Mini kölcsön kamatmentesen
Többen kérdeztétek, miért éri meg a Microcredit Zrt.-nek kamatmentesen adni pénzt, hol ebben az üzlet.
Egyrészt ez egy akció, nem tudjuk, meddig fog megmaradni az ajánlat.
Másrészt maximum 300 ezer forintról és maximum 3 hónap futamidőről van szó.
Harmadrészt az üzlet a hosszabbításban van, ha valaki nem tud időben fizetni. A táblázat szerint az első hosszabbítás költsége százezer forintnál 17.800 forint, majd a további fordulónapokon a már visszatörlesztett tőkével arányosan kisebb hasonló díjat kell fizetni.
Vagyis egy hónapra 17,8% a büntetés, ha valaki csúszik a fizetéssel, ami évi 213% akkor is, ha nem kamatos kamattal számolunk.
Ha minden huszadik ügyfél büntetést fizet, már bőven nyereséges a rendszer. (Már ha a költségektől és a veszteségektől eltekintünk.) Már pedig nem azok fognak igénybe venni kis összegű, rövid lejáratú hitelt, akiket felvet a felesleges pénz.
Ennyi csak benne a titok.
index.hu/gazdasag/2017/09/29/gyorskolcson_gruziabol/
Microcredit Zrt tulajdonosa a Hungarian Georgian Investments Co LLC, részletek:
index.hu/belfold/2016/11/11/rogan_antal_titkos_talalkozoi_videon_kertesz_balazs_rogan-halozat/
Aztan kiszamoltam, hogy a 1.5%-os latraszolo kamattal kb. kemeny 640 forintot nyernek a kamatado utan a 3 honap alatt.
Csak aztán nehogy ne sikerüljön a kamatmentes időszakban visszafizetni…
“Nem mindenki keres annyit, hogy mindig több százezer forint maradjon folyószámláján.”
Ahhoz, hogy _legyen_ több százezer a vésztartalékban, nem is kell annyit keresni, hogy minden hónapban _maradjon_ több százezer. Elég, ha minden hónapban csak több tízezer marad kb egy éven keresztül. Akinek annyi se marad, az meg nagy valószínűseggel nem fogja tudni visszafizetni 3 hónap alatt, vagy ha véletlenül volt kevésbé likvid tartaléka, azt végül úgyis fel kell törnie a visszafizetéshez.
“volt olyan lehetőség, hogy megadod nekik a netbankod felhasználónevét és jelszavát,és ők pedig kinyerik az adatokat belőle, amit más cégeknek átadhatnak.”
Nem, nálam például a partnerlistába felvettek esetén már nem kér a netbank sms megerősítést, illetve a teljesült tranzakciókról sem kapok sms-t külön (nem kértem, nem tudom havi hányszáz forint lenne).
Mondjuk az igaz, hogy a belépésnél értelemszerűen kéri az sms kódot, szóval a username és a password együtt is kevés, na de mégis, ezt csak úgy megadni valaminek? Már csak azért is furcsa, hiszen a bankszámládból, meg semmi másból se tudnak meg semmit (legfeljebb azt, hogy mi a hobbid ha “pecakirály553” a userneved és “csUKa_11” a jelszavad), hiszen nem tudnak belépni sms nélkül. Akkor meg minek? Fura ez.
Oké, hogy csak sms aláírással lehet bármit csinálni (amit azért sikerült már kijátszani nem egyszer), na de az azért erős, hogy a banki jelszavad és felhasználóneved birtokában ott bóklásznak a netbankodon. Ez jogszerűnek nem tudom mennyire jogszerű egyáltalán (még a beleegyezésed mellet is), de hogy nem etikus és rohadt gáz az biztos…
Megnéztem ezt az aggreg8.io oldalt. Hát elég érdekes, gyakorlatilag semmi nincs rajta. Főleg a Contact és az About menüpont alatt. 🙂
Meglepő, hogy a mai napig az emberek ennyire könnyen adogatják ki a netbank hozzáférésüket. Őszintén, te hol hallottál már ilyenről, hogy úgy gyűjtenek az emberről akár marketing, akár más szempontjából adatot, hogy elkérik a baki, vagy akármelyik másik hozzáférését? 😀
Nem minden netbank kér belépéskor sms jelszavas megerősítést. Van, ahol alapból nincs beállítva, csak ha kéred. Lehet neki is így van.
Általában a netbankos szerződés kifejezetten tiltja, hogy más személynek átadja az ember a saját jelszavát. Még akkor is, ha van sms kód. Tehát nem, hogy elkérdni nem szabadna, de még átadni sem. Ha a bank tudomására jut, akkor elvileg azonnal megszünteti a netbank használati szerződést az ügyféllel.
> “volt olyan lehetőség, hogy megadod nekik a netbankod felhasználónevét és jelszavát,és ők pedig kinyerik az adatokat belőle, amit más cégeknek átadhatnak.”
ez szerintem szigoruan ellentetes a bankkal kotott szerzodeseddel, senkinek semmilyen korulmenyek kozott nem adhatod meg ezen adatokat, sem a bankkartya PIN kodot ilyesmit… ha ez kiderul tuti nem fognak kartalanitani ha csalas aldozata lettel, de szerintem a bank is azonnal felmondja veled a folyoszamla szerzodest ha ez kiderul.
Az Agregi8 magyar fintech cég a PSD2-nek köszönhetően adhatja a szolgáltatást. A cég MNB liszenszel rendelkezik, tudjátok az MNB oldalán ellenőrizni. A MInikölcsön oldalába foglalt szolgáltatás nem tud utalást vagy bármi egyéb tranzakciót indítani, sőt, az adatokat is titkosítva adja át a Minikölcsön csapatának. Ez a szofver csak az adatokat tudja kigyűjteni, olyan mintha a számlakivonatról készítene egy összefoglalót…
Ez viccnek is rossz. Figyi, ha van olyan valaki, akiben nagyon megbízol, családtag vagy hasonló, az ilyen döntések előtt szerintem kérdezd meg a véleményüket.
“Kedves Mindenki!
Az Agregi8 magyar fintech cég a PSD2-nek köszönhetően adhatja a szolgáltatást. A cég MNB liszenszel rendelkezik, tudjátok az MNB oldalán ellenőrizni. A MInikölcsön oldalába foglalt szolgáltatás nem tud utalást vagy bármi egyéb tranzakciót indítani, sőt, az adatokat is titkosítva adja át a Minikölcsön csapatának.”
Oké, ha jól értem, az adatok máris átkerültek egy másik céghez. Még jó, hogy titkosították :). He-he.
Nem érzed, hogy itt valami nagyon furcsa? Egyébként mit mondanak, mire használják ezeket? A kölcsönt nem adnak, ha nem megfelelő adatokat találnak a netbankban?
Most nyilván lehetne mindenféle trükkös kérdést feltenni, amire biztos létezhet valami megnyugtatónak tűnő válasz.
“Amúgy a PSD2 tényleg kötelezi a bankokat, hogy adjanak hozzáférést az ügyféladatokhoz.”
Igen, igazad van, de csak API-n keresztül, amihez viszont biztosan nem kell az ügyfél netbankos felhasználóneve és jelszava. És még csak felkészülési időszak van, 2019. szeptemberétől élesedne elvileg, ha nem lenne iszonyat csúszásban.
Ekkora hülyeséget, hogy valaki kiadja a netbankos hozzáférését másnak…
Szó szerint több kg papírt adtam be 2018-ban, többnyire elektronikus anyagok nyomtatott verzióját ahhoz, hitelképesnek nyilvánítsanak – elektronikusan :DD
Eddig is az volt a cél, de ezek után főképp, hogy hiteleket 5-10 év alatt vissza és többé semmit. Bürokrácia csúcsra járatva.
Kiszámoló is írt róla 2014-ben. Kb. akkor jelent meg itthon, mondjik azóta sem hallottam róluk.