Revolut: megszűntek a magyar számlaszámok
Még egy rossz hír a hétre: megszűnnek április elsejétől a Revolutnál a magyar számlaszámok, így többet nem tudsz helyi utalást fogadni az eddigi revolutos számlaszámodra. Fontos, hogy minél előbb erről tájékoztasd a munkaadódat vagy üzleti partnereidet.
Nem tudom, miért történt vagy mi történt, aki tudja, ossza meg velünk az infót. (A hasonlóan működő wise számlákról még nem jött ilyen infó.)
A Revolut levele a témáról:
“Tájékoztatni szeretnénk, hogy 2022. április 1-jétől a Revolut már nem fér hozzá a helyi HUF fizetési rendszerekhez. Ennek következtében a helyi számlaadatok, amelyeket a helyi HUF pénznemben történő fizetések fogadására használtál, többé nem lesznek elérhetők. Mostantól kezdve a fizetések fogadásához az LT-vel kezdődő IBAN (nemzetközi bankszámlaszám) számlaszámodat használd, melyet az app kezdőképernyőjén látható „Számlák” menüpontban találsz, ha az egyenleged melletti ország szimbólumra koppintasz.
Annak érdekében, hogy továbbra is fogadhass banki átutalásokat a Revolut-számládra, ezeket az LT-vel kezdődő adatokat kell használnod. 2022. április 1-jétől a helyi HUF számlaadatokra küldött fizetéseket nem írjuk jóvá a számládon, hanem visszakerülnek a feladóhoz.
Ez a visszaküldési folyamat automatizált, így neked semmit sem kell tenned, és akár 5 munkanapot is igénybe vehet. Ha a pénz 5 munkanapon belül sem érkezik vissza a feladóhoz, akkor a feladónak fel kell vennie a kapcsolatot a bankjával.
Továbbra is a szokásos módon küldhetsz banki átutalásokat, és tölthetsz pénzt a Revolut-számládra a kártyád használatával.
A Revolut-számlára kapod a munkabéredet?
Ha a munkabéredet jelenleg a Revolut-számládra küldik a helyi HUF számlaadataid használatával, akkor kérjük vedd figyelembe, hogy egyes munkáltatók nem támogatják, hogy a munkabéred a LT-vel kezdődő IBAN-számládra érkezzen. Ilyen esetben egy másik helyi számla adatait kell megadnod a munkáltatódnak, hogy megkapd a munkabéredet. Mivel a helyi HUF számlaadatok használatával küldött fizetéseket 2022. április 1-jétől nem tudjuk jóváírni a számládon, ettől a naptól kezdve nem fogod megkapni a munkabéredet, ha a munkáltatód ezeket az adatokat használja. Ezért nagyon fontos, hogy azonnal tájékoztasd a munkáltatódat az új számlaadatokról, hogy biztosan megkapd a fizetésedet.
Nem számítunk fel díjat a LT-vel kezdődő számlaadatokkal történő fizetésekért. A kifizetést végző bank, amely ezt külföldi vagy SWIFT-átutalásnak tekintheti, vagy a fizetési láncban részt vevő más bankok azonban díjakat számíthatnak fel. Az esetleges díjak és a fizetés teljesülésének ideje a pénznemtől, a küldő fél tartózkodási helyétől és a többi érintett banktól függ.”
Érdemes a Revolut számlán lévő Eurót átutalni a Wise számlára?
Esetleg érdemes a számla megszüntetésén gondolkodni ezek után?
Köszönöm.
Mellesleg én a “Revolut bank” dolgot sem értem. A Revolut az nem egy bank amúgyis? Mi a pro és kontra?
De biztos most is jönnek majd az okosok, akik megmagyarázzák, hogy miért jó mégis Revolutozni.
Átláthatatlan, csaló cég volt ez az első pillanattól fogva, csak idő kérdése volt, hogy mikor ér véget a jó világ. Mert ez még csak a kezdet, abban biztos vagyok.
Én speciel már mindenre használom, céges kártya Ft egyenleggel az alkalmazottaknak, hogy ha kell vásárolni, tankolás stb, de szerintem tavaly probléma nélkül utaltam vele 200m Ft körül összesen.
Privátban pedig sokkal jobban tudom követni a költéseimet, mert nagyon jó az app, nem kell foglalkozni pénzváltással külföldön, androiddal eddig, de most apple payyel is tökéletesen működik. Netes fizetés meg nem visz sírba mint a CIB rendsze, ahol minden második fizetésem sikertelen
Revoluttal én soha nem mertem volna céges pénzt utalni, mert olvastam random tiltásokat.
TW-vel egyszer volt problémám az elején, akkor is a fogadó bank nem fogadta el az összeg beérkezését vagy már nem tudom mi volt.
hwsw.hu/daralo/63802/revolut-bank-mnb-szabalyozas-kozlemeny.html
Forint alapú számlán megmarad ugyan úgy? Csak utalás lett más?
Ott lehet, hogy nálad van a hiba, mert nekem a havi 150-200 db netes utalásom maximum néhány elakadással szokott menni. Esetleg egy app újratelepítés megoldhatja a gondot, ha ezt még nem próbáltad.
Sikhulye: az “ugyanúgy” egy szó. Egyben is mondod. Tényleg nem értem.
Ebben nekem az a fura, hogy ha ilyen egyszerű volna a megoldás, akkor miért azt írták a hírlevélben, hogy keresik a megoldást, miért nem azt, hogy ha meg akarod tartani a magyar számlára befizetési lehetőséget, akkor lépj be a bankba?
Bankkártyával persze lehet befizetni, de egyes bankok – úgy tudom – készpénz felvételnek minősítik a revolut számla bankkártyás felöltését.
A pénzügyi hatalom (akár hazai vagy nemzetközi) nem szereti, ha nem rendelkeznek feletted és a pénzed felett, hanem olyas valakinél van a pénzed, akit Ők még nem tettek a befolyásuk alá.
A Wise a 12600016-es kezdetű számlái már a Wise saját jogon biztosított számlaszámai, hasonlóan a többi magyar bank szalmaszámaihoz. Az sem zárható ki, hogy hasonlót szeretne a Revolut is.
bankkereso.eu/
Ami változik: Magyar számlaszámot nem tudsz ezután megadni másoknak UTALÁS FOGADÁSHOZ.
Forint utalást tudsz fogadni, csak egy litván IBAN-ra. Ezt néhány/sok belföldi cég nem engedi utalás célszámla megadásnál. Aki ilyet fogadott eddig (pl fizetes magyar cégtől) azokat érinti.
Én is csak bankkártyával töltöttem fel a számlát ha kellett. Az pedig vásárlásnak minősül. Szerintem annak pedig mindegy, hogy hol fizetek Ft-ot. Aki utalt annak lesz rosszabb, mert hiába Ft-ot utal, azt nem magyar bankhoz fogja, hanem egy litvánhoz, aminek gondolom más a költsége.
Remélem azért majd megszólal valaki a Revoluttól is és elmagyarázza érthetően, hogy ez mit is jelent nekünk. 🙂
Logikus, hogy egy idő után az állam nem fogja elnézni azt, hogy ezekről a szolgáltatóknál 0,3% állami tranzakciós illeték mentesen lehet utalgatni, logikus, hogy sokan a Revolut számlára bankkártyával töltik fel a fizetésük egy részét ingyen, költenek, utalgatnak ingyen vagy hogy cégek a Wise Business számla használatával egy csomót spórolnak és egyre többen kezdik el azt is használni céges számlának…
Persze nevetséges az is, hogy kereskedelmi bankok éves bankkártyadíjakat vesznek le, vannak appok, de tranzakciók után fizess az sms-ért és app értesítés meg nincs, netbankos forint utalásnál is fizetni kell a tranzakciós illeték mellett még a banknak is stb. és ha a fizetésed hozzájuk érkezik, akkor kedvesen elengedik a számlavezetés havidíját vagy csak egy részét..
Ezek szerint ezen üzenetek elmaradnak. 🙂
Azért durva hogy egy Európa túloldalán lévő pár éve még nem is létezett csak online létező pénzintézetben több bizalmam van mint az MNB – be. De szerintem nem csak nekem.
“Sikhulye: az “ugyanúgy” egy szó. Egyben is mondod. Tényleg nem értem”
Kiveve, ha nagyon-nagyon hangsulyozva mondod magadban, minden egyes reszet kulon megnyomva. 🙂
Ugyan
ugy,
mintha azt mondanad,
rend
ki
vul. 🙂
https://kiszamolo.hu/a-revolut-dijat-szamol-fel-a-wise-os-feltoltesnel-is/
Mióta is volt magyar számlaszám amelyre be lehetett utalni forintot?
Egy éve vagy egy kicsit több?
Azután korlátoztak az alapcsomagban a díjmentes váltás összeghatárat.
Penzboseg vége, veszteséges cég, hektikus és kiszámíthatatlan lasztik…
Én csak kb. ezer euróval “játszok” időnként rajta de aki nagyobb összeget tart ott, annak talán most kellene figyelnie az MNB intő szavaira, hogy baj esetén levelezhet litvaniaval!
És ne legyen igazam, szóljon csak az egész történet arról, hogy nyereségesse kívánják tenni a céget!
Nagyobb összegeket több részletben, mondjuk milliónként tölts fel Revolutra kártyával, hogy ne akadjon fel valami automatikus ellenőrzésen, amivel tényleg lehet szívni – de ez sem fordul elő, ha fokozatosan emeled az összegeket.
A napokban utaltam pénzt egy USA clearing house-hoz, de kiderült, hogy nem fogad Revolut és Wise számláról. (Fura, hiszen pont erre lennének ezek jók, hiszen gyorsan helyi utalásként ott lenne a pénz – Currency Fair-t elfogadná.)
Későn vettem észre, az átutalás után írtam a Revolut chat-nek, hogy szeretném megállítani. Hamar élő emberhez kerültem, mondta nem garantálja, hogy sikerül, de megállítják. 2-3 nap után 0 költséglevonással visszakerült a pénz..
Erre szerintem jó megoldás a Wise, legyen egy Wise számlád is, fogadj utalást arra.
A Wise-nak amúgy is előnye, hogy az utalások azonnal ott vannak róla, szemben a Revolut 1-2 napos késleltetésével. Cserében van egy kis fix költsége, 85 Ft.
Már csak azért is érdemes tartani Revolutot, Wise-t, Curve-öt is, mert a limitek, pl. ingyenes kápéfelvétel, stb. így összeadódnak az ingyenes csomagokban is, és mindegyiknek megvan a maga előnye.
Most már nem hiányzik.
Esetleg valakinke van ötlete lakossági bankkártya összehasonlításra? OTPről váltanék.
De szóljatok, ha tévedek
napi.hu/magyar-gazdasag/rossz-hirt-kaptak-a-revolut-felhasznalok.745998.html
Ha miatta nem kapott a Revolut banklicencet..
Ja, vannak ostobák bőven rajtad kívül is….
wise zseniális, csak ajanlani tudom. Es a magyarorszagi netbank fejlesztoknek is (de főleg a dönteshozoknak) hogy kell egy bankolos app-nak működnie, mi is az a user experience. Mondom ezt ugy, hogy otp-s kártyán kívül minden magyar nagyobb banknal volt/van kártyám munkámból eredendően.
Annyiban tévedsz, hogy az EU-s szabályozás szerint a belföldi forint utalásnak egy árban kell lennie, az EGT-n belüli határon átnyúló EUR SEPA utalással. Ha te forintot, dollárt, zlotyit utalsz másik országba vagy eurót belföldre az drága lesz. Konkrétan a CIB ECO számla esetében: 0,569%, min. 22,06 USD, max. 634,06 USD .
A 9. oldal alján lesz ennél a pontnál: DEVIZA ÉS VALUTA TRANZAKCIÓK, FORINTÁTUTALÁS KÜLFÖLDRE
(forint- vagy devizaszámláról)
Bankközi átutalás
Sajnos nem piac korlátozás, mert csak az eurózónán belül vannak ennyire szigorú szabályok. De pl. ott is hallottam olyat, hogy egy ír cég egy ír munkavállalónak előírta ír számlanyitását, pedig elvileg nem tehette volna meg.
Érdekesség, hogy az eurózónából eurót ugyanúgy, sok esetben ingyen, tudsz utalni Magyarországra, mintha benne lennénk az eurózónában a SEPA utalás segítségével. folyt. köv.
És furcsálom azt is, hogy a belföldi EUR utalások nem lettek szabályozva. Továbbá érdemes lett volna a devizaszámlákra kiterjeszteni, mert ma a legtöbb esetben csak a forintszámlákról “olcsó” indítani külföldi SEPA euró utalást, mert csak ezekre vonatkozik a szabályozás. Pl.: a legtöbb hazai euró devizaszámláról még mindig nagyon drága alacsony utalási összegnél az utalás. (általában a min. díj 3-10€)
Ha a Wise jön ezek után, akkor szipka van.
Péter leírta a tutit. Nálam az tette be a kaput, hogy a netes virtuális kártya díját levonták a netes számláról. Hö? Bementem. Mondom, édes egy komám, ha a netes számlám mínuszba mehet, akkor mégis mi értelme van az egésznek?
Az már csak hab a tortán, hogy még késedelmi kamatot is levontak utána! Bankárisztán…
Márpedig jogos kívánalom, hogy Magyarországon _minden_ pénzügyi intézet a Magyar Nemzeti Bank figyelő szemei előtt működjön. Aki az MNB kéréseit ilyen szinten tolja telibe, annak valami vaj van a fején. De mindenki úgy hazárdírozik a pénzével, ahogy akar.