?

Revolut is fizeti a tranzakciós adót, de egyelőre nem terheli át a magyarországi ügyfeleire díjként. A forint és például az euró kiutalása is korlátlanul díjmentes bármelyik Revolut csomagban.

Korábban interjút adott a Revolut magyarországi vezetője, aki beszélt a tranzakciós adóról és hogy ezt nem hárítják át egyelőre, de hosszútávon ezt nem tudta megígérni."

A Revolut is áthárítja a deviza váltási tranzakciós illetéket, csak a középárfolyamba árazottan. Tegnap pont néztem összehasonlítást Revolut Wise Curve Gránit árfolyam.

Külföldön élek egy ideje, azt hiszem ideje régiót váltani akkor itt is.

Sokaknak jó a 415-ös euró 🙂 A tranzakciós adó pedig egy felfújt dolog, többe kerül egy pizza kiszállítása.

Te is tudod, hogy ez így nem jelent semmit, hogy 24 utalás mennyibe kerül, ha nem teszed mellé, hogy mennyit utalsz.

Az infláció pedig sosem volt 25%.

Nem a kormányt védem, csak nem szeretem a hazug hangulatkeltést. Van elég baj túlzások nélkül is.

annyiért Nápolyból is kihozzák aranytálcán

A gond csak az, hogy a pizza árában is többszörösen fog szerepelni a tranzakciós adó, mire hozzád eljut.

Nem te kommentelted multkor, hogy milyen jó hogy az onoka hazautalt pénze több forintot ér mint tizenöt éve?

Mindig van valaki, aki keres más nyomorán. Amíg Magyarországon dolgoztam exportra gyártó cégnek, megdöbbenve olvastam az egyik cégvezető nyilvános blogbejegyzését, hogy szerinte miért "illene" a forintnak még gyengébbnek lennie. Ő kiszámolta az "egészséges" euróárfolyamot.

Lefordítom: Sokaknak = Annak a 10%-nak aki ingázik vagy külföldi jövedelme van a vállalkozásában. Persze, csak egy pizza. Meg az EU átlaghoz képesti +5% ÁFA is csak egy pár tíz pizza, a 3-4%-os kisker adó is csak néhány pizza, a jövőre bevezetett 10%-os energiailleték emelés is csak felfújt dolog. Csak hogy néhányat mondjak. De ha ezeket összeadod az már nem csak egy pizza. A tranzakciós adót meg nem úgy érzed meg hogy neked a havi 50.000 Ft-nyi utalásra rájön 200 Ft hanem úgy hogy bármit amit vásárolsz annak az árába be van építve. Ahogy az előbb felsorolt összes adó.

hm segítsetek értelmezni légyszi, a kérdésem, hogy lesz-e díja a HUF kártyás fizetésnek, akár online, akár boltban?

azt írják igen, ha jól értem: "Paying for a transfer on Wise, either by bank transfer or card payment"

de aztán a táblázatban nem látok erre utaló jelet, max a "Fizetés egy utalásért", dehát... ez nem utalás?! meg aztán lent a példák között sincs

szóval mi lehet?

"vagyis utalásonként 0,45%"
Legyünk már nagyvonalúak, legyen végre ez is egységesen 16%, mint az SZJA, vagy 27%, mint az ÁFA 🙂

(Most már nem tartasz szombati szabadnapot? Vagy áttetted vasárnapra?)

Mi a helyzet a bankkártyás vásárlással? Az angol oldal szerint arra is érvényes a tranzakciós adó, de a táblázatoknál már nem jelenik meg.

Szerencsére úgy tűnik, hogy csak a magyarországi ügyfelekre vonatkozik, vagyis aki külföldön él, de van magyar számlaszáma, arra nem.

A wise a magyar lakcímre hivatkozik. Akkor ezek szerint a világ összes bankjának ahol magyar ember számlát nyitott fizetnie kell ezt az állatságot?
Mondjuk legalább a wise korrekt és 50k alatt nem számít semmit, ellentétben a görény magyar bankokkal. Meg a pénzváltás adóját sem látom vagy azt simán beépítik az árfolyamba?

Akkor térünk vissza magyar bankra, ott azért egy jobb csomagba megúszható valamennyi az adóból, itt fixen hárítják. A másik ok amiért visszatérek (vagyis már visszatértem részben) az nemrég csapott arcul: Sehol nem adtak hitelt mert nem magyar bankhoz jön a fizetésem. Egyszerűen nem fogadták el a Wise-os kivonatot és a munkáltatói önmagában nem volt elég. Személyesen sokat nem utalok, a legtöbb dolgot kártyával fizetem, inkább vállalkozóként érint nagyon amit eddig Wise-al meg tudtam úszni. Illetve Revolutot jobban szerettem, olcsóbb a váltás és kényelmesebb használni mint Wise-t, csak azért Wise-oltam mert oda be tudtam utalni. Bye-bye Wise 🙁 Várható volt persze.

Last edited 57 perce by Marcell
Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram