Játék kiárusítás a Tescókban
Nagy kiárusítást tart a Tesco a karácsonyról megmaradt játékokból, nagyon sok minden van féláron, a kínálat üzletenként eltérő. Ha arra jársz és érint, nézz rá a kínálatra.
Kiszámoló – egy blog a pénzügyekről
Pénzügyi tanácsadás, ahogy mindig is szeretted volna.
Nagy kiárusítást tart a Tesco a karácsonyról megmaradt játékokból, nagyon sok minden van féláron, a kínálat üzletenként eltérő. Ha arra jársz és érint, nézz rá a kínálatra.
A hozzászólás elküldésével hozzájárulsz, hogy az IP címed technikai okokból tárolva legyen. Ha ezt nem szeretnéd, ne küldd el a hozzászólást. Kérésre a hozzászólást töröljük az IP címeddel együtt.
Helyette ilyenkor kell venni pár dolgot ha épp szembejön a polcon, elrakni és csak elővenni valamit, amikor “alkalom” van, nem kell menni sehova, csak kinyitni az erre rendszeresített fiókot, kivenni valamit, amikor a gyerek születésnapra megy, rokon gyereknek kell valami, vagy akár saját gyerek szülinapra stb. eltenni…
Amerikában ez azért más, mert ott az Amazonnak vannak elosztóközpontjai. Felvásárolja az ember az akcióst a boltban, beviszi az elosztóközpontba, és onnantól az Amazon elintézi a dolgot némi százalékért, vagyis ha az Amazonon megrendeli valaki, akkor a szállítást az Amazon elvégzi saját hatáskörben. Vagyis jóval egyszerűbb, mert neked nem kell a vevővel foglalkozni.
Ezért lenne érdekes, ha az Amazon bejönne, és nálunk is csinálna egy ilyen fulfilment centert.
cnbc.com/2017/11/02/28-year-olds-company-makes-millions-selling-walmart-buys-on-amazon.html
De ez inkább csak személyes átadással működhet, nem? Ha már postázni kell, akkor a postaköltséggel már nem biztos, hogy olcsóbb lesz.
wiwo.de/unternehmen/handel/das-ist-ein-riesengrosser-skandal-amazon-vernichtet-massenhaft-neuware/22658544.html
“Interne Produktlisten, Fotos und Aussagen von Mitarbeitern belegen, dass in großem Umfang Güter aller Art in den deutschen Logistiklagern entsorgt werden – beispielsweise Kühlschränke, Wasch- und Spülmaschinen, Handys, Tablets, Matratzen und Möbel. Eine Amazon-Mitarbeiterin berichtet, dass sie jeden Tag Waren im Wert von mehreren zehntausend Euro vernichtet habe. Mehrere Beschäftigte kritisieren übereinstimmend, Amazon würde nicht nur unbrauchbare Produkte entsorgen, sondern auch funktionstüchtige, teilweise sogar neue Produkte zerstören.”
finance.yahoo.com/news/entered-multi-million-dollar-business-behind-amazon-returns-223211498.html
A januári reklámfiaskó után a legtöbb üzletben akciósak a Gillette termékek.
A szemüvegen kell majd kifizetni a megspórolt 10ezres játékot.
Egyébként mi is karácsony után vettünk a nyári születésnapra leértékelt legot. Olyan jó áron volt, hezitált am, hogy veszek 3dbot és kettő megy a jofogasra, de végül győzött a lustaság…
A cikk is írja, hogy főleg a szállítás a problémás. Érdekes lenne, ha valaki megvenne egy ilyen zsákot, aztán meg feltenné a benne levő dolgokat az Amazonra újra a fent említett fulfilment centert használva, hogy az Amazon foglalkozzon a vevőkkel.
A kérdés csak az, hogy a leértékelt árral, meg amit az Amazon ezért levesz, mennyire jönne ki a bevétel.
Ne higgyük, hogy a kerekedo majd lemegy a beszerzési ár alá és és veszteséggel adja el neked.
Persze hiszem, hogy lehet jó ajánlattal találkozni, de nem ilyen mennyiségben.
helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh12#F7
“216.a) Mind a közszavak, mind a tulajdonnevek végső a-ja, e-je, o-ja és ö-je helyett á-t, é-t, ó-t, illetve ő-t írunk az olyan toldalékos vagy utótaggal ellátott alakokban, amelyekben ezek a szó végi hangok a magyar kiejtésben megnyújtva fordulnak elő”, pl.: Cicero, Cicerót
Erre hagy reagáljak:
Ebből is látszik, hogy mások vagyunk. Szerintem messze ez a legjobb és leghasznosabb post a kiszámolón az indulása óta.
És nem azért, mert most szeretnék játékot venni féláron, hanem a kapcsolódó kommentek miatt.
Amit linkeltek egyesek kb pont olyan cikkek, amik most legjobban érdekelnek.
Korábban többször vettem leárazott könyveket az alexandra.hu-n (rip) illetve offline az Auchanokban, és adtam el 2-3-szor annyiért (céges háttérrel persze, többszázezres nagyságrendben).
Pont azon gondolkodtam, hogy más iparágban is érdemes lenne nézelődnöm, erre pont itt ez a cikk.
A gyerekeimnek van már jó pár éve, sehogy sem akarják megunni. Vannak időszakok, amikor nem használják; de aztán eszükbe jut és mindenfélét építenek belőle. Most épp megint használatban van hetek óta.
A kitolás az benne, hogy még egy közepes dobozból is alig lehet értelmest építeni. Nekünk több készlet van, de pont ma mondta a kisebb fiam, hogy mekkora kamu a reklám, mert már pár soros is összeomlik a súlytól 🙂 Ettől még szeretik.
Tudok elég sok tippet adni, mellesleg társasjáték forgalmazással is foglalkozom. 😉
Persze, a gyerek finommotorikája pedig nem fejlődik tőle, ami nem alakítja ki a barázdák megfelelő mennyiségét az agyban, stb, azaz számtalan agyi területe nem fejlődik ki megfelelően adott gyereknek, ami tanulási zavarokat, viselkedési problémákat, érzelemfeldolgozási problémákat stb is okoz, a már említett kreativitásról és szemproblémákról nem is szólva.
Ha már spórolni akarsz a tízezres legón, akkor vegyél neki ezerötért építőkockát, ne a kétdolláros appjaidat nyomogattasd vele.
Rövid voltam, de talán átment a lényeg: a képernyőidőt érdemes minimalizáni. Kétéves korukban a mieink leginkább vagy a szabadban voltak, vagy játékokkal játszottak, illetve sok mesét olvastunk nekik. A munka utáni estéimen ezekre mindig szakítottam időt, feleségem pedig alapból velük volt. Hétvégente közös program. Tévénézés alig, hetente max. 1-2 óra. Mondjuk minket sem láttak/látnak a TV előtt ülni, tehát a példa adott. Telefon akkor még teljesen nulla.
Óvodás korban rengeteg szerepjáték, kézműveskedés, lego- és egyéb társasjáték már tökéletesen lekötötte őket. Kisiskolás korban ezekhez jött/jön az olvasás. Természetesen már több a TV, nem is lenne értelmes indoka a tiltásnak, de csak kis szelete a szabadidőnek – és ezzel rendben vannak.
“…Geomag…Egy 114 darabos csomagban pl csak 38 pálcika van…”
Ilyen pálcika-alakzatokat műanyag szívószálból is lehet építeni. Nem olyan egyszerű, mint összenyomni egy mágnest egy golyóval, de talán az iskolás gyerekek már meg tudják csinálni. Nekem 10 perc volt egy tetraéder.
Vastag szívószál kell. A harmonika mellett a hosszabb rész a pálcika, a rövidebb az összekötőelem. Az összekötőelemet fel kell hasítani, akkor 2-2 darab félig belenyomható a pálcika két végébe. Az egyik végen az összekötőelemek mellé kell fogni egy harmadikat és kettőt be kell dugni egy újabb pálcikába. A két pálcikát pozicíóba hajlítva meg kell törni a közös összekötőelemeiket.
És így tovább. Egy csomópontba akárhány pálcika belefuthat és a rövid elemek mindig 2 szomszédot kötnek össze. Minden pálcika végébe mindig 2 rövid elem megy bele. Egy csepp pillanatragasztó és tartós lesz.
Ice Cool – Kinderspiel des Jahres dij győztes 2017 – 6 éves kortól
Ticket to Ride Első utazás – 6 éves kortól
Csak hogy pár kivételt emlitsek – Mind nagyon jó játékok, és még a felnőttek is tudnak mellette (viszonylag) jól szórakozni 🙂