Dirham forintra
Péter sok honfitársunkhoz hasonlóan kint dolgozik Dubai-ban és komoly gondja van, hogyan váltsa át az eddigi keresetét dirhamból forintra.
Jó hírem van, a Currencyfair vált dirhamot forintra, így olcsón haza tudja utalni a pénzt. A Currencyfair a Transferwise konkurenciája, ha nem ismered őket, ebben a cikkben írtam róluk néhány éve:
Remélem, a többi ott dolgozó honfitársunknak is segít ez az infó.
Ha jól gondolom, Dubai-al nincs kettős adózást elkerülő egyezmény, vagy már van?
Van:
“2013. évi CLXI. törvény a Magyarország Kormánya és az Egyesült Arab Emírségek Kormánya között a jövedelemadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról szóló, Dubaiban, 2013. április 30. napján aláírt Egyezmény kihirdetéséről” net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1300161.TV
Ezt FATCA-nak hivjak amerikaiul, ami tobbek kozt azt is jelenti, hogy a legtobb bank vagy nem nyit neki szamlat, vagy egybol be is csatornazzak az amerikai adohivatalhoz. Hihetetlen, hogy mi megy. A srac egy ideje gyujti maga kore a hasonlo sorsu amerikai allampolgarokat, de meg igy se nagy az erdekervenyesito erejuk, a FATCA meg valahogy mindenhol ott van, es minden orszag mosolyogva nyeli be.
irs.gov/businesses/international-businesses/hungary-tax-treaty-documents
A FATCA egy olyan szabályozás, ha egy külföldi bank nem adja ki az USA-nak az amerikai illetőségű személyek banknál vezetett számláinak adatait, akkor annak a banknak adót kell fizetnie az USA-ból származó utalásokból. Olyan nagyságút, amivel ellehetetlenítik az amerikai tevékenységét. Ha hatályban lenne a kettős adóztatási egyezmény, akkor is kb. ugyanezen adatok mennének a két ország közt. Emlékeim szerint nem munkajövedelmeket néznek ezen a módon, hanem a tőkejövedelmeket.
Azt mondtak, hogy a mo-i lakcimrol valo kijelentkezessel ezt fel lehet oldani. De lehet, hogy nem igy van. Most mar mindegy, letelt az 5+1 ev.
Van, aki bekerülni szeretne nagyon és van, aki meg ki. Egyiket sem engedik könnyen. 🙂
az intermediary a mashreq-től utalva 30 dirham, plusz még van egy 1000 Ft-os kiutalási díj a CF-nél, ez össz-vissz 45 dhs körüli összeg és kb. középen váltasz. amikor én kinti dollár számláról utaltam egy itthoni dollárszámlára simán eltűnt 70-80 dollár útközben..
dirham-dollár-forint váltással meg duplán buksz az árfolyamon, még ha a dirham-dollár rögzített is és minimális a marzs. felesleges bonyolítás..
esetleg alternatívaként említeném a Revolutot, nekik is UK-ben van AED számlájuk, amivel fel lehet tölteni az egyenleged. Általában még jobban váltanak mint a TW, vagy CF.