Revolut adószám megadása
A Revolutot (és gyanítom az összes hasonló céget) utolérte az uniós adóhivatal keze, mostantól neki is jelentenie kell a magyar (és/vagy a többi uniós adóhivatalnak, ha nem (csak) magyar adóilletőségű vagy) a náluk vezetett számla egyenlegét, illetve az elért hozamokat/kamatokat.
Ezért elkezdte bekérni a felhasználók adószámát (adóazonosító számát), többen már kaptak e-mailt erről.
Amire vigyázz, ha használtad a Revolutot részvények vagy kriptók vásárlására, az elért hozamodat ne felejtsd majd el beírni az adóbevallásodba, legyen az akármilyen csekély összeg is.
Elméletben megbüntethetnek 1000 Huf-ért is? Gondolom gyakorlatban, azért nem foglalkoznak ilyenekkel.
Köszi a válaszokat.
Szerintem attól függ mikor regisztráltál. Amikor én regisztráltam akkor még nem kértek adószámot.
A munkáltatóm egy hasonló összeget hibázott és tartoztam vele. Felhívtam az információs számot és azt mondták, hogy 10000 alatt nem foglalkoznak vele.
Ez csak tapasztalat, szóval inkább kérdezz rá, de nekem ezt mondták.
OFF: Nálam Firefoxból megy a kommentelés.
Hogy segitsek is, es ne csak mosolyogjak:
A NAV ugyfelszolgalat meglepoen segitokesz, abszolut partnerkent kezelnek.
Erdemes keresni oket ezekkel a kerdesekkel, nagyon szivesen segitenek, es nem bunozokent tekintenek az emberre. (En egy random ember tanacsa alapjan elkeszitett bevallas utan nem aludnek nyugodtan.)
Ezt szeretném értelmezni, légyszi valaki segítsen. Csak azoknak a számlájáról köteles infót szolgáltatni a revolut, akiknek másik országban (anyaországon kívül) van adókötelezettségük? Vagy hogy kell ezt érteni? Mi az, hogy “egy másik ország”?
köszi
Bankszámla és tőzsde esetén sem akkor (és nem az alapján) kell, amikor a brókercégtől kiutalod, hanem ahogy megtörténik a részvény eladása, függetlenül attól, hogy hova rakod utána a pénzt.
“Vajon ha kivonom egymásból a részvényes számlára beutalt és az onnan kiutalt összege(ke)t, akkor az megfelel a hozamnak?”
Nem, ugyanis jövedelmed nem utaláskor, hanem az értékpapír eladásakor keletkezik. A nyereségadó meghatározásához tudnod (és igazolnod) kell az értékpapír vételére fordított összeget, az eladásakor befolyt összeget és – amennyiben érvényesíteni kívánod – a járulékos költségeket.
Ha a tulajdonodban levő részvény osztalékot fizetett, az szintén adóköteles, amelyet neked kell bevallanod. Akkor is fel kell tüntetni a hazai adóbevallásban, ha külföldön már leadóztatták, de a kettős adóztatás elkerüléséről szóló feltételek teljesülése esetén ilyenkor itthon már nem keletkezik utána adófizetési kötelezettség.
forbes.hu/uzlet/kifeheritik-a-kriptovagyonokat-csak-15-szazalek-lesz-az-ado-a-kriptovalutak-utan/
Én eddig csak “játékból” kereskedtem Revolutban részvénnyel, kriptoval, és véletlenül keletkezett 300 USD hozamom. Most meg kellett adnom az adóazonosítómat, viszont, ha jól tudom, az adóbevallás határideje lejárt és egyébként sem tudom, hogy kell. Most mi lesz?
Előre is köszönöm.
Akkor az elvileg nem adóköteles, csak bevallás köteles?
Persze jobb felhívni az ügyfélszolgálatot, ez tény 🙂
Más: ha a fiam matek korrepetálását Revo-ról utalom magyar bankszámla számra, akkor fájjon a korrepetáló feje, vagy az enyém is?
Terveztem cryptot venni (már meg is történt), ezért felhívtam előtte a NAV-ot.
Azt mondták, hogy adózásnál nem a crypto vételi időpontja számít, hanem az eladás időpontja, ahol a nyereség keletkezik. És az ahhoz kapcsolódó jogszabályok. Tehát ha 2021-ben veszel és 2022-ben adsz el, akkor a ’22-es jogszabály szerint adózol. Eladás előtt nem kell adózni.
Emellett negyedéves alóelőleg vonatkozik a cryptora jelenleg. Ezt sem kell fizetni, amíg nincs nyereség. Ha viszont már van, akkor a JELENLEGI jogszabályok szerint kell.
Nekem ezeket mondta az ügyintéző. Jó lenne, ha valaki meg is erősítené ezeket.
Szerintem az új jogszabály létrejöttéig nem fognak rászállni a cryptosokra, mert nem érdekük.
Tobb informacio: cryptofalka.hu/arfolyam-elemzes/bitcoin-kriptovaluta-adozas-2021/
Tavaly év elején vagy még előtte év végén váltottam egy nagyobb összeget 2020 májusi nyaralásra készülve forintról euróra. Majd miután ez érhető okokból meghiúsult, szépen használgattam tovább a kártyát mígnem a forint számla le nem ürült. Ezután szépen fogyasztotta tovább az eurós számlát, mert egy darabig nem töltöttem újra forintot. Netes vásárolgatásokra használom leginkább, EUR/USD/GBP, de volt néhány HUF tranzakció is. Ezek esetében valószínűleg nyertem valamit az árfolyamon is, mert az eléggé elszállt 2019 vége óta.
A stabilcoinok segíthetnek ebben, pl.: USDT, DAI, stb.
Adózni meg akkor kell, amikor tényleg fiatra váltasz, de addig sem vagy kitéve az árfolyamkockázatnak.
Korábban beadott SZJA bevallás önellenőrzés keretében helyesbíthető, és az önellenőrzéssel feltárt adóhiány némi pótlék ellenében rendezhető. Ebben az esetben további joghátrány nem lesz.
Ha viszont a NAV állapítja meg az adóhiányt, akkor az elmaradt adó megfizetésén túlmenően szankciókkal is számolni kell (adóbírság).
Én az idei eddigi kripto csúcs körül kiálltam USDC-be és azóta annyit erősödött a forint a dollárral szemben, hogy így is buktam egész sokat.
Ilyenkor mi van? Masnak megjelenik a “pipa”?
revolut / bal felső sarok mongram / personal details / lent additional tax residencies / itt találod a beírt adatokat. ha ez ki van töltve rendben vagy pipa nélkül is.
Koszi!
Ha van egy házad, aminek emelkedik az ára, nem kell minden évben nyereségadót fizetned, csak akkor ha eladod. Az eladáskori szabályok szerint .
Ugyanez van minden más dolognál.
Nekem eddig (nagyjából két év alatt) semmilyen költségem nem volt velük.