Napi kép: a tv streaming háború jelenlegi állása
A streaming terjedése egyértelműen átalakítja a piacot a tévé és rádióadások kárára. Ma már több streaming tévé előfizetés van az Egyesült Államokban, mint magánszemély, közben a hagyományos tévéelőfizetések száma háztartás-arányosan a 2015-ös 80%-ról 60% alá esett 2020-ra. Az amerikai internetezők 57%-a már elsődlegesen a streaming szolgáltatók kínálatából választ, ha tévézni szeretne.
A viszonylag új játékos, a Disney+ (hamarosan itthon is elérhető lesz), még jó évet zárt, 37%-kal hajszál híján 130 millióra növelte az előfizetői számát. (A Disney+ számaihoz hol hozzáveszik a Disney által megvásárolt Hulu és ESPN számait, hol nem, ezért vannak eltérések a statisztikákban. Ha minden szolgáltatót együtt nézünk, alig van lemaradva a Netflix mögött előfizetői szám alapján.)
Az HBO Max szintén újnak mondható, 2020-ban indult, márciusban érkezik Magyarországra.
A nyugati világban már lassulás látszik az új előfizetők számában, még jellemzően növekszik az előfizetők száma, de már sokkal kevésbé, mint néhány éve.
Az Amazon szokás szerint nem tesz közzé statisztikát, az Apple szintén nem közli az előfizetői számát, ott is csak becslésekre lehet hagyatkozni.
Az összehasonlításokból rendszeresen kimaradnak az ázsiai szolgáltatók, mint a Tencent, Youku és társaik, jellemzően 80-120 millió előfizetői számmal.
Hogy alakult a streaming tévé szolgáltatók előfizetői számai 2021 végén?
Csinálok is asszem egy startupot erre. 🙂
Megspékelve az interneten jellemző piaci kannibalizmussal (egyébként szerintem jelen esetben nem olyan erős hatásával)
Jo cikk, köszi
Szerintem sokkal valószínűbb, hogy egymás kozött adják-veszik majd a filmeket a szerzőktől (bizonyos esetekben ők maguk is film gyártók) és elkezdik egymást felvásárolni, kihullani, és az győz, aki olcsóbban jut jobb minőségű filmhez. Itt nem látom egy plusz szereplő helyét, ha már eleve nincs az értékláncban hosszú távon. (Pár éves távlatban lehet) Mit gondoltok?
Ez a normális technikai haladás, ráadásul minél többet térnek át Netflixre, annál kevesebb embert fognak elhülyíteni azzal, hogy egy politikus szerintük Indiába küldené az embereket fogorvoshoz. Digitalizációt mindenkinek, és akkor esetleg be tudjuk részben hozni azt a lemaradást, amit a Matáv monopóliuma miatt az 1990-es évek végén, a 2000-es évek elején elvesztegettünk.
Ugye volt nekünk egyszer egy iWIW-ünk is, ami a Facebook előtt tarolhatta volna a piacot. Aztán jött a Matáv (Magyar Telekom), és azt is elcseszte.
index.hu/gazdasag/2022/02/14/nft-digitalis-kereskedelem-csalas/
“A LooksRare felületetén az NFT-piac 27 legdrágább tranzakcióját csupán két fiók között bonyolították, 1,3 milliárd dollár értékben. A másik 100 legértékesebb ügylet pedig 16 piaci szereplő között zajlott le, 2,3 milliárd dollár értékben.
Az OpeanSea NFT-piacon 13,3 milliárd dollár értékű kriptovaluta cserélt gazdát, de 80 százalékuk „lopott” termék volt. ”
A klasszikus pool trükk. Összeállunk egy poolba és egymás között adjuk-vesszük a dolgokat, mindig csak egy kicsit drágábban, mint előtte. Az árak felmennek, a mohó balekok megérkeznek, csendben borítani és lelépni.
Mondjuk kérdés azért, ez hogyan aránylik a hagyományos TV előfizetéshez, mivel ezek közül csak 2 is nagyságrendekkel többet ér, mint 150 csatorna, hiszen egy időben sokszor több tartalom közül választhatsz.
Egyébként én csináltam eddig az HBO Go, Netflix váltogatást, hogy egy ideig csak egyiket, csak másikat fizettem elő, de most az HBO olyan üzletpolitikába kezdett, hogy a Max hazai bevezetésével adnak egy kedvezményt, ami feltehetőleg el fog veszni, ha lemondod, tehát már csak az HBO Max folyamatosan elő van fizetve, és néha Netflix is stratégia fog működni. Mondjuk az HBO Go-nak sokkal jobb a tartalma, a Netflix hiába bővebb, ha sokkal nagyobb a trash aránya.
Már van ilyen aggregátor, úgy hívják: torrent 😀
Ingyen Netflix-re meg Spotify-ra meg ott a Crypto.com.
Moziba négy gyerek mellett szerintem még a következő 10-15 évben nem megyünk 😀
De talán érdekesebb, hogy mennyi időt tudnak ezek is elrabolni a hasznos időből. Jelentősen szűrni kell most már a tartalmat.
Valamint könnyű elhízni ha az asztal mindig tele van.
Ez nagyon igaz a Netflix filmekre, ahol a mennyiség sokkal fontosabb, mint a minőség.
Az HBO-n meg nincs soha semmi, éppen le akartam mondani, amikor jött a hír a MAxról. Még azt megvárom, ha lesz minőségi kínálat, akkor marad.
Az Apple Tv is egy vicc. A tévém mellé adtak 3 hónap Apple+-t ingyen, hát megnéztem.
Komolyan vagy 20 percig kerestem, hol lehet a többi filmet előcsalogatni a listából, mert nem hittem el, hogy ezen tényleg ennyire kevés film van.
S bár mondhatnám, hogy kevés film, de az mind ütős, jó film, mert még az sem igaz. Néhány jó van, a többi felejtős. Nagyjából félévente egy-egy hónapra érdemes előfizetni maximum.
A normál TV-t nem is nézzük, egy idősebb családtag miatt van, egyébként menne a levesbe.
A Netflix előnye a mennyiség, mindig találok valamit, amit szívesen megnézek.
HBO Go nekem kicsit csalódás, de ott vannak olyan mesék amiket szívesen nézünk a gyerekekkel.
TV előfizetésünk vagy 3 éve nincs, szüleimnél a gyerekek nem értik, hogy miért nem tudom leállítani a mesét, vagy miért nem tudom átléptetni a reklámot 🙂
Nem is értem az ember miért fizet azért, hogy reklámokat nézzen.
Torrent a mai napig megy, egy-két sorozattal, régebbi filmekkel, mesékkel. Mivel van NAS-om, telefonról elindítom a letöltést, majd a TV-n tudom gond nélkül nézni.
Most a kampány tett róla, hogy prémium előfizető legyek a youtube-nál. Családi csomagban.
Spotify: 1880Ft
Netflix: 3490Ft
HBOGO: 1890Ft
Youtube: 2600Ft
Összesen: 9860Ft
+1
Húúúú de nagyon igaz.
Amivel kiegészíteném : ha viszont beesik egy ütős film, na egy olyan után én nem akarok másnap megint egy olyat.
Moziba se naponta megy az ember. Szóval majd jövő héten, talán.
Ezért inkább olvasok.
Amit az utóbbi időben néztem és vállalható volt:
– Időutazók (sorozat)
– A Jó hely (sor.), épp hogy csak
– Másnaposok 1-2-3
– Valami Amerika 3
– Fekete Tükör 1-5. évad
– Oxigén
– Lángelmék
– Átutazók 1-3 évad, a vége már nem annyira
– Megmentés 1-2 évad
– Superstore 1-2 évad épp hogy
– Rendíthetetlen
– Csiszolatlan gyémánt
– Nyerd meg az életed sor.
– Testőr sor.
– Hogyan adjunk el drogokat a neten 1-3 évad
Arra tényleg figyelni kell, hogy ne menjen el túl sok idő a válogatásra és hulladék nézésére…
Hagyományos tévéelőfizetésünk nincsen tizenéve már. Szerencsére Youtube reklámoknak és néhány bevágott részletnek köszönhetően képben vagyok, milyen az egyoldalú állami tájékoztatás a tévékben.
A Netflix és az HBO is többezer órányi valóban minőségi tartalmat kínál filmekben, sorozatokban, ill egyéb műsorokban, csak ismerni kell a lehetőségeket és tudni kell keresni.
Semmi probléma nincs azzal, hogy a bloggazda vagy bármelyik kommentelő szívesebben csinál mást streamelés helyett, de ez legyen egy egyéni döntés, ne pedig általánosító leszólása a minőségi tévézést esetleg hobbiként művelőknek.
A stream szolgáltatókon reklámok és egyéb időpazarló tényezők nélkül lehet olyan műsorokat nézni, amelyek színvonalban bőven felveszik a versenyt a kultúrfölényüket hangoztató posztolók legtöbb tevékenységével.
Rezső + 1
(A sima TV-t nem is értem. Nagyon idegesít. Egyébként úgy rémlik, hogy régen mindőségi műsorok voltak, higgadt, nyugodt hangvétellel, reklámok nélkül. Ezt most valamelyest a streaming tudja megadni, a választott műsor függvényében.)
Lózung: mérték.
Én nem panaszkodásként írtam, hogy sok a Netflixen a trash, hanem összevetve az HBO Go-val, utóbbit jobbnak tartom, hiába sokkal kevesebb a tartalom, ha annak mondjuk tippre úgy negyede jó, Netflixen tizede sem. Netflix elsősorban filmekben gyenge, sorozatok vannak ott is jók (mikor megjelent Magyarországon, konkrétan darabra több sorozat volt, mint film, ráadásul a filmek jó része ZS kategóriás). Különösen jobb féle európai filmekben erős az HBO Go, míg a Netflix ezen a téren szinte semmi, de a dokumentumfilmekben is ég és föld a különbség, míg a Netflix tele van trash reality dokumentumfilmekkel, az HBO saját gyártású dokumentumfilmjei érdekesek és színvonalasak.
Egyetértek, hogy amúgy mindegyiken meg lehet találni, ami jó, és már önmagában a választás lehetősége miatt nyomába sem ér a hagyományos TV adás.
Nekem elég a youtube, indavideo és társai.
Mert zömmel egyéni túra beszámoló videókat, tudományos előadások, szinházi elöadások felvételeit nézem, filmet elvétve.
Tv van, mert egy szép táj azon mégiscsak élvezhetöbb.
Köszi
Ugyanez volt nálam is. Így a HBO GOt lemondtuk, lett helyette Netflix.
És YouTube Prémium.
Hagyományos TVadásaink is vannak, nem tudnám elképzelni anélkül. Nyilván megválogatom mit nézek.
Sok ismerősömnél nincs tv, de erre mindenki marha büszke, mintha ez valami intellektuális dolog lenne.
Mi is hamar ott végeztük, hogy fél órás válogatás után sem tudtunk jó filmet találni, úh lemondtuk az előfizetést. Maradt a yt, indavideo meg a torrent, ezek legalább ingyen vannak.
Az Időutazókat én már az első évadban kaszáltam, baromira idegesít, mikor politikai agitpropot ennyire látványosan próbálnak nyomni. Elég a woke marhaság a mindennapokban is. Sajnos a Netflixen előbb-utóbb szinte az összes ide fut ki, kb tényleg az európai produkciók, amik még nézhetőek.