Magánnyugdíjpénztárak: ennyi volt
Felkerült ma egy törvényjavaslat a parlament honlapjára, ami az alábbi szöveget tartalmazza (177. oldal): “A még meglévő magánnyugdíjpénztári vagyon védelmében a magánnyugdíjpénztár végelszámolással történő megszüntetése esetei közé bekerül, hogy megszüntetendő pénztár, ha a tagdíjfizető tagok száma a megelőző hat hónap átlagában legalább kettő hónapon keresztül a taglétszám 70%-a alá csökken. A végelszámolás egyéb szabályai mellett a tagoknak lehetőségük nyílik a társadalombiztosítási rendszerbe történő visszalépésre, vagy más magánnyugdíjpénztárba történő átlépésre.”
Mivel a tagdíjfizető tagok száma minden pénztárban 10% körüli (a többiek támogatást fizetnek, ha egyáltalán bármit is fizetnek), ezért ez a törvénytervezet tulajdonképpen egy tollvonással megszünteti az összes magánnyugdíjpénztárat. Egyetlen pénztár sem felel meg ennek a kritériumnak.
A tervezet természetesen újfent a vagyon védelméről beszél. Ugye mindenki emlékszik még, menyire megvédték a gonosz pénztáraktól a többi 3000 milliárd forintot? Ha nem, segítek: az utolsó fillérig eltapsolták, mindezt úgy, hogy az államadósság ettől nem csökkent, hanem egyenesen nőtt.
Nos, a kormány a maradék 200 milliárdot is ugyanígy meg fogja védeni. Nem mondja ki szokása szerint, hogy megszűnik, csak húz egy határt, aminek senki nem tud megfelelni. De ezt a törvényalkotási módot már nem először látjuk.
Dohánycégek különadója? 4,5%? Kit nem érint az új adó? Ja, csak egyetlen céget nem, ami véletlenül Lázár János személyes barátjáé. Mindenki mást igen. De ez csak véletlenül alakult így, hogy pont 30 milliárd lett a határ. Éves 30 milliárd forgalom alatt nem káros a dohányzás. Államosítják a dohánynagykereskedelmet. Akarsz fogadni, kinek fogják odaadni? Akár 6% büntetőadó az árbevételre(!!!!) az összes élelmiszerboltban? Ja, pont a CBA-t nem érinti, az összes konkurenciáját igen? Vasárnapi nyitva tartás? Csak a véletlen műve, hogy a legtöbb CBA nyitva lesz vasárnap, mindenki más zárva? Hát tehet arról valaki, hogy pont 400 négyzetméter lesz a határ és nem mondjuk 2 fő alkalmazott, vagy 30 négyzetméter alapterület, aminek egyetlen CBA sem felelne meg? A CBA-s eladó boldog, ha dolgoznia kell vasárnap, a tescós ki van zsákmányolva ugyanezért. Minden élelmiszerüzletet fel kell számolni, ha két éven át veszteséges és 50 milliárd feletti a forgalma? Csak a véletlen műve, hogy egy CBA sem esik bele az 50 milliárdba, ezért nyugodtan lehet veszteséges. (Mindez a felsorolás csak az elmúlt egy hónap kormányzati intézkedéseit érinti.)
Fel vagy háborodva? Mostanában a Facebookon szokták szervezni a felháborodott tömegek az összejöveteleket. Hatvanezer ember, aki most magánynugdíjpénztár-tag, jól mutat a Kossuth téren meg a tévéadókon is. Ha napokon át ott van, az még jobban mutat.
Lelkesen fizeted az önkéntes nyugdíjpénztáradat, mert jó lesz az öreg éveidre, na meg ott az állami adójóváírás is? Nos, ott sem éri el a 70%-ot a tagdíjfizetők aránya, csak szólok. Látod, ennyi elvenni azt is. (Most ahhoz még nem nyúlnak, nehogy félreértsd. De ki tudja, jövőre mire kell pénz.) Ja, nem elveszik a pénzed, hanem megvédik, mint eddig mindig. Csak te nem fogsz látni belőle egy fillért se. Nehogy te legyél a következő, akit megvédenek, mert az nagyon sokba kerül.
(Kedves Olvasók, nem, továbbra sem fogok politizálni. Csak eljutottunk egy olyan pontra, ahol mindenkinek fel kell emelnie a hangját, mert már az ország jövője a tét. Nem szabad, hogy akármelyik hatalom azt gondolja, bármit megtehet, mert úgyis egy birka a nép. Mondjunk abban igaza van a hatalomnak, hogy ez az ország az egyetlen, ahol még egy kormány sem bukott bele, akármekkora disznóságot csinált. Nem szoktam ilyen témákról írni, mert van ennek egyéb fóruma, de lassan már minden határon túlmegy, ami itt folyik országvezetés helyett. Elnézést kérek, ha bárkit ez megbotránkoztat, de úgy éreztem, már képmutatás lenne tovább hallgatni.)
Sajnos ki kell varni az osszesen 10 evet h az onkentes nyugdijpenztari tagsagot megszuntessem. Ezek utan az sincs biztonsagban….
A befizetett “tőke” részt is, de azután adózni kell.
A 10. év után a tőkerész adómentesen felvehető része minden évben 10-10%-kal nő, tehát pl. 15 év után felveheted a hozamot és a tőke 50%-át adómentesen és a tőke 50%-át adózva. 20 év után az egész felvehető adómentesen.
Ezért nem fogok én se gyereket vállalni..
Termelj ki 2 nyugdíjat egyet az mostani öregeknek. Egyet meg magadnak. Nevelj fel 2-nél több gyereket, képezd magad tovább mert nekem 1diploma & 1nyelvvizsa sem elég, adózz és élj meg alamizsnából.
Álomország.. szóval inkább: go West!
ugyanis az internetadó vagy Vida Ildikó elleni tüntetés kutyaf@sza ahhoz képest ami emiatt lesz. Aki anno felvállalta a rizikót és maradt manyup tag, az bizony büszke rá és foggal körömmel ragaszkodni fog a még meglávő pénzéhez. Bízom benne hogy a 60ezer tag egy emberként fogja üvölteni a Kossuth téren hogy Orbán takarodj.
Eddig semmilyen tüntésen nem vettem részt, de (és remélem sokan így vagyunk ezzel) ez az a pont ahol ha kell az első sorba beállok, és nem riadok vissza semmitől. Elég volt. Most telt be a pohár.
És akkor mi lesz? Semmi nem lesz. Pertársaságot kell alakítani, és ha ezt tényleg meglépik, be kell perelni őket. Persze el kell majd menni Strasbourgig, mert a magyar bírók, a magát alkotmánybírónak nevező 11 gerinctelen, gyáva görényt is beleértve -plusz a melléjük kivezényelt négy FideSS kommiszár-, csak a mindenkori hatalom alfelébe való belebújásban érdekeltek.
Most mégis mi közük van hozzá, hogy én fizetek e tagdíjat, vagy nem? Kötelező a tagdíjfizetés? Nem kötelező. Akkor meg? Most megint visszamenőleg próbálják büntetni azokat, akik tavaly nem tartották be azokat a törvényeket, amiket az idén hoztak meg.
Itt trollkodni most nem ér a bárányka-legelő kontextussal, mert nem az a lényeg, hanem az elvárt jogbiztonság, kapíse?
Attól tartok, visszasírják még ezek szegény Rózsa Milánt, akinek csak traszparens volt a kezében.
Amugy nyugaton se fenekig tejfol: no a munkanelkuliseg, fenyeget a deflacio, es meg a bevandorlokat is el kell tartani…
Az ostobák azon vekengenek, hogy dehát lehetne rosszabb is (de édesek, amikor Lenint vagy kit idézik, hogy hát közénk is lövethetnének, mindjárt meghatódva tapsikolok…), az értelmesek azon gondolkodnak, hogyan lehetne jobb.
A hsz-ek némelyike alapján elég gyorsan kiderül, ki hová tartozik.
a kerdes tovabbra is adott: SEMMILYEN modon nem lehet hozzaferni ahhoz a penzhez? nincs valami cseszett eu-s jogszabaly, hogy tobbszor is nyilatkoztam hogy ezt a penzt nem akarom a magyar allamnak adni, de megis elveszik erovel? ez igy teljesen rendben van?
“fenyeget a deflacio”
Tehát sem az infláció, sem a defláció nem jó. Bocs, én az az ember vagyok, aki kiszúrja az ellentmondásokat. 😉
(Szerintem a deflációval semmi baj nincs; de én az osztrák iskolát képviselem.)
Amúgy írt egy posztot az inflációról, amit pont nem lehet kommentelni. Mintha az egyértelmű tudomány lenne, amiben minden közgazdász egyetért.
1. A növekedési szakaszban dől a pénz, kifizetés nincs -> nő a szervezet -> nő a költség, de van miből. Szépek a számok.
2. Az egyensúlyi szakaszban már van kifizetés, de a befizetések csökkennek -> nő a költség és a szervezet, de már nem volna miből, tehát csökken az elérhető hozam, magasabb arányú költség, nagyobb felélés.
3. Kifizetési szakasz -> nincs érdemi befizetés -> a szervezet marad és feléli a vagyont. Felelős nem lesz.
4. A maradék forintokkal hosszú hallgatás után meglépnek. Csőd. Az akkori adófizetők nyakán marad a sok szerencsétlen, hoppon maradt vénember.
Ha tényleg úgy van, hogy a tagdíjfizető tagok száma minden pénztárban 10% körüli (a többiek támogatást fizetnek, ha egyáltalán bármit is fizetnek), akkor ez egy pénztemető, és az 1-3. pont kihagyható.
Meg kell tanulni bánni a pénzzel, és csak likvid dolgokba szabad fektetni. A kényszeresen hosszú távú befektetéseket kerülni kell. Az adókedvezményt is mindig a pénzintézetek zsebelik be.
Belátom, mindenkinek joga van egy tolvaj cégnél is tartani a pénzét, de amikor elveszíti a megtakarítását, mégis sírni fog, és követelni fogja, hogy közpénzből kártalanítsák. Feltéve, ha még ki tud mászni a pelenkából.
Jól hangzik, de ha kicsit jobban körbenézel, az általános pénzügyi tájékozatlanságnál is nagyobb a politikai tájékozatlanság. És nem csak 8 általánost végzett egyszerű emberekre kell gondolni. 60 ezer ember meg nem sok, akit ez közvetlenül érint.
A legtöbben ráadásul meg sem értik, mi is a baj a kormánnyal, max. annyit értenek, ami közvetlenül érinti a pénztárcájukat, meg hogy ezek is lopnak, de azt az előzőek is tették.
Adózott jövedelemből meg adókedvezményből is. Nyilvánvaló, hogy ha vége a manyupnak, akkor a következő lépés az a szürke zóna lesz, amit az állam támogat, az önyup, nyesz, lakáskassza, stb., a betétek és a lakossági állampapírók majd csak ezek után következnek.
Én örülök, hogy Miklós engedi őt hozzászólni, mert ez is kell, hogy mindenki lássa, a lenyúlás ellen csak bezzegeléssel lehet “érvelni”.
Nem érted az egészet. Kezdjük azzal, hogy szét van választva a kezelt vagyon, és a működés költségvetése.
Normál esetben, ha maradt volna minden, a későbbi szakaszokban is van befizetés, már csak azért is, mivel egyrészt a fiatalabb generációban már mindenki tag volt, másrészt mert idővel tervben volt, hogy 1/4-nél több legyen a manyup aránya a nyugdíjrendszerben. És ugye a befizetés után vontak le működési költséget.
Amióta a nagy államosítás volt, a maradó tagok után nem megy a járulékból befizetés, mert a munkavállalói járulék is teljes egészében az államhoz megy. Ezért nincs honnan levonni a működésre, a tagdíj meg nem tehető kötelezővé. Ezért van az, hogy csak ~10% fizet tagdíjat. Szóval eleve a szabályozás okozta ezt, nem ok ez, hanem következmény. Innentől kezdve arcátlanság ez alapján megszüntetni a pénztárakat.
De ahogy leírod, az egész hülyeség egyébként, mert a kezelt vagyont eleve ellenőrzött körülmények között kezelik, szóval az, hogy beállítod piramisjátéknak, a részedről vagy hazugság, vagy durva tájékozatlanság.
Amikor csak úgy tudták megnyerni a budapesti választásokat is, hogy átirtak mindent választás előtt egy hónappal.
Akkor sem szóltam, amikor a párthűség az egyetlen felvételi kritérium például az alkotmánybíráknál.
Amikor tönkreteszik az összes közműcéget, hogy aztán olcsón megvegyék.
Lenyúlták a teljes dohánypiacot, tönkreteszik a bankokat és a többi.
Eljött egy pont, ahol úgy éreztem, muszáj szóvá tenni, mert egyre inkább az egész ország jövője a tét.
Ezután sem akarok politizálni és remélem, nem is lesz rá szükség.