A Sparban találtam egy pénzügyi társasjátékot, amit kisiskolásoknak ajánlanak. A neve "Zsebre megy", a Noris nevű cég a gyártója.
A játék egyszerű és viszonylag rövid. Négyféle mező van: pénzköltés, pénzkeresés, megtakarítás, hasznos dolgok vásárlása. Egy átlagos játék öt körből áll, de lehet tetszőlegesen változtatni a körök számát.
A pénzköltés kártya húzása esetén be kell fizetni az összeget a bankba.
Pénzkeresés kártya esetén különböző házimunkákért kapunk pénzt a banktól.
A hasznos dolgok vásárlása esetén olyanért adunk pénzt, aminek értéke van, így csökkentett összegen beszámít a végeredménybe. Például kosárlabda 12,5 euróért, ami 8,5 eurót ér a játék végén.
A megtakarítás esetén nem csak pénzt kapunk, de később kamattal tudjuk visszaváltani menet közben, játék végén pedig kétszer annyit ér a kártya, mint a névértéke.
(Nem kerülhetünk mínuszba, ezért ha szükséges, menet közben el kell adni a hasznos dolgokat vagy a megtakarításunkat. Ezért van külön játék közbeni és játék végi ára.)
Minden kör végén kapunk zsebpénzt, illetve szintén van másik három ilyen mező a pályán. A játék színesítéséért van olyan mező is, ahol pénzt kell átadni a banknak vagy a másik játékosnak.
A játék eurót használ, bankjegyeket és érméket, mindegyik az igazit utánozza. Jobb lenne forint, viszont az euró azért szerencsésebb, mert így az összegek kicsik, a kisiskolások könnyebben számolnak 2-5 euróval, mint 1500 forintokkal.
A játék megtanítja a zsebpénz beosztását, a pénzköltés, hasznos dolgok vásárlása, munkáért kapott pénz és megtakarítás különbségét. A megtakarításra kapott kamat szintén tanulságos.
Egy jó játék arra, hogy megtanítsd a gyerekeidnek a pénz kezelésének alapjait.
A játék ára 4.800-5.200 Ft, keress rá a neten, hol a legolcsóbb.
Ha sietsz, most az Alléeban, a Sparban van még pár doboz 25%-os áron 1.650 Ft-ért a leértékelt áruk szigetén középen.
Tök jó, ha lenne gyerek már venném is 🙂
Szerintem vedd meg, a leendő gyerkőc szóba jöhető anyukáját nagyon jól lehet vele még időben tesztelni 😉
Hirtelen ugy olvastam "Zsebbe megy". Lehet az a kovetkezo kiadas lesz, felnotteknek?
Zsákoltam egyet az Alléban. Még 3 doboz van itt. Jövő héten lesz a gyerkőc szülinapja. Óriási köszi, Miklós.
Van nekem valahol a szekrény tetején ilyen Cash Flow társasjátékom. Arról mi a véleményetek? Nekünk még egy játékot sem sikerült végigjátszanunk/befejeznünk 🙂
Jelentem Alleeban 12.35 kor már csak 1 db maradt
Majd ha lesz benne HK is, pénzvissza térítéssel, akkor megveszem.
Szeretem ezeket a játékokat, az összes fajtáját, a monopolyt, gazdálkodj okosant, cash flowt is. Ezt még nem ismertem, de lehet kipróbáljuk ezt is.
Köszi a tippet Miklós!
@lacos "Szerintem vedd meg, a leendő gyerkőc szóba jöhető anyukáját nagyon jól lehet vele még időben tesztelni "
A mai világban, így sosem lesz gyereked 🙁
@eagle
Ha nem jön be a casflow add el, nekem van ismerősöm aki ilyen társasjátékot keres!
Szerintem az a baj ezzel (jó magyar szokásra 😀 ), hogy a gyerek úgysem fog "pizza kártyára" költeni, mivel nyilván nyerni akar, csakhogy a való életben biztos, hogy valódi pizzára költené a valódi pénzt (mivel az dopamin függőséget okoz, főleg a sajtos ételek) de a "pizza kártya" csak egy papír darab. youtu.be/_VB39Jo8mAQ
CashFlow-t használjuk,de ez inkább 14-éves kortól felfelé ajánlott,jóval összetettebb és adminisztrativabb "játék" Kezdőként nem egyszerű,de el lehet kapni a fonalat és akkor addiktivvá tesz! 🙂
Nekünk megvan már pár éve, és a nagyfiam szerette! Vitte a mamához is többször, ha ott aludt egyet. Neki sem árt... >:-]
Az euró a kis cimlet miatt szerencsés, ellenben a nem egész számokkal, de a tizedes törtekkel számolás már biztosan inkább alsó tagozat vége, felsö eleje Magyarországon.
@erik
"Hirtelen ugy olvastam “Zsebbe megy”."
Azt Nokiás dobozban forgalmaznák. 🙂
Jófogáson is van pár eladó.
Előre bocsátom,h nem ismerem ezt a játékot,de csak elég rá nézni,h hidegrázást kapjak tőle.A feni társas idén ünnepli a 20 születésnapját,maga a grafikája már akkor is roppant idejét múltnak számíthatott,az meg egyszerűen nonszensz,h euro a fizetőeszköz egy magyar nyelvű játékban.Elvileg 5-12 éveseknek javallt,de egy 6-7 éves garantáltan nem tud mit kezdeni 1,25 E-s kártyával.A mechanikáról csak annyit,h "dobj és lépj" akárcsak az idén 58 éves Gazdálkodj Okosan-ban.Ha már veszünk a gyereknek társast érdemes kilépni a G.O. ,monopoly,Zsebre megy háromszögből és az elmúlt 5-10 év családi,gyermek játékaiból csemegézni,amik tényleg fejlesztik a gyerek képességeit-nem ilyen száraz témával- elősegítve ezzel pl. a későbbi pénzügyi tudatosságot.
Sziasztok,
Jól hangzik a dolog. Saját példából tudom hogy a játékban tudatosabbak vagyunk mint az életben. (Milyen meglepő következtetés :)) Így a játék igazi kihívása hogy a való életbe is át emeljük. Itt jön a szülői felelősség a képbe. A pénz kezelést saját bőrön megtanulni elég nehéz volt.
Ettől függetlenül bármilyen játék ami pénzzel kapcsolatos szerintem hasznos.
@xy mondasz alternatívat is?
Adamo.A napokban hirdették ki a Magyar Társasjátékdij győztesét.Azzal nem jatszottam,de a többi jelölt közül az Istanbul kockajátékkal igen.Az tetszett az egész családnak.A korábbi győztesek közül pl. a Finca és a Santiago de Cuba jó getawey játék. jatekdij.hu-itt erdemes szétnézni.
Koszi! Nekem direk jo hogy ojroban van, juliusban ugyis megyunk haza, majd beszerezzuk, a nagyobbik lanyomnak epp idoszeru lesz, foleg hogy kezd folyton mindenfelet kerni, es hiaba mondom hogy "nincs ra penz", akkor azt mondja hogy de nem kell penz, eleg ha odaadod a kartyad, es akkor odaadjak es visszaadjak a kartyat is 😀 nem egyszeru elmagyarazni hogy nem ilyen egyszeru a dolog 🙂