Lidl árak egy éve és ma
A Lidl Plusz alkalmazásnak nincs túl sok értelme, de van egy funkciója, ami miatt szeretem használni. Ez pedig az, hogy elmenti a vásárlások blokkjait, így például bármit veszel, amire garancia jár, vagy szeretnéd kicserélni, mert mégsem lett jó, akkor nem kell félned, hogy elveszik a blokk. (Vagy olvashatatlan lesz a hőpapír egy hónap után.)
Kíváncsiságból előkerestem az egy évvel ezelőtti blokkokat és elmentem a Lidlbe ma megnézni, mennyibe kerül ugyanaz most.
Több terméket nem találtam, mert vagy kivezették, vagy más, hasonló termék van csak (például pizza). De minden más árat feltüntettem a táblázatban, tehát nem kimazsolázott árak, itt van minden, amit vettem egy éve.
Az akciós árakat igyekeztem kiszűrni, valószínűleg mindent sikerült, de azért nem száz százalékig biztos, egy, maximum kettő lehet, hogy maradt benne.
Sajnos sok mindent nem vettem a Lidlben abban a hónapban (vagy nem használtam az alkalmazást, mert nem volt miért), de a trend azért szépen látszik. Akarom mondani, nagyon csúnyán látszik.
Ahogy a mondás tartja, egy kép többet mond ezer szónál, következzen hát a kép, mennyivel drágult a Lidl az adott termékeknél egy év alatt. (Nyilván mindegyik másik áruház ugyanígy drágult, de csak innen vannak áraim.)
Ami nincs benne az árakban, hogy sok akció egyszerűen megszűnt. Például a vécépapír vagy a zabpehely háromhavonta menetrendszerűen olcsóbb volt 20%-kal. Nem is emlékszem, bármelyik is akciós volt-e idén. A másik, ami feltűnt, hogy az eleve drága dolgok (bio uborka, olasz sonka) 10-20%-kal drágultak, az olcsóbb megfelelői viszont 40-50% felett is akár.
Ha tudsz egyéb árakat mondani egy éve és ma, akár másik áruházláncban is, ne tartsd magadban, írd le egy hozzászólásban.
Update: ahogy olvasom a hozzászólásokat, hogy mennyivel olcsóbb rengeteg minden a környező országokban, lassan megint el fog indulni a bevásárlóbusz az összes nagyvárosból, ami éppen csak átmegy a határon az első szlovák/horvát/szlovén/osztrák Aldi-Lidl boltig és hozzák haza a műtrágyás füles táskákban az emberek a tésztát, vécépapírt, csokoládét, mint a kilencvenes évek elején. 🙂
A kadar post alatt linkeltem, nem szedem elo megint. De a magyar infla 60%at sajat/belso infla okozza. Kiugroan magasan az EU-ban. Azert mert az arstop hatasait mas termeken be kell hozni. Nem mellesleg megontoztek az embereket “ingyen penzzel”. Mi volt az elkepzeles? Benzinnel oltjak a tuzet?
Lehet magyarazni, mig a fo cel a lopas, hatalomba maradas kimaxolasa, addig ez van. Innen mar csak a szokasos populista uta van. Torok ut, eloben zajlik megnezheted.
VAgy vegre elengedik a mindent stopot es lesz vegre egy rendesebb kamatemeles is, akkor talan lesz vmi. Vagy eszhez ter az orszag ertelmetlenebbik fele. De ok hamarabb szidjak az EU-t, nemeteket, szomszedJoskat, gyurcsanyt, aszalyt, szomszed falut, a pestieket, a kutyakat, az idojarast, de ov akkor is isten marad:)
Asszem te is megerdemled a cba-t. Uzzuk ki a csunya multikat, jojjon a magyar. Nem kell a verseny..
Kivancsi lennek az oszinte mosolyodra.
(Ertem en hogy nincs mar oktatas Mo.-on, de ennyire?:) )
🙂
Az üzemanyag ára pedig brutálisat nőtt… emelkedett a council tax (majdnem 10%-kal), a szolgáltatások árai meg kb 50%-kal (fodrász, csomagszállítás).
“A Lidl-ben dolgozom: a nagy rejtélyt szintén magyarázd el nekünk kérlek, ha ugyanaz a termék megtalálható itt és külföldi
Lidlben és ha külföldön olcsóbb akkor az, hogy lehet? (csak nem megint a lehúzás? :D)”
Tényleg minden alkalommal el kell magyarázni, hogy a 27%-os ÁFA meg a különadók ezt eredményezik? Azokat szerinted ki intézte nekünk, a Lidl vagy az ukránok, netán Brüsszel?
kiraly vagy
Erre gondoltál?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1u6-TFOKkiY-NyYTFZ3UGGSD1Wd-XxLTyAP6j1PS-4pg/edit?usp=sharing
Pl. az egyébként kiváló Angus marhahúspogácsa 1200-ról 1700-ra drágult tavaly óta és mivel gondolom nem akartak rajta tovább emelni, minap vettem észre, hogy most már nem 2x150g-os, hanem 2x125g-os a termék, gyakorlatilag a mennyiség 1/6-al való csökkentése szintén egy extra 16,6%-os emelés.
Köszönöm
Nincs. 10 évig nem tudod feltörni az önkéntest, utána a tőkét csak magas adó mellett tudod kivenni.
(Amúgy hála Miklós blogjának is, az egyik legjobb keresetem/megtakarításom van – korábbi fizetés összehasonlítós post alapján – tehát nem vág haza ez az inf. helyzet. Maradok inkább “sötét”…)
Nem mindig “értelmes” kuponok, dehát ingyen lónak nem nézzük a fogát.
De lehet! Csak azt te fogod megszivni. Jelenleg ugy marad piacvezeto hogy hajlando nulszasan mukodni egy mar versenyhelyzet miatt kimaxolt mukodesi hatekonysaggal. Nem mellesleg meg a penztarosnak is jol fizet. Ha ezt feladja az azt jelenti hogy dragitani fog es ezzel csokken is a versenyhelyzet. Tobbi is tovabb emel. Olaj az inflara. Ez a versenyhelyzet. Ha ezek mennek jon a cba dupla aron. Vegul is hagyomanya van a komenyista nosztalgianak. Johet a draga zsemle koszvadt tejesladakbol:)
Pont annyi amire kereslett van. A kozelben a mostani valasztekban lattam 6-8fele szalamit, kolbaszt. Gyulait szoktm venni. Fuszereknel puszta cimkevel jopar. Zoldsegeknel, piros kapia es tv paprika. Savanyusag-almapaprika. Van libamaj es hasonlok..
„ Jelenleg aki ezekben az üzletláncokban vásárol itthon, az konkrétan küldi ki a pénzét az országból.“
Jol hangzo marhasag. Amugy se a napi bevasarlas szamit. Ami szamit az a kulkermerleg. Nem a lidl b…ta el hanem ov. Nem veletlenul 400 az uj 300
300 Ft-os vagy leírni is szörnyű! 260 Ft-os euroval is számold már át az árakat. Ilyen borzalmas dolgot,mint a nemzeti valuta erősen tartása és az alacsony infláció meg a sokkal kissebb lopás csak hazaáruló férgek csinálna ugyebár…
Az Aldi, Lidl legtöbbször nem csúcsminőségű, de elfogadható ár-érték arányú NÉMET termékekkel operál.
Ezzel lényegében tönkreteszi a magyar élelmiszeripart, balegyenest adva a kiváló minőségű, de akár 10-20%-al drágább magyar feldolgozott termékeknek (medve sajt, pilóta keksz, karaván, sága-pick olcsóbb helyettesítői).
Persze kérdéses, hogy miért olcsóbb a német import, aminek az oka a hatékonyságban keresendő. Ettől még a Lidl-Aldi a legkárosabb hiénacégek a magyar piacon.
Köszönöm
Én hiányolom a szociális differenciálást a hatósági intézkedésekből.
Ugyanúgy olcsó a csirkemell a rászorulónak is, a gazdagnak is, meg annak is, aki nem szereti és nem vesz.
Ugyanúgy olcsón tud vásárolni üzemanyagot az autós is, és akinek nincs autója.
A tömegközlekedést egy fikarcnyit sem támogatják, viszont a taxisoknak olcsó az üzemanyag.
A távfűtésesnek olcsó a fűtés, a nem távfűtésesnek meg nagyon drága.
Ugyanígy a használati melegvíz is olcsó, ha meg gázbojlered van, akkor drága.
Most miért apám a családi házban fizesse meg annak az árát, hogy nekem nem lett magasabb a rezsi?
Masik oldalra tedd az osszes elelmiszerkiadasodat egy honapban es a kedved miatt csak 27%-al szamolj. Szerintem az utobbi tetel nagyobb lesz. De ehhez meg hozzaveheted nyugodtan a megtakaritasod ilyen aranyu ertektelenedeset, illetve nem csak az elelmiszer, hanem minden ilyen aranyu dragulasat.
Kérlek ha te is unod, hogy a kommentszekció nagyon felhígult, picit nehezítsd a kommentet érvényesítő kérdést.
Hátha neked is kevesebb munkád lesz a kukázással.
Hogy világos legyen a különbség: kórházakat, iskolákat építeni, fejleszteni a szociális, oktatási ellátórendszert (pl jól fizetett, képzett alkalmazottak, széleskörűen elérhető szolgáltatások), felzárkóztatás (igazi) – na azoknál jó helyre megy a pénz.
Ötletszerűen ÉS alkalomszerűen megdobni a népet alamizsnával, egy szektort nyomni – az csak szimpla ész nélküli költekezés. Emellett szándékosan alacsonyan tartani a juttatásokat, béreket, az előző esztelenségekre hivatkozva, mint a nép támogatására – az pedig képmutatás.
Ha már szóba került, ugyanez a kérdésem a meleg vízre. Áramot nem tudom, én csak azt látom hogy nincs sok gondom a rezsire és soha nem is volt.
jogos, de Miklós már így is szűr, nagyon sokat, amiről külön nem vagy ritkán beszél. És milyen jól teszi.
Attecte, a távhő cégek várható vesztesége a szezonban ezermilliárd forint lesz. Majd az adófizetők ezt is összedobják, nincs itt semmi látnivaló.
Kádár Viktor jót akart tenni a panelben élőkkel, az ország meg van olyan gazdag, hogy elbírja.
Azt ugye tudod, hogy 150g-ról 125g-ra csökkentve azonos ár mellett nem 16,6% a drágulás, hanem 20%…?
infostart.hu/belfold/2022/09/23/osszehasonlitott-szamlak-brutalis-aremelkedes-az-egyik-kedvelt-diszkontnal
Gratula!
Annak amúgy utánanéztél, hogy mi a legnagyobb magyar bor exportőr? Nem akarom lelőni a poént, nézz utána kérlek ennek is pár kattintással…
“Azt magyarázza már el valaki nekem, hogy most miért a kormány a hibás már megint? Ez a helyzet áll fenn szinte mindenhol. Belgában ezrek tüntetnek a magas árak miatt, a tőzsde szárnyalása is az inflációs félelmek miatt állt meg. Én azt gondolom, hogy most ilyen világot élünk, ez van, ehhez kell alkalmazkodni. Tök mindegy ki van hatalmon, senki sem tudná elérni azt, hogy ne legyen ilyen magas az infláció, vagy ne legyen energia válság és a többi..”
“Belgában” Uram irgalmazz…
“A Lidl-ben dolgozom: Kérlek azt magyarázd el nekünk, hogy mitől vannak ekkora drágulások? Tényleg ennyivel nőttek a beszerzési áraitok? Azért fura mert a Ft kb 15%-t gyengült (átlag 400-l számoljunk pls )kb 1-2 év alatt. Ezen felül nyilván globális drágulás, és a többi 20-30-40-50% az a rezsi növekedés miatt?
Az az érzése az embernek, hogy vastagon át van cseszve az üzletben, bizonyos termékek árai folyamatosan nőnek, valami kb 1 éve ugyanannyi és hirtelen már 25%-l több (készétel 799-ről 1000). Pl zabkása is ugyanannyi stb. Olyan mintha azt emelnék amit amúgyis nagyon visznek, olyan alapon, hogy mindenki emel akkor a LIDL is, meg a többi is. Miért emelnek?”
A különadókat ne felejtsd ki.
“Csatlakozom. Én olyat is hallottam, hogy: a magyar leány (névhasználati, vagy mifene) licensz díjat fizet a külföldi anyacégnek. Viszont ezt a díjat évente úgy állapítják meg, hogy véletlenül se legyen (nagyon) nyereséges a magyarországi leánycég. Ezzel már ki is vitték a profitot, még csak “szolgáltatást” sem kell adni érte.”
Az gondolom nem zavar, hogy az EU-ban Magyarországon a legalacsonyabb a vállalati adókulcs. Ha valahova megéri a profitot hozni akkor az itthon van. Ezért harcolunk a fél világgal, hogy ne legyen globális minimumadó. De gondolom ilyen apró ellentmondásokon nem akadsz fenn.
Ha nem haragszol, felhívnám a figyelmedet, hogy éppen ma vásároltam Medve sajtot, Pick szalámit és Pilóta kekszet az ALDI-ban.
Ennyire ostoba vagy, hogy fikázás előtt egy honlapot nem vagy képes megnézni, hogy mit árulnak igazából?
Shell reszveny.
Olaj/gaz nagyot megy, es fog is, kozben osztalekot fizeti.
“Szép” kis táblázat.
Esetleg ha nem nagy munka, el tudnad készíteni 2x féléves bontásban is?
Csak érdekességből, hogy mennyit számít az ukrajnai USA-Russia konfliktus.
Én személy szerint arra tippelnék (úgy éreztem), hogy már békeidőben is hasonló mértékű áremelkedés volt tapasztalható.
Üdv: pityu
Pacificaffe – La Piazza (1000g) 5 900 Ft -> 8 350 Ft
Pacificaffe – Pin Up Espresso (1000g) 5 900 Ft -> 8 350 Ft
“Lecsonak igaza van, nem is hittem volna, hogy ezt rajtam kívül más is tudja.
Az Aldi, Lidl legtöbbször nem csúcsminőségű, de elfogadható ár-érték arányú NÉMET termékekkel operál.
Ezzel lényegében tönkreteszi a magyar élelmiszeripart, balegyenest adva a kiváló minőségű, de akár 10-20%-al drágább magyar feldolgozott termékeknek (medve sajt, pilóta keksz, karaván, sága-pick olcsóbb helyettesítői).
Persze kérdéses, hogy miért olcsóbb a német import, aminek az oka a hatékonyságban keresendő. Ettől még a Lidl-Aldi a legkárosabb hiénacégek a magyar piacon.”
Aha, az a legkárosabb ami a legjobban kiszolgálja fogyasztót. Nem is értem miért nem tarol a CBA a 10-20%-kal drágább “kiváló minőségű” magyar termékekkel. A legkárosabb itt a politika aki magának akar mindent minden áron. Ha nem a NER része vagy és nem adod át nevetve amid van, akkor a nemzet ellensége vagy.
Érdemes lenne egyszer megnézni, hol is gyártották a lidlben, aldiban árult termékeket. Segítek: 95%-ában nem Németországban.
A felvetés az lenne , hogy éhenhalsz vagy megfagysz vagy egyszerre mindkettő vagy egyik sem most ezen a télen . ( persze nem te ne így értsd)
Amivel én nem értek egyet az az hogy ha a nagy baloldali összeborulás nyer akkor itt most minden a legnagyobb rendben lenne . Nem látom Jakab Péterben a megváltót ahogy Gyurcsánynéban sem.
A szemkilövés nyilván túlzás volt , és örülök hogy neked nem lőtték ki (ahogy nekem sem )
A gazdaságot 2 dolog irányítja: a kegyetlen piac és az állam. Az állami részt a kormány útján foganatosítjuk, a nép megbízza, hogy a piaci folyamatokat értelmezze, reagáljon rájuk, esetleg ha olyan okos, előzze meg a szélsőséges gazdasági kilengéseket. Magyarán az adópolitikával, beruházásokkal, támogatási rendszerekkel (elég széles a skála) úgy alakítsa a gazdaságpolitikát, hogy az nekünk jó legyen. Na most ha a kormány alakítja a gazdaságpolitikát, akkor felelőssége is van. Ha a régióhoz képest sokkal rosszabbul teljesít a gazdaság, akkor elég valószínű, hogy nem a piac babrált ki velünk (hisz az a régióban ugyanaz), hanem itt rontottak el valamit. Nem kicsit, nagyon. Nyugaton feleekkora az infla. A kérdés, ki a hibás? Miért nincs eurónk, ami megelőzte volna ezt? Ki döntött így? Hát nem a piac.
Régebben olvastam a kurucot, kommenteltem is, csak kitiltottak (a tények fájtak a Mi Tanyánkos Nomád Emőkének). Most hogy felhoztad, megnéztem a cikket. Lehet vak vagyok, de illet volna egy forrás megjelölés, hogy a kiszámoló.hu-ról van az információ, de ez még a kisebbik baj.
Beleolvastam a kommentekbe…egyre alacsonyabb a színvonal, valamikor régen még voltak értelmes kommentek, hazaszerető emberek jártak oda, most putyinista nersevikekből áll a kommentszekció 98%-a. Meg is fejtették, hogy az inflációról a baloldal, gyurcsányi és brüsszel tehet….
2020-ban diszkontlánc nem csak az összértékesítést, de a borexportot tekintve is rekordot döntött, hiszen 6,3 milliárd forint értékben juttatott el magyar borokat a külpiacokra, ami 25 százalékkal haladja meg a 2019-es eredményt. Sőt, ez a 6,3 milliárd a teljes magyar palackos borexport 33 százalékát jelenti, ezzel pedig a vállalat nem csak megőrizte, de tovább erősítette Magyarország legnagyobb borexportőri címét. Európa-szerte 12 országba 195 féle hazai bort exportált, amelyek közül a top 3 felvevő piacot Németország, Nagy-Britannia és Csehország jelentette. A legnépszerűbb borfajtáknak pedig a Szürkebarát, a Királyleányka, az Egri Bikavér, a Tokaji Furmint és az Irsai Olivér bizonyultak.