OTP ingyenes devizaváltás
Az OTP Bank felvette a kesztyűt a Revoluttal szemben és ingyenes, középárfolyamon végzett devizaváltást ajánl a lakossági számlacsomagjaihoz, havi 300 ezer forint összeghatárig. Azonban csak utalásokra és fizikai kártyavásárlásokra él az ajánlat, internetes vásárlásokra nem, s csak a jelentősebb devizákra. Ez egy nagyon fontos kitétel, érdemes rá odafigyelni.
A szolgáltatásnak elvileg van egy 113 forintos havi díja, de ezt akciós jelleggel elengedik február végéig. Utána az is lehet, hogy a középárfolyam is “kedvezményes árfolyam”-má romlik. (De valószínűleg hosszabbítgatják az akciót majd szokás szerint.)
Nem mondom, hogy csak ezért rohanj OTP-s számlát nyitni, de ha már egyébként is van, érdemes lehet aktiválni a szolgáltatást, főleg így a nyaralási szezon előtt. (Aktiválni lehet az internet-bankban, telefonon és a bankfiókokban is.)
Bálint küldte át a hírt, ezúton is köszönjük.
Cetelem Takarékszámlát tudom jelenleg javasolni, de itt nem kell lekötni sem.
Online köthető, miután beadtada a papírokat személyesen kimennek hozzád, megnézik az irataidat, aláírsz egy papírt (vagy te mész be Pesten a Nyugati mellett), másnapra kész a számla.
Ingyenes minden, a kiutalás is.
Látraszólóan kapsz évi 9%-ot, nem kell lekötni, de ha lekötöd 1 v 2 évre ott már 10-12% a kamat.
Annyi, hogy beutalni és onnan kiutaltatni csak 1 előre megadott számláról tudsz.
Pl: K&H-ról átutalod Cetelemre, beérkezéstől napi kamat látra szólóan, amikor kell vissza, akkor visszautalod a K&H-s számládra.
A Magnetnél láttam még 10-11%-os számlákat magánszemélyeknek, de annak nem ismerem a részleteit.
Ha évi 5-6 millió forintot váltanál át, akkor érdemes Revolut Premium csomagra előfizetni (akkor hétköznapokon korlátlanul lehet díjmentesen váltani).
Ha nem ragazkodsz a lekötéshez:
Cetelem Takarékszámla látra szóló éves kamata jelenleg 9%
Hitelkártyát akartam: 2 megjelenés (jó, elsőre semmi nem volt nálam) kellett, mire kiderült, hogy nem is akarom.
MINDIG fizeted a tranzakciós illetéket. Mindig.
PUSH üzenetkhez:
olyat tud valaki, hogy a push az kizárólag hitelesítésre van (SMS fall-back-al), a mobilapp-on SEMMI nem intézhető? Az égvilágon semmi sem. Miért: ha mobilappon lenne átverés, akkor NEKED kell bizonyítani, hogy a bank a hibás – nem fog sikerülni.
Igen tudom. De ez összesen napi 6 db 5 perces utat jelent. Az agglomerációban élők 2×45 percet ingáznak (értsd: többnyire araszolnak a bevezető utakon), munka után gyerek különórájára, edzésére, kispajtásához stb. mennek. Ezen akkor sem változtatnának, ha a benyó literje 2000 Ft lenne. Aki pedig tényleg rászorulna az autóra, az megszívná.
Ne higyjük már, hogy az állam egyszerű adóztatással meg tud oldani egy olyan komplex problémát, mint a túlzott motorizáció.
Én megtenném, ha otp-s lennék.
Ezt írod: “Ezt a lehetőséget adja az OTP 113ft havidíjért”
Ez nem igaz, mert jelenleg 0 Ft a havidíja a szolgáltatásnak, azaz ingyenes (300 ezer Ft-ig).
Mondtam neki, hogy igen.
Erre lerakta udvariatlanul.
Vagy megjon vagy nem (mint az sms) es most meg pl a cib ingyen adja a draga sms-hez képest, de pl a kh most azon dolgozik, hogy implementalja de nem kell orulni ez is fizetos lesz mint az sms…. 🙁
Pl. én is kaptam az OTP-től olyan ajánlatot, hogy vmi havi 300-ért elengedjük a 20k alatti utalások tranz díját. Végignéztem a kiadásaimat, láttam, hogy kb. 50 forintot spórolnék a 300 forintos “kedvezményükkel” (mivel a legtöbb elkerülhetetlen utalásom 20k felett van), szóval nem kértem. Most viszont írta valaki, hogy már ingyen van, hát akkor miért ne kattintsam be. Majd figyelni fogom, mikortól nem ingyenes, akkor leállítom. Ez nyilván tudatos bankolást kíván meg. Ezért állítottam le az időzített rendszeres utalást is. 30 mp manuálisan elküldeni ezeket, és nem von le érte semmit. Illetve, amit csak lehet, azt kártyás vásárlással, nem utalással fizetni.
Cetelem Takarékszámla látra szóló éves kamata jelenleg 9%
Nekem is van, ha jól értem az eddigi 15%-os kamatadó kb megduplázódik és 28% lesz.
Szóval az a 9% a nap végén inkább 6,5% lesz attól tartok.
A nagyon szűk réssel dolgozó pénzváltóknal ugyan rosszabb volt az árfolyam, de még mindig versenyképes. Plusz biztonságos volt nagyobb osszegnel.
Nem voltam soha nagy OTP fan, de ebben tudott versenyképes lenni.
Amikor pár éve euróért adtam el egy ingatlant és a vevő kp-vel fizetett, akkor is egy OTP fiókban bonyolítottuk le. Nem kellett megszamolnom és ellenőriztem a pénzt 🙂
Másik számlara az utalás drága lett volna, de kértem egy kártyát, azzal atraktam a Revolutra, onnan pedig a külföldi szamlara. Majd leadtam a kártyát és a kartyadij egyhonapra eső részével ki is merültek a költségek.
“BAL” a K&H-nál privát bankárnál kell jelezni,hogy le akarsz kötni egy nagyobb összeget ami céges és akkor adni fogják ezt az éves 9% körüli öszeget 1 hónapos lekötésnél is. 100 milla felett 10 vagy 11%-ot adnak.
Előfizető csomagban gondolom jobban tartjàk 🙂
DKJ-t Államkincstárnál tudsz bankkártyával venni. Számlavezetés ingyenes. Kiutalás saját számlára ingyenes.
Számlát lehet online is nyitni de nemrég ez kb. 1 hónapba telt! Személyesen megvan azonnal csak ki kell várni a sort.
„Benne van a leírásban, hogy hitelkártya nem játszik.”
Kösz, nem vettem észre, de így sajnos még kevésbé használom majd
Ugyanúgy 2024 feb-ig él a kedvezmény, de bármikor tudják módosítani, szóval én (pár)havonta ránézek a netbankban, hogy még ingyenes-e?
Revolut: ingyenes ügyfél vagyok, de nekem már a havi legelső kis összegből is levon valami költséget váltáskor (0.5%), szóval semennyi nem ingyenes. Valójában nem is azért használom, mert a legjobb az árfolyama, hanem ingyenes deviza számlavezetést ad, bármilyen devizában, és előre le tudom utazáshoz váltani a pénzt amikor épp jó az árfolyam. Pl most amikor 369 az EUR.
2023-06-07 at 11:33
gondolkodó, mit akartál ezzel mondani? Hogy évi 48 ezer forintért nem kattintasz be egy pipát az online bankban, hogy ennyit megspórolj?
Én megtenném, ha otp-s lennék.”
Ha mindenki csak egy kattintás révén kereshetne csak úgy évi 48e Ft-ot ,akkor 1kg kenyér nem 1000ft lenne hanem 10000….mindegy kicsit elkanyarodtunk a témától.
Az évi kalkulált 48e Ft nyereség/előny akkor tud egyáltalán létrejönni,ha a számla tulajdonosának egyébként szüksége van EUR-ra,vagy ha nem e célból hanem befektetési célból teszi..akkor is az árfolyamnak úgy kell alakulni hogy a matek kijöjjön. Pl: a 370ért OTPnél vett EUR akkor fog nettó 5ft kézzel fogható nyereséget jelenti az ügyfélnek,ha a Ft gyengül kb pl 380ra,mert ugye a 380as középárfolyamnál a bank nem ad 380at vételre,jó esetben 375öt pénzváltónál. De ahhoz ugye EUR-t kell felvenni a bankból,ami megint nincs ingyen…
Válassz új nicket, kurtára nem illik hozzád. Ezt a zagyvaságot amit összehordasz egyedül falusi kocsmák fogatlan bentlakóitól lehetett hallani amíg be nem zártak.
Push értesítésekkel kapcsolatban azt hiszem az Erstét nem említette még senki: a George app-ban is lehet push értesítéseket kérni (George Web felületen lehet beállítani, az appban nem) 250Ft-os havidíj fejében.
A kommentek alapján úgy tűnik, ma már inkább az a bank a kivétel, amelyiknek az appja nem képes push értesítéseket küldeni, na meg persze az, amelyik plusz díj felszámolása nélkül küld tranzakciókról push értesítést.
Érdekes lenne megnézni azt is, hogy a több országban jelenlévő bankok (pl. az Erste) hol számolnak fel díjat a push értesítésekért Mo-in kívül.
Hogy lehet a legolcsóbban áttenni a pénzt forintos otp számláról euróba ha készpénzben lenne rá szükség, vagy ha külföldi eurós számlára akarja utalni valaki?
Nincs semmilyen egyéb számlája, külföldön szeretne eurós számlát, oda kéne átteni a forint alapú számlájáról a.pénzt.
Ha kiveszi ft ban sok a kivét díjja, majd átváltja annak is van díjja és kiviszi külföldre és beteszi. Ez így dráganak tűnik pár milliónál
Ötletek?
Még annyi, hogy se app se semmije nincs max netbankot lehetne neki beállitani, talán az menne.