A keleti nyitás sikersztorija

2024-10-22
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A GKI oldalán jelent meg egy új elemzés, ami az úgynevezett "keleti nyitás" hatását vizsgálja. Mint közismert, az egymást követő Orbán kormányok keleti despotákhoz és diktátorokhoz dörgölőznek immár 14 éve azzal az indokkal, hogy az országnak az érdeke, hogy függetlenedjen a nyugati országoktól és minél mélyebb és "gyümölcsözőbb" gazdasági kapcsolatokat építsen ki keleten.

A GKI azt találta, hogy hiába a sok repkedés meg tárgyalás, 2010 óta határozottan csökkent Ázsia szerepe a magyar exporton belül, konkrétan 7%-ról 5%-ra, miközben Európa aránya 77%-ról 81%-ra, Észak Amerika aránya pedig 3%-ról 5%-ra nőtt. Hiába a közel 3 milliárd lakos, Kína és India együttes aránya a magyar exporton belül a szabad szemmel alig látható 0,65%-ot alig éri el.

Amiben némi emelkedés volt, az az ázsiai tőkebeáramlás, ami azonban nem hogy csökkentené, hanem egyenesen növeli az ország függőségét, lévén az összes így létesült gyár szintén Nyugat Európába termel, így tovább erősíti az ország nyugati függőségét.

Röviden összefoglalva a keleti nyitás elmúlt közel 15 éve teljes kudarc. Bővebben a fenti linken.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
Subscribe
Visszajelzés
0 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram