Raiffeisen Díjnullázó Plusz számlacsomag
A Raiffeisen eléje ment az ingyenes pénzfelvételnek és új díjcsomagot alkotott, ami egész jónak tűnik akkor, ha érkezik 150 ezer a számládra.
– Havi díj nulla forint, ha megérkezik a 150 ezer forint, maximum két tételből. Egyébként 1.999 Ft, ami nem kevés, de ha alkalmazott vagy havi fixszel, kevés eséllyel futsz bele ebbe a díjba.
– Egyelőre kettő, maximum 150 ezer forintos készpénz-felvétel ingyenes bármely automatából, de egy meg nem határozott idő múlva csak a törvényi minimum, az egy felvétel lesz díjmentes, az is csak saját automatából. Ezen túli felvétel saját automatából 0,6%, minimum 249 Ft (ez csak a tranzakciós adó, vagyis a bank szempontjából továbbra is ingyenes a pénzfelvétel, csak az adót számítják fel), idegen automatából 1,2%, minimum 735 forint.
– Ingyenes csoportos beszedési megbízások.
– Ingyenes netes utalás havi 100 ezer forintig, felette 0,15% plusz tranzakciós adó (0,3%, maximum 6.000 forint)
– Figyelem! Az állandó átutalási megbízások itt sem ingyenesek! Minden állandó megbízás 0,15% plusz tranzakciós adó.
– Bankkártyás vásárlás ingyenes.
Persze, azért van trükk a dologban: az ingyenes felvétel és vásárlás csak OneCard bankkártyával érvényes, amelynek éves díja szerény 5.990 Ft akciósan, egyébként 6.490 Ft/év. Kibocsátói díja most nulla forint, egyébként 2.490 Ft.
A vicces az, hogy ugyanezen kártya minden más díjcsomaggal olcsóbb, 5.000 és 5.495 forint között van a nem akciós ára és még kibocsátói árat sem kell fizetni. (Sőt ott választhatsz kétezer forintért is kártyát.)
(Na, valahogy így lesz a többi banknál is kompenzálva az ingyenes pénzfelvétel…)
Tehát nyugodtan mondhatjuk azt, hogy 500 forint a számla havi díja, ha érkezik 150 ezer a számládra, ezért ingyenes kártyát, utalást, csoportos beszedést és pénzfelvételt kapsz. Igaz, mindezek limitált összegig érvényesek, de egyrészt még így is gáláns ajánlat a brutális tranzakciós adók mellett, másrészt szerintem egy átlagembernek bőven elegendőek. Ha mégsem, a további díjak is ügyfélbarátnak minősülnek.
Sőt, ezzel a kártyával mindenféle kedvezményt kapsz a bank partnereinél, mint a CBA, Intersport és a többiek. (Bővebben itt)
Szerintem egy korrekt ajánlat, érdemes megfontolnod. Hirdetmény itt, bankkártya hirdetmény itt.
Szoval en varnek 2-3 honapot.
– nincs netes számlájuk/kártyájuk (mint a CIB-nél),
– a limiteket ennek ellenére csak telefonon állíthatod darabonként 600 Ft-ért
– és közben eltelik 5 perc az 50 Ft/perc díjazású telefonszámon (06-40-…, ha mobilról hívod), amíg ügyintézőhöz kapcsol.
– mindez havi 500 Ft-os díjért, amit nem számla havidíjnak hívnak
Ha már jó ajánlat, akkor AXA:
– nincs semmiféle számlakorlát
– 2000 Ft éves- és 350 Ft havi kártyadíj
– nincs számla havidíj
– a kártyás vásárlás ingyenes
– ingyenes utasbiztosítás az alap MasterCard kártyához
– MNB-1,75% alapkamat a számla 0,5 millió Ft alatti részére lekötés nélkül
– a készpénz felvét drága szintén
– a szerződést neten kitöltöd, kihozza a futár és egy darab aláírást teszel, mielőtt lenne egy számlád.
Ha valaki nem tudja teljesíteni a 150e-s utalást, érdemes megnéznie az Aktivitás számlacsomagot, OneCard helyett egy sima elektronikus kártyával. Az éves kártyadíj így kb 3000 Ft-tal olcsóbb, ami pont havi 1 db 250 Ft készpénzfelvétel költségével egyezik meg. Budapesten bőven el lehet lenni ennyivel.
Emellé érdemes egy OneCard HITELkártyát is választani, és mindenhol azt használni vásárlásra. Éves díja nincs, havi díja kb. 500 Ft, amit a visszatérítésekből bőven visszajön (20 ezer Ft elköltve a Tescoban, már ebből visszajön 600 Ft). Minden efölötti öltés már tiszta nyereség. Nem sok, de legalább valamit nyerek.
Ha valaki az Aktivitás számlát kombinálja hitelkártyával, arra azért figyeljen, hogy a hitelkártyás vásárlás a hitelszámlán terhelődik, azaz nem számít bele az 50 ezres keretbe (az ingyenes számlavezetés feltétele legalább 4 tranzakció, összesen legalább 50 ezer Ft értékben). Ez viszont pár csopotos beszedéssel és az egy db debitkártyás készpénzfelvétellel könnyen teljesíthető.
2-3 hónap múlva ugyanezt fogod mondani. 🙂
Rengetegen gondolkodnak így. De mindig lesz olyan ok, amivel az emberek meg tudják indokolni, hogy miért NE változtassanak. Az információhiány midig egy jó kifogás lesz, mert a megfontoltság benyomását kelti, holott sokszor csak a lustaság vagy a döntésképtelenség van mögötte.
De soha nem lesz olyan helyzet, hogy miden döntéshez szükséges információnak a birtokában leszünk. Mindig van valamennyi bizonytalanság, de így is döntést kell hozni. Persze az is döntés, hogy nem változtatok, mert nem éri meg.
Mert végül is mi akadályoz meg abban, hogy ha 2-3 hónap múlva jön egy másik bank egy ennél jobb ajánlattal, akkor meg arra válts? Ha megéri, miért ne?
(Nem szeretném, ha ez a személyed elleni támadásnak tűnne. Csak túl sokszor hallom ezt pénzügyekkel kapcsolatban, hogy “most még nem, majd később…”)
Ami a Raiffeisennél engem jobban zavar, az a számlacsomag-módosítási díj, ha lefelé váltanál, annak megkérik az árát. Erre is érdemes figyelni.
Én pár éve amiatt nem nyitottam AXA számlát, mert ugyan belekezdtem, de egy túlbonyolított, a használhatóság rovására túlbiztosított rendszernek tűnt. Mások a szempontjaink, de nincs ezzel semmi baj.
Leginkább a tranzakciós adó akadályozna meg benne.
Edesanyam sok evnyi munkanelkuliseg utan most tudott otthon elhelyezkedni kokemeny 65.000Ft-os nettoert. Milyen szamlacsomagot tudnatok ajanlani a lehetoe legkissebb koltseggel? En a MAgnet-es Csillag-ot neztem de ott nem tudom hogy min mulik az hogy mennyi a havi dija 0 es 1000Ft kozott, erre nem talaltam adatot.
Régebben a tescós Shell kutak az olcsóbbak közé tartoztak, és én úgy érzem, hogy az utóbbi kb egy évben relatíve drágábbak lettek, de még így is az átlagos ár alatt vannak. Budapest ebből a szempontból jobb, mint vidék, itt a nagyobb verseny miatt olcsóbb az üzemanyag. Viszont itt hálózaton belül is hatalmas különbségek lehetnek kutak között, a budaörsi Tesco kútja emlékeim szerint sokkal drágább, mint a pesterzsébeti. Nekem az a szerencsém, hogy közel lakom az egyik legolcsóbb Shell kúthoz.
400 Ftos üzemanyagárnál a 3%-os visszatérítés 12 Ft a literenkénti különbséget jelent. Az aktuális legolcsóbb kutakhoz való eljutás költségeit és időigényét is beleszámolva nekem még mindig megéri, bár egyre kevésbé.
‘Becsuletkassza’ van, vagyis 0, ha azt akarod.
Nem igazán értem, hogy ez miért akadályozza a bankváltást. Tökmindegy, hogy a fizetésedet melyik bank számlájára utalják, nem?
Ráadásul én azt írtam, hogy akkor váltson, ha megéri. Ebben szerintem benne van minden költség és időráfordítás. Ha a számok azt mondják, hogy megéri váltani egy újra, akkor elvileg mindegy, hogy az a bank, amit éppen használok, azt 10 éve használom vagy 1 hónapja.
Ezért “okosak” a mobilszolgáltatók. Aláírsz 2 év hűséget, és nem kell vele foglalkoznod, hogy éppen kijött valahol egy jobb ajánlat. Megvan a kész kifogás, hogy miért nem tudsz váltani. Leveszik ezzel a válladról a terhet, hogy foglalkozni kelljen ezzel. Meg lennék lepve, ha a bankok előbb vagy utóbb nem jönnének ki valami hasonlóval.
Az egyébként miért a lenne legjobb? Amit én tudok: a CitiTopnál 150 ezres határral semmilyen költség nem volt semmire. Nemhogy a domborkártya, de a társkártya is ingyen van. Ez most annyiban változott meg, pártunk és kormányunk áldásos tevékenysége miatt, hogy tranzakciós díj van, de továbbra sincs semmilyen egyéb költség.
A KHZéró mit tudott ehhez képest? (Komolyan nem tudom.)
A legtobb bank mar kitalalta ezt:) Ha fel even belul megszunteted a szamladat, akkor fizetned kell erte. Legalabbis vannak olyan helyek, ahol igy mukodik.
Amugy en is varnek egy par honapot, amig minden bank reagal a valtozasokara. Pont a fent emlitett osszeg miatt, illetve azert, mert amikor komolyabb valtozasok vannak a szabalyozasban, akkor nehany honapon belul beall egy ujabb nyugalmi helyzet. Addig viszont felesleges valtani. Bar igaz, az elmult 1 evben ez a 3. jelentosebb valtozas…
kh.hu/publish/kh/hu/lakossag/media/dokumentum_gyujtok/szamlavezetesi_hirdetmeny.erv-20131104.pdf
(szerintem mondjuk a táblázatban a dátumokat elszúrták…)
Nézz körül itt, hasznos kis oldal:
bankracio.hu/bankszamla-osszehasonlito/bankszamlak/1-atlagos-hasznalat
Ha csak arra használod azt a számlát, amire a fizetésedet utalod, hogy minden hónapban elköltsed az egészet / felvegyed készpénzként / átutald egy másik számládra ahol megtakarítasz, akkor valóban mindegy, de én azért tartok a fő számlámon némi biztonsági tartalékot is és a hozzá kapcsolódó értékpapír számlán megtakarításaim is vannak. Legalább a biztonsági tartalékot érdemes ezen számlánkon vagy ahhoz kapcsolódóan tartani, hiszen ha máshol van, akkor vagy ott is fizetni kell a költségeket, vagy ott nincs olyan egyszerű hozzáférhetőség, mert más jellegű számla.
Igen, írtad, de abban biztos lehetsz, hogy 2-3 havonta nem nagyon éri meg bankot váltani, anyagilag sem és akkor nem beszéltem arról, hogy a bankok munkaidőben vannak nyitva…
Erste szupernulla + Erste Supershop bankkártya (NEM hitelkártya)
Nagyjából visszahozza pontokban a számlához tartozó díjakat.
Lehet már valaki írta előttem, nem olvastam végig a kommenteket, de szerintem ennyit tud a K&H minimum számlacsomag is, ha pedig van 750e megtakarításod a banknál akkor meg ingyenes a számlavezetés, 2 limit nélküli felvétel, 2 utalás, stb.
Azért nem nyitottam még mert kicsit kivárok, hogy elcsendesedjenek a hullámok aztán meglátjuk melyik bank mit lép.
A tranzakciós számla, illetve a megtakarítások/befektetések két teljesen különböző dolog. Egyáltalán nem biztos, hogy az a bank, ahol a folyószámla-feltltelek jók, ott érdemes tartani a megtakarításokat is. Azzal természetesen egyetértek, hogy a tranzakciós adót figyelembe kell venni, amikor az ember arról dönt, hogy mit tart egy banknál, és mit visz át máshová.
“abban biztos lehetsz, hogy 2-3 havonta nem nagyon éri meg bankot váltani”
Én nem is ezt mondtam! Én csak annyit mondtam, hogy HA MEGÉRI váltani, akkor válts. A banki feltételek ugyanis mindig változni fognak, ahogy a te helyzeted, életfázisod, lehetőségeid, igényeid is. Szerintem az csak kifogás, hogy X ideig várok, mert addigra letisztul a piac. Hát szerintem soha nem fog letisztulni, mert mindig lesznek új ajánlatok.
Amíg volt CitiTop, addig azt valóban nehéz volt felülmúlni. Tudtommal sehol máshol nem volt a kártyás pénzfelvét bármilyen automatából ingyenes. Ha ezt kombináltad egy CitiLife hitelkártyával, az nagyon hatékony páros volt.
Sajnos már ez a számlacsomag sem igényelhető, az új O Ft-os csomagjuk meg nevetséges. Akinek már van CitiTop, annak szerintem továbbra is érdemes ezt használni, csak kérdés, hogy mikor fogja ezt a Citi teljesen kivezetni.
Nekem is volt ilyen, nemrég szüntettem meg, a tranzakciós adó miatt nem lehet már kihasználni, hogy az embernek 3 banknál legyen ingyenes a bankolása. Szoros verseny volt, de végül a Raiffeisen lett a befutó és a Citit szüntettem meg. Ebben volt egy nagy adag szubjetív elem is, mert a Citibank nagyon sok mindent elszúrt nekem az utóbbi időben.
““Leginkább a tranzakciós adó akadályozna meg benne.”
Nem igazán értem, hogy ez miért akadályozza a bankváltást. Tökmindegy, hogy a fizetésedet melyik bank számlájára utalják, nem?”
Azért, mert ha pénze is van a bankban, nemcsak számlája, akkor azt egyszer át is kell raknia a másik bankba valamilyen úton.
Valaki ismeri ezt? Van bnne valami buktató?
citibank.hu/gcb/Lakossagi_ugyfelek/hungary/Szamlavezetes/0_forintos_dijcsomag.htm?eOfferCode=HUHSLN1
Ha már AXA, vajon megmaradnak náluk az ingyenkészpénz után is a fenti feltételek?
Szerintem ezerszer korrektebb lett volna a kormányzat részéről, ha nem hülyegyerekként kezelnének minket, hanem hagyják, hogy eldöntsük, mit akarunk, inkább készpénzben gondolkodunk, vagy elektronikus műveletekben. Azt is bőven elfogadhatónak tartanám, ha azt kérnék a bankoktól: legyen minimum egy termék ingyen KP felvétellel. És akkor kijöttek volna olyan termékekkel, mint a fent beharangozott, mindenki boldog.
Szerintem valamit benéztél. Továbbra is ingyenes, csak az SMS-t emelgetik szép lassan. De nekem kb havi 2 jön (mikor kp-t veszek). Fizetni mindig csak a hitelkártyával szoktam (a 2% visszatérítés miatt), de ennél meg ingyen van a SMS.
Igen, a megtakarítás lehet más helyen, de ha fő számlád, akkor a könnyen hozzáférhető tartalékot (a hosszútávú megtakarítást nem biztos) érdemes ott tartani.
Ha pedig ennél fogva költséges a bank váltás, akkor lehet érv az, hogy inkább vár valahonnan egy jobb ajánlatot, mert ha átviszi most, és 2-3 hónap múlva meg egy 3. helyre, az költségesebb lehet, mint ha a 2. helyet kihagyja.
A bankoknl nem fix menüt választok, hanem a la carte. Kis túlzással, persze. 🙂 Összeválogatom, hogy mit kitől veszek igénybe.
Érdekes, nekem eszembe sem jutott, hogy ha a folyószámlámat mozgatom, akkor a megtakarításaimat is magammal kellene vinnem ugyanoda. Nekem ez két teljesen különálló dolog, másnál meg az az alapértelmezett, hogy minden együtt van. Mindkettő lehet jó megoldás.
Bankonként különbözőek a feltételek. Van, ahol érkezhet több részletben, van, ahol egyszeri jóváírásnak kell lenni. Van, ahol munkabérként kell érzeknie, máshol bármilyen jogcímen jöhet. Minden banknál egyedi, ennek utána kell nézni.
A tranzakciós adó előtt lehetett ezzel játszani, de ma már kétlem, hogy sok értelme lenne ugyanazt a pénzt tologatni ide-oda.
Nem tudom miről beszélnek itt egyesek, de az év “számlacsomag üzlete” a K@H Zéró-ra való váltás volt év elején. Nem is értem, hogy kiszámoló miért nem hirdette győztesnek anno. Dupla tranzakciós illeték és miegymás után is ingyenes maradt minden!
Sőt új pénz esetén a kamat a kincstárral is egyenértékű fél évig, ha pedig lejár, akkor ingyen át lehet oda utalni.
kockázatok és mellékhatások: Privat bankig ügyfélé válás ami együtt jár azzal, hogy mindenféle magas jutalékú terméket akarnak ránk sózni (unit linked biztosítás, fundamenta lakáskasza, stb)