Cirmos cica, haj
Marcsika után újabb pénzügyi csaló bukott meg, ezúttal Budapesten.
A magát Cirmosnak szólítató hölgy sem cifrázta túl a dolgot, egy meg nem nevezett helyre és módon történő befektetésre gyűjtött pénzt, milliárdos nagyságrendben, melyről a szokásos sajtpapírt írta meg átvételi elismervényként. A kamat természetesen minimum 3-4% havonta és a befektetés tőkegarantált.
A 444.hu cikke itt.
Mo-on az átlagos pénzügyi ismeret ennyit jelent….
Ha a mai vilagban meg igy at lehet ba… akarom mondani verni embereket akkor azok megerdemlik….
Ez nem így működik, a pénz valszeg nem Cirmosnál van, mert ő csak egy stróman. Én legalábbis úgy csinálnék egy ilyen típusú piramisjátékot, hogy egy strómant bíznék meg a szervezéssel (itt ő Cirmos), míg magam vagy a többi strómanom kamu ügyfélként jelenne meg, aztán mikor a valódi ügyfeleknek már többet kell kifizetni összesen, mint amennyi új pénz bejön a rendszerbe, akkor én és/vagy a többi strómanom kivennénk a pénzünket, mint ügyfelek, majd utána a Cirmosom nem fizetné ki a többi ügyfelet, nem is lenne már miből, és elvinné a balhét. Én és a többi strómanom meg utólag gyanútlan ügyfélnek adnánk ki magunkat, akik véletlenül időben kivették a pénzüket. Hogy ne legyen gyanús, nem az összes pénzkivétel történne egyszerre, pont a bedőlés előtt. Nem hiszem, hogy a valóságban az ilyen csalók ne hasonlóan csinálnák ezt.
Az miért lenne gyanús, ha az összes pénzed pont a bedőlés előtt vennéd ki akár egy nappal is? A Quaestor esetében sem volt gyanús ez a minisztériumokkal. Akkor nálad miért lenne az?
és persze legalább 20 oldalas szerződés…
Egy mókás analógia Miklós előző cikkével: a saját lakás helyett bérlés, és a felszabaduló pénz fialtatása mint tudjuk, sokszor a gazdaságilag hatékonyabb út, mint az ingatlan megvásárlása. Csak nem úgy, ahogy ezek az alanyok csinálták. 😀
deltacapitalinvestments.com
Az ország nyugati szélén szerveznek be embereket (illetve főleg az emberek pénzét :), EUR-ra 10% hozamot ígérnek.
Rákerestem a Google StreetView-en az amerikai, illetve angliai címükre, de mindegyik u.n. postafiók-szolgáltató.
Több szót ez a téma nem is érdemel…
“Ez valami formaszöveg lehetett, ami kisebb módosításokkal megegyezett az összes ügyfelénél”
“A fenti szerződéseken rengeteg furcsaságot lehet látni, már azon túl, hogy nyilvánvalóan nem felelnek meg a befektetési szerződésekkel szembeni alapvető formai követelményeknek”
“Még a befektetés kamata sem volt mindig meghatározva.”
“Hogyan lehet, hogy nem volt ez gyanús? A most ocsúdó károsultak egy része azt mondja, hogy azért bíztak Cirmosban”
“Hétről hétre más történetekkel indokolta a kifizetések elmaradását.”
“és nem egy esetben kiderült róluk, hogy tényleg hazugságok”
“Közben magát is áldozatnak állította be”
Mintha a devizahitelekről olvasnék, bizalom, formaszöveg, néha a THM se volt meghatározva, árfolyamrés, CDS felárra való hivatkozás
Azért, mert én nem bratyizok politikusokkal 🙂
A lakás-takarékpénztári konstrukció egy olyan államilag támogatott megtakarítási- és hitel termék kombináció, mely a rendszeres, havi részletekben történő befizetéseket követően kedvező kamatozású, lakáscélú kölcsönlehetőséget biztosít.
Sőt, a megtakarítási időszakban befizetett összegre az állam 30 SZÁZALÉK , legfeljebb évi 72 000 forint állami támogatást is nyújt.* A maximális állami támogatás havi 20 000 forint rendszeres befizetés esetén érhető el.*
Kinek ajánljuk az Erste Lakástakarék terméket?
Akik lakás vagy ház felújításában, korszerűsítésben gondolkodnak.
Akik lakás vagy ház vásárlását tervezik.
Akik lakáscélú kölcsönük, gyűjtőszámla hitelük, pénzügyi lízing tartozásuk kiváltását tervezik.
Akik gyermeküket szeretnék ily módon támogatni az Önálló élet elkezdésében.
penzcentrum.hu/megtakaritas/ezt_nem_gondoltad_volna_6_szazalekot_is_kaphatsz_a_betetedre.1046832.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox
Miután elküldtem a hozzászólást, kb. 2 perc múlva én is olvastam a cikket (a második linkeden) 😀
Jó, akkor apróbetűvel oda lenne írva mindenhová, hogy az államot és a bankokat nem éri meg feljelenteni 🙂
gondolom az, hogy csak 1x kapod nem évente…
írják, hogy évente 30%? nem.
jóváírják minden befizetett forintodra egyszer a 30%-ot? igen.
csak olvasni kell tudni hozzá, semmi egyebet.
bizony, bizony…..
Először azt hittem, megkérded, ki az az Évi…..
“Dani”
Évi “ 5% -nál magasabb hozamot ajánlottak? Jelentse fel az illetőt az alábbi zöld számon, és vegye fel az 1 milliós jutalmat” Pár hét alatt megoldódna ez a probléma 🙂
Én már tárcsáznám is, hogyasszongya: az állam 30 SZÁZALÉK
Mert 30 > 5.
mnb.hu/felugyelet/piacfelugyelet/piaci-visszaelesek, alul tudod elíndítani a bejelentést, és megfogják vizsgálni
youtu.be/z8cr2dhUQP8
“az a havi 25 ezer ft nem fog hiányozni, amit ide befizetsz….” “ha minden 10-ik ismerősöd elhiszi már lesz 40 partnered”
1. Azért vannak különbségek az esetek közt, pl a Questor esetében, szerintem joggal feltételezte azt az ember, hogy minden rendben van, nagy cég (-nek tűnt), nyilvános, reklámok stb. Én az ott befektetőket például nem tudom hibáztatni, sokkal inkább a felügyeleti szerveket, tudom, hogy itt a kiszámolón is volt cikk róluk még jóval a gond előtt, de lássuk be, az aki rendszeresen nem jár ide, annak ez “csak” egy blog.
1. Ez a hölgy az ő szempontjából, jól csinálta, ha valóban ING alkalmazottként lépett fel, vagy keltette azt a látszatot hogy köze van a céghez az azért meggyőző. Mondjuk azért a kézzel írt szerződésnél azért gyanakodni kellene.
Szerintem kétféle ember van a befektetők közt, az egyik kapzsi, a másik meg igazi naiv/butus ez utóbbiakat én tényleg sajnálom.
Azért arra most már tényleg kíváncsi lennék, hogy az mégis ki(k)nek az érdeke, hogy az átlag emberek ennyire ostobák maradjanak az átlag pénzügyekhez – és ezáltal ennyire könnyen átverhetőek. Azért ahhoz nem kell akadémiai tagnak lenni, hogy az ember tudja, hogy ami túl szép, hogy igaz legyen, az vélhetően nem igaz – és ez főleg a pénzügyeknél van így, ahol szinte biztos, hogy ha ígérnek fűt-fát, akkor tuti, hogy a pénzedre fáj a foguk. Ez van, ha az ostobaság a kapzsisággal és a hiszékenységgel párosul – és “átlagos pénzügyi ismeretekkel”.
Utolsó – költői – kérdés: ugye az így átvert tücsköket megint nem a hangyák bőrére kell majd megmenteni? Mert kezd az ostobaság és a hiszékenység egy kicsit sokba kerülni.
Ugyan 2008as váltságkor az egyes instumentumok kockázati szintjét nem mérték fel rendesen, de annak ellenére érdemes a hitelminősítő cégek minősítését megnézni (főleg olyan régi típusú értékpapíroknál, mint a kötvény, ott eléggé jól működnek a minősítések), ha már az ember nem is bogarássza végig a cég kimutatásait.
Alapvetően a befektetők álmoskönyve nem véletlenül hívja a nem befektetésre minősített kötvényeket JUNK BONDnak (azaz szemét kötvénynek). Mellékesen a Questornak semmilyen minősítése nem volt.
moodys.com/credit-ratings/Erste-Bank-Hungary-Zrt-credit-rating-807809951
LONG TERM RATING
Rating: B3, Not on Watch
SHORT TERM RATING
Rating: NP, Not on Watch
Ami azt jelenti, a bóvli alatt van egyel, “Erősen spekulatív”
index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/25/mit_jelent_a_bovli/
Akkor ez azt jelenti, hogy egy újabb Questor?
Counterparty Risk Assessment Ba3(cr) RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015
Counterparty Risk Assessment NP(cr) RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015
LT Bank Deposits (Domestic) B3 RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015 Stable
LT Bank Deposits (Foreign) B3 RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015 Stable
ST Bank Deposits (Domestic) NP RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015
ST Bank Deposits (Foreign) NP RATING AFFIRMATION 15 Sep 2015
És persze tök jól hoz a részvény is, főleg ha azt sem tudjuk, hogy mi az :-), és nézünk nagyokat, ha mélyrepül az áf és bukik a hozam (vagy kamat?, hát tökmindegy, hogy mi a neve, nem? :-)), meg a tőke mert a “bankos hölgy nem ezt ígérte”. 🙂
Szóval az embereket eléggé nehéz önmaguktól megmenteni, teljesen meddő próbálkozás. Minden tiszteletem Kiszámolóé, hogy legalább kísérletet tesz erre, de ahogy látom, akiknek valóban szükséges lenne, azok úgysem olvassák.
Erről mi a véleményed ?
portfolio.hu/befektetes/biztositok_penztarak/titokzatos_befektetes_hodit_magyarorszagon_az_mnb_szettarja_karjait.1.222241.html