Hogyan tudsz olcsón pénzt váltani?

2012-04-04
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Norbi Németországban dolgozik, de egy magyar cég kiküldetésében, így forintban kapja a fizetését, amire euroban lenne szüksége.

Olyan megoldást kerestünk neki, ahol olcsón is és egyszerűen tudja átváltani a pénzét eurora és hozzájuthat ahhoz Németországban.

Vannak bankok, akik ingyenes pénzfelvételt hirdetnek a cégcsoporthoz tartozó külföldi bankok automatáiból. Ez remek lenne, ha euroban érkezne a pénz a magyar devizaszámlára, de az átváltás miatt azonnal bukunk mintegy 2%-ot, hiába ingyenes maga a pénzfelvétel.

A Raiffeisen banknál van online pénzváltási lehetőség, ahol a pillanatnyi árfolyamon, az összegtől (és a prémiumbanki, privátbanki ügyfél státuszunktól) függően akár középárfolyam plusz 0,9 Ft áron is válthatunk eurot. A devizaszámla-vezetés díjmentes. (részletek itt.)

(A bankok nap elején, vagy a nap folyamán kétszer határozzák meg a deviza árfolyamát és ezt az árat használják egész nap. Az online váltásnál a mindig aktuális, percenként változó árfolyamon válthatunk, ezzel hol jobban, hol rosszabbul járunk, mint a reggel meghatározott árfolyam. Persze, ha nem sürgős a váltás, várhatunk egy jobb aktuális árra.)

Ezzel olcsón átváltottuk a pénzünk eurora, de még mindig nem férünk hozzá Németországban. Ha átutaljuk egy másik magyar bankba, ahol díjmentesen vehetünk fel eurot, vagy kiutaljuk a német számlánkra, felszámolnak érte 0,2%-ot, de minimum 5,2 eurot.

Ezért ha a legkevesebből szeretnénk megúszni a kérdést, érdemes Axa forintszámlát nyitni, ahol az euros költéseinket és pénzfelvételeinket Volksbank középárfolyamon számolják el és a külföldi készpénz-felvétel összegtől függetlenül csak 570 Ft/alkalom, a napi limitet pedig telefonon tudjuk megemeltetni, ha egyszerre akarunk sok pénzt felvenni.

Update: Sajnos a középárfolyamon történő váltás lehetősége megszűnt, az Axa is már a Visa-val váltatja át a pénzt, ami nem drága, de nem is ingyenes. A Visa árfolyamát itt találjátok.

Ha ehhez hozzáveszük, hogy mind a számla nyitása, mind a fenntartása ingyenes és az ott lévő pénzünkre 6,25% látraszóló kamatot kapunk (május 15-től ez lecsökken 5,5%-re.), akkor megtaláltuk az ingyenes megoldást (a készpénz-felvétel csekély díját fedezi a látraszóló kamat.) Az Axa számla részletei itt.

Ha tudtok esetleg egyéb olcsó pénzváltási lehetőséget, a kommentekben osszátok meg velünk.

Egyetért? Kiegészítené? Vitatkozna? Kérdése van? Ne habozzon leírni a véleményét a kommenteknél. (Ha még nem tette meg, egy rövid regisztráció szükséges lehet.)

Olvassa el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Ha szeretné tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelöljön be minket a facebookon:. . vagy RSS-en

Hozzászólások:

80 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Euros berben megallapodni es abban kerni a fizut nem lehet?

Citibank 0 forintos bankszámla, ha 150eFt feletti fizut kap, rendelhet hozzá euros, meg forint számlát is ingyen, egy kártyával tudja használni

0Ft számlavezetési díj:

forintban és
5 különböző devizanemben (EUR, USD, GBP, CHF, CAD) vezetett bankszámla esetén egyaránt

0Ft készpénzfelvételi díj:

Bankfiókban,
bármely hazai bankautomatából, korlátlanul,
bármely külföldi bankautomatából havonta 2 alkalommal

0Ft átutalási díj:

forintban, országon belül (a tranzakció típusától és a megadás módjától függetlenül)

0Ft éves kártyadíj:

fő és társkártyára,
minden számlához,
chippel ellátott, dombornyomott MasterCard bankkártyával,
díjmentes kártyatiltással és pótlással

Egyéb előnyök:

Elegendő egy bankkártya, hiszen azt díjmentesen hozzárendelheti bármelyik forint vagy deviza számlájához.

csak éppen - ha jól tudom - a Citibanknak a legszívatósabbak az átváltási árfolyamai.

Igen, a Citi többért vált devizát, mint más bank valutát.
Erről is írok hamarosan.

Ma reggel mondták talán a Gazdasági Rádióban hogy most már átment valami módosító, hogy nem kötelező forintban fizetni ilyen esetben, az illető kérjen ojrós bért, mert most már meg fogja engedni a jogszabály.

Es visszafele hogy eri meg jobban vajon? Nekem itt van sok fontom, es neha kell otthon forint, nem rendszeresen. Most Skrillel csinalom. Velemeny?

Hello, a fentihez némileg hasonló szitu: HUF-ban kapott fizetés magyarországi OTP-számlára, amihez Erdélyben (szintén OTP-bankfiókban), RON-ban szeretnék hozzájutni, aránylag rendszeresen (kb. havonta), minél kevesebb költséggel. Gondolom, vannak páran, akik hasonló cipőben járnak.
Ötlet, javaslat?
Előre is köszönöm.

Ha a Volksbank nem csak EUR-t valt kozeparfolyamon akkor ugyanez a megoldas. Ha csak azt akkor meg a legjobb atvaltasi arfolyamos bankot kell megkeresni 😀

A hitelkartyas visszateritesek sacc/kb azert nullazzak a mas bankhoz kepesti devizavaltas-felarat.

Ha csak neha kell forint, akkor egyaltalan megeri ilyesmivel veszodni?

De minek váltogatni, felveszegetni meg satöbbi. Egyszerűen a számlán kell hagyni, aztán kártyával fizetni mindenhol, még a világ végén is. Így a mindenkori árfolyamon lehet vele fizetni, vásárolni. Így nem vagyunk kitéve az állandó árfolyamváltozásoknak sem, mert az egyik hónapban több a másikban kevesebb az árfolyama, ami kiegyenlíti egymást, és marad egy közép árfolyam. Én már évek óta alig használok készpénzt. Minek az?

- Ha euroban fizetsz kártyával forintos számláról, akkor is van váltási költség, 2% körül, ami elég húzós nagy tételnél.

- Lakbért és rezsit például hogy fizetsz kártyával? Autóadót és biztosítást? A piacon a zöldségért?

szerintem nézd meg a rafit. Nyiss font-számlát (ingyenes), váltsd át jó árfolyamon online és tedd a forintos rafi számládra, aztán lehet utalni bárhová.

Az interneten keresztül utalok meghatározott bankszámlára. Mindenkori középárfolyamon fizetsz külföldön is.

A balkánon(amihez Magyarország is tartozik) tudom, ott zsebből zsebbe dugdossák, de nem a feljlett országokban. Ezért tartunk ott ahol vagyunk.

Kipufogógázzal teli zöldséget nem a sarki benzingőzös kofától veszek.

Az a bolt, az a főbérlő, stb. stb. akinél nem lehet kártyával fizetni, az felejtős.

De lehet, hogy itt még olyan helyek is vannak, ahol 5 liter tejért 1 db tyúkkal fizetnek.

Az mit takar hogy "jó" árfolyamon? Mit jelent az hogy jó. Holnap már lehet, hogy az sem jó.

A rafinál normál ügyfélként mennyiért váltanak (középhez képest)?

Jó lenne, ha középárfolyamon váltanának a bankok, de ez nem így van.

2, én még egy házinénit sem láttam mobil kártyaleolvasóval rohangálni, nem tudom, te hol laksz, ahol ez az alap.

Egyebkent a sima otthoni penzvaltogatasnal (kp-ben) jo otletnek tartottam, amit egy oldalon lattam - osszehoztak (volna) az emberkeket, akiknek kene a masik valutaja es azt kozep arfolyamon lehetne kicserelni. A baj csak az volt, ahogy emlekszem, hogy elege kihalt volt az oldal, igy nem porgott a lehetoseg.
Szoval nem lenne rossz otlet egy kozep aron gazdat cserelo "piacter".

"
Szoval nem lenne rossz otlet egy kozep aron gazdat cserelo “piacter”."
Kp-nél a pénzváltóknál sincs középhez képest 2 ft-nél nagyobb eltérés, komolyabb összegnél meg a -1 ft is kialkudható. Vagyis fél százalék esetleges nyereségért nincs értelme feleslegesen embert keresni akinek pont akkora mértékű váltásra van szüksége, ráadásul a hamis pénz vagy átverés lehetősége is megvan. Több az utazás költsége és az idővesztesség, mint pl. 1000 eurónál megspórolható 2000 ft.
Ez max haverok között működhet.

pénzváltók árfolyamösszehaonlítása
http://valutavaltok.hu/
(pár cégnél nincsenek frissítve, figyeljetek erre)

2 forint, -1 forint? Te hol valtasz ilyen aron? Ahol en lakom (videken), ott 5 forint a kulonbseg, tehat mar rendes eladasi-veteli arnal vagyunk vele, szinte mint a bankok. Ha 2000 dollart kellett valtani (ami mar nem olyan kis osszeg), akkor adtak max -2 forintot es igy is 3 volt a kozephez kepest. Ha vannak ilyen jo valtok, akkor ahhoz nem kell elutazni, az nem koltseg? A hamis penz kockazata fennall, az igaz.
En ezt csak megemlitettem, mint otletet...
Haverral is ugy jartam, aki Nemetben dolgozik, hogy nekem kellett volna euro, neki meg forint es megbeszeltuk, amint lesz penze, fogunk cserelni. Nekem jo lett volna mielobb, mikor 290 volt az euro, de oneki "nem volt meg penze", igy mikor most 296, mar lett neki, sot, ha 300 lesz, akkor meginkabb gyulik penze valtani.

Azt szeretnem kerdezni, hogy mivel nekem most tobbnyire dollarom van (kp-ben), hogyan tudnam legolcsobban eurora konvertalni?

A fenti linken megtalálhatod a váltók árfolyamait.

Vidéken valóban sokkal rosszabb a helyzet, mivel sokkal kevesebb a pénzváltó, megérheti Pesten váltani ha ez nem nagy kitérő.

Sokkal kisebb vesződség bemenni a belvárosba amikor te ráérsz és váltani mint egy idegennel időpontot egyeztetni amikor mindketten ráértek, helyszínt találni ami mindkettőtöknek megéri.

Pénzváltó ilyenkor dupla váltást alkalmaz, de valósznüleg lehet alkudni.

Forintot euróra váltani nem Magyarországi, hanem eurós szomszédos állam(Ausztria, Szlovákia) határmenti pénzváltójában érdemes. De még az is rosszabb a középárfolyamnál nem érdemes vele kínlódni. Szerintem a kártyánal nincs jobb, de tudom az illegális jövedelmek így nyomon követhetőbbek. A készpénz nálam felejtős. Sok rajta a baktérium.

"Egyszerűen a számlán kell hagyni, aztán kártyával fizetni mindenhol, még a világ végén is. Így a mindenkori árfolyamon lehet vele fizetni, vásárolni. Így nem vagyunk kitéve az állandó árfolyamváltozásoknak sem, mert az egyik hónapban több a másikban kevesebb az árfolyama, ami kiegyenlíti egymást, és marad egy közép árfolyam."
Ezt majd szamold at egyszer. A magyar bankok mind deviza eladasi arfolyamon valtanak vasarlaskor (kozep 5-10HUF akar). Raadasul a HUF eleg rendesen fluktualt az elmult idoszakban igy tobb havi koltesnel is, ha meg atlagolodik is ez a koltseg, ez egy komoly osszeg lesz! Valtani nem akkor kell amikor szukseged van a penzedre, hanem akkor amikor megeri! Nehany ezer HUF-ig nem szamit, de par ezer euronal mar igen!
Amugy a nemet bankok is ugy konvertalnak vasarlaskor, hogy kozeparfolyam plusz egy eleg rendes valtasi koltseg. 2% vagy feletti. Ez igy szimplan nem eri meg.
A fent emlitett AXA egy udito kivetel a Volksbank kozeparfolyamas valtasanal (kulfoldi vasarlasnal), de napon beluli fluktuaciot nem koveti, igy egy pillanatnyi kozep 1-2Ft is lehet olcsobb.

Na ez a valasz Nulla Alfonznak ment volna, nem a Kiszamolonak!:)

"Forintot euróra váltani nem Magyarországi, hanem eurós szomszédos állam(Ausztria, Szlovákia) határmenti pénzváltójában érdemes. De még az is rosszabb a középárfolyamnál nem érdemes vele kínlódni. "
Hat nem egeszen, mert Bp.-en tobb valto is van aki tartja a kozep /-1HUF savot. De ez kulfoldrol nem managelheto, mert fizikai jelenlet kellene. Ilyen mozgo arfolyamoknal nagyon is megeri foglalkozni ezzel!
Te milyen banknal, orszagban kapsz kozeparfolyamos valtasi lehetoseget?

Igen, a Citi többért vált devizát, mint más bank valutát.
Erről is írok hamarosan.

De minek váltogatni, felveszegetni meg satöbbi. Egyszerűen a számlán kell hagyni, aztán kártyával fizetni mindenhol, még a világ végén is. Így a mindenkori árfolyamon lehet vele fizetni, vásárolni. Így nem vagyunk kitéve az állandó árfolyamváltozásoknak sem, mert az egyik hónapban több a másikban kevesebb az árfolyama, ami kiegyenlíti egymást, és marad egy közép árfolyam. Én már évek óta alig használok készpénzt. Minek az?

- Ha euroban fizetsz kártyával forintos számláról, akkor is van váltási költség, 2% körül, ami elég húzós nagy tételnél.

- Lakbért és rezsit például hogy fizetsz kártyával? Autóadót és biztosítást? A piacon a zöldségért?

szerintem nézd meg a rafit. Nyiss font-számlát (ingyenes), váltsd át jó árfolyamon online és tedd a forintos rafi számládra, aztán lehet utalni bárhová.

Az interneten keresztül utalok meghatározott bankszámlára. Mindenkori középárfolyamon fizetsz külföldön is.

A balkánon(amihez Magyarország is tartozik) tudom, ott zsebből zsebbe dugdossák, de nem a feljlett országokban. Ezért tartunk ott ahol vagyunk.

Kipufogógázzal teli zöldséget nem a sarki benzingőzös kofától veszek.

Az a bolt, az a főbérlő, stb. stb. akinél nem lehet kártyával fizetni, az felejtős.

De lehet, hogy itt még olyan helyek is vannak, ahol 5 liter tejért 1 db tyúkkal fizetnek.

Az mit takar hogy "jó" árfolyamon? Mit jelent az hogy jó. Holnap már lehet, hogy az sem jó.

Jó lenne, ha középárfolyamon váltanának a bankok, de ez nem így van.

2, én még egy házinénit sem láttam mobil kártyaleolvasóval rohangálni, nem tudom, te hol laksz, ahol ez az alap.

Forintot euróra váltani nem Magyarországi, hanem eurós szomszédos állam(Ausztria, Szlovákia) határmenti pénzváltójában érdemes. De még az is rosszabb a középárfolyamnál nem érdemes vele kínlódni. Szerintem a kártyánal nincs jobb, de tudom az illegális jövedelmek így nyomon követhetőbbek. A készpénz nálam felejtős. Sok rajta a baktérium.

Ha VISA kártyás vásárlás esetén mostmár a VISA váltja az árfolyamot, és a magyar bankoknak forintban terhelik be a tranzakciót. A VISA viszont nem olyan köcsög árfolyamon vált, mint a magyar bankok, úgyhogy a VISA-s vásárlások elég jó árfolyamon kerül átváltásra, még akkor is ha duplán váltják (euro -> dollár -> forint).

Én egy latin-amerikai országban lakom. A nyugdíjam az OTP-hez érkezik, onnan utalom ide telefonon. A veszteségem elég jelentős, mert nincs közvetlen kapcsolat az otthoni és az itteni bank között, egy harmadik bank a közvetítő, és mindegyik leveszi a kezelési költséget. (A Scotiabank minden utalásért 50 dollárt kasszíroz.) Ehhez jön, hogy forintról dollárra, és onnan az itteni pénzre van átváltva, ami újabb költség.
Hogy lehet ezt valahogy olcsóbbá tenni?

Szerintem az axás megoldás nálad is működne. Annál olcsóbbat sajnos nem tudok.

Igen, a Citi többért vált devizát, mint más bank valutát.
Erről is írok hamarosan.

De minek váltogatni, felveszegetni meg satöbbi. Egyszerűen a számlán kell hagyni, aztán kártyával fizetni mindenhol, még a világ végén is. Így a mindenkori árfolyamon lehet vele fizetni, vásárolni. Így nem vagyunk kitéve az állandó árfolyamváltozásoknak sem, mert az egyik hónapban több a másikban kevesebb az árfolyama, ami kiegyenlíti egymást, és marad egy közép árfolyam. Én már évek óta alig használok készpénzt. Minek az?

- Ha euroban fizetsz kártyával forintos számláról, akkor is van váltási költség, 2% körül, ami elég húzós nagy tételnél.

- Lakbért és rezsit például hogy fizetsz kártyával? Autóadót és biztosítást? A piacon a zöldségért?

szerintem nézd meg a rafit. Nyiss font-számlát (ingyenes), váltsd át jó árfolyamon online és tedd a forintos rafi számládra, aztán lehet utalni bárhová.

Az interneten keresztül utalok meghatározott bankszámlára. Mindenkori középárfolyamon fizetsz külföldön is.

A balkánon(amihez Magyarország is tartozik) tudom, ott zsebből zsebbe dugdossák, de nem a feljlett országokban. Ezért tartunk ott ahol vagyunk.

Kipufogógázzal teli zöldséget nem a sarki benzingőzös kofától veszek.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram