Most, hogy bejelentette a kormány, hogy újabb ingatlanár-robbanást idéz elő a 3%-os lakáshitellel a választások közeledte miatt, megjelent az Eustat statisztikája, hogyan alakultak az ingatlanárak és a bérleti díjak az Unió országaiban.
Vajon a magyarországi drágulás hányadik lett az Unióban, ha a kormány minden ezzel összefüggő rendelkezése az elmúlt tíz évben csak újabb olaj volt az ingatlanárakra? Ez párosítva az ostoba adórendszerrel, ami kifejezetten ösztönzi a befektetési célú ingatlanvásárlást, ezzel még tovább tüzelve az árakat (öt év után adómentes az ingatlanon keresett pénz, nincs értelmezhető vagyonadó, a kiadás után csak nevetséges 15%-ot kell adózni, nem büntetik adózással az üres ingatlanok tartását és így tovább), meghozta a maga gyümölcsét az elmúlt tíz évben.
(Cikk arról, hogyan lehetne letörni az ingatlanárakat, hogy annak is jusson lakás elérhető áron, aki lakni szeretne benne: Hogyan lehetne csökkenteni az ingatlanok árát?
Egy másik statisztika arról, hogy mennyire drága a lakásbérlés a fizetéshez képest egyes városokban: A lakásbérlés megfizethetősége Európában)
S akkor az uniós drágulási lista: