Kedves Kommentelők! Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
76 hozzászólás
Legrégebbi
LegújabbMost Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gaborr
Vendég
3 éve
Na de miért tart valaki a degironál kp-t?
Trader számla kell, és ha mínuszba megy, akkor beutalja az ember a törlesztendőt ha akarja. De lehet, hogy inkább tőkeáttétellel kereskedne, akkor fizethet kamatot a kölcsönre, ami amúgy nagyon kedvező BUBOR+2.5%.
gaborr
Vendég
3 éve
/off
A januári új lakás áfa csökkentés óta (amikor nem engedték át kivitelezők a teljes áfa csökkentést az építtetőknek) újabb kb. 10%-al drágult az kivitelezés költsége, és még csak április van. Sokan kételkedtek abban, hogy hova tud még tovább nőni az ár, meg pándémia meg minden, hát tessék.
Indexkövető
Vendég
3 éve
Az átutalás napon belül átér a Degirohoz?
usespanner
Vendég
3 éve
Olyan brókerről tud valaki, ahol lehet hosszú távon (évekre) tőkeáttétellel kereskedni?
tip
Vendég
3 éve
@usespanner hol nem? Flatex, Degiro, IBKR biztosan lehet.
Vegyetek Flatex részvényt 🙂
Mark
Vendég
3 éve
Arról nincs hír, hogy lehet-e Wise-ra/ról utalni?
csizkek
Vendég
3 éve
Nemeteknel mar tavaly bemigraltak az alap ertekpapirszamlat a Flatexhez.
Azt tegyuk hozza hogy az ott tartott penznek negativ kamat van. Nem nagy koltseg de van.
hodl
Vendég
3 éve
Ha már itt tartunk hosszú távú részvény tartásra (pl ma veszek részvényt és 5 évig rá se nézek, nincs daytrade, ide-oda utalgatás) melyik platform olcsóbb? Degiro? Etoro? Interactive Brokers? Egyik se?
Mark
Vendég
3 éve
@hodl Biztos, hogy nem az interactive. Degiro, Trading212
V
Vendég
3 éve
@hodl @mark az interactive brokers is jo erre ha az osszeg $100k felett van
Degiro Józsi
Vendég
3 éve
Kérdés:
TBSZ számlaként továbbra sem lehet használni, igaz?
at3sz
Vendég
3 éve
Captrader és Tradestation Global brókerekkel tudna valaki tapasztalatot megosztani? Hosszútávú osztalékvisszaforgató ETF-eket tartanék rajta, a TBSZ hiánya nem zavar, pont azzal diverzifikálnék hogy legyen egy könnyen likvidálható része a portfóliónak. Itthon KBC-nél és RC-nél van már számlám, inkább valami nemzetközi brókerben gondolkodom emiatt. Magyar tőzsde hiánya nem zavar.
Captrader abból a szempontból szimpatikusabb, hogy SIPC védelem van rá. Inactivity fee / jelenlegi portfólióméret miatt az IB-t kiejtettem.
Penta
Vendég
3 éve
@hodl
Miért külföldi kell? Adózni akarsz utána? TBSZ? pl Random Capital?
bubiv
Vendég
3 éve
Degiro-zik valaki Magyarországról?
Lehet nekik úgy Eurót utalni, hogy az megjelenik a számlán? Régen csak Forintot lehetett és át kellett váltani, akkor hagytam ott őket. Változott ez mostanában?
Inevitable
Vendég
3 éve
béna kezdő kérdés: miért nem magyarokat ajánlgattok pl. hosszú távú részvény tartásra? (mondjuk Random)
Azonkívül, hogy több minden érhető el rajtuk keresztül, van bármi más előnye is?
kösz
Zoli
Vendég
3 éve
Fentiek közül létezik valamelyik szolgáltatónál TBSZ számlavezetés?
Jóska bácsi
Vendég
3 éve
Off
Credit Suiss veszteségéről érdekes lenne egy cikk.
Brókerfiú
Vendég
3 éve
Az említett külföldi brókerek egyikénél sincs TBSZ számla.
usespanner
Vendég
3 éve
"Arról nincs hír, hogy lehet-e Wise-ra/ról utalni?"
Lehet ráutalni és onnan is utalni akár magadnak is vagy akárkinek. Magyar IBAN-ja van. A Wise olcsó, remek applikáció, akár egy mini bank.
A Revolutot átváltási költségekben (hétköznap) lehet, hogy nem veri, de ez egy komplett bankszámla.
Néha viszont bosszantóan lassú az utalás.
@hodl,
Az Etoro olcsó, mert magas bid-ask spreadeket alkalmaz. Rejtett költség. Ráadásul van inactivity fee is, évi 30.000.Ft. Inkább Random Capital.
@Zoli,
Itt látod a nagy bróker összehasonlításokat -->
penzugyifitnesz.hu/nagy-broker-osszehasonlitas-2020/
bubiv
Vendég
3 éve
@at3sz
Én CapTrader -rel haverkodom, kb. 2 éve, elég szimpatikus. Igazából ez egy IB klón (leányvállalat?) inactivity fee nélkül. Degiróról váltottam, mert az nem fogadott EUR-t tőlem. Én is hosszútávú osztalékvisszaforgató ETF-eket tartok ott, ami picit szívás az az adózás utána. (Nekem) elég időigényes kiszámolni, amire ugye ha tényleg tartod sokáig az ETF-eket nincs túl gyakran szükség. Nekem sajnos nem sikerült elsőre megtalálnom a megfelelőket, ezért volt némi vétel és eladás. A felületét szokni kell (TWS), cserébe sok videó anyagot találsz róla youtube-on. Az ügyfélszolgálat németül segítőkész, illetve vannak ingyenes online oktatásaik, amik persze az aktív kereskedés irányába próbálnak tolni. Az egyetlen amin elakadtam, hogy meg kell adnod, az éves bevételed, meg mennyi likvid pénzed van, és ha keveset írsz be nem enged tovább. Összesítve ajánlom
at3sz
Vendég
3 éve
@Zoli Külföldi szolgáltatónál, hacsak nem konkrétan TBSZ-ként hírdeti és megfelel a magyar jogszabályi követelményeknek nincs ilyen lehetőség. Évekig kérdéses volt hogy a nyilatkozat leadása elég-e, valamint a tény hogy nem mozgatsz ki pénzt a számláról, de ez már tisztázva lett: https://kiszamolo.hu/kulfoldi-tbsz-nav-valasza/
Mark
Vendég
3 éve
@at3sz Tradestation Global 15 (12?) USD/hó díjat számítanak fel, nem éri meg használni őket. Captrader passz.
einguaz
Vendég
3 éve
Tudtommal egy ideje már megy ez az átállás. Én azt hallottam, hogy akik már átkerültek a flatex-hez azok kaptak előtte egy meghívó-szerűséget, majd egy külön IBAN-t a saját számlájukhoz.
A fenti levelet én is megkaptam (mint Degiro ügyfél), de semmi nem történt azóta. (Vagy lehet a magyarországi ügyfeleknek nem lesz külön flatex-es bankszámlája?)
@inevitable
Sok esetben szerintem pont azért, mert nem magyarok. Nem biztos, hogy jó a vagyonodat egy bankra / egy országra bízni.
(Pl.: amikor nem lehetett, csak napi pár-tíz Eurót kivenni / utalni a görög bankszámlákról)
usespanner
Vendég
3 éve
bubiv,
Ha infláció feletti 5% profitod van, abból lesz az árfolyamnyereség-adó, az osztalékadó és az ETF kibcsátó díja miatt+ brókeri költség viszi a profit negyedét-ötödét.
Én magyar adóalanyként felerészt magyar részvényt tartok, 0% árfolyamnyereség-adó, 0% osztalékadó.
A Degironál nem tudtam rájönni, mennyi a tőkeáttétel (bef.hitel) kamata, az egész díjtáblázatuk rendkívül zavaros.
Alfa
Vendég
3 éve
@inevitable : a fentieken túl a magyarok nevetségesen drágák. Igen az RC is.
Továbbá országkockázat egyre magasabb.
Szép-szép a TBSZ, de ha valami gebasz van, többre mész ha USA-ban vagy Svájcban is van számlád.
Ezen túl az RC felülete (de a KBC is) siralmas szerintem.
usespanner
Vendég
3 éve
A RC felülete tényleg kissé ősi, a CapTrader nekem viszont inkább kihívás volt, mint élmény. A RC rendkívül olcsó, én 37 millióra fizetek ott évi néhány 10.000 Ft-ot.
Az országkockázat igazából mindegy, ha pl a KBC-nél van a pénzed, ehhez felesleges Belgiumban számlát nyitni:)
(Kólát sem az USA-ból rendel az ember).
Mark
Vendég
3 éve
@usespanner A honlapjukon valahol azt írják, hogy fintech-ektől nem fogadnak el utalást, automatikusan visszaküldik ezeket. Amikor saját magyar számlát adott a Wise, írtam nekik, hogy akkor mostantól lehet-e utalni és azt írták, hogy nem. Ezért kérdeztem, hogy ezzel a változással vajon ez is változik-e
tip
Vendég
3 éve
@usespanner 4% spontán bármire, EONIA(min.0)+1,25% EUR-ra, ha előre lekötöd.
usespanner
Vendég
3 éve
@tip
Hol? 4%/év?
at3sz
Vendég
3 éve
@bubiv @mark Köszi a válaszokat! Ezek alapján a captrader lesz a nyerő. A regisztrációról olvastam egy összehasonlító oldalon hogy kissé körülményes, de ezt szerencsére csak egyszer kell megcsinálni.
Alfa
Vendég
3 éve
@usespanner: OK, az kb tényleg mindegy hogy €7 vagy $1 egy trade. Sőt a TBSZ jó.
Országkockázatban nem értünk egyet.
A magyar KBC-nél (és az IB CE Zrt-nél is) Magyarországon van a pénzed. A magyar szabályozói idiótizmusnak kitéve.
Nagyon nem Belgium vagy USA.
TBSz jó persze, de nem éri meg mindent itthon tartani. Legalább a pénzem felére ne tehesse rá a szőrös mancsát semmilyen balkáni kormány.
romi
Vendég
3 éve
Az itt megjelenő szolgáltatók olyanok, hogy rajtuk keresztül meg tudom venni az összes amerikai és európai részvényt meg teszem azt dél-kóreai vagy éppen japán , kínai részvényeket is, vagy korlátozott csak a hozzáférés és a cégeknek csak egy részét lehet megvásárolni?
tip
Vendég
3 éve
@usespanner degiro.hu/data/pdf/hu/HU_TARIFA.pdf "kamat" első találat, igen, évente. A német díjszabást néztem, most látom, hogy a magyarban nincs benne a lekötés, csak a "nem allokált hitelkamatláb", talán magyarországi ügyfeleknek nem is lehet?
gaborr
Vendég
3 éve
Kipróbáltam és nekem ma visszautalta a Degiro a szabadon lévő HUF egyenlegem. Lehet csak eurós számlára érvényes ez a változás?
@bubiv nem fogadak eurós utalást. Régen egy rövid ideig volt, aztán meg is szűnt.
Indexkövető
Vendég
3 éve
A TBSZ előnye h nincs osztalékadó, hiánya esetén ehót is kell fizetni ami osztalékadóval együtt már 30%!!!
A Random kereskedési platformja jó, a Randit, azaz a Random Interface-t érdemes használni, a hazai tőzsdére ez a legjobb brókercég, külföldre a Degiro v Trading 212.
MattKirby
Vendég
3 éve
Azt tudja valaki, hogy a Captrader/Interactive Brokers/Degiro stb. külföldi brókerek milyen kapcsolatban vannak a magyar hivatalokkal? Van valami jelentési kötelezettségük nekik is a hivatal felé? Vagy van erre esetleg valami tervezet, hogy megkönnyítsék a jövőbeli adóbevallásokat?
tip
Vendég
3 éve
@mattkirby IB és Degiro EU-n belüli számla (az IB az írországi fiókban vezeti, a Degiro holland), úgyhogy az adóhivatal tudni fog mindenről. Neked ettől nem könnyebb bevallani, csak nekik könnyebb elkapniuk téged. Az adóbevalláshoz kapsz éves kimutatást.
Mark
Vendég
3 éve
Az IB a brexit óta EUs ügyfelek már Magyarországhoz, a magyar fiókhoz tartoznak, nem az írhez.
A blog bejegyzés meg nem igaz, mert nem lehet kp-t tartani továbbra se a Degirónál. Ahogy korábban már más is írta. Nekem is visszautalták a Degirotól a be nem fektetett kp-t. Szerintem ez vonatkozik erre: for the Debit Money service all existing arrangements will remain the same.
Szóval nincs Degiro változás.
tip
Vendég
3 éve
@usespanner 4% spontán bármire, EONIA(min.0)+1,25% EUR-ra, ha előre lekötöd.
Mark
Vendég
3 éve
Az IB a brexit óta EUs ügyfelek már Magyarországhoz, a magyar fiókhoz tartoznak, nem az írhez.
A blog bejegyzés meg nem igaz, mert nem lehet kp-t tartani továbbra se a Degirónál. Ahogy korábban már más is írta. Nekem is visszautalták a Degirotól a be nem fektetett kp-t. Szerintem ez vonatkozik erre: for the Debit Money service all existing arrangements will remain the same.
Szóval nincs Degiro változás.
MattKirby
Vendég
3 éve
Azt tudja valaki, hogy a Captrader/Interactive Brokers/Degiro stb. külföldi brókerek milyen kapcsolatban vannak a magyar hivatalokkal? Van valami jelentési kötelezettségük nekik is a hivatal felé? Vagy van erre esetleg valami tervezet, hogy megkönnyítsék a jövőbeli adóbevallásokat?
tip
Vendég
3 éve
@usespanner degiro.hu/data/pdf/hu/HU_TARIFA.pdf "kamat" első találat, igen, évente. A német díjszabást néztem, most látom, hogy a magyarban nincs benne a lekötés, csak a "nem allokált hitelkamatláb", talán magyarországi ügyfeleknek nem is lehet?
gaborr
Vendég
3 éve
Kipróbáltam és nekem ma visszautalta a Degiro a szabadon lévő HUF egyenlegem. Lehet csak eurós számlára érvényes ez a változás?
@bubiv nem fogadak eurós utalást. Régen egy rövid ideig volt, aztán meg is szűnt.
Alfa
Vendég
3 éve
@usespanner: OK, az kb tényleg mindegy hogy €7 vagy $1 egy trade. Sőt a TBSZ jó.
Országkockázatban nem értünk egyet.
A magyar KBC-nél (és az IB CE Zrt-nél is) Magyarországon van a pénzed. A magyar szabályozói idiótizmusnak kitéve.
Nagyon nem Belgium vagy USA.
TBSz jó persze, de nem éri meg mindent itthon tartani. Legalább a pénzem felére ne tehesse rá a szőrös mancsát semmilyen balkáni kormány.
romi
Vendég
3 éve
Az itt megjelenő szolgáltatók olyanok, hogy rajtuk keresztül meg tudom venni az összes amerikai és európai részvényt meg teszem azt dél-kóreai vagy éppen japán , kínai részvényeket is, vagy korlátozott csak a hozzáférés és a cégeknek csak egy részét lehet megvásárolni?
at3sz
Vendég
3 éve
@bubiv @mark Köszi a válaszokat! Ezek alapján a captrader lesz a nyerő. A regisztrációról olvastam egy összehasonlító oldalon hogy kissé körülményes, de ezt szerencsére csak egyszer kell megcsinálni.
tip
Vendég
3 éve
@mattkirby IB és Degiro EU-n belüli számla (az IB az írországi fiókban vezeti, a Degiro holland), úgyhogy az adóhivatal tudni fog mindenről. Neked ettől nem könnyebb bevallani, csak nekik könnyebb elkapniuk téged. Az adóbevalláshoz kapsz éves kimutatást.
Indexkövető
Vendég
3 éve
A TBSZ előnye h nincs osztalékadó, hiánya esetén ehót is kell fizetni ami osztalékadóval együtt már 30%!!!
A Random kereskedési platformja jó, a Randit, azaz a Random Interface-t érdemes használni, a hazai tőzsdére ez a legjobb brókercég, külföldre a Degiro v Trading 212.
usespanner
Vendég
3 éve
@tip
Hol? 4%/év?
Mark
Vendég
3 éve
@hodl Biztos, hogy nem az interactive. Degiro, Trading212
Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
A weboldalon cookie-kat használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyja, hogy cookie-kat használjunk.OkNo
Na de miért tart valaki a degironál kp-t?
Trader számla kell, és ha mínuszba megy, akkor beutalja az ember a törlesztendőt ha akarja. De lehet, hogy inkább tőkeáttétellel kereskedne, akkor fizethet kamatot a kölcsönre, ami amúgy nagyon kedvező BUBOR+2.5%.
/off
A januári új lakás áfa csökkentés óta (amikor nem engedték át kivitelezők a teljes áfa csökkentést az építtetőknek) újabb kb. 10%-al drágult az kivitelezés költsége, és még csak április van. Sokan kételkedtek abban, hogy hova tud még tovább nőni az ár, meg pándémia meg minden, hát tessék.
Az átutalás napon belül átér a Degirohoz?
Olyan brókerről tud valaki, ahol lehet hosszú távon (évekre) tőkeáttétellel kereskedni?
@usespanner hol nem? Flatex, Degiro, IBKR biztosan lehet.
Vegyetek Flatex részvényt 🙂
Arról nincs hír, hogy lehet-e Wise-ra/ról utalni?
Nemeteknel mar tavaly bemigraltak az alap ertekpapirszamlat a Flatexhez.
Azt tegyuk hozza hogy az ott tartott penznek negativ kamat van. Nem nagy koltseg de van.
Ha már itt tartunk hosszú távú részvény tartásra (pl ma veszek részvényt és 5 évig rá se nézek, nincs daytrade, ide-oda utalgatás) melyik platform olcsóbb? Degiro? Etoro? Interactive Brokers? Egyik se?
@hodl Biztos, hogy nem az interactive. Degiro, Trading212
@hodl @mark az interactive brokers is jo erre ha az osszeg $100k felett van
Kérdés:
TBSZ számlaként továbbra sem lehet használni, igaz?
Captrader és Tradestation Global brókerekkel tudna valaki tapasztalatot megosztani? Hosszútávú osztalékvisszaforgató ETF-eket tartanék rajta, a TBSZ hiánya nem zavar, pont azzal diverzifikálnék hogy legyen egy könnyen likvidálható része a portfóliónak. Itthon KBC-nél és RC-nél van már számlám, inkább valami nemzetközi brókerben gondolkodom emiatt. Magyar tőzsde hiánya nem zavar.
Captrader abból a szempontból szimpatikusabb, hogy SIPC védelem van rá. Inactivity fee / jelenlegi portfólióméret miatt az IB-t kiejtettem.
@hodl
Miért külföldi kell? Adózni akarsz utána? TBSZ? pl Random Capital?
Degiro-zik valaki Magyarországról?
Lehet nekik úgy Eurót utalni, hogy az megjelenik a számlán? Régen csak Forintot lehetett és át kellett váltani, akkor hagytam ott őket. Változott ez mostanában?
béna kezdő kérdés: miért nem magyarokat ajánlgattok pl. hosszú távú részvény tartásra? (mondjuk Random)
Azonkívül, hogy több minden érhető el rajtuk keresztül, van bármi más előnye is?
kösz
Fentiek közül létezik valamelyik szolgáltatónál TBSZ számlavezetés?
Off
Credit Suiss veszteségéről érdekes lenne egy cikk.
Az említett külföldi brókerek egyikénél sincs TBSZ számla.
"Arról nincs hír, hogy lehet-e Wise-ra/ról utalni?"
Lehet ráutalni és onnan is utalni akár magadnak is vagy akárkinek. Magyar IBAN-ja van. A Wise olcsó, remek applikáció, akár egy mini bank.
A Revolutot átváltási költségekben (hétköznap) lehet, hogy nem veri, de ez egy komplett bankszámla.
Néha viszont bosszantóan lassú az utalás.
@hodl,
Az Etoro olcsó, mert magas bid-ask spreadeket alkalmaz. Rejtett költség. Ráadásul van inactivity fee is, évi 30.000.Ft. Inkább Random Capital.
@Zoli,
Itt látod a nagy bróker összehasonlításokat -->
penzugyifitnesz.hu/nagy-broker-osszehasonlitas-2020/
@at3sz
Én CapTrader -rel haverkodom, kb. 2 éve, elég szimpatikus. Igazából ez egy IB klón (leányvállalat?) inactivity fee nélkül. Degiróról váltottam, mert az nem fogadott EUR-t tőlem. Én is hosszútávú osztalékvisszaforgató ETF-eket tartok ott, ami picit szívás az az adózás utána. (Nekem) elég időigényes kiszámolni, amire ugye ha tényleg tartod sokáig az ETF-eket nincs túl gyakran szükség. Nekem sajnos nem sikerült elsőre megtalálnom a megfelelőket, ezért volt némi vétel és eladás. A felületét szokni kell (TWS), cserébe sok videó anyagot találsz róla youtube-on. Az ügyfélszolgálat németül segítőkész, illetve vannak ingyenes online oktatásaik, amik persze az aktív kereskedés irányába próbálnak tolni. Az egyetlen amin elakadtam, hogy meg kell adnod, az éves bevételed, meg mennyi likvid pénzed van, és ha keveset írsz be nem enged tovább. Összesítve ajánlom
@Zoli Külföldi szolgáltatónál, hacsak nem konkrétan TBSZ-ként hírdeti és megfelel a magyar jogszabályi követelményeknek nincs ilyen lehetőség. Évekig kérdéses volt hogy a nyilatkozat leadása elég-e, valamint a tény hogy nem mozgatsz ki pénzt a számláról, de ez már tisztázva lett: https://kiszamolo.hu/kulfoldi-tbsz-nav-valasza/
@at3sz Tradestation Global 15 (12?) USD/hó díjat számítanak fel, nem éri meg használni őket. Captrader passz.
Tudtommal egy ideje már megy ez az átállás. Én azt hallottam, hogy akik már átkerültek a flatex-hez azok kaptak előtte egy meghívó-szerűséget, majd egy külön IBAN-t a saját számlájukhoz.
A fenti levelet én is megkaptam (mint Degiro ügyfél), de semmi nem történt azóta. (Vagy lehet a magyarországi ügyfeleknek nem lesz külön flatex-es bankszámlája?)
@inevitable
Sok esetben szerintem pont azért, mert nem magyarok. Nem biztos, hogy jó a vagyonodat egy bankra / egy országra bízni.
(Pl.: amikor nem lehetett, csak napi pár-tíz Eurót kivenni / utalni a görög bankszámlákról)
bubiv,
Ha infláció feletti 5% profitod van, abból lesz az árfolyamnyereség-adó, az osztalékadó és az ETF kibcsátó díja miatt+ brókeri költség viszi a profit negyedét-ötödét.
Én magyar adóalanyként felerészt magyar részvényt tartok, 0% árfolyamnyereség-adó, 0% osztalékadó.
A Degironál nem tudtam rájönni, mennyi a tőkeáttétel (bef.hitel) kamata, az egész díjtáblázatuk rendkívül zavaros.
@inevitable : a fentieken túl a magyarok nevetségesen drágák. Igen az RC is.
Továbbá országkockázat egyre magasabb.
Szép-szép a TBSZ, de ha valami gebasz van, többre mész ha USA-ban vagy Svájcban is van számlád.
Ezen túl az RC felülete (de a KBC is) siralmas szerintem.
A RC felülete tényleg kissé ősi, a CapTrader nekem viszont inkább kihívás volt, mint élmény. A RC rendkívül olcsó, én 37 millióra fizetek ott évi néhány 10.000 Ft-ot.
Az országkockázat igazából mindegy, ha pl a KBC-nél van a pénzed, ehhez felesleges Belgiumban számlát nyitni:)
(Kólát sem az USA-ból rendel az ember).
@usespanner A honlapjukon valahol azt írják, hogy fintech-ektől nem fogadnak el utalást, automatikusan visszaküldik ezeket. Amikor saját magyar számlát adott a Wise, írtam nekik, hogy akkor mostantól lehet-e utalni és azt írták, hogy nem. Ezért kérdeztem, hogy ezzel a változással vajon ez is változik-e
@usespanner 4% spontán bármire, EONIA(min.0)+1,25% EUR-ra, ha előre lekötöd.
@tip
Hol? 4%/év?
@bubiv @mark Köszi a válaszokat! Ezek alapján a captrader lesz a nyerő. A regisztrációról olvastam egy összehasonlító oldalon hogy kissé körülményes, de ezt szerencsére csak egyszer kell megcsinálni.
@usespanner: OK, az kb tényleg mindegy hogy €7 vagy $1 egy trade. Sőt a TBSZ jó.
Országkockázatban nem értünk egyet.
A magyar KBC-nél (és az IB CE Zrt-nél is) Magyarországon van a pénzed. A magyar szabályozói idiótizmusnak kitéve.
Nagyon nem Belgium vagy USA.
TBSz jó persze, de nem éri meg mindent itthon tartani. Legalább a pénzem felére ne tehesse rá a szőrös mancsát semmilyen balkáni kormány.
Az itt megjelenő szolgáltatók olyanok, hogy rajtuk keresztül meg tudom venni az összes amerikai és európai részvényt meg teszem azt dél-kóreai vagy éppen japán , kínai részvényeket is, vagy korlátozott csak a hozzáférés és a cégeknek csak egy részét lehet megvásárolni?
@usespanner degiro.hu/data/pdf/hu/HU_TARIFA.pdf "kamat" első találat, igen, évente. A német díjszabást néztem, most látom, hogy a magyarban nincs benne a lekötés, csak a "nem allokált hitelkamatláb", talán magyarországi ügyfeleknek nem is lehet?
Kipróbáltam és nekem ma visszautalta a Degiro a szabadon lévő HUF egyenlegem. Lehet csak eurós számlára érvényes ez a változás?
@bubiv nem fogadak eurós utalást. Régen egy rövid ideig volt, aztán meg is szűnt.
A TBSZ előnye h nincs osztalékadó, hiánya esetén ehót is kell fizetni ami osztalékadóval együtt már 30%!!!
A Random kereskedési platformja jó, a Randit, azaz a Random Interface-t érdemes használni, a hazai tőzsdére ez a legjobb brókercég, külföldre a Degiro v Trading 212.
Azt tudja valaki, hogy a Captrader/Interactive Brokers/Degiro stb. külföldi brókerek milyen kapcsolatban vannak a magyar hivatalokkal? Van valami jelentési kötelezettségük nekik is a hivatal felé? Vagy van erre esetleg valami tervezet, hogy megkönnyítsék a jövőbeli adóbevallásokat?
@mattkirby IB és Degiro EU-n belüli számla (az IB az írországi fiókban vezeti, a Degiro holland), úgyhogy az adóhivatal tudni fog mindenről. Neked ettől nem könnyebb bevallani, csak nekik könnyebb elkapniuk téged. Az adóbevalláshoz kapsz éves kimutatást.
Az IB a brexit óta EUs ügyfelek már Magyarországhoz, a magyar fiókhoz tartoznak, nem az írhez.
A blog bejegyzés meg nem igaz, mert nem lehet kp-t tartani továbbra se a Degirónál. Ahogy korábban már más is írta. Nekem is visszautalták a Degirotól a be nem fektetett kp-t. Szerintem ez vonatkozik erre: for the Debit Money service all existing arrangements will remain the same.
Szóval nincs Degiro változás.
@usespanner 4% spontán bármire, EONIA(min.0)+1,25% EUR-ra, ha előre lekötöd.
Az IB a brexit óta EUs ügyfelek már Magyarországhoz, a magyar fiókhoz tartoznak, nem az írhez.
A blog bejegyzés meg nem igaz, mert nem lehet kp-t tartani továbbra se a Degirónál. Ahogy korábban már más is írta. Nekem is visszautalták a Degirotól a be nem fektetett kp-t. Szerintem ez vonatkozik erre: for the Debit Money service all existing arrangements will remain the same.
Szóval nincs Degiro változás.
Azt tudja valaki, hogy a Captrader/Interactive Brokers/Degiro stb. külföldi brókerek milyen kapcsolatban vannak a magyar hivatalokkal? Van valami jelentési kötelezettségük nekik is a hivatal felé? Vagy van erre esetleg valami tervezet, hogy megkönnyítsék a jövőbeli adóbevallásokat?
@usespanner degiro.hu/data/pdf/hu/HU_TARIFA.pdf "kamat" első találat, igen, évente. A német díjszabást néztem, most látom, hogy a magyarban nincs benne a lekötés, csak a "nem allokált hitelkamatláb", talán magyarországi ügyfeleknek nem is lehet?
Kipróbáltam és nekem ma visszautalta a Degiro a szabadon lévő HUF egyenlegem. Lehet csak eurós számlára érvényes ez a változás?
@bubiv nem fogadak eurós utalást. Régen egy rövid ideig volt, aztán meg is szűnt.
@usespanner: OK, az kb tényleg mindegy hogy €7 vagy $1 egy trade. Sőt a TBSZ jó.
Országkockázatban nem értünk egyet.
A magyar KBC-nél (és az IB CE Zrt-nél is) Magyarországon van a pénzed. A magyar szabályozói idiótizmusnak kitéve.
Nagyon nem Belgium vagy USA.
TBSz jó persze, de nem éri meg mindent itthon tartani. Legalább a pénzem felére ne tehesse rá a szőrös mancsát semmilyen balkáni kormány.
Az itt megjelenő szolgáltatók olyanok, hogy rajtuk keresztül meg tudom venni az összes amerikai és európai részvényt meg teszem azt dél-kóreai vagy éppen japán , kínai részvényeket is, vagy korlátozott csak a hozzáférés és a cégeknek csak egy részét lehet megvásárolni?
@bubiv @mark Köszi a válaszokat! Ezek alapján a captrader lesz a nyerő. A regisztrációról olvastam egy összehasonlító oldalon hogy kissé körülményes, de ezt szerencsére csak egyszer kell megcsinálni.
@mattkirby IB és Degiro EU-n belüli számla (az IB az írországi fiókban vezeti, a Degiro holland), úgyhogy az adóhivatal tudni fog mindenről. Neked ettől nem könnyebb bevallani, csak nekik könnyebb elkapniuk téged. Az adóbevalláshoz kapsz éves kimutatást.
A TBSZ előnye h nincs osztalékadó, hiánya esetén ehót is kell fizetni ami osztalékadóval együtt már 30%!!!
A Random kereskedési platformja jó, a Randit, azaz a Random Interface-t érdemes használni, a hazai tőzsdére ez a legjobb brókercég, külföldre a Degiro v Trading 212.
@tip
Hol? 4%/év?
@hodl Biztos, hogy nem az interactive. Degiro, Trading212