Biztosítás november

2016-11-08
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Ha nem is robbanásszerűen, de nőtt a Kiszámoló életbiztosítás taglétszáma, 218-an vagyunk biztosítottak ebben a hónapban.

bizti

Aki november másodikára fizette be a kauciót és a tagdíjat, azt is belevettem még ebbe a hónapba.

Akik azóta jelentkeztek, hamarosan értesítem, ők december elsejétől lesznek biztosítva, ha addig a pénzt is befizetik.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
68 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Azt lehet tudni esetleg, hogy hány fő lett elutasítva, és jellemzően miért?

Ciki vagy sem ennyi idő nekünk is kellett, hogy a napokban eljuttassuk a levelet a biztosítónak.
Mi történik, ha kevesen lennénk?
Van mennyiségi min.?

Valahol lehangoló, hogy összehoztál egy ilyen kiváló biztosítást, de majd' két hónap alatt csak alig 200 ember kötötte meg. Miközben van több, mint 100ezer egyéni látogatója a blognak. A tudatosság és hosszú távú gondolkodás magját jól elvetetted, de ezek szerint még csak kevesekbe épült be igazán. Jó kis teszt ez erre.

Családfő, sok cégnél van hasonló csoportos életbiztosítás, aki ilyen cégnél dolgozik, annak a Kiszámoló biztosítás nem kell. Ez a nem jelentkezők egy részét "felmenti".

@promontor

Való igaz, sok cégnél van. Mondjuk nem kizáró ok, mert nálunk is van csoportos, eléggé erős, de mégis megkötöttem ezt is. Hiszen valóban fillérekért ad nagyon komoly védelmet, ennyi "ablakon kidobott" pénzt számomra megér az, ha mégis idejekorán történik velem valami. Ráadásul a cégesek tartalma sem mindig ideális, bizonyos eseményeket nem, vagy nem jól fednek le. (Vajon hányan ismerik a részleteit?)

Egyébként nem szemrehányásnak szántam, amit írtam, csupán megállapításnak. Ha a méretes olvasóbázisnak csak a kemény magját vesszük, és kivonjuk belőlük a "felmentéssel" rendelkezőket, szerintem bőségesen marad egy nagyobb számú csoport, akiknél racionálisan nézve indokolt lenne a biztosítás megkötése, mégis valamiért nem teszik. Az előzetes felmérésben sokkal nagyobb volt az érdeklődés,de hát ott nem volt mögötte tét.

Higgyünk benne, hogy sokan még csak most csatlakoznak majd.

Az emberek úgy gondolkoznak, hogy ááá, velem nem történhet baj, olyan óvatos vagyok, tehát a semmiért fizetném ezt a havi ötezret, inkább megyek veszek belőle cigit/kólát/sört/kávét stb.
Ezzel az egyetlen gond, hogy azok is így gondolták még tegnap, akiket ma elütött a villamos 🙁

@Miklós, a biztosításról miért nem teszel ki a blog.hu-ra egy cikket?
hátha címlapos lenne az is, és akadna pártucat index olvasó akinek megtetszik a lehetőség...

Ùgy tūnik igaza volt az egyik kisebb biztosítò vezèrènek, amikor azt mondta: "senki sem èbred ùgy reggel, hogy biztosítàst szeretne vàsàrolni. A biztosítàst el kell adni az embereknek... ès ennek àra van"

Lehet jó a biztosítàsod Kiszàmoló, de ha nincsenek ügynökeid vagy nem tolod a marketinget, akkor nem fognak ràcuppanni az emberek.

(Ne legyen igazam)

@taxifaxni

Biztosan alaposan elolvastad a hozzászólásaimat? Szégyenkezésére nem buzdít, csak ajánl egy értelmezést az eddig ismert tények alapján. Egyetérteni nem kötelező, én meg elfogadom, ha más másként gondolja. 🙂

Azt csak remélni tudom, hogy az én, vagy bárki ismeretlen véleménye alapján vaóban senki nem érez késztetést a biztosítás megkötésére.

Ellenben akinek indokolt kötni életbiztosítást, valamint tud és akar gondolkodni, az fel tudja mérni az ajánlat előnyeit és kockázatait. Ha a Kiszámoló Biztosító Zrt. lenne mögötte, senkit nem érdekelne, de ott az Uniqa. Az egyesület nélkül magasabb lenne az ára. Aki nem bízik Kiszámolóban, az ellenőrizheti a biztosítás meglétét. Satöbbi. Az, hogy Kiszámoló is kap jutalékot, miért zavarna? Így is sokkal olcsóbb, mint ha egy ügynökön keresztül kötnénk. Most komolyan, havi ötezer forintról beszélünk. A rizikó minimális, az érték hatalmas.

Szerintem sokakat az tart vissza - elnézést Miklós, de engem is -, hogy nem közvetlen a kontakt a biztosítóval, nagy bizodalmat kell az egyesületbe helyezni:
- ha közvetlen a biztosítónak utalhatna
- ha a biztosító nyújtana egy felületet, ahol akár naponta ránézhet, hogy él a biztosítása és egy évben ne csak kétszer kérdezhesse meg e-mailben, akkor szerintem több ember kapcsolódna be.

Természetes van máshol életbiztosításom - nem ilyen jó kondíciókkal -, de sokszor erős a kísértés, hogy itt is kössek, de valahogy a fentiek miatt mindig lebeszélem magam.

Van flottás telefonelőfizetésem és az itteni flottával szemben is megvan az az előnye, hogy én kapom a szolgáltatótól közvetlenül a számlát, a szolgáltató (weboldalán, telefonos applikációjában) kezelhetem az előfizetéseim, szolgáltatásaim, vehetnék készüléket részletre stb. szóval ott is ez a gond ....

folyt. köv.

Összefoglalva: Én fizetnék jóval nagyobb egyesületi tagdíjat - évente egy összegben előre - is a biztosítás/telefon szolgáltatás igénybevételére, ha úgy tudna működni, hogy közvetlen intézhessem pénzügyi és adminisztratív dolgokat a szolgáltatókkal.

Tehát az egyesület csak egy igazolást adna ki, hogy én ezen szolgáltatás igénybevételére jogosult vagyok és ezen igazolás alapján én intézem már a dolgaim közvetlenül. Max ezen igazolást évente újra be kellene nyújtanom vagy az egyesület jelzi szolgáltatónak, hogy ez egyesület tagja nem fizette meg tagsági díját, így a továbbiakban a kedvezményekre nem jogosult.

Pont ezen a blogon fordul elő sokszor, hogy pénzügyeidben ne adj feltétlen bizalmat senkinek. Kontrolláld a dolgaid, amennyire csak tudod. Szóval én ezt megfogadom és itt most nem Miklóssal - hisz nem ismerem _még_ - és a Kiszámoló egyesülettel szembeni bizalmatlanságomról van szó.

Értem én Miklós, amit írsz, hogy ettől olcsó, de az említett telefonos flottánál, akkor hogyan oldják meg, hogy én kapom a számlát, én fizetem stb?

Lehet, hogy biztosítóknál ezt nem lehet elintézni 🙁
A jelenlegi olcsó ár és a hatszoros díj között biztos lenne még kompromisszumos megoldás.

Félre ne érts, minden tiszteletem a Tied és köszönöm ezt a blogot, én csak próbáltam rávilágítani egy okra, amiért nem olyan dinamikusan bővül a létszám.

Nekem éppen ebben a hónapban jár le a 15 éve megkötött kockázati életbiztosításom. Szóval nagyon örültem a hírnek, hogy itt indul egy ilyen lehetőség. Ettől az egyesületis biztosítástól azt tartott vissza, hogy évente felülvizsgálja és felbonthatja a biztosító a szerződésemet. Őszintén szólva nem értem, hogy akkor ez mitől biztosítás. Ha 5 év múlva lesz vmi komoly betegségem és felbontja a szerződésemet akkor már nem fogok tudni újat kötni senki másnál, vagy csak nagyon drágán. Szerintem pont az a lényege ennek a fajta biztosításnak, hogy fix időtartamra kötöm. Nekem nem az a cél, hogy a lehető legolcsóbb legyen, hanem az, hogy az adott időtartamra a családomnak biztonságot nyújtson.

@Zoli

Egyetértek, ez egy nagy hátránya a terméknek. Szerintem az alacsony ár egyik oka ez.

Nekem is van fix idős, pont az általad említett okból. Jóval drágább is. 🙂

A Kiszámolósra, mint bónuszra tekintek: a következő évfordulóig biztosítva van a családom egy szép summával, ha mondjuk elütnek a zebrán vagy elvisz a szívinfarktus. Aztán bízok benne, hogy megújítják újabb egy évre. Az ára tényleg jelképes.

Ui: A fix időset is felmondhatja a biztositód bizonyos feltételekkel, sajnos az sincs kőbe vésve.

"Aki november másodikára fizette be a kauciót és a tagdíjat, azt is belevettem még ebbe a hónapba."
Én meg pont emiatt nem kapkodtam el, mondván úgyis csak decemberre leszek biztosított. Ma utaltam 2 főre kauciót és az első havi díjat is. Bár ha a fentit tudom akkor megtettem volna 2.-án. Csak nem üt el egy villamos addig.

Nekem az jutott eszembe, hogy mi történik, ha én és a kedvezményezett egyszerre halunk meg. Akkor örökösödési eljárást köveztően kerül sor a kifizetésre?
Ez az ötlet egyébként nem magamtól pottyant ki a fejemből, a napi ingázás során hangoskönyveket hallgatok, és az aktuális könyvben (Amitav Ghosh: The Glass Palace) ér autóbaleset két szereplőt egyszerre, akik történetesen házasok. Innen a gondolat.

@Hasszan

Igen. Ilyenkor jöhet jól egy végrendelet, ha nem a törvényes öröklés szerint látnád szívesen a biztosítási összeg kifizetését.


"Itt viszont a személyes adatok védelme jelenthet gondot, hogy azt is látnád, kinek van még biztosítása."

Itt több megoldás is adódik. Nem vagyok expert, de pl minden biztosítotthoz rendelhetsz egy egyedi azonosító kódot, amit kiküldesz (mégjobb esetben az Uniqa kiküldi) e-mailben csak az adott delikvensnek.
Aki megnézi a listát, az csak a saját kódjára keres, és a többi kód látványa nem okoz adatvédelmi problémát, mivel nem köthető személyhez.
De ez csak 1 példa.

Mondjuk jobban belegondolva az aggódóknak az lenne a jó, ha ezt az e-mailt az uniquatól kapnák, mivel pont ezért van a bizalomhiány.
És elég lenne akár egy sorszám.
Pl én vagyok a 453-as regisztráló. És láthatom az excelben, hogy a 453-as szerződés él.

Nyilván ez adminisztrációval jár. A kérdés mennyivel, és megéri-e.

(Én enélkül is maradok ennél a biztosításnál [is... tekintve, hogy van egy céges hasonló összegben. De ki tudja, meddig dolgozom itt pl?].)

@Családfő

"Ui: A fix időset is felmondhatja a biztositód bizonyos feltételekkel, sajnos az sincs kőbe vésve."

Csúnya világ lenne. Ki mondta ezt neked? Határozott tartamú életbiztosítást, legfeljebb díjnemfizetés miatt mondhat fel a biztosító. A csoportos biztosítások évente megújulók, ezért nyilván évfordulóra mondhatók fel, illetve ha megszűnik a munkaviszony/tagviszony.

Miklós, ez működhet. Egy excelben a biztosítottak neve mellé kerülhetne a regisztrációs számuk (per Csibola). Az Uniqa pedig felteheti valahova a csak a regisztrációs számot illetve a státuszt (aktív/inaktív) tartalmazó egyszerűsített listát, amit havonta egyszer frissítenének a befizetés alapján. A frissítés könnyű lenne: ha a beérkezett összeg = a listában szereplő tagok száma / 4790Ft, már valid is a lista, tehát minimális meló Uniqanak.

Ha technikailag megoldható, akkor javaslom, hogy online ügyfélszolgálatos rendszerbe próbálja bevezetni a biztosító a tagok biztosításait. Az adatbázist nem oszthatod meg a többi taggal, mert az adatok biztosítási titoknak minősülnek. Legfeljebb te válogathatod le kézzel, és küldöd ki egyenként mindenkinek a saját adatait, ha a biztosító nem tudja megtenni helyetted.

@Axus

Márpedig felmondhatja. Olvasd el a biztosítási feltételeket. Sok oldal, apróbetű, csupa izgalom és meglepetés.

Én a magam részéről (ismételten) köszönöm a munkát és a lehetőséget. Szerintem ebben nagyon sok munkaóra és energia van.

Eddig is 5,000 Ft-ot fizettem a CIB banknak, szinte összehasonlíthatatlan a két ajánlat.

Az elbírálás még folyamatban, de ettől függetlenül ez egy nagyon nagy lépés.

Még egyszer köszi!

Az ügyfél számára te garantálod, mint az egyesület hivatalos képviselője, hogy érvényes biztosítási szerződése van, és a biztosítási díjat az egyesület továbbította a biztosító felé. Amikor te emailben elküldöd, akkor írásban nyilatkozol erről. Ha félrevezetnéd a tagokat, az jogi értelemben csalásnak minősülne, ami nekem pl. elég garancia lenne.

Ha a Uniqa nem tudja automatizálni a tájékoztatást, akkor annyit tehetsz, hogy lekéred rendszeresen a havi összesítő listát, hogy kire terjed ki a kockázatviselés, és ezt te válogatod le ügyfelekre. Lehet, hogy megnöveli az adminisztrációs költségeidet, ezért a tagdíjat növelned kell pl. 100Ft-tal, de ennek írásban nyoma van, lenyomozható vitás esetben.

A tagoknak nem küldheted ki a teljes listát. Jobb ötletem nincs. Vagy kiküldöd emailben egyenként, vagy leprogramozol egy adatbázist, ahol mindenki lekérdezheti magát.


Ennek biztosan nagyon örülnek azok, akiknek nagyon egyedi nevük van. Én vért köpnék az idegtől, ha az engedélyem nélkül feltennének egy ilyen publikus (mert az automata válasz publikus) listára. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy én rendelkezek-e biztosítással vagy sem.

Esetleg elet kukac kiszamolo.hu email címre megoldani? Hasonlóan a tájékoztatóhoz. Így már nem olyan nagy munka lecserélni.

van itt bőven informatikus, ha csak ez kell a nyugalomhoz, kimehet az a lista akár a magyarorszag.hu domainről vagy bárhonnan ahonnan csak akarják. 😉
Nem kéne ezen ennyit pörögni és bohóckodni, aki ennyire nem bízik Miklós egyesületében, az ígyjárt.

Miklós, ez a rövid név + tagszám megoldás szerintem a legparanoiásabb igényeket is ki fogja elégíteni.

Azért a "H. Mandala 3659" eléggé beazonosítható 😀
Kolompár Jézus is csak 1 van az országban ha jól tudom, ők nem tudnak nálad kötni 🙁

@Családfő

Képtelenség, hogy felmondhassa a biztosító. Nincs rá törvényi lehetősége. Gondold végig, miről szól az életbiztosítás. Még a rendszerváltás előtti szerződéseket se mondhatja fel. Az Aegon mennyit szív a CSÉB-ekkel emiatt. Ha van kötvény (és jogutód), fizetni kell. Még háború előtti kötvényekre is. Nem tudom ki mondta neked, de ilyet nem olvashattál a szerződési feltételekben. Lehet, hogy félreértés.

Megnéztem az Uniqa-s szabályzatot. 1.6-os pont. Röviden: évfordulóra, díjnemfizetéskor, illetve az egyesület megszűnésekor mondhatja fel. Egyéni megszűnés akkor lehet, ha kilépsz az egyesületből, eléred a kilépési korhatárt, vagy biztosítási esemény következik be (halál, rokkantság)

Személyes javaslatom, hogy ha jó az egészséged, akkor olcsón tudsz életbiztosítást kötni. Köss egy alapbiztosítást, aminek van előrefizetett szolgáltatása

...és mellé köss egy kiszámolós csoportost. A kiegészítőkön sokat tudsz spórolni, és ha a kiszámolós megszűnne, évfordulóra bele tudsz tenni a saját biztosításba kiegészítőket. Szerintem így sokkal többen be mernének ugrani ebbe. Akinek viszont az 5000 is sok egy életbiztosításért, az menthetetlen sajnos.

@Axus

Egyetértek, hogy úgy lenne a szerződőnek ideális, ahogy mondod - de mégsem ez a helyzet. De fontos, hogy csak bizonyos feltételekkel mondhatja, erre utaltam, ezt félreérthetted. Az is lehetséges, hogy a szerződési feltételek szövegezése változott az évek folyamán.

Az egész onnan indult, hogy Zoli fentebb írta: "Ha 5 év múlva lesz vmi komoly betegségem és felbontja a szerződésemet akkor már nem fogok tudni újat kötni senki másnál, vagy csak nagyon drágán." Ő itt nem csoportosról, hanem egyéniről beszélt.

Erre írtam, hogy sajnos a "A fix időset is felmondhatja a biztosítód BIZONYOS feltételekkel"

Az egyéni biztosításos feltételekben, a kockázatviselés megszűnése részben jellemzően van egy hivatkozás későbbi pontra (csak, hogy keresgélni kelljen...), ahol leírják,hogy pl. ha egy fontos, egészségedet érintő tény a tudomásukra jut; vagy ha elhallgatod de X éven belül kiderül,folyt.

..folyt.
...felmondhatják.

Az Uniqa-t én is hasonlóan láttam, szóval a rokkantság lehet a felmondás oka.

Nekem egyébként van egyéni is (hosszú időre kötve), Kiszámolós is, munkahelyi is. Azért is olvasom el a feltételeket, hogy egyrészt tisztán lássak, másrészt tudjam, hol optimalizálhatom a kiegészítőket.

Akinek 5000 sok egy életbiztosításért, ott valóban kicsi a mozgástér.

Két éve eltörtem a kisujjam, meg kellett műteni, mert valami csonton belüli elváltozás volt. Ezt bevallottam, el is utasítottak - bár nem mondták meg, hogy ezért, de más nem lehet.


Miklós, ha elutasítanak, akkor is kap az ember egy emailt?

@ Kiszámoló
Erről is érdekelne szíves véleményed!
Előre is köszönöm!

@ Kiszámoló
Köszönöm.

@Családfő

Szerintem félreértesz valamit. Tartamos kockázati életbiztosítást nem mondhat fel csak úgy egy biztosító. Amikor rokkantsággal megszűnik (50% feletti rokkantság), kifizeti a biztosítási összeget a biztosító, ezért szűnik meg.

Van egy elbírálási időszak, ami idő alatt elutasíthat. Van türelmi időszak, kizárások, amikkel a biztosító védekezhet. Ha valaki fennálló kondíciót szeretne biztosítani, az nyilván nem működik, mert sérül a jövőbeliség elve. Pl. Rengetegen szeretnének a haldokló 80 éves nagymamára még gyorsan kötni egyet. A biztosítónak veszteség, a veszélyközösségnek veszteség. Senkinek nem érdeke, hogy ilyen embereket is bevállaljon a biztosító. Ezek a szabályok az (becsületes) ügyfeleket védik. Az eltitkolt betegségekre sem szokták felmondani a szerződést, de ilyenkor a biztosító mentesülhet a szolgáltatás teljesítése alól. Viszont 5 éven túl, nem hivatkozhat erre sem

@Axus

Lehet, hogy széjjel off-oljuk ezt a bejegyzést? 🙂

Nem a biztosítási business-ben vagyok, szóval bármi lehet... amit írsz, értem, de pl. ezt mi mással magyarázhatjuk (találomra kerestem a neten):

"Ha a biztosító...szerez tudomást a szerzôdést érintô lényeges körülményekrôl
vagy azok változásáról, és ezek a körülmények a biztosítási kockázat jelentôs növekedését eredményezik, úgy a biztosító... a szerzôdést a 30. napra írásban a visszavásárlási összeg kifizetésével felmondhatja.
...a biztosítónak... a lényeges körülmény változására vonatkozóan elmulasztott bejelentés megtételének kötelezô idôpontjától számítva 5 teljes biztosítási éven belül van lehetôsége az élet- és egészségbiztosítási szolgáltatások tekintetében.
Balesetbiztosításnál a tudomásra jutástól számított 15 napon belül a teljes tartam alatt mód van a szerzôdés biztosító általi módosítására, illetve felmondására."


Oh elnézést, ez lemaradt:
portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/kukaba_kerul_a_magyar_eletbiztositasok_nagy_resze.239882.html

@Családfő

Ez a rész a biztosított közlési kötelességére vonatkozik. Ha egy lényeges körülményről tudott, vagy tudnia kellett, akkor ennek kiderülésére reagálhat a biztosító felmondással. Ha valaki eltitkolja, hogy túlsúlyos cukorbeteg, vagy pajzsmirigy problémái vannak, akkor a jövőben lényegesen magasabb a szövődményes betegségek kialakulásának esélye. Adott esetben a biztosító nem fogadta volna el az ajánlatot, ha tudomása van a biztosított kondíciójáról. Ekkor felmondhatja. Ha vegyes életbiztosítás, akkor a visszavásárlási érték kifizetésre kerül. Az 5 év arra vonatkozik, ha valaki eltitkolt egy betegséget, de 5 évig nem történt biztosítási esemény, onnantól a biztosító nem hivatkozhat közlési kötelességszegésre, nem mentesülhet. Pl. Ha valaki rákos, köt egy életbiztosítást, eltitkolja, de 6 év után hal csak bele, akkor a biztosítónak fizetnie kell.

@Axus

Látom, értesz hozzá, ezen a területen dolgozhatsz, ez jó. Ugyanígy értelmeztem én is, laikusként, ahogy leírtad. De végső soron - visszatérve Zoli hozzászólására (amely pont ilyen komoly betegségekről szólt) adott válaszomra -, akkor mégiscsak felmondhatja bizonyos feltételekkel.

Összegezve: érdemes időközben nem komolyabban megbetegedni, vagy legalábbis mélyen hallgatni róla sok évig, akár egyéni, akár Kiszámolós biztosítással rendelkezik az ember. 😉


Oh, ez lemaradt: portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/kukaba_kerul_a_magyar_eletbiztositasok_nagy_resze.239882.html

@Családfő

Ezt Miklós is megválaszolta korábban:

//kiszamolo.hu/kiszamolo-eletbiztositas-kerdesek-es-valaszok/

A lényeg, hogy a biztosító nem szeretne sokat bukni ezzel. Ha a becsültnél több a kifizetés, akkor megemeli a díjakat, így csökkentve a veszteséget. Ha úgy érzi, nem buli neki, akkor felmondhatja a szerződést évfordulóra a kiszámoló egyesülettel (azaz megszűnik mindenkinek). Elvi lehetőség, de joga van rá. Inkább a díjnövekedés valószínű.

Biztosítottaknál nem az évforduló számít, hanem a kockázatviselés kezdete. Nincs éves felülvizsgálat, folyamatos a kockázatviselés. Fontos elválasztani, hogy ez egy Élet-, baleset- és egészségbiztosítás.

Baleset: Nincs várakozási idő, nem függ életkortól. Ha korábban baleseted volt, megrokkantál, arra még egyszer nem fizet. Ha meghalsz, fizet. Ha tovább rokkansz, fizet. Ha kórházban ápolnak, x-edik naptól fizet. Egyértelmű.

@Családfő

Egészségbiztosítás: TB leszázalékol, vagy a felsorolt súlyos betegségek kialakulnak. Egyértelmű. Azt vizsgálja a biztosító, hogy eltitkoltad-e korábban. Ha menet közben alakult ki a rokkantság/betegség, és nem volt előre látható a biztosítás előtt, akkor fizet. Várakozási idő 3 hónap a belépéstől.

Életbiztosítás: Az eddigiek nemélet biztosítások voltak. Életbiztosításnál van 3 hónap várakozási idő a haláleseti szolgáltatásra, melyet a belépés napjától számítanak. Az adatközlő beérkezését követően 60napja van a biztosítónak, hogy elutasítson, különben beáll a szolgáltatási kötelezettsége. Ha utána meghalsz, és él a biztosításod, a biztosító fizet.

Röviden: Csak úgy nem tehet ki évfordulóra. Új belépőket elbírálja, a szerződés díját emelheti, vagy felmondhatja az egészet. Ha bekerülsz, addig vállalja a kockázatot, amíg él a szerződés, és te a kiszámoló egyesület tagja vagy.

@Axus

Megint csak: amit leírtál, abban egyetértünk. Olvastam Kiszámolós cikket illetve a biztosítási feltételeket is.

A többi olvasó kedvéért ismétlem csak meg, illetve Zoli példájára visszautalva, hogy lehetnek esetek, amikor a biztosító felmondhatja az életbiztosítás részt is az egyéni biztosításoknál. Még ha ezek bekövetkezése felettébb valószínűtlen is, érdemes tudni róla.

Példa: “Ha a biztosító…szerez tudomást a szerzôdést érintô lényeges körülményekrôl
vagy azok változásáról, és ezek a körülmények a biztosítási kockázat jelentôs növekedését eredményezik, úgy a biztosító… a szerzôdést a 30. napra írásban a visszavásárlási összeg kifizetésével felmondhatja."

A legjobb, ha az emberfia (-lánya) a biztosítás megkötése előtt végigolvassa a feltételeket - ez javasolt lakás-, casco- stb biztosításokra is -,vagy ha kötéskor nem tette,legalább utólag bepótolhatja a tisztánlátás kedvéért.

@Családfő

Úgy érzem, sajnos elbeszélünk egymás mellett. Megpróbálok a lényegre fókuszálni.

Zoli félreértette. Nem ő köti a szerződést. A szerződő a Kiszámoló Egyesület, ő csak egy biztosított. Nem az ő "biztosítását", hanem a szerződést vizsgálja évente felül a biztosító, ami bevett gyakorlat a csoportos biztosításoknál. Belépéskor van 1db kockázatelbírálás. A balesetbiztosítás nem függ a betegségektől, életkortól. Mindegy, hogy leromlik-e időközben az egészséged. Ha kialakul egy felsorolt súlyos betegség, akkor kifizeti a biztosító a biztosítási összeget, nyilván csak egyszer. Ha bele is halsz, akár következő évben, akkor azt is kifizeti, csak legyen aki jelzi a biztosítónak.

Tehát előfordulhat, hogy a kiszámolós biztosítás megszűnik, vagy emelkedik az ára. Lehet, hogy akkor már nem tud olcsón másikat kötni. Hogy kiteszik, mert ki kéne majd fizetni, egy normális biztosítónál nincs.

Amire te utalsz, az az antiszelekcióra, vagy asszoszelekcióra utaló rész. Azaz közlési kötelezettségszegésre vonatkozik. Tapasztalatom szerint nem minden biztosítónál tudnak fogalmazni, de idéznék egy korrekt kockázati szabályzatból. Ha az elbírálás után létrejön a szerződés:

"Ha az így létrejött biztosítási szerződés lényeges kérdésben
eltér a jelen szabályzattól, illetve az alap- és kiegészítő
biztosítások különös feltételeitől és azok függelékeitől,
a biztosító a szerződőnek a szerződés létrejöttétől
számított 15 napon belül írásban javasolhatja, hogy
a szerződést e feltételeknek megfelelően módosítsák.
Ha a szerződő a módosító javaslatot nem fogadja el, vagy
arra 15 napon belül nem válaszol, úgy az elutasítástól, illetve
a módosító javaslat kézhezvételétől számított 15 napon
belül a biztosító a szerződést a 30. napra írásban
felmondhatja

"Nem tekinthetô a biztosítási kockázat jelentôs növekedésének
a biztosított életkora elôrehaladásából származó természetes
egészségromlás lehetősége"

"Az egészségbiztosítást a biztosító rendes felmondással nem
szüntetheti meg"

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram