A régi munkahelyemen elkészült a befektetési alapokat kezelő új modul a bankmonitor.hu oldalhoz.
Én már vártam, mint az epret, mert a Bamosz oldala és grafikonrajzolója nem túl könnyen kezelhető és sok mindent nem tud.
Itt például van két éves hozam is, nem csak 3 és 5 év. Viszont hiányolom a két szabadon választott dátum közötti hozam és grafikon lehetőségét, ha tudná, maga volna a kincs ez az oldal. Remélem, ez is rajta van a fejlesztők listáján. Továbbá zavaró, hogy a táblázatban csak a táblázat tetején írja az éveket a hozamoknál, ha ellenőrizni akarom, mindig fel kell tekerni az oldal tetejére.
(Én is most látom először ezt a modult, jó lenne mondani, hogy én is benne vagyok a fejlesztésében, de sajnos teljesen kihagytak. 🙂 )
Nagyon tetszik benne az összehasonlító oldal, ahol egyszerre három alap teljesítményét lehet összehasonlítani. Van egyszerű és összetett keresés is.
Van szórás, Sharpe-mutató, draw down-up, alap vagyona, ISIN-kód, satöbbi.
Szerintem profi lett, ha találtok hiányosságot, jól írjátok meg nekik.
Tényleg elég jó összehasonlító oldal a magyarországi bankokat tekintve.
Hasonló a montenegrói http://www.bankar.me és az ukrán http://www.prostobank.ua összehasonlító oldalak.
Ezeket összegyűjthetnénk, milyen banki összehasonlító oldalak vannak a világban. Ha tudsz még ilyen oldalakat külföldön, jól írd ide a kommentekbe.
Sajnos a biztosítói alapokat (Uniqa, Generali, Metlife, CIG, ...) nem tartalmazza.
Kedves Miklós, néhány hete olvasom az blogod, és sokat tanultam belőle, köszönöm szépen. Most viszont ezt a bejegyzést nem értem. Van valami értelme egyáltalán a múltbeli hozamokat nézni? Milyen következtetéseket lehet egy ilyen összehasonlítás alapján levonni?
Döntést csak a múltbeli alapok alapján tudsz hozni, mert mást nem ismersz.
Persze gyakran pont az a bölcs döntés, hogy add el azt, ami már évek óta emelkedik és vedd meg azt, ami nagyot esett az elmúlt időben, mert a fák nem nőnek az égig és a zuhanás sem tart általában örökké.
Láthatod azt, hogy melyik befektetési alap kezelője hogyan teljesített, vagy mennyire volt drága a költségek miatt.
Látod az alap szórását (kilengéseit), hogy mennyire veszélyes az alap.
És rengeteg mást is csak az ilyen grafikonokon tudsz megnézni.
Most indul az Akadémia, az utolsó órája ezzel foglalkozik. 🙂
Azert hogy csak 3 evig megy vissza az gaz (meg is irom nekik). Engem 5-10eves hozamok erdekelnenek, nem a rovid tavok...
Amugy sztem tovabbra is a legjobb a maximax.hu erre a celra annak ellenere, hogy osszehasonlitgatni max 2 bongeszo nyitasaval lehet, illetve hogy egynehany alap nevvaltas ellenere meg regi neven van. Szerencsere ISIN alapjan is lehet keresni, ugyhogy ez inkabb csak aprosag.
rossz helyen nézed, a részletes leírásnál van 10 év is.
A maximax néha nagyon hajmeresztő adatokat ad ki, erre sokan panaszkodnak.
Persze ez még új, ebben is lehetnek hibák.
Ami még a térségben van az a szerb http://www.kamatica.com és a horvát http://www.novac.net
Horvátországban jelenleg ausztrál dollárra 6,4%-os kamat van az Unicreditnél. Ezzel akarják hazacsábítani az ausztráliai horvátok megtakarításait.
http://www.bonkers.ie/
minden Irorszagbol... nem csak bankok vannak, hanem mindenfele szolgaltatok.
Azért nagyon jó ez az összevető, mert könnyen össze tudom a Ft-ban jegyzett, de euró kitettségű alapokat az euróban jegyzett alapokkal, akár euróban, akár Ft-ban nézve.
Tényleg jó az eszköz. Egyetlen amit sérelmezek az, hogy viszonylag régi adatokkal dolgozik. Most - 2013.01.25 17:20 - már elérhető BAMOSZ-on a 01.24 adat, addig Bankmonitoron még mindig 01.17-i látható.