A Google európai e-money engedélyt kapott
A Google e-money engedélyt kért és kapott az Európai Unióban. Ezzel az engedéllyel a cég sok pénzügyi szolgáltatást kínálhat, a hitelnyújtástól eltekintve szinte mindent. Az engedély remélhetőleg jó hatással lesz a Google Pay elterjedésére is, ami jelenleg csak 23 országban használható bolti fizetésre.
Ezzel az engedéllyel a Google már maga is lehet szolgáltató, nem csak meglévő bankkártyákat digitalizálhat a Google Pay-en keresztül. Reméljük valami izgalmas és hasznos dolog lesz a vége, amiért engedélyt kért a Google pénzügyi szolgáltatásokra.
Boldog Karácsonyt! 🙂
https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/
En mar annyit eszrevettem hogy top-up-nal nem a LOYD-os szamlaszamra kell utalni a kozlemenyben levo sajat koddal hanem dedikalt IBAN lett.
A google-nek azért nem kell a számlád, mert ő befizeti az áfát helyetted. A hatályos EU-s törvények alapján olyan szolgáltatónak minősül akinek ez kötelező cég-cég reláció kapcsán (szóval ha van közösségi adószámod akkor igy történik, anélkül meg nem is lehetne).
Neked meg olyan számlát kell kiállítanod amire ráírod hogy “áfa tv területi hatályán kivül”, áfa nélküli lesz a számla és ennyi, de igazából erre a számlára csak a magyar adóhatóságnak van szüksége, a világ nagy részén nem is ismerik ezt a fajta agyonbonyolított idiótaságot amit itthon számlának hivnak. Ezért nem kell a google-nek sem a számlád.
Szóval ha te eddig egyéni vállalkozóként közösségi adószámmal bizniszeltél a google adsense-zel és eközben befizetted még a 27% áfát is, akkor köszönjük az államkincstár támogatását, de duplán fizettél áfát, mert a google már befizette az ide vonatkozó részt.
Nem ezt készítette elő a nagy pénzügyi kavalkád év elején? Mintha már akkor az lett volna a hír, hogy nemsokára jöhetnek a független banki alkalmazások.
Természetesen amikor ÉN veszek igénybe szolgáltatást az EU-ból, akkor fizetem be utána a 27% ÁFÁ-t. A Google-nak számlázva nem fizetek be semmilyen ÁFÁ-t.
De ha elb.sztam volna, akkor önrevíziót alkalmaznék, a tévesen befizetett összegek nem tűnnek el az éterben.
Amugy meg kit erdekel a google / apple pay, apple 30%-ot nyul, google gondolom hasonlo lehet. Es ezt nyilvan a vevonek kell kifizetni, hiaba az eladotol szedik el. Az adozasi szokasaik minimum megkerdojelezhetoek, de minden nyavalyas multi ezt csinalja, boven van penzuk ugyvedekre, “adooptimalizalasi” cellal. Tehat legalis, csak epp erkolcstelen. Kit erdekel, ha mindenki csinalja, nem is lenne versenykepes sokaig, ha valamelyik abbahagyna (ugye…)?
A masik meg: revolutnak mar reg van iban szama, EUR -ra meg GBP-re sort code, USD / HUF meg mindig kerulo uton menne, dragabban. De amugy az utobbi idoben egyre jobbak. Ez a banki engedely is csak javit az osszkepen.
Nemcsak adószakértők hanem politikusok is.
Így szép a combo.
Maradjunk annyiban, hogy “is”. A tranzakciós és cégjogi részéhez kell ügyvéd, már csak azért is, mert ő fog összejárni a helyi NAV-val beszélgetni.
Ehhez speciel nem szükséges (direktben) politikus, hisz azok kevesek ehhez.
Kell egy maroknyi penge adószakértő, akiknek más dolguk sincs, mint a világ országainak adótörvényeit bogarászni, majd abból összeállítani az optimális leányvállalat struktúrát. Lesz pl. egy “fő” leányvállalat, amely alá tesznek még 10-20-50-akármennyi másikat, különböző országokban Perutól Vietnámig bárhol, különböző vállalati formában és tulajdonlási százalékkal. Ezeken keresztül az ideális módon vándorolnak majd a pénzek, bődületes összegeket megtakarítva az adózásból. Teljességgel legálisan, hiszen minden érintett ország adózási törvényeit betartják.
A munka ezután sem áll meg, hisz folyamatosan változnak ezek a törvények itt-ott, ami különböző mértékben borítja a kialakított struktúrát. Jön az újratervezés. Non-stop business, ezek a srácok nem maradnak munka nélkül soha.