Hitelesmentés: mi lesz a már eladott, nem fizetett hitelekkel?

2015-04-07
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Most olvastam egy fontos hírt a portfólión: Azoknak, akiknek már felmondták a hitelét, a bank ugyan kiszámolja, mennyi járna vissza, viszont mivel már nem az övé a tartozás, hanem eladta egy behajtócégnek, vagy szebb néven követeléskezelőnek, ezért az adósnak a követeléskezelőtől kell kérnie a tartozása csökkentését. A dolog nem automatikus, neked kell lépned. Ha nem teszed meg, nem kapsz vissza semmit.

Ez igaz a lakáshitelekre, autólízingre és sok minden másra is, amire vonatkozik az eredeti rendelkezés.

Könnyen lehet, hogy rád nem is érvényes az, hogy a 2009. július vége előtti hitelekre nem lehet kérni az elengedést, hiszen ha behajtani be akarták azóta, akkor a te követelésed sem évülhetett el.

Ha érint a dolog, olvasd el a portfolio cikkét, illetve érdeklődj a behajtó cégnél, mi a teendőd.

Hozzászólások:

9 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Nyilván a mostani (március-április) dátumok a devizahitelekre vonatkoznak. De mi a helyzet a forinthitelekkel (a már követeléskezelőnek átadott forinthitelekkel). Kiszámoló, készíthetnél - úgy általában - egy útmutatót ezzel kapcsolatban, sokaknak hasznos lehetne.
Elszáoltatás: devizahitelek, forinthitelek, autóhitelek, stb., még élő vagy már lejárt hitelek, behajtóvégnek átadott deviza/forinthitelek, stb. szuper lenne tudni, hogy ki mikor, hol és meddig érdeklődjön, illetve a bank jelentkezik, vagy az ügyfélnek kell ezt megtennie.

Nem kell Miklósnak ezzel kapcsolatban útmutatót csinálni, mert az MNB kiadványa teljesen jó:

felugyelet.mnb.hu/data/cms2427006/10_Elszamolasi_torveny_modositott_ONLINE_20150109.pdf

@david : Ez már annyiszor lerágott csont, hogy semmilyen új információt nem lehet olvasni róla. Gugli a barátod, hidd el. Miért kéne megírni a 623. ugyanolyan összefoglalót a témában?

Ahogy a cikk is írja, rendkívül bonyolult, összetett, és nehezen megoldható dolog ez sajnos.
Az első, ami nekem mindig eszembe jut -a szociális tragédián túl-, az az, hogy hiába nincsen már kvóta a kényszerértékesítésre, 100ezer eladandó lakást nem lehet a piacra dobni. Nonszensz lenne. Viszont, ahogy az Intrum Justitia vezetője is mondja, évi párezer db ilyen, "end lösung" jellegű megoldással nem jutunk ötről a hatra, mert évente ennyi új szerződés dől be magától. Ez esetben viszont marad minden így 5-10-20 évig. Durva...
Óriásira nőtt ez a probléma, komoly érvágás nélkül megoldhatatlan.

@kissbela "100ezer eladandó lakást nem lehet a piacra dobni." csak megfelelő embereknek kell eladni, pl. Unióba szándékozó milliomosoknak. Ki lehetne cserélni a mostani "Uniós útlevelet pénzért" állami programot az "Uniós útlevelet és lakást pénzért" címűre.

Ja, hogy jöjjön ide még több kínai? 🙂 Köszi... :-)))

Nem a kínaiak jönnek ide, hanem a ...... ! Csak ugye őket még leírni is rasszizmus..

@vass-barbara Oroszok, ukránok. Mi ebben a rasszizmus?

Tisztelt Kiszámoló!

Jár-e elszámolás hitelátvállalás után az első (eredeti) hitelfelvevőnek (nekem)?

// Konkrétan: 2005 decemberében lett felvéve CHF alapú hitel autóra, de 2011 nyarán átvállalták a hitelt tőlem. Jár-e nekem az akkori törlesztésből elszámolás, ha mindig rendszeresen pontosan volt törlesztve a hitelem. //

Válaszát előre is köszönöm!

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram