Egyesületi életbiztosítás nem-változás

2018-09-30
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Többen kérdeztétek, hogyan érinti az egyesületi életbiztosítást a jövőre bejelentett adóváltozás, miszerint megszűnik az adómentes életbiztosítás lehetősége.

A jó hír, hogy sehogy nem érinti. Ugyanis ezt nem a munkáltatódtól kapod, idén még adómentesen, jövőre már adótól sújtva, hanem te fizeted a saját adózott jövedelmedből. Ezért téged (minket) ez a változás egyáltalán nem érint, eddig is az adózott pénzedből fizetted.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
8 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Azt lehet tudni, mivel indokolták a munkáltató által fizetett biztosítás megadóztatását? (Már úgy értem, azon kívül, hogy kell a pénz...)

"eddig is az adózott pénzedből fizetted" - az adózott pénzedből befizeted az adót (pl. ingatlanvásárlásnál illeték) És miközben átutalod ezt az adót, még tranzakciós adózol is... Nem az a kérdés, h adózott-e a pénzed, hanem hogy hányszor...
Bocsi az offért!

Arra azért nem vennék mérget, hogy az új tulajdonosok a SZÉP-kártyákból órási pénzeket fognak kaszálni.
Egyrészt max a felét kérheted szálláshelyre, másrész ma már szinte bárhol, akár a legutolsó kis falusi szálláshelyen is tudsz vele fizetni. Kártyaterminál nélkül, internet segítségével.

Nem azoknak a biztosításoknak a megadóztatására gondolsz, amikor a cégvezető saját magára kötött egy "teljes életre szóló" befektetési (igen, unit linked) életbiztosítást, aminek a díját teljes egészében elköltségelte a cég az adott évben?
A kedvezményezett a biztosított családtagja volt: ha bekövetkezett a biztosítási esemény, akkor így a befizetett, befektetett pénz kvázi adómentesen került vissza a családhoz.
Ha meg nem, akkor sok év múlva, vagy amikor éppen úgy jött ki, visszavásárolhatta/megszüntethette a cég a biztosítást, ezzel gyakorlatilag mostani, azonnali adóalap-csökkentést ért el úgy, hogy majd egyszer, sokkal később nyilván a cégbe visszakerülő pénz növeli az adóalapot.
Ez jó volt, hiszen a "bruttó" bevételből fektethettél be mint cég, azzal hogy a megfelelő alkalommal visszaveszed (pl. ha neadjisten veszteséges lenne a cég amúgy). Már ha kisebb díjú biztosítást sikerült.

(folyt) Akinek régóta volt ilyen, már csak azért is nagyon jól járt, mert a társasági adó sokat csökkent, ha jól emlékszem 18%-ról a mostani 9%-ra, így ezt máris megspórolta, ha most adózza le, akinek viszont egy nagyobb beruházás vagy bevétel-kiesés miatt van/lesz olyan éve, amikor amúgy veszteséges lett volna, ott akár a teljes társasági adót megtakarította.
A fenti biztosításokra 2019-től 40% körüli plusz adót kell fizetnie a cégnek, mint juttatásra az eddigi 0 helyett - amivel nyilván már abszolút nem éri meg a dolog.
Szerintem megérne egy cikket, h mi a jó döntés most
- cég visszaveszi a biztosítást, társ. adóalap növelés idén/jövőre, a kedvezőbb időzítéssel
- magánszemélyre átírni a biztosítást (majd megsz.) - ekkor ha jól emlékszem csak a 15% szja-t kell kifizetni, a korábban "elhalasztott" társasági adót így teljesen "megússza" a cég
- bonyolódik, ha pont bónusz-fizetés előtt áll

@naa
A Unit-linked biztosítások után már 2018. január óta kell fizetni adót cégesen. (Mármint ha a cég fizeti a biztosítási díjat és pl. az ügyvezető veszi fel lejáratkor). Előtte adómentes volt és kifizetéskor fizette meg a kedvezményezett az (kifizetéskor érvényes) adót. A kockázati biztosítás idén még adómentes (ekkor semmit nem kap a kedvezményezett lejáratkor, csak a biztosított esetleges halálakor), 2019-től már ez is adóköteles lesz.

@kulombos Köszi, akkor rosszul emlékeztem.
Akinek még van céges kockázatija, annak jó lehet a Kiszámoló életbiztosítás helyette... 🙂

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram