Mol Mobile tarifák
Új virtuális mobilszolgáltató indult el pár hete, a MOL nevével jelzett Mol Mobile.
A hátteret a T-mobile adja, a feltöltés a MOL kutakon történhet.
A percdíj 40 Ft/perc, perc alapú számlázás mellett. Az előfizetés prepaid, azaz feltöltőkártyás.
Azonban ha rendelkezünk Multipont kártyával (ami a Shell-Mcdonald’s-stb Smart kártyjának MOL-CBA-OTP megfelelője), akkor a pontjaik terhére kedvezményt kaphatunk a percdíjból.
Ha legalább 50 pontot beváltunk a feltöltéskor (ennyi pontot 50 liter üzemanyag (kb. 20 ezer forint), vagy 10 ezer forintnyi CBA-s, vagy ötezer forintos Baumax, vagy Extreme Digital vásárlás után kapunk), akkor a feltöltés összegétől függően 28-32 forintra jön ki egy perc beszélgetés. Az 50 kötelező pontbeváltáson túl is válthatunk be pontokat, 1 pont=1 forint értékben csökkentve a végső árat.
Vigyázzunk, mert huncut módon a NapiNet díjcsomag 195 FT/10 MB áron automatikusan aktiválva van. Ezt mondjuk le azonnal, mert gyorsan leszívja az egyenlegünket. (Ha lemondunk egy másik netcsomagot, akkor is automatikusan újraaktiválják.) Ezt elvileg csak akkor kell fizetni, ha fellépünk a netre, de a mai okostelefonok mellett ez naponta elő fog fordulni, anélkül, hogy akarnánk, vagy tudnánk róla.
Az internetes csomagok átlagosak (100 MB 990 Ft/hó, 500 MB 1990 Ft/hó), de itt jár hozzá 10, illetve 50 SMS is. Sőt, akciósan most dupla adatforgalmat kapunk, ráadásul dupla időre.
Jelenleg a Lidl Blue Mobile-ja 33 Ft-os percdíjat biztosít, mindenféle egyéb feltétel nélkül, a Tesco Mobile pedig 59 Ft-os percdíj mellett egy hónapig tartó bónuszt biztosít, így ha lebeszéljük a feltöltés után a feltöltött összeg felét, akkor 29,5 Ft-ra jön ki egy perc beszélgetés. Az egy hónap után a bónusz érvényét veszti.
Ebben a mezőnyben a MOL ajánlata teljesen átlagos, ha sokat tankolunk a MOL-nál, vagy vásárlunk a CBA-ban, akkor akár 28 forint is lehet a percdíjunk, ekkor ez a nyerő ajánlat a feltöltőkártyások között, ellenkező esetben ez nem a mi díjcsomagunk.
ki kell kapcsolni az adatkapcsolatot, akkor egyik alkalmazás se tud kimenni a netre, max wifi-n.)
Szóval: ez a “fizess, paraszt!” eszköz szofisztikáltabb változata, mert a jó percdíjért folyamatosan vásárolni kell a partnercégeknél. S ez a mindenféle pontgyűjtő kártyának az értelme a kibocsátó részéről: nagyobb eséllyel fog ott vásárolni az ügyfél és nagyobb lesz a kosárérték. Így több pénzébe fog kerülni az “olcsó” percdíj, ha nekiáll bohóckodni a Multipont kártyájával. Ennél a Lidl feltételek nélküli 33.- Ft-os percdíj-ajánlata magasan jobb.
A Kedvenc tarifa meg teljesen átlagos, mindenhol kb. ilyen percdíjakon lehet beszélni. De aki sokat beszél (max. havi 3 számmal és max. 300 percet havonta), annak jó ajánlat lehet.
De: annyi céges és egyéb flotta van, ami nem perc, hanem másodperc alapon számláz, hogy az, aki komolyan gondolja és utánajár egy kicsit biztosan tud szerezni olyan előfizetést, amely 20.- Ft körüli percdíjakon elérhető, mp. alapon, havi párezer forintos előfizetéssel.
A másodperc alapú percdíj meg azért fontos, mert a perc alapú a számlázás a gyakorlatban + 20-30%-kal többe kerül.
Én szerencsére kb. 1 éve már nem szívatom magam ilyesmivel (és apu sem).
Igaza van Imrének: én is találtam testhezállóbb díjcsomagot. És ezt tanácsolom másnak is.