Így kezeld az előfizetéseid
Valakivel beszéltünk a napokban, szóba kerültek a különböző program és streaming előfizetések, amitől nagyon fázik, mert attól fél, hogy elfelejti lemondani őket és sok felesleges pénzzel fogják megterheli a számláját.
Ebben tökéletesen igaza is van. 10-12 évvel ezelőtt, ha kellett egy program, vagy alkalmazás, akkor megvetted néhány ezer forintért és a tiéd volt.
Azóta rájöttek a szoftvergyártók, hogy sokkal jobb inkább havonta-évente lehúzni az ügyfeleket, mert sokkal több úgy a bevételük.
Különösen a telefonos appoknál szembetűnő a trend, de például a Photoshopot sem tudod már régóta megvásárolni.
A legrosszabb, amikor előfizetsz egy appra (mert gyakran nincs más választásod), amit aztán el is felejtesz, sőt akár le is törölsz fél év múlva, de az a háttérben újra és újra beterheli a számládat. Ha az bankkártyáról megy, a legtöbb ember néha évekig nem veszi észre a sok bolti vásárlás mellett ezeket a levonásokat.
Esetleg a gyerek rágja a füled, hogy születésnapjára valami játékra kér előfizetést, amivel aztán már nem is játszik két hónap múlva, de az előfizetés még mindig aktív marad.
Vagy két hét ingyenességet ajánl az app, de utána elkezdik terhelni a számlád.
Tehát a veszély nagyon is valós (ezért is szeretik a fejlesztők az előfizetős modellt), de van rá egy egyszerű megoldás.
Bármire előfizetek, azon melegében le is mondom, legyen az app vagy streaming előfizetés. (Androidnál Play áruház, jobb felső gomb és ott Fizetések és előfizetések. Itt érdemes is ellenőrizni, hogy van-e valami élő előfizetésed, amiről elfeledkeztél.)
Ekkor csak addig él az előfizetés, amíg ki van fizetve, addig viszont él. Így soha nem ér kellemetlen meglepetés. (A gyerekeknél még azt is meg szoktam csinálni, hogy miután előfizetek nagy ritkán valamire és azonnal le is mondom, még a bankkártyát is törlöm, hogy biztos ne tudják meghosszabbítani a gyerekek az előfizetést.)
Ez működik az ingyenes időszakban is, nem kell attól tartanod, hogy az ingyenes időszak után beterhelik a számládat. A legtöbb komoly cégnél a lemondás ellenére még igénybe veheted a szolgáltatást az ingyenes időszak végéig. S ha tetszik, még mindig tudod folytatni az előfizetést egy gombnyomással.
Ennyit kell csak csinálnod, minden előfizetésnél mindjárt gondoskodni is a lemondásról. Ha meggondolod magad, bármikor tudod hosszabbítani, de ha nem, nem fognak feleslegesen megkopasztani.
Egyébként az Uniónál is kiverte a biztosítékot ez a rendszer, éppen most alkotják hozzá a törvényt, hogy a leiratkozás gombot is olyan könnyedén megtaláld, mint a feliratkozás gombot és ne lehessen játszani azzal se, hogy az ingyenes próbaidő végén automatikusan elkezdik terhelni a számládat. Remélem, hamarosan kijön a törvény.
Barcsak lenne megoldas a problemadra.. Jaj.. ugy hivjak, hogy Revolut.
Minden evben letiltani a bankkartyakat, es ujat rendelni…:D:D:D Jezusom…
Revolut prémiummal azt hiszem korlátlan számú 1x használható virtuális bankkártyát lehet igényelni, de valamennyi talán az olcsóbb csomagokban is van.
Nekem egyszerűbb mint évente letiltani a fizikai kártyákat és újat fizetni / vesződni velük.
Tényleg jó lenne az adobe 1-1 havi megoldása, de nekem három hónap után nem engedte lemondani a Photoshoppot, csak ha fizettem volna 50 dollárt…
Mit gondoltok, a lakások bérleti díjai hogyan fognak alakulni?
Növelő tényezők:
– a béremelések és a magas infláció miatt elfogadjuk, hogy minden drágább
– menekülés a magas rezsijű családi házakból
– a magas állampapír hozamok miatt kevesebb kiadó lakás, mivel nem olyan jó üzlet
– a magas hitelkamatok miatt növekvő kereslet (kevesebben tudnak venni, inkább bérelnek)
Csökkentő tényezők:
– a magas infláció miatt kevesebb pénz jut bérleti díjra
– a magas hitelkamatok miatt növekvő kínálat (kevesebben tudnak eladni, inkább kiadnak)
Persze ha nem akarsz Matolcsyról írni, akkor meg ne írj – csak ne a trollok miatt ne írj. Amúgy meg szerintem túl van lihegve, az egyedüli ami ebben számomra ‘hír’, hogy a fideszen belül vannak emberek, akik nem hiszik el a ‘minden bokorban soros ügynökök áskálódnak ellenünk, meg a mocskos brüsszel’ mantrát, hanem szimplán csak aljasok és úgy segédkeznek az ország tönkretételében, hogy látják a valóságot. Nagy kaland.
No meg a top 50 kriptóból max a top10-nek van értelmezhető likviditása, szóval nem csak a korreláció miatt nincs nagyon értelme, de technikailag sem valósítható meg.
A légitársaság és távközlési cég is nagyon szoftverigényes, csak azon kívül még jó sok egyébre is szükség van. A szoftvercégnél főleg azért magas a marzs, mert alacsony a költség. Humán költség van csak, anyag nincs. De nem is a marzs a téma, hanem hogy muszáj-e azt végtelenített előfizetés formájában fizetni, vagy lehet másképp
A kriptóba meg minek szólsz, ha bele, ha 100%-ban sötét vagy hozzá? Amit írtál az nem igaz. Nem tudom, hogy tudatlanságból, vagy rossz szándékból írtad-e, de sajnos a végeredmény szempontjából azért mindegy, mert ha ezt másoknak is mondod rajtam kívül, még a végén valaki elhiszi…
Matolcsy cikk elemzesnek nem sok ertelme van, arrol beszel amirol itt a blogon mar evek ota szo van, nem? Mit elemezzunk rajta?
3 napja mondta egyik munkatársam hogy Armani cipőt fog kapni karácsonyra. Most nem írom le a véleményemet erről de mindegy is. Aznap este milyen yt reklámok jöttek fel? Csak Armani.
Ma délelőtt ismerős kocsija nem ment át Angol műszakin, MOT. Erről beszéltünk a kocsiba mikor a telefon navigált. Hazaérek, mondom berakok valamit evés közben, mit ad isten: Ez a cég felkészíti a kocsiját az MOT-re.
Karácsonyra felcsavarták a kretén turbót mert eddig is észre vettem, de nem ennyire durván.
A Google kilopja a szemed, valós választásod nincsen. Meg ezek nagy része bent sincsen az 500 oldalas förtelemben amit elfogadsz minden új készüléken. Itt jegyzem meg kötelezném őket rövidebb leírásra. Meg sok másra is…
Androidon firefox + ublock és ohne reklám. Ha átváltod asztali nézetre, akkor még a kijelzőt is kikapcsolhatod, ha csak a hang kell, amit amúgy a sima yt nem enged, csak a fizetős. Amikor először a pofámba tolta a gyurcsányos reklámot annak idején, akkor mondtam, hogy na jóvan, b…djatok meg, ezt megoldjuk.
Lehet linkeltem már. Csak a tisztánlátás végett:
oriblog.blog.hu/2012/08/13/nem_ugyfel_hanem_termek
“Az előfizetésnek az a lényege, hogy a fejlesztők számíthatnak egy havi fixre, amiből mindent fedezni kell.”
Szerintem alapvetően nem az üzleti modellel van probléma, hanem az így működő cégek hozzáállásán. Sokszor fontos, hogy a használt szoftver-konfiguráció (akár több gyártótól) stabilan működjön.
Ha megvettem egy program egy adott verzióját, az ugyanúgy fog működni, ugyanazokat fogja tudni ma, mint tegnap. Nem lesz olyan, hogy egyszer csak az Adobe tönkreteszi a munkámat, mert hirtelen úgy gondolta, hogy copyright-osak a színek.
Egy előfizetéses rendszerben az lenne a minimum, hogy a valaha kiadott bármely verziót (változatlan formában) használhassam.
Még inkább a programnak / szolgáltatásnak nem lenne szabad funkcionalitást-vesztenie!
Hogy nézne ki az, hogy az előfizetéses mobilszolgáltatóm hó közepén közli, hogy akkor mostantól csak páros számokat lehet hívni.
A Békekölcsönt kötelezően kellett fizetni a második világháború után az államnak. A pénzt csak nagyon sokára és teljesen elinflálva kapták vissza az emberek, ha egyáltalán visszakapták. A nagymamám időnként emlegette, és nem éppen pozitív emlékei voltak róla. Ez kb. olyan, mintha köteleznének rá, hogy X összegért vegyél állampapírt, és majd egyszer visszakapod a pénzed.
Bővebb infó itt:
hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9kek%C3%B6lcs%C3%B6n
Bár magánszemélyként én sem szeretem az előfizetéses modellt szoftvereknél, cégek esetében hasznos a folyamatos fejlesztés, fenntartás, amihez jól illeszkedik az előfizetéses modell. Mert eleve nem igaz, hogy mindig ugyanazokra a funkciókra lesz szükségük, hiszen közben változik a környezet, az üzleti partnerek, a hatíságok, az ügyfelek, stb., stb. új dolgokat számítógépesítenek, amelyekhez neked is kapcsolódnod kell, illetve újabb dolgokat várnak el. A szoftver, hardver környezet is változik. A gyakorlatban egy örök licenszes szoftver funkcionalitása csorbulni fog, amikor már nem jár hozzá tovabbi frissítés, leggyakoribb példa, ha valamilyen külső API-t használ, aminek a 3rd party fejlesztője vátoztat valamit (pl. Ligthroom 6 esetében a geolocation funkció veszett így el). Vagy simán az új operációs rendszeren nem fut.
és az EUR alapú papírnál hogy lehet a békekölcsön? azt magyar oldalról nem lehet szétinflálni.. forintra leváltatja? akkor olyat többet senki nem venne..
@mindenki:
Androidra Brave böngésző, a YT és minden más megy reklámok nélkül és lezárt képernyővel a háttérben is. És a Spotify ingyenes appja sem rossz, ott el lehet viselni néhány reklámot, nem olyan idegesítő, mint a YT-on.. És nem hirdet benne sem a kormány, sem az Alza.hu
Iphone –> Apple store –> Személyre szabott ajánlások –> Előfizetések
Tegnap esti szösszenet: Nos miután munkám végeztével az üzemanyaghiány miatt órákra Pesten ragadtam, élesben követtem az eseményeket, figyeltem a pánikoló autósokat a benzinkúton ahol jómagam is várakoztam.
2 órát ültem a BAH-csomópontnál lévő benzinkúton, állítólag jelen pillanatban (2022.12.06. 22:20) ez az egyetlen kút ahol üzemanyaghoz lehet jutni.
Közben megtörtént a friss bejelentés: vége a hatósági áras tankolásnak. Nna innentől tényleg nincs visszaút…
Biztos voltam benne, hogy megint egy ordenáré sunnyogás van az üzemanyaghiány hátterében, esküdni mertem volna, hogy ezzel a színjátékkal készítik elő a terepet.
Korrigálok az előző hozzászólásomat:
Iphone –> Apple store –> Profil ikon (jobb felső sarok) –>Személyre szabott ajánlások –> Előfizetések
iezzel az arroganciával nem segítesz a kripto rossz imidzsének feloldásán
for the record, nekem az információgyűjtésnek az emberbarát módjaival nincsenek is problémáim, az Armani reklám akár még egy kölcsönösen előnyös akvizíciót is behúzhat. A főn bűnük hogy nem emberbarátak, + hogy még le is húznak, + hogy mehet a Gyurcsány-show féle gyűlöletbeszéd is. A többivel egyetértek.
+1
ezt a “termék vagy” mentalitást nagyon degradálónak tartom és csak részben pontosnak. Meg Lobster-t se nagyon kedvelem/tartom elfogulatlannak. A valóság nem disztopikus és van hasznunk a Big Tech-ből ügyfélként, nekem is. Új világ amihez alkalmazkodni kell – lehet hogy a digitális jogaidért való küzdelemmel, de még ez is előremutatóbb mint lerombolni mindent.
Pedig a 2 termek kozotti alapveto kulonbsegek erosen befolyasoljak az uzleti modellt. Paprikat nem tudsz hosszu idon at hasznalni, mig szoftvert igen. Sot, donthetsz ugy, hogy most fel evig nem eszel paprikat, de a megvett szoftvert valoszinuleg nem akarod ennyi ideig nem hasznalni. A paprika a te tulajdonod lesz a vasarlas utan, mig a szoftver nem, stb. se szeri, se szama a kulonbsegeknek. De ha nem tetszik xy ceg elofizeteses modellje, kereshetsz olyan versenytarsat, aki mas modon keres penzt.
“Humán költség van csak, anyag nincs.”
Nem igaz. A human koltseg valoban az egyik legjelentosebb tetel. De emellett egy szoftverceg is vasarol szoftver elofizeteseket, ott van az infrastruktura opex es capex jellegu koltsege, az irodaberlet, stb. egyeb havi koltsegek.
“Alighanem attól sokan kaphattak a szívükhöz (akik persze egyáltalán figyelnek bármire is), hogy a jegybank elnöke felhívta a figyelmet arra, 20 ezer milliárd forintban mérhető a családok pénzügyi megtakarítása. Ezt az összeget megfogalmazása szerint most „eszi az infláció”, pedig fel lehetne használni.
…
Matolcsy – mint ez szavaiból is nyilvánvaló volt – nem valamiféle einstandra gondolt. Meglehetősen zavarosan azt fejtegette, jó lenne, ha lennének olyan kormányzati programok, amelyek energiahatékonysági, vagy élelmiszeripari termelékenységet növelő beruházásokba csatornáznák be a lakossági pénzeket. Nagyjából ugyanennyi likviditási tartalék van az üzleti élet szereplőinél, ezt is meg lehetne mozdítani ugyanilyen programokkal. Fene tudja miért, de nekünk erről a békekölcsönök jutottak eszünkbe”
Nem tudom, euró alapú állampapír nagymamám idején még nem volt. 🙂
A békekölcsön lényege, hogy egy összeget (a wikipédia szerint 1 havi bért) kötelezően kölcsön kellett adni az államnak igen kedvezőtlen feltételek mellett. Nem hiszem, hogy ott az embereknek sok beleszólásuk volt abba, hogy ezt az állam milyen formában fektette be / költötte el.
Diverzifikalni meg nyitsz broker szamlat, ahol lehet kulfoldi bondokkal kereskedni, aztan megveszed a TBILL es TIPS elvtarsakat, majd ezek nemet megfeleloit is. De nem tudom, mennyire leszel boldog, hamar ra fogsz jonni, hogy a kockazatmentes nyeresegmenteset is jelent.
Szoftvercégnél van capex, van opex, igen, ahogy hardvercégnél is. Anyagköltség nincs. Ezért hívják szoftvernek.
A bitcoinról viszont butaságot írtál, ami azt tükrözi, hogy nem értesz hozzá.
Ez abből is egyértelmű számomra, hogy most sem a tartalmi résszel van kifogásod.
Nekem be vannak téve a limites vásárlások a bitcoinra, ez számomra inkább lehetőség, mint veszteség. És nem 40-50 ezernél, hanem 17 500-nál kezdtem el vásárolni… Egyelőre jól állok szerintem.
Ez valoban problemas, lenne az ilyeneknel dolga a fogyasztovedelemnek.
A magyar CDS valami 245 pont körül van, úgyhogy inkább 97.5% az a 99… (a következő 5 évre tekintve).
(szerintem mondjuk több, de mit értek én hozzá)
Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki számára járható út az említett kockázat miatt.
Összevetve a lehetséges következményeket azzal, hogy ez garantáltan mennyit ad hozzá a lelki egészségemhez, választottam az örök késleltetést a soha ki nem mondás helyett. De világos, nem minden esetben jó ötlet.
Köszönöm! Állampapír már van, többet nem akarok oda rakni.+nem lenne rossz ha legalább egy része lilvid lenne.