Két hét Egyiptom 140 ezer forint
Ha éppen ráérsz most, kedvenc utazási irodánk megint akciózik, két hét egyiptomi tengerparti nyaralás all inclusive ellátással 87 ezer forinttól plusz sallangok. Én sajnos most nem tudok menni, de hátha valakit érdekel.
Ha nem fog késni a repülő, jól fogod érezni magad, főleg ennyiért. Ilyenkor van a legjobb idő Egyiptomban, már nincs szél (vége a خماسين-nak vagyis az ötven szeles napnak), de még nincs dögmeleg sem.
Gyakran van ilyen akciójuk, csak figyelni kell. Nem csak last minute, van, hogy két hónappal előre vehetsz náluk fillérekért egy-két hetes utakat, de ezek az akciók csak egy maximum két napig tartanak.
Update: azt írtam, “ha nem fog késni a repülő.” Nem véletlenül írtam, az Air Cairo kétszer késett csak áprilisban 7-7 órát. Na, tegnap 16 órát késett a hurghadai gép. Az Etinek át kellene gondolnia, mikor kukázza ki ezt az igénytelen légi társaságot. Sharmba nem ezzel a szutyokkal repülnek ott nem is volt késés
Beígérik a közvetlen járatot,ami kb 5 órás út lenne,majd indulás előtt közlik,hogy nem volt elég utas,ezért menetrendszerinti járattal kell utazni,ami 1 átszállást jelent Kairo-ban, így viszont 8-9-10 órás lesz az út. (tranzit időtől függően)
A másik a vízum. Ha nem hagyod el Sharm el Sheik-het, nem kell vízum! Az iroda próbál majd rábeszélni, a reptéren is terelnek a saját pultjukhoz,hogy 28-30 USD-ért vedd meg, de nem kell! Ha mégis elhagyod, akkor vedd meg a reptéren,de a Bank feliratú pultnál 25 USD-ért.
Amúgy Sharm egy csoda. Életem nagy élménye volt a korallzátony. Szó szerint,mintha egy berendezett akváriumban úszkálnál 🙂
“…Amúgy Sharm egy csoda. Életem nagy élménye volt a korallzátony….”
Sharmban “tanultam meg” búvárkodni.
Az idézőjel azért van, mert egy alig több mint félórás (!) angol nyelvű oktatàson vettünk részt,
aztán jöhetett a búvárruha-uszony-palack kombo és irány a tenger….a víz eléggé hullámzott, felkavarta a homokot ès semmit sem lehetett látni…amikor derékig èrt a víz, szépen visszafordultam.
Ennyi volt életem búvárkodása.
Maradt az üvegfenekű hajó.
Tudni kell elengedni a dolgokat, a merülés amúgy sem volt rajta a bakancslistámon…
Annyi haszna volt az egésznek, hogy a búvár klub azóta is minden szilveszterkor üdvözlőlapot küld nekem, emlékeztetve az egyébként kellemesen eltöltött hétre.
🙂
Egyiptomot azért nem tartom elég biztonságos helynek, csak kockázatvállalóknak ajánlom.
“…Amúgy Sharm egy csoda. Életem nagy élménye volt a korallzátony….”
Vonalakban
“Egyiptomot azért nem tartom elég biztonságos helynek, csak kockázatvállalóknak ajánlom.”
Sharm és Hurgada tökéletesen biztonságos, a nyaralóövezetek le vannak választva fallal és őrökkel, valamint területi ellenőrző pontok is vannak szintén fegyveres őrökkel, szóval mivel a turistákból élnek szét van védve a seggünk.
Mi először a polgárháború szelében voltunk ott gombokért, semmit nem érzékeltünk ebből, bár fakultatív programok közül Kairot akkor skippeltük, minden más gond nélkül megvolt. Azóta voltunk 4x 2 hetet minden gond nélkül.
Hourgada azért jó mert minden fontos látnivaló könnyebben elérhető, Sharm több km-es korallzátonya üti a világ 99%-át ebből a szempontból, mióta voltam ott először semmi más nem érdekel olyan gyönyörű.
@Miklós írsz az ilyenről máskor is, vagy mostantól magam figyeljem?
“….Sharm és Hurgada tökéletesen biztonságos, a nyaralóövezetek le vannak választva fallal és őrökkel, valamint területi ellenőrző pontok is vannak szintén fegyveres őrökkel, szóval mivel a turistákból élnek szét van védve a seggünk…”
Látszat.
Egy komolyabb merényletnél az őrök szaladnak el legelőször, a reptéri ellenőrzésről pedig jobb nem beszélni.
Rég megette a fene azokat a helyeket, ahol le kell választani a turista negyedet és fegyveres őrökkel őrízni, hogy biztonságban legyenek turisták… (Nem konkrétan Egyiptomra mondom, mert nem ismerem a jelenlegi biztonsági helyzetet ott, hanem általában.)
Persze az, hogy ilyen megtörténjen, arra rendkívül kevés az esély, én simán mennék ettől függetlenül is.
Ez átverés volt. Fél óra alatt nem lehet megtanulni búvárkodni, ezért nem is vittek valódi búvárkodásra. Egy búvár tanfolyam több órás elméleti és gyakorlati képzésből áll, melynek végén vizsga van. A valódi merülés meg úgy néz ki, hogy hajóval elvisznek a helyszínre, párokat jelölnek ki, akik egymásért felelnek és lemerülnek legalább 10-20 méter mélyre, ahol 20-40 percet tartózkodnak. Olyan nem fordul elő, hogy valaki ráun és felúszik :-))) Mert dekompenzálni kell.
De a Vörös-tengernél elég bemenni a partról és szemüveggel+pipával csodákat lehet látni.
konzuliszolgalat.kormany.hu/utazasra-nem-javasolt-tersegek
Pedig amugy jo hely lenne.
Én igazán bunkó, lehúzós kiszolgálással csak Törökországban találkoztam, Egyiptomban még soha, pedig már sokszor voltam.
A késelések mellett időnként legéppuskáznak pár turistát, nem? Volt több is, eddig egyszerre 62 turista a rekord:
en.wikipedia.org/wiki/Luxor_massacre
Katonai diktatúra van, a rendőrség bevett szokása a rabosítottak kínzása, nemrég sikerült pl agyonverniük egy olasz egyetemistát.
aljazeera.com/indepth/opinion/2016/03/egypt-notorious-police-brutality-record-160322143521378.html
A CIA volt igazgatója, Robert Baer azt nyilatkozta: “Ha egy durvább kihallgatásra van szükség, elküldjük a foglyot Jordániába. Ha kínozni is kell, elküldjük Szíriába. Ha az akarjuk, hogy eltűnjön, Egyiptomba küldjük.”
Emellett gyakoriak a súlyos emésztőszervi fertőzések, sajnos nekem is volt arrafelé.
Most komolyan azt ajánlod, hogy ide vigyem a gyerekeimet nyaralni?
aljazeera.com/indepth/opinion/2016/03/egypt-notorious-police-brutality-record-160322143521378.html
“A valódi merülés meg úgy néz ki, hogy hajóval elvisznek a helyszínre, párokat jelölnek ki, akik egymásért felelnek és lemerülnek legalább 10-20 méter mélyre, ahol 20-40 percet tartózkodnak. Olyan nem fordul elő, hogy valaki ráun és felúszik :-))) Mert dekompenzálni kell.”
Akarod írni, dekompresszálni…
A dekompenzálás az valami olyasmi lehet, hogyaszongy’a: jóvátétel a négyzeten, vagy viszonozni a viszonzást… 😀 😀 😀
De hagyjuk az egyiptomi géppuskás turistavadászatot a 62 áldozattal. A hirdetések, amiket írsz, Sharm-el-Sheik-ben vannak, onnan szállt fel ez az orosz repülő is, amire az egyiptomi reptéri munkás jófejségből bombát rakott. 224 utas, közülük 17 gyerek halt meg, és ez 2015-ben volt, azon a részen ahová most utaznátok, nem Kairóban.
bbc.com/news/world-middle-east-34687990
Szóval szerintem igen, inkább Thaiföldre vidd a gyereket, csak legfeljebb ne vegyetek kaját utcai árustól… 😉
muszáj “dekompenzálni”, különben nem lesz “decifites” a “nyalarás” 😀 😀
Azóta százszor durvább az ellenőrzés az egyiptomi reptéren, mint a magyaron. Szó szerint végigtapizás is van. Tudom, többször végigcsináltam már azóta.
A magyar egy ötcsillagos thai szállóban halt meg, néhány hete, egy éttermi haltól.
Ahol évente 10-20 meg 40 millió turista megfordul, mindig lesznek és vannak problémák, gyilkosságok meg rablások.
Ezt olvastad már a thai terrorfenyegetettségről? Sok ilyet találsz még:
independent.co.uk/travel/news-and-advice/thailand-foreign-office-tourists-warning-terror-threat-high-travel-yala-bangkok-a8171461.html
gov.uk/foreign-travel-advice/thailand/terrorism
2018-as hírek!!! Több terrortámadás volt Thaiföldön, mint Egyiptomban.
There were explosions in Bangkok in April and May 2017. You should take care, particularly in public places. In October 2016, the Thai authorities say they disrupted planned attacks in Bangkok. In August 2016, there were a multiple explosions and incidents in tourist areas across Thailand (including Hua Hin, Trang, Krabi, Nakhon Sri Thammarat, Patong and Loma in Phuket, Surat Thani, and Khao Lak in Phang Nga) involving improvised explosive devices (IEDs) and incendiary devices.In 2015 a bomb exploded at the Erawan Shrine in Bangkok, resulting in numerous casualties, including the death of a British national. In February 2015 there were 2 explosions at the Siam station of Bangkok’s Skytrain (BTS) system
“Over 7,700 people, including civilians, have been killed and several thousand more injured.”
Nesze neked Thaiföld.
Törökország? Ott mennyi robbantás is volt mostanában?
Terrorists are very likely to try to carry out attacks in Turkey. A number of terrorist groups are active. Since 2015 there has been an increase in PKK (Kurdish separatist) terrorist activity in south-east Turkey. There have been a number of attacks by other groups including suicide attacks by Daesh (formerly referred to as ISIL), attacks by the far left DHKP(C) and the Kurdish separatist group TAK, including in cities such as Ankara and Istanbul. Terrorist groups, including Daesh and the TAK, have publicly threatened to attack tourist sites in Turkey.
Attacks could be indiscriminate and could affect places visited by foreigners. There is a heightened risk of terrorist attack against the aviation industry in Turkey. You should co-operate fully with security officials at airports.
Be vigilant around significant religious occasions (including the holy month of Ramadan) and public holidays; terrorist groups sometimes call for attacks around these times.
On 1 January 2017, there was an attack on the Reina nightclub in Ortakoy, Istanbul; 39 people were killed and 69 injured.
On 10 December 2016, a car bomb exploded near the Besiktas football stadium in the Macka/Dolmabahce area of Istanbul. 44 people, mostly police officers, were killed, and over 150 injured.
On 24 November 2016, a bomb exploded near the Governor’s office in Adana. 2 people were killed and 21 injured.
On 14 October 2016, a rocket attack took place on the outskirts of Antalya towards Kemer; no casualties were reported. Separately on 14 October 2016, attacks also took place against the Turkish military in Hakkari, Diyarbakir, Van and Adiyaman resulting in 13 injuries to service personnel
On 6 October 2016, an explosion occurred near a police headquarters in the Yenibosna area on the European side of Istanbul
Moszkvában és Szentpéterváron hány halott is volt mostanában? en.wikipedia.org/wiki/Terrorism_in_Russia
Párizs? London? Oda sem megyünk?
Eszem ágában nincs ilyen veszélyes helyekre vinni a gyereket. (Dehogynem, ilyen hír minden országban van. Magyarországon is megöltek brit turistát, öten megeröszakoltak egy amerikai nőt és lehet folytatni. Csak a legelvetemültebbek jönnek ide, ha a híreket olvassák.)
menj nyugodtan Egyiptomba nyaralni,
csak azért légy óvatos és ne hagyd hogy felrobbantsanak! (Ne b..sszál ki velünk…)
Csak rámutattam, mennyivel többen halnak meg Thaiföldön meg Oroszországban terrortámadásban, mint Egyiptomban.
Amúgy ha csak a tenger fontos, meg a lazább közel-keleti kultúra, akkor miért nem mentek pl Malmö-be? Azt mondják, az egyik legszebb arab ország. 😉
Viccet félretéve, Thaiföld sem biztonságos, sok a bűncselekmény, csak titkolják. Kb a fél magyar alvilág kiköltözött, részben azért mert azt hiszik nincs kiadatási egyezmény. (És nem tudják milyenen a körülmények a thai előzetes letartóztatásnál.) Mexikóval ugyanez a helyzet csak még durvább.
Igazad van, maradj itthon, javaslom Cserkeszőlőt, állítólag biztonságos.
De tényleg… 🙂
Amúgy nekem tényleg a Balaton az első. De ha megyünk inkább az Adria vagy a kanári szigetek. Arab országban egyszer voltam 2006-ban tehát még az “Arab Tavasz” előtt és olyan ócska élmény volt, hogy én többé iszlám országba nem megyek, főleg nem gyerekkel. Ha félreteszem a biztonsági kérdést, akkor is ott van hogy szinte biztosan elkapsz egy jó kis gyomorfertőzést, és nekem pl zavaró volt, hogy sok helyen csak velem tárgyaltak, a feleségemet szó szerint levegőnek nézték. A tengerpart tele volt hulladékkal, stb.
“…én többé iszlám országba nem megyek, főleg nem gyerekkel. …”
Ide nyugodtan elmehetsz:
Jordánia Tala bay, Katar-Doha Perl,
Dubaj Palm Island
Ha nem lenne 4 kisgyermek a nyakamban akkor gondolkodás nélkül elmennénk ide.
ñ Jelenleg csak a törökországi Iskenderunból jár RO-RO komp a Port Said melleti Damiettába.
“A luxori és kairói kirándulásoknál a buszokat csak konvojban engedték rendőri fel és levezetéssel, katonai ellenőrző pontokon keresztül.”
És ezt te most komolyan pro érvként hozod fel, vagy valamit félreértek?
El lehet érni téged valahol? Japán autó vásárlásos kérdésem lenne.
Beindult Korfu, ahova emlékeim szerint 13eFt volt a retúr jegy. Mehetsz Montenegróba 10 ezer alatt, megnézheted az Albán riviérát kb ennyiből. Ha bevállalsz egy átszállást, 20 alatt kihozható volt Mallorca, Ibiza, Menorca, a görög szigetek.
Ja és a Kanári-szigetekre sem megy ilyenkor a kutya sem, régen ebben az időszakban a chartereket leállították. De 100 – 120 euró között meg lehetett szervezni egy májusi utat.
Egyiptomba meg akor menj, amikor ott nincs 38 fok, csak 24. Télen.
Amúgy meg tényleg nem értem a sok pénzügyi zsenit, akik itt unatkoznak, több diplomájuk van, és annyi eszük nincsen, hogy önmaguk összetáákoljanak egy saját utat. Elhangzik, hogy azazair a legeslegklasszabb kereső, erre majmot ajánljátok. Noormális????
Bocs, de mi a retket akarsz csinálni Egyiptomban 20-24 fokban (reggel 12-14 fok) a sivatagi szélben, amikor a nap délután háromkor lemegy? Pulcsiban üldögélni és nézni a medence vizét? Végülis…
Segíts nekünk, bénáknak. Két hét Egyiptom tokkal-vonóval, minden illetékkel 5 csillagos ellátással 140 ezer forint. Hogyan hoznád ki olcsóbban ennél? (Mert az nagyon szép, hogy a repjegyet kiügyeskeded néha 10 ezer forintból, de azért az csak a jéghegy csúcsa. De Egyiptomba még ez sem működik.)
Mert én már sokszor végigjátszottam booking.com meg legolcsóbb repjegy, mindig sokkal drágábbra jött ki, mint a last minute ár. S akkor még ott a transzfer a reptérről, meg a többi apróság.
Ugyanis egy nagy utazási iroda charter gépet fogad egész évre és a hotel háromszáz szobáját egész idénybe leköti. Akárhogy probálkozol, annál olcsóbban nem kapod meg, mint ők.
Csak ott olcsóbb a saját szervezés, ahová nem utaztatnak tömegben turistákat a nagyok.
Köszi
A-nak
Elérhetőségeink itt, de már szerintem valamikor feltettem: utazocsalad.travel.blog/contact/
“A konzuli védelemről szóló 2001. évi XLVI törvény alapján – az ország a „II. Fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok és térségek” biztonsági kategóriába tartozik, kivéve a Sínai-félsziget északi és középső területei, melyek az „I. Utazásra nem javasolt térségek” biztonsági kategóriába tartoznak (Az utazási szerződésről szóló 281/2008. (XI. 28.) Korm. rendelet 8. § (6) bekezdésének hatálya alá tartozó területek.)”
Forrás: konzuliszolgalat.kormany.hu/afrika?egyiptom
Aki mégis ebbe a putriba szeretne utazni 140 ezer Ft-ért, előtte mindenképpen tájékozódjon a biztosítójánál, hogy érvényes-e az utasbiztosításuk Egyiptom területén!
Tapasztalataim alapján a legtöbb biztosítónál az ezen kategóriákba sorolt a területeken nem, vagy csak korlátozottan érvényes a biztosítás!
Nem akarlak kiábrándítani, de a sima európai utasbiztosítás érvényes Egyiptomra is.
Kezdjük azzal, hogy az utazásnak is van kultúrája, ami ott kezdődik, hogy nem mész él a sivatagi melegbe, ha van egy icipici ízlésed. Nem utazol májusban, mert az a legszebb hónap és az itthon is szép. És igen, ha teheted, sokat utazz helyette az ótvar időkben, télen.
Hogy milyen a 24 fok, azt ajánlom, próbáld ki egyszer. Mi akkor voltunk Egyiptomban így, mikor ti itthon ültetek a -15-fokban. Simán fürödtünk, ha nem figyeltünk, legétünk.
És hogy mennyiből? Repjegy 5000 Ft/fő Ovdába. Ez retúr ár volt.
5 csillagos all inclusive szállás napi 6000Ft/fő (Intercontinental). Bookingon foglalva. Transzferre és vízumra elment 3000 Ft +10 000Ft + 2000 Ft. Így az egy hét 5 csillag Ai kijött fejenként 62.000 Ft-ból. Hogy hogyan, azt feljebb leírták.