3,6%-os bankbetét 12 hónapra vagy 3,75% lekötés nélkül is
A BNP Paribas az egyik legnagyobb francia, sőt európai bank, idehaza is már évtizedek óta jelen van, övék többek között a Cetelem bank és a Cardif biztosító is itthon.
Van lehetőség számlát nyitni náluk és ott bankbetétet lekötni, most éppen akár 3,6% kamatot is fizetnek és nem 2 hónapra, mint máshol, hanem egy évre.
Akciós kamatok itt, nem akciós kamatok itt.
A számlanyitás és betételhelyezés online történik annak minden előnyével és nyűgével együtt. Lépésről lépésre itt.
A betéteket a francia OBA védi, 100 ezer euróig.
Ha bankbetétet keresel és félsz a túl kicsi bankoktól és takarékszövetkezetektől, de a 0,8%-os kamat sem hoz tűzbe, amit sok nagy bank kínál, ahogy a két hónapos akciós időszakot is csak rossz viccnek tartod (mert az), akkor érdemes megfontolnod ezt az ajánlatot is.
Sőt, ha már belejöttél, nézd meg a BNP Paribas leányát, a Cetelem Bankot közvetlenül is, ott, 3,75%-ot adnak, ráadásul lekötés nélkül is. Részletek itt: Cetelem takarékszámla.
(Rossz hír, hogy július 20-tól már csak 3,5%-ot fog kamatozni (Hirdetmény), a jó hír, hogy ezt pénzpiaci alap helyett is használhatod, vagy Malacpersely helyett, ha nem csak havi 20 ezret tudsz eltenni.)
Egyébként csak akkor van igazad, ha van készpénzed (az emberek zömének nincs, főleg nem milliós nagyságrendben) és úgy akarod befizetni. Mert egyébként az Államkincstárhoz is utalni fogsz és ott is lesz 0,3% tranzakciós adód.
A két évest pedig ne vegyük ide, mert ott a kockázatod is nagyobb. Lehet, hogy egy év múlva már újra 6% lesz a nyerő.
További bóni, hogy ezt a francia OBA garantálja, egy pici diverzifikáció. (Ha nem is sok.)
De még egyszer: remek, hogy van államkincstár is, arról is már írtam, ez egy másik lehetőség és ha nem is sokkal, de jobb.
//kiszamolo.hu/az-allampapirokrol/
Másrészt viszont a kincstárnál a kivétnél mindenképpen van tranzakciós adó, míg a Cetelem számlánál ha jól láttam ingyen lehet elutalni.
Meg egyébként is, a kincstárjegy fix fél vagy egy éves, míg ha jól látom erről a takarékszámláról ki lehet venni bármikor.
Szóval ez jó tipp, köszi.
De persze, ez mst másik cikk, de a tranzakciós díj itt is ugyanannyi, illetve itt csak utalni tudod a pénzt, azaz elkerülhetetlen, azért nem értem ezt az érvet.
És vajon miért?
Persze, vállat vonva mutogathatok az obára, hogy oldják meg.
A 2014-es számokat még nem láttam.
Keresem a buktatókat és a rejtett csapdákat, de egyelőre nem találok.
A Cetelem az egyik, ha éppen nem a legjövedelmezőbb bank Magyarországon, nem tudom, volt-e valaha veszteséges éve.
Hogy miért adnak ennyit, nem tudom, de a számokat nézve hamarabb megbízok bennük, mint egy magyar takarékszövetkezetben, vagy egy hasonló méretű bankocskában.
De a döntést persze mindenkinek magának kell meghoznia.
Én kedvelem őket egyébként. Minden (valóban) 0%-is thm-es akciójukat kihasználtam már, bútorra, elektronikára, ilyesmi. Így lettem kiemelt ügyfelük 🙂 Rossz tapasztalatom azonban nincs velük.
Ami furcsa nekem, hogy az összehasonlító oldalak miért nem hozzák? Ott kellene virítania mindenütt az első helyen a számok alapján, de mégsem.
Miért reklámozná akkor a bank a megtakarítási számláját weblapjának fő részén?
Az üzletszabályzatban ezt találtam:
“4. A megtakarítási számlára vonatkozó különös rendelkezések
4.1. Megtakarítási számla megnyitása
4.1.1 A Bank az Ügyfél kérelmére megtakarítási számlát nyit, amelyen az Ügyfél rendelkezésére álló
pénzeszközöket kezeli és nyilvántartja. […]”
Ez alapján nem a bank ajánlja fel, hanem az ügyfél kezdeményez. Természetesen – mint minden más pénzintézetnek is (ha jól tudom) – joga van a Cetelemnek visszautasítani a számlanyitást.
Amugy lehet, hogy a BNP-nek celja van a Cetelemmel, annyira nem rossz a hiruk Mo-n, es esetleg kis igenyu banki ugyfeleket akarnak szerezni. Mostanaban a tengeren tulon amugy sem megy nekik jol, kell viritani a szamokat, hogy a kulfoldi uzlet azert nem megy annyira rosszul.
Van még esetleg más, amit megkérdezzek, és közérdekű lehet?
Több kártya nemcsak nem terhel tranzakciós illetéket, hanem még 1% vagy még nagyobb visszatérítést is ad. Ergo, alap, hogy ahol lehet, kártyával fizetünk.
Kb. egy évvel ezelőttig a Budapestbanknak volt olyan kártyája, ami a Webkincstáros vásárlásra is adott 1%-ot, de már rájöttek, hogy nekik nem akkora üzlet, hogy a tőlük felvett hitellel finanszírozom az államadósságot és ezért nekem 1%-ot fizetnek.
Össességében a tranzakciós illeték hihetetlenül megdrágította a legális pénzmozgatást, míg a készpénzforgalmat gyakorlatilag érintetlenül hagyta. Készpénzhez csak hozzájutni drága, ha egyszer már megvan, akkor olcsóbb használni mint bármi mást.
A banki költségek soha nem voltak elhanyagolhatók, de a jelenlegi alacsony kamatok mellett, különösen rövid lekötések esetén, szerintem a költségminimalizálás többet hozhat, mint a kamatok hajkurászása.
Nekik azért kellett a pénz, mert eladás előtt feltőkésítik.
Persze nem baj, hogyha már óvatosabbak az emberek, de külön kell választani azt, hogyha egy bank az átlagnál valamivel (még csak nem is kétszeresen) több kamatot kínál OBA garanciával, attól, ha vállalati kötvényeket akarnak rád sózni. A kettő messze nem ugyanaz a kockázati kategória.
“Egyszerű, szerintem ebből lesz 15%-os áruhitel.”
Ez nem válasz a felvetésre, hogy miért ad a piacinál magasabb kamatot, miért nem jut ennél olcsóbban forráshoz. Több okból sem, a kisebb súlyú ok az, hogy az áruhitel nem véletlenül drágább, mint mondjuk a jelzálog alapú lakáshitel, ugyanis nagyobb kockázatot jelent a banknak, a kockázatot pedig ha fedezi, akkor költség, ha nem fedezi, akkor neked, mint bankbetétesnek is veszélyt jelenthet.
A másik, ennél fontosabb, hogy attól, hogy 15%-os hitelt ad, még mindig jobban jár, ha nem 3,75%-ért szerez forrást, hanem 2%-ért. Tehát az, hogy mennyiért tud hitelezni, egyáltalán nem cáfolja azt a félelmet, hogy vajon miért nem tud ennél olcsóbban forráshoz jutni.
Emellett a nyereség sem minden, mert kérdés mekkora kockázat mellett érte el a bank.
De azt is külön kell választani, mikor egy bank 1 hónapra ad kiemelt kamatot új forrásra, hogy oda vidd a pénzed, és a tranzakciós adó miatt egy ideig nem is éri meg utána elvinned, mint ha lekötés nélkül ígér jó kamatot. Az OBA sem atombiztos dolog, sőt azzal, hogy az állam boldog-boldogtalant teljesen igazságtalan módon megmenteget más pénzéből, félő lehet, hogy majd ha egyszer azokat kell megmenteni, akiknél jogos, nem fogja futni rá. Szóval hiába OBA, azért meg kell nézni, hogy melyik bankokba teszed a pénzed, a többesszám nem véletlen, mert nem szabad 1 lábon állni.
Meddig fog ennyit fizetni? Bármikor megváltoztathatja a kamatot 2 hónapos türelmi idővel. Jó pénzű emberek adatait fogja megtudni, akik legközelebb náluk vesznek fel fogyasztási hitelt. Ha 10-ből 1 felvesz nála hitelt, szerintem már akkor megérte a banknak . Rengeteg kiadás lenne jó fizető, megtakarítással rendelkező ügyfeleknek az adatait megtudni szerintem. Mennyi is 1 millió forint 1% -a két hónapra? 1666 Ft ha jól számolom . Rengeteg embernek van elhalasztott kiadása, a következő két évben, ahogy látom az előrejelzéseket, nőni fog a gazdaság, nőni fog a fogyasztás, több fogyasztási hitel. Tuti üzlet szerintem.
“Promóciós ajánlatra az Ügyfél csak új forrás biztosítása esetén jogosult. Új forrásnak az a tőkeösszeg minősül, amely a Bankon kívüli forrásból származik, azaz az újonnan elhelyezendő betét a betétlekötés napját megelőző 90 napon belül nem képezte lekötés tárgyát az azt elhelyező Ügyfélnek a Bank által vezetett számláján.”
Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy egyszer kaphatjuk meg a magasabb kamatot.
Forrás: betet.bnpparibas.hu/future/offers/tariff~
Van-e különleges feltétele a számlanyitásnak?
Bárki nyithat.
Önmagában is állhat-e a számla?
Igen, nem kell mellé sem hitel, sem folyószámla.
Kell-e, hogy hitelem is legyen a banknál?
Nem.
Netbankos elérés van-e? Egyenleg lekérdezhetősége?
Nincs még netbank, de tervezik. Jelenleg telefon lehet utalni és egyenleget lekérdezni. Díja nincs. A tranzakciókról lehet email értesítést is kérni. Havonta jön papíralapú számlakivonat, ez is ingyenes.
Van-e minimális egyenleg, aminek a számlán kell lennie?
Nincs.
Van-e minimális havonta elhelyezendő megtakarítás?
Nincs.
(folyt. köv.)
Szükséges-e valahol személyes megjelenés a számlanyitáshoz?
Telefonon kezdeményezhető a számlanyitás, ezután postán vagy emailben kiküldik a szerzősdést, azt ki kell tölteni. Telefonon egyeztet velem egy ügynökük, ha még nem vagyok a bank ügyfele. Személyes találkozás szükséges az azonosítás miatt.
A számláról kiutalás teljesen ingyenes?
Igen, a tranzakciós illetéket átvállalja a bank.
Több számlaszám is megadható a kiutaláshoz?
Nem, csak egy saját névre szóló, és a bank csak erről fogad beutalást, és kiutalást is csak ide teljesít. (Praktice emiatt kincstári számla nem jöhet szóba)
Ennyit sikerült kideríteni, buktatót a dologban továbbra sem találok, ha a kondíciók változnak, szólnak előre, és mindenféle kamatveszteség nélkül kimenekíthető a pénz (mivel nem kell betétet feltörni), mielőtt megváltozik bármi is.