A költségekre mindig kérdezz rá!

2012-02-21
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Tegnap társalogtunk Mutyilufival, aki elárulta, hogy addig oltották újra és újra a fejét a bankfiókban egy bankszámlához kérhető/adható folyószámla hitelkerettel, amíg igent nem mondott, végülis mi baja lehet belőle. Rábólintott egy 30 ezres hitelkeretre, ami csodák-csodája magától 750 ezerre hízott. (Ebből ki lehet számolni, mennyi Mutyilufi nettó fizetése, mert tudom a szorzókat, de nem teszem 🙂 ) Hogy miért erősködtek vele a bankfiókban, arról itt írtam, de ez most mellékszál.

Amikor felvilágosítottam, hogy mennyibe kerül neki ez a nem is használt hitelkeret, kicsit morcos lett és visszaviharzott a bankba, hogy lemondja az egészet. Ugyanis egyszer kifizetett egy nyitási díjat, ami a hitelkeret egyszeri 1%-a, de minimum 2.000 Ft, ha igénybe veszi a hitelkeretet, fizet egy éves kezelési díjat, ami szintén 1%, de minimum havi 225 Ft, valamint az igénybevett összegre évi kb. 30% kamatot.

Egy 750 ezres hitelkeretnél ezek a tételek azért már egy mókás összeget adnak ki évente, főleg, ha nincs is rá szüksége.

Mivel nem ő az egyetlen naív áldozat, akinek meg sem fordul a fejében, hogy valamiért akár sokat is kellhet fizetnie és egyébként is már régen akartam erről a témáról írni nektek, most megteszem. A mai napi téma tehát a költségek, amire álmodban sem gondoltál volna.

Ezzel kapcsolatosan a legfontosabb bölcsesség az, hogy a költségekről soha senki nem beszél! Ha hitelkártyát akarnak rád tukmálni, nem fogják elárulni neked, hogy a kártyadíj minimum 6000 Ft évente, a kamat 45% (hogy jobban érezd a nagyságát: minden 100 ezer forintra évi 45 ezer forint), a postai, vagy készpénzes befizetés 500 Ft/hó, a késedelmi büntetés 3.500 Ft/alkalom, a hitelkeret-túllépés szintén ugyanennyi, amit akkor is kifizetsz, ha a bank terhelt be valami költséget és az miatt lépted túl az egyenleget. (A hitelkártyáról itt írtam.)

Aki életbiztosítást sóz rád, az nem fogja elárulni neked, hogy az első két évben befizetted pénzednek a 65-75%-ának örökre búcsút mondhatsz, mert azt elvonják kezdeti költség címén  Kicsit plasztikusabban: ha havi 30 ezres megtakarításos biztosítást kötsz, azt azonnal mintegy 480 ezer forintod bánja. És ez csak a kezdeti költség, a többi még ezután következik. Erről itt írtam, meg itt is.

Aki egy tőkevédett alapot akar eladni neked, az nem fogja felhívni a figyelmedet, hogy mondjuk 2% az alapkezelési költség, az idő előtti visszaváltásnál levonnak 5%-ot és hogy az értékpapírszámláért is kell fizetned. (A tőkevédett alapokról itt írtam, a befektetési alapokról általában itt.)

De a sort lehetne a végtelenségig folytatni. Ha bankszámlát kérsz, nem hívják fel a figyelmed, hogy a bankkártyáért külön kell fizetned minden évben, vagy hogy a postán kiküldött számlalevélért esetleg díjat kell fizetni, hogy a legolcsóbb számlacsomagnál még olyan dolgokért is pénzt számolnak fel, mint betétlekötés és pénzbefizetés és a többi.

Ezeket a költségeket még a bankfiókokban kihelyezett szép prospektusok sem tartalmazzák, sőt, hogy sokkoljalak, legtöbbször az életbiztosítási ügynökök, vagy a bankfióki alkalmazottak sem tudják.

Pedig az ilyen információkra lenne igazán szükséged, nem a szórólapok és weboldalak reklám-szövegeire.

Mit lehet akkor tenni? (Úgy értem, azon kívül, hogy figyelmesen olvasod a blogomat és jelentkezel az Akadémiára. 🙂  )

Biztos észrevettétek már, hogy bármilyen termékről írok, legyen az bankkártya, bankbetét-lekötés, vagy akármi, soha nem az erről szóló banki oldalakat linkelem be, hanem az úgynevezett hirdetményeket.

Ugyanis ezekben van benne a lényeg, a többi csak a mókusvakítás. A hirdetményekből megtudod, hogy miért mennyit vonnak le, hogy mikor mennyit kell fizetned és hogy is van pontosan például az az ingyenes készpénzfelvétel bármely automatából.

Ezeket a hirdetményeket megtalálod a bankok honlapján és törvényi kötelezettség miatt a bankfiókokban is mindnek meg kell lennie. Érdemes mondjuk megnézni a bankszámlád hirdetményét, mennyi mindenért vonnak le pénzt, amire nem is gondoltál volna.

Persze, legyél biztos benne, hogy érted, amit olvasol, mert mondjuk én még nem találkoztam olyan emberrel, aki értette volna, hogy milyen levonások vannak egy életbiztosításnál.

Ilyenkor kérj segítséget valaki hozzáértőtől, mielőtt még belecsapsz a lecsóba. (Ugye mondtam már, hogy nemsokára újra fogok tanácsadással foglalkozni? Hogy eddig miért nem tettem, arról itt írtam, hogy mik derülnek ki egy ilyen tanácsadás alatt, arról pedig például itt. De az önreklámot félretéve, ha nem értesz valami költséget, ne nyugodj bele, mert nagyon sokba fog az neked kerülni.)

Tehát összefoglalva: ha nem akarsz úgy járni, mint Mutyilufi és még számtalan másik ember,  ne gondold azt, hogy valami olcsó, vagy ingyenes, mert neked így a logikus, mindig kérdezz rá az összes költségre és apróbetűre, az idő előtti visszaváltásra és mindenre, ami eszedbe jut, valamint kérd el a hirdetményt is és addig olvasd, amíg biztos nem vagy benne, hogy érted.

Nos, bízok benne, hogy ma is kicsit okosabbak és dörzsöltebbek lettetek a pénzügyi termékek terén. 🙂

Egyetért? Kiegészítené? Vitatkozna? Kérdése van? Ne habozzon leírni a véleményét a kommenteknél. (Ha még nem tette meg, egy rövid regisztráció szükséges lehet.)

Olvassa el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Ha szeretné tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelöljön be minket a facebookon:. . vagy RSS-en

Hozzászólások:

155 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Hehe topiktéma lettem 🙂 Egyébként az egészben nem az a bosszantó hogy a hitelkeret költségekkel jár hanem hogy nem szóltak róla és hogy önkényesen megváltoztatták a hitelkeretet. Amikor lemondtam az ügyintéziő is azzal jött hogy nem fixre állították a 30 ezret (pedig arra kértem) hanem csak kezdetnek és a fizu utalástól átállítódott.

Szerintem az a normalis, hogy ugy mesz be egy bankba hogy:
a) te tudod h mit akarsz igenyelni,
b) te elolvastad az osszes feltetelt es koltseget,
es az ugyintezotol csak a tenyleges igenylest/beallitasd akarod.

Kerdezni kizarolag e-mailben es irasban, vagy telefonon. A legtobb bankban (OTP kiemelten ilyen) a banki ugyintezoknek fogalma sincs semmirol, olykor konkretan hazudnak (azaz ellenkezojet allitjak a hirdetmenyeknek) - teszem hozza ezt csak az OTP-ben tapasztaltam, mas banknal tudtak aztmondani hogy "bocs, de nemtudom, majd visszahivom" - es tevesen tajekoztatnak.

Elvileg rögzítik a beszélgetést, szóval ilyen alapon ha mást csinálnak, de hasonlót, esetleg lehet balhézni náluk. A Másik kérdés hogy elő szedik -e a hang felvételt vagy már nem lesz meg természetesen...

ez az OTP?

Nekem anno az otp-nél növekedett meg magától a hitelkeretem. Amikor vissza akartam állíttatni, akkor megkértek, hogy fáradjak be fiókba, meg személyesen, meg minden, mert ez szerződésmódosítás, amit csak személyesen... Érdekes módon, a hitelkeret növekedése nem volt szerződésmódosítás...

és akkor fényezzük ugye a BANK-ot, ahol a folyószámla-hitelkeret is ingyenes. (természetesen brutál kamatot számol, de hát ezt ugye hóvégi védőhálónak ( (c)IMF-es baszkódás ) használja az ember.

Az rendszerint bennevan a feltetelek kozott, hogy a bank egyoldaluan modosithatja a hitelkereted, amirol elvileg tajekoztat es ha nemtetszik elutasithatod. Ha te ez utobbit valasztod, vagy barmi mas okbol modositani akarsz ott tenyleg ala kell irni vmit, igy muszaj bemenni.

_sőt, hogy sokkoljalak, legtöbbször [...] a bankfióki alkalmazottak sem tudják._

Ez nem megy túl a törvényességen?

Én azóta olvasok rengeteget a pénzügyekről, hogy egyszer átvágtak egy zártvégű tőkevédett befektetési alappal. Ez az alap elképesztő magas költségekkel működik(plusz 5% forgalmazási díj...), ezen felül a számlavezetésért is fizetni kell nem keveset, még jó forgatókönyv szerint is szívás. Igazából akkor pont 1 nappal később kapcsoltam, amikor már nem lehetett visszalépni, és azóta is bánom, bár annyira nem, mert az ügy felnyitotta a szemem, azóta sokkal okosabban fektetem be a pénzem.

Az a kérdés, hogy vajon milyen esetben éri meg egy átlagos befektetési alapba fektetni a pénzedet egyáltalán? :-O

Másfél hónap múlva váltom vissza az enyémet (nyíltvégű, lejárat előtt, de egy éven túl) Remélem, az első évre garantált hozam elég lesz a veszteségekre és legalább a pénzem visszakapom.

"Elvileg rögzítik a beszélgetést, szóval ilyen alapon ha mást csinálnak, de hasonlót, esetleg lehet balhézni náluk. A Másik kérdés hogy elő szedik -e a hang felvételt vagy már nem lesz meg természetesen…"

Nem szokták elővenni, csak bírósági eljárásban és akkor is csak a kirendelt igazságügyi szakértő hallgathatja meg. Ezért kell NEKED is minden beszélgetést rögzítened. (Okostelefonokkal ez nem probléma). Amikor a géphang bemondja, hogy a beszélgetést rögzítik, akkor te is bemondod, hogy rögzíted és kész. Az, hogy azt nem hallgatja senki, az nem a te bajod. 🙂

Hát Rand, ha véletlenül 8%-ot hoz az az alap garantáltan az első évben, amiről beszélsz, akkor nincsenek jó híreim, mert csúnyán hintába raktak akkor. Erről itt írtam: http://kiszamolo.postr.hu/ha_tul_szep_hogy_igaz_legyen

Köszi, sejtettem, hogy nem lesz fáklyás menet a "hozam" elköltése! 😀 A kérdésem továbbra is áll: vajon milyen esetben éri meg az ilyen alapba pénzt befizetni egyáltalán?

Jól rákattintasz arra a linkre, amit beleraktam a cikkbe a befektetési alapokról és elgondolkozol Zabálint hozzászólásán, hogy mennyi módon húzták le a befektetési alapjával.

Ha ezek után is kérdéseid vannak, dobj egy e-mailt.

Kiszámoló cikke nagyon jó a tőkevédett alapokról.

Jegyezni biztosan nem érdemes ilyeneket, venni tőzsdén érdemes olyanoktól, akik kiszállnak belőle, és elég olcsón adják. Én legalábbis azóta vettem ilyeneket kisebb összegekben, nagy diszkonttal. Pl. van egyik TBSZ-emen olyan, ami 2015 végéig évi 11-12% közötti garantált hozamot biztosít nekem, nyilván ennek nagy része attól van, aki nekem eladta olcsón. De ehhez azért figyelni kell, nincs mindig jó vétel.

Sziasztok!
Most találtam rá erre a blogra. Akit érdekel, hogy miképpen lehet úgy használni a hitelkártyát, hogy TE járjál jól és ne a Bank annak szívesen leírom saját tapasztalatom. Első hitekártyáimra nagyon rácsesztem, azóta fejlődtem és én szálok ki pozitív cashflow mutatóval nem a bank!
*Egyben moderálást is kérek, hogy leírhatom-e a bankok nevét ahol vannak a számláim???*

Köszi, már csak az érdekel, hogy az esetemben akkor járok -e jobban (napi árfolyamot nem figyelve), ha megvárom az első évet és a "garantált" 8% hozamot, majd utána adom el az egészet, vagy ha azonnal? A pénzre 2 hónapon belül szükségem van sajnos.

Szerintem kellő odafigyeléssel és utánajárással lehet gondolkodni tőke és hozamvédett alapokban is akár. Nekem pl sikerült bőven névérték alatt ~94%-on befektetni, így a névértékre vetített évesített garantált hozam 2% helyett már 4,8% volt. Ezzel már úgy voltam hogy nem annyira borzalom, megéri kockáztatni. Végül össze is jött évesítve ~12%.

De az is lehet hogy csak szerencsém volt 🙂

Melyik ez az alap(Kiszámoló tudni véli a 8% alapján, én nem tudom)?

Nekem eddig a legjobb, aminek összesen 20% garantált hozama van a lejártakor, és 7614-en vettem meg 3 év 10 hónappal a lejárta előtt (10 ezer a névérték)... De megnézed, most is találni olyanokat, ahol évi 6-8% garantálra kijön, ha tőzsdén megveszed az ajánlatot, de én ezeknél jobbra vágyok, sajnos rosszkor kapcsoltam, mikor az állampapír hozamok is 10% körül voltak, akkor elég sokfélét lehetett megvenni évi 10% fölötti biztos hozammal.

Üdv! A hozzá nem értés miatt kérdeznék a következőről. Kerülendő vagy karolandó?
http://www.mkbalapkezelo.hu/befektetesi_alapok/nyiltvegu_alapok/garantalt_likviditasi_alap/index

jéé nekem is! ugyanez volt, 2006-ban kértem egy 30 ezres hitelkeretet, mer a szél rábaszta a tesóm kocsijára a kertkaput. na és éppen én ültem a kocsiban... és valamiből - hirtelen, mielőtt a tesóm észreveszi:-) - ki kellett kalapáltatnom. a hitelkeret mostanra 481 000 Ft-ra nőtt:-) ebből ki lehet számolni a nettó alapbéremet ehhehhe, de leszarom. a pénz maga mondjuk néha jól jön, eg. gyökérkezelés a hó végén, amikor is az egészségpénztáramat már lenulláztam, a lekötött pénzt föltörni meg ugyan nincs akkora kedvem. szóval azért jó ez. és ez még mindig kevésbé szar, mint a B hitel vagy a hitelkártya 32-45%-os kamatra. a költségeket mondjuk eddig pont nem figyeltem. de most tuti utánanézek! és kösz a tippet!

A pénzpiaci alapokról itt írtam (a likvidítási alig más): http://kiszamolo.postr.hu/a_penzpiaci_alapokrol
MKB alap teljesítménye: 1 év alatt 5,3%, 3 év alatt 6%/év.

A bankbetét hozott 7-7,5%-ot és még értékpapír számla sem kell hozzá és nincs vételi-eladási költsége.

Ez csak két esetben tudom elképzelni: vagy 2009 első felében vetted, vagy a másodlagos piacon és valaki más már elbukta azt, amit te megkerestél.

Szerintem Szuper8-nak hívják az alapodat, az jelenleg -1,5%-os buktában van. Amint kifizetik a 8%-ot, abban a pillanatban már -9,5% buktában leszel. (Az előző szériára októberben fizettek ki, na az most -8,8%-on áll.)

Ugyanis a nagy szívatás abban van, hogy nem hozamot, vagy kamatot kapsz 8%-ot, hanem a saját tőkédből kapsz vissza 8%-ot. Hehe, ha vigasztal, nagyon sokan megették.

Mintha lenne visszaváltási költség is, talán 2%?

Tehát a nyereményed: -1,5% bukta, -2% visszaváltás és elmaradt kamat 8%.

Egymillión buktál 115 ezer forintot.

Zabalint, te hol vásárolsz? Privátbankárod van, hozampláza, vagy hogyan csinálod, hol figyeled az eladásra felkínált zártvégű jegyeket?

Annyira nem nagyon hiszünk a hitelkártyákban (én dolgoztam hitelkártya osztályon, inkább csak csupa szerencsétlennel találkoztam, akik fülig eladósodtak), de azért nyugodtan írd.
Segítek, a CITI, az OTP és az Ersténél vannak kártyáid. Eltaláltam? 🙂

Teljesen egyetértek hogy újonnan jegyezni ezeket marhaság. És jól látod, másodpiacon vettem. Ott lehet jó ajánlatokkal lalálkozni ha nézelődik az ember, pontosan azért amit leírtál.

Szuper8 Plusz, de a lényegen nem változtat. 🙂

Viszont akkor nem értem, hogy miért 8% garantált HOZAM-ot írnak, amikor ez nyilvánvalóan nem az.

A kérdés továbbra is áll: akkor várjam meg, hogy "kifizessék" a 8%-ot és utána váltsam be, vagy akár most nekiugorhatok?

Azt is írják, hogy a tőkevédelem csak az 5. év végén igaz. Így kifizetik a nem létező 8% hozamot, de ennek az az ára, hogy az alap értéke a jelenlegi 98,5%-ról leesik 90,5%-ra. Majd az ötödik év végén lesz 100%, ahogy igérték.

Sajnos nem tudsz belekötni, még akkor se, ha átverve érzed magad.

Ha nem vonnak le visszaváltásra többet most, mint az első év után, akkor tökmindegy, mikor váltod vissza.

Hú, ezt bátyámnak is reklámozták az Unicreditnél, szerencsére nem vett belőle. Szállj ki, akkorát nem szívsz vele, mint én az enyémmel, mert amit én vettem, nem csak hogy szarabbul áll, de nem lehet belőle kiszállni, csak tőzsdén.

Azt már régen tudom, hogy át vagyok verve. 😀 Azt már leírtam.

Csak minél kisebb veszteséggel akarok kiszállni. Mondjuk remélem legalább a banki ügyintéző jutalékát visszaveszik tőle, ha egy éven belül kiszállok! 😀

Ezt még nekem is árulni kellett volna, de nagyon nem bírtam senkinek ajánlani, mert nem volt hozzá képem. Nos, ezért is rúgtak ki.

A banki ügyintéző valami gombokat kapott csak érte. Ellenben volt neki alsó hangon egy 40 milliós terve ebből az alapból. Ha prémiumbankár volt, akkor ennek a többszöröse.

Szóval: Igen az Erste bank joker kártyáját használom. Éves kártyadíj 2990 Ft, ezt a nyitáskor elengedték 2011.05-ben volt. Havi számlazárási díj 200 Ft, i-banq segítségével utalom az aktuális felhasználásom, így egyéb költségem nincs. Amiért ezt választottam: 1%-ot visszaad minden vásárlásomra, ha 1 kenyeret vásárolok akkor is ezt használom, üzemanyagra 3%-ot visszaad havi 30.000ft vásárlási összegig. Itt az eladó MCC kódja a lényeg, tehát benzinkútnál veszel: pályamatricát, benzint, kávét, gázpalackot... mindenre megadja a 4%-ot a 30.000ft-ig.Az egészség részben benne volt a DM, Rossman ide jár párom a kuponok miatt erre is 4% jóváírást kapok. Így vásárlástól függően havi 1000-2500 forintot ad ez a bank, ennyivel kevesebbet kell fizetnem mivel levonja a fizetendő összegből. Amíg az Erste pénzét használom addig az Axa folyószámlámon kamatozik a pénzem.Lekötés nélkül ad 500 e ft alatt évi 4%-ot, 500 e felett mindenkori MNB kamat mínusz 0,75% most 6,25 %-ot.
* A kártya tartozásom mindig visszafizetem 1 összegben határidőre. CSAK ÍGY JÓ *

Elvileg rögzítik a beszélgetést, szóval ilyen alapon ha mást csinálnak, de hasonlót, esetleg lehet balhézni náluk. A Másik kérdés hogy elő szedik -e a hang felvételt vagy már nem lesz meg természetesen...

Hát Rand, ha véletlenül 8%-ot hoz az az alap garantáltan az első évben, amiről beszélsz, akkor nincsenek jó híreim, mert csúnyán hintába raktak akkor. Erről itt írtam: http://kiszamolo.postr.hu/ha_tul_szep_hogy_igaz_legyen

Jól rákattintasz arra a linkre, amit beleraktam a cikkbe a befektetési alapokról és elgondolkozol Zabálint hozzászólásán, hogy mennyi módon húzták le a befektetési alapjával.

Ha ezek után is kérdéseid vannak, dobj egy e-mailt.

Üdv! A hozzá nem értés miatt kérdeznék a következőről. Kerülendő vagy karolandó?
http://www.mkbalapkezelo.hu/befektetesi_alapok/nyiltvegu_alapok/garantalt_likviditasi_alap/index

A pénzpiaci alapokról itt írtam (a likvidítási alig más): http://kiszamolo.postr.hu/a_penzpiaci_alapokrol
MKB alap teljesítménye: 1 év alatt 5,3%, 3 év alatt 6%/év.

A bankbetét hozott 7-7,5%-ot és még értékpapír számla sem kell hozzá és nincs vételi-eladási költsége.

Ez csak két esetben tudom elképzelni: vagy 2009 első felében vetted, vagy a másodlagos piacon és valaki más már elbukta azt, amit te megkerestél.

Szerintem Szuper8-nak hívják az alapodat, az jelenleg -1,5%-os buktában van. Amint kifizetik a 8%-ot, abban a pillanatban már -9,5% buktában leszel. (Az előző szériára októberben fizettek ki, na az most -8,8%-on áll.)

Ugyanis a nagy szívatás abban van, hogy nem hozamot, vagy kamatot kapsz 8%-ot, hanem a saját tőkédből kapsz vissza 8%-ot. Hehe, ha vigasztal, nagyon sokan megették.

Mintha lenne visszaváltási költség is, talán 2%?

Tehát a nyereményed: -1,5% bukta, -2% visszaváltás és elmaradt kamat 8%.

Egymillión buktál 115 ezer forintot.

Zabalint, te hol vásárolsz? Privátbankárod van, hozampláza, vagy hogyan csinálod, hol figyeled az eladásra felkínált zártvégű jegyeket?

Annyira nem nagyon hiszünk a hitelkártyákban (én dolgoztam hitelkártya osztályon, inkább csak csupa szerencsétlennel találkoztam, akik fülig eladósodtak), de azért nyugodtan írd.
Segítek, a CITI, az OTP és az Ersténél vannak kártyáid. Eltaláltam? 🙂

Azt is írják, hogy a tőkevédelem csak az 5. év végén igaz. Így kifizetik a nem létező 8% hozamot, de ennek az az ára, hogy az alap értéke a jelenlegi 98,5%-ról leesik 90,5%-ra. Majd az ötödik év végén lesz 100%, ahogy igérték.

Sajnos nem tudsz belekötni, még akkor se, ha átverve érzed magad.

Ha nem vonnak le visszaváltásra többet most, mint az első év után, akkor tökmindegy, mikor váltod vissza.

Ezt még nekem is árulni kellett volna, de nagyon nem bírtam senkinek ajánlani, mert nem volt hozzá képem. Nos, ezért is rúgtak ki.

A banki ügyintéző valami gombokat kapott csak érte. Ellenben volt neki alsó hangon egy 40 milliós terve ebből az alapból. Ha prémiumbankár volt, akkor ennek a többszöröse.

"Sikeresen" kiszálltam az alapból. 1M forintra vetítve éves szinten mínusz 27 ezer "hozamot" hozott össze, a névérték alatti áron való vásárlás (jegyzés előtti diszkont), az 1% visszaváltási költség és az árfolyamveszteség összeadása után.

Tanulópénznek jó volt, bár megjegyzem, ennél még a Kiszámoló Akadémia is olcsóbb. 🙂

Ha az elmaradt kamatokat is nézem, négyszer is jöhettél volna. 🙂

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram