Változások a Paypalnál
Pistu hívta fel a figyelmet egy hozzászólásban, hogy új Privacy Policy lép életbe a Paypalnál, szerinte ebből az derül ki, hogy jelenteni fog a magyar adóhivatalnak, ahogy más pénzintézetek is teszik ezt az új megállapodás szerint.
(Mint ismert, a csatlakozó országok bankjai jelentenek a számlatulajdonos adóhivatalának a számláról és az azon lévő pénzeszközökről, ez alól felmentést kaptak a Paypalhoz hasonló “elektronikus pénztárcák” szolgáltatói, cikk itt és itt.)
Bár én nem találtam meg, hogy miből következne, hogy jelent a Paypal mostantól (az USÁ-nak eddig is jelentett, ahogy csalásgyanú, vagy bármilyen más hivatalos megkeresés esetén is bárkinek kiadta az adatokat.), találtam egy másik érdekes dolgot.
A Paypal árat emel, nem is kicsit, amit sikerült eldugnia a Privacy Policy változásról szóló levélbe. Jóformán minden költség fél százalékponttal drágább lesz, beleértve a pénzváltás költségeit is. Ez utóbbi érinti a vásárlókat közvetlenül, a többi inkább csak közvetetve, drágábbak lesznek a termékek az ebay-en és máshol, ahol lehet Paypallal fizetni.
We are changing the standard transaction fee for sellers selling goods or services online to buyers outside the U.S. from 3.9% to 4.4% plus the existing fixed fee based on the currency.
We are changing the standard transaction fee for in store transactions received from buyers outside the U.S. from 3.7% to 4.2%.
We are changing the micropayment fees for in store transactions received from buyers outside the U.S. from 6.0% to 6.5% plus the existing fixed fee based on the currency.
We are changing the cross-border transactions fee for card present and PayPal transactions from 3.7% to 4.2%.
We are changing the cross-border transaction fee for keyed and scanned transactions from 4.5% + $0.15 to 5.0% + $0.15.
We are also adding pricing for verified charitable organizations that will match existing pricing for non-charities.
“PayPal spokesperson Justin Higgs told EcommerceBytes that PayPal is changing the fee for selling online outside the US from 3.9% to 4.4%.
PayPal also charges an additional 2.5% fee for any currency conversion and a 1% international transaction fee to receive payments from another country. Higgs said PayPal is increasing the currency conversion fee from 2.5% to 3.0%.”
Meg 1-2 ev, lassan megerkeznek a rogton atutalos rendszerek es nem is nagyon lesz mar szukseg a Paypal szolgaltatasainak egy reszere.
Befizettem pl. pokerstar-sra.
Vagy odakocogtam egy bankautomatához az ingyen kapott Skrill bankkártyámmal és egy aránylag méltányos díj fejében felvettem a pénzt forintban. (HUF 100K+)
Mesélj, mit nem lehet szerinted???
Zsenialis, nem?
Már kezd elegem lenni, hogy sok helyen csak kártyával lehet fizetni és a paypal- is kezd drága lenni meg az e-bay sem a legolcsóbb.
Nézegettem már régebben is de minden olyan angolul van 😀 plusz elég drágák vagy idióta szabályok vannak…
A FATCA az amcsikra, a CRS mindenkire vonatkozik. A NAV kap majd többszázezer magyar nevet, azokét, akiknek van PayPal-je. Persze az, hogy mit kezdenek vele, más kérdés.
“your account balance or value as at 31 December of any year during which the account is held;”
tehát lejelentik az egyenleget 31-én, illetve abban az évben amelyikben még él a számla.
magyarán az adóhatóság csak azt fogja tudni hogy van paypal számlád, mivel nyilván leveszed róla a pénzt minden évben úgy hogy 31-én egy fillér sem lesz rajta. Folyamatos adatszolgáltatás nincs, tehát forgalmi adatokat nem közölnek, de ha közölnlnek, akkor sem lehetne megállapítani sokat belőle. erről nincs is szó az egyezményben. Itt főleg a brókercég a lényeges, mivel ott nyilván keletkezik nyereséged, és az a forgalmi adatokból látszik. Viszont teljesen kizárt hogy lenne kapacitása az adóhatóságoknak megvizsgálni egy-egy számla nyereségét úgy ha a brúkercég nem készít összesítést mindenről….
Szerencsére ritkán vagyok rájuk szorulva, idehaza kártyás fizetést használok mindenhol, külföldről ha rendelek akkor az meg 70%-ban Aliexpress, ott is lehet kártyával fizetni.
a http://kiszamolo.blog.hu/ -n nem lehet elolvasni egy cikket sem, az erőszakosan benyíló transferwise reklám miatt (mindig újra benyitja!).
És az új cikk szerintem kicsit félrevezető, sokkal több hangsúlyt szoktál fektetni ilyen cikkekben arra, hogy mennyi kockázattal is jár ez. (Cetelem 2,25% bármikor átvált 0,7%-ra, 6.000 ft-os visszautalási díjjal, stb stb stb).
…tehát lejelentik az egyenleget 31-én…
AZ jo, nekem soha nincs rajta egy filler sem.
Ha veszek valamit, akkor egybol a bankszamlamrol vonja le.
Tudnád linkelni, hogy ezt hol olvastad? Nem találom a privacyben. Én ezt látom, hogy negyedévente frissítik.
“PayPal may update the list of third parties referred to above every quarter (January 1st, April 1st, July 1st and October 1st). ”
Plusz van egy táblázat linkelve privacyben, hogy országonként milyen információkat adnak ki. Ott az Agenciesnek ezeket adják ki, magyarokról. “All Account information.”
Azt nem tudom, hogy ezeket az infókat a paypal ellenőrzi valami rendszerrel és automatikusan elküldi-e a nav felé vagy csak akkor küldik el, ha a nav konkrétan xy ról kér információkat a paypaltól? Nekem is szürreálisnak tűnik, hogy ennyi paypal accountot átnézzen a nav.
A cetelem kamat kerekítési hiba, nincs sok jelentősége.
Ez a kódrészlet csinálja:
(function(){
window.onload = function() {
// Impact radius link
var submitUrl = “http://transferwise.evyy.net/c/123230/166406/985”;//put impact radius link instead of tw link
var twIframeUrl = “http://transferwise.com/calcWidget?parentlocationUrl=” + window.location.toString() + “&submitUrl=” + submitUrl;
var twiframe = document.createElement(‘iframe’);
twiframe.frameBorder=0;
twiframe.width=”300px”;
twiframe.height=”250px”;
twiframe.id=”tw-calc”;
twiframe.scrolling = “no”;
twiframe.setAttribute(‘allowtransparency’, ‘true’);
twiframe.setAttribute(“src”, twIframeUrl);
document.getElementById(“tw-calc-widget”).appendChild(twiframe);
};
})();
Ideiglenes megoldásként le lehet állítani a betöltést a link melletti x-el (Firefoxban, mobilnet 3G sebességnél) és akkor olvasható marad az oldal.
Lehet, hogy vírus (pl anno nekem FTP jelszavakat lopott ki egy vírus a totalcommanderből, és kódot fűzött az index.html-hez, bár ez 8 évvel ezelőtt volt…).
MÁS:
“A blogunk hiteltanácsadóját, Solymosi Gábort továbbra is bátran ajánlom, az olcsohitelek.com oldalon megtalálod a telefonszámát. Neked az ő szolgáltatása ingyenes, egy ilyen összetett dolognál mindenképp vedd igénybe a segítségét.”
Azt tanultuk tőled, hogy az ingyenes tanácsadással általában nem mi járunk jól. Ez miért kivétel? Köszönöm.
Most már jónak kell lennie. Nem vírus volt.
A kérdésem: tudnak ezek a telefonok magyarul (anyukám nem beszél nyelveket)?
Eddig is betartották a jogszabályt az elmúlt 10 évben. Néha az értékhatár változott csak.
Szóval kinek van ezzel problémája?
A 0,5% az sok? Aki sokallja majd használ mást.
A bankom több költséget számol fel azonos feltételek közt, mint a PayPal.
…and assuming the FATCA Law and CRS Law impose obligations on PayPal…..
Itt a lenyeg, ha a FATCA es CRS torvenyek kotelezik a PayPal az adatok atadasara akkor majd megteszik de jelenleg csak bebiztositjak magukat ha a torveny valtozik es kiterjesztik az “e-penz” kereskedo/szolgaltatokra is akkor ne erje varatlanul a nepet hogy kiadjak az adatokat.
2017-02-28 at 19:09
“A Paypal árat emel, nem is kicsit, olvasom.
A 0,5% az sok? Aki sokallja majd használ mást.
A bankom több költséget számol fel azonos feltételek közt, mint a PayPal.”
Látom, jól ismered a Paypalt. Nem az fizeti a költséget, aki utal, hanem attól vonják, aki kapja. A te bankod milyen költséget is számol a neked utalt pénz után? 🙂
A Paypalban ugyanaz a sz.patás, mint a bankkártyában: a vevő ragaszkodik hozzá, mivel neki ingyenes, az eladó meg rá van kényszerítve, hogy elfogadja. Mire az Ebay-en levonnak minden jutalékot, a paypallal együtt közel 20%-kal leszel könnyebb.
2017-02-27 at 10:22
Ha csak olyan szolgáltatás kell, ahol nem jelentenek, akkor maradt a Neteller és a Skrill, de ezek valószínű hogy drágábbak mint a PéjPali’ ….”
Én nem tudom mi az igazság.Nekem neteller szlám van ősszel lesz 2 éves, de amióta megjött a kártya,(2015.12.hó)nem tudom használni, mert a google hitelesítésből kizártam magam, a pin kódot meg csak webes felületükön nézhetném meg… De belépni nem tudok, hiába váltottam jelszót.(2 lépcsős maradt) Volt külön support ügyintézőm is, meg több perfect angolos ismerősöm is próbált segíteni, mégse sikerült. kb. 40 € -val töltöttem fel annó, az már szépen lefogyhatott, mert, ha nem használom a kártyát 2€ a bünti havonta. Igaz, már feladtam, hogy valaha is sikerülne normálisan használni, de ha bárhol szóba jön, mindig eszembe jut. Az angoltanár ismerős amúgy mondta, hogy külföldi fórumok tele vannak horror sztorikkal…
A felhasználók 99%-a nem bankkártyáról tölti fel, hiszen horror drágák és semmi értelme pénzt rátölteni.
Jóformán csak adóelkerülők használják ezeket a számlákat, akinek nincs takargatnivalója, az bolond lenne 5% díjat fizetni mindenért.
Pofátlan lehúzós volt eddig is, most még jobban. Ha nem vásárlásra használod még a lehúzós pénzváltásukat is csak erősen trükközve, és rizikózva lehet elkerülni.
Amit írsz, ez a rész: “assuming the … CRS Law impose obligations on PayPal”
Való igaz, még ez feltételes, ha vonatkozik rájuk, megteszik. Viszont a luxemburgi törvény még 2015-ben, év végén lett elfogadva, amit a nemzetközi egyezmény aláírása miatt kellett megtenniük. Ha így “feltételesen” akarták volna beletenni a policybe, betehették volna akkor is. Az adatgyűjtés ugyanis már 2016-ot érinti, így ez kicsit félrevezetés volt.
Ami érdekes, hogy a többire (Skrill, Neteller, stb.) nem vonatkozik.
Netelerről és Skrillről volt szó.
Szerintem ezen a fórumon előrébb járnak a diszkurzusban, de az a furcsa, hogy a bemásolt PayPal ügyfélközpontos is félrebeszél. Én is tapasztaltam ezt korábban!!
Amikor a Policy FATCA ÉS CRS – ről beszél, és a delikvens erre a részre kérdez rá, annyit mond rá, hogy US person-ökre vonatkozik csak. Ez nem igaz. A FATCA igen, de a CRS nem.
Továbbá rájöttem, hogy a PayPal is BANK-nak tekinti magát, nem E-Wallet-nak a levelezés alapján, valamint hogy a feltételes mód a policyben nem a reporting financial institution státuszukra vonatkozik, azt szinte tényként kezelik, hanem az ügyfél számlabirtokos jogállására és ez alapján a vagylagos fennálló kötelezettségükre az automatikus adatküldésre.
Ez alapján nem értem, miért tagadják még mindig az auto-reportingot. Lehet azért, mert nem lépett még életbe az ÚJ policy, és a régit szajkózzák.
impotsdirects.public.lu/fr/echanges_electroniques/CRS_NCD/FAQ_CRS_NCD.html
ajánlom figyelmedbe a 2.4-es pontot. A PayPal mint bank részhez pedig ajánlom elolvasi szerződési feltételek 1.1-es pontját:
paypal.com/hu/webapps/mpp/ua/useragreement-full
PayPal csak egy fizetési szolgáltató, elekronikus pénzt bocsájt ki, és a Luxemburgi bankbetét biztosítási alap sem véd téged.