Adózás az EU-ban és Magyarországon

2016-05-09
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Az Európai Parlament kiadott egy sajtóközleményt, ebből a legérdekesebb egy infografika, ami a különböző országok adóelvonását és az adócsoportok megoszlását mutatja.

Az állam három területen adóztathat: a jövedelem megszerzésekor, a megszerzett jövedelem elköltésekor (forgalmi típusú adók) és a megszerzett vagyont vagy tőkét is adóztathatja. (Erről itt írtam bővebben: Az adórendszerről)

adozas

Az ábrát nagyban itt találjátok.

Magyarországon egészségtelen módon túl van adóztatva a munkabér (hol a másodikak, hol a harmadikak vagyunk a munkabért terhelő adók és járulékok nem túl dicső rangsorában az uniós országok között) és mi büszkélkedhetünk a világon(!) a legmagasabb forgalmi adóval is.

Mindkét tényező melegágya az adócsalásnak (nem bejelentett dolgozók és elcsalt áfa), miközben a vagyont gyakorlatilag egyáltalán nem adóztatjuk és a tőkejövedelmeket is alig. Pedig a vagyonadó és a kamatadó az, ami elől nagyon nehéz lenne kibújni.

Másik hatalmas problémája az országnak, hogy évtizedek óta irreálisan magas az állami újraelosztás mértéke, mindenki mindent az államtól vár, ezért azonban rengeteg adóval sújtja az állam az egész országot. Ez okoz versenyhátrányt és ezért lettünk 15 év alatt a régió éllovasából a sereghajtóvá.

Nem csak a régióhoz képest fizetünk túl sok adót (Magyarország: 39,2%, Szlovákia 28,3%, Románia 28,3%, Csehország 35%, Lengyelország 32,5%, Bulgária 27,9%, Görögország 33,7%, Litvánia 27%, stb.), de csont nélkül megelőzzük a nálunk sokkal fejlettebb és gazdagabb Németországot, Angliát, Írországot, Spanyolországot, Portugáliát, Szlovéniát, Máltát, Ciprust és Hollandiát is.

Akinek van ideje, tanulmányozza a belinkelt ábrát további érdekességekért.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
151 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A vagyont miért kellene adóztatni másodszor is, amikor az már egyszer leadózott pénzből van? Ezzel a rendesen adózókat szívatnák csak.

Jött a fideszújság, tudjátok, mazoista vagyok, beleolvastam. Büszkén hirdeit, hogy nálunk a legalacsonyabb az egész Eu-ban a legfelső szja adósáv... na erre most mit mondjak?

Nem a magas adó a probléma, hanem, hogy az így befolyt pénz nem hatékonyan van felhasználva. Buta és nagy az állam.

Az pedig, hogy egy öngondoskodásra ösztönző blogon a vagyont és tőkejövedelmet terhelő adók növelését kívánod, kissé furcsa.

Jó kis térkép.

Érdekes látni a munkát terhelő adók mértékét a svédeknél, vagy a mindenkinél durván magasabb közvetett adószintet a dánoknál. (A 25% ÁFA mellett itt talán a jövedéki adó dobja meg ennyire?)

A saját ligánkból figyelemre méltó, hogy Észtországban lényegében nincs vagyont terhelő adó... lehet, hogy hasonló okokból.

A keleti blokkban egyébként a szerkezet több országban hasonló hozzánk, csak éppen a teljes elvonás mértéke alacsonyabb náluk.

Lassan ott tartunk, hogy az adót is megadóztatják 😀

@gabriel
Mármint arra gondolsz, hogy mondjuk a jövedéki adóra is kivetnek ÁFÁt? 😮

@gabriel

Nyugi már rég ott tartunk, hogy az adót adóztatják. Rendelj valamit az EU-n kívülről. Rászámolják a vámot és a vámra (is) rászámolják az áfát.

@gabriel pl. cigi, pia, benzin. ezeknél már így van. Meg még ami most nem jut eszembe.

Azt tartom érdekesnek, hogy ilyen hatalmas elvonások után is kb. 4 millió magyar állampolgár él a létminimum alatt. Döbbenet, hogy hova tűnt az elmúlt 25 év. Ha annó ezt tudja a nép, akkor Kádárnak mauzóleumot emelnek a hősök terén és tűzzel vassal védik a cocializmust nehogy betörjön a demokrácia.

Bocsánat a politikai tartalomért.

Nem vagyok adószakértő, de valahogy mintha mindenhol túltolták volna ezt az adójogszabály dolgot. Értem én, hogy kell némi pénz az állam működésére, amire ki kell találni valamit, hogy mindenki többé kevésbé igazságosan és arányosan fizessen, de a jelenlegi bonyolultsággal már hatalmas az össz gazdasági hatékonyság csökkentése. Kiképzünk egy hadsereg adószakértőt, könyvelőt, NAV-ost, adónyomozót, és ezek az emberek mind mind nem járulnak hozzá semmi módon a GDP növeléshez. Nem termelnek, csak ellenőriznek, szabályt értelmeznek. Kell ez a réteg is, hasznos is, de mintha picit túl sok lenne belőlük.
Egy 100 oldalas adótörvényt egyszerűbb lenne megérteni és betartatni is.

Nezzetek meg jobban, munkaberben mar messze nem vagyunk dobogosok, kozvetett adokkal huzunk el.

@narancskoztarsasag egy ingatlant vagy bankbetétet sokkal könnyebb megadoztatni, mint az okosban elszámolt ÁFA-s számlákat meg az okosban megoldott minimalbereket.
EU-n kívülről csomag: Még a postakoltseget is ado és Áfa terheli.


"Ha feléled, áfát fizetsz és egyéb forgalmi tipusú adókat. Ha nem költöd el, akkor meg vagyonadót vagy tőkejövedelem utáni adót."

Ha használt lakást veszek, akkor az áfa párhuzama az illeték, ha újat, arra is van áfa. A lakás is ugyanúgy amortizálódik, kopik, mint a fogyasztási cikkek, szóval nem tart örökké. Ha bérbe adom, akkor meg jövedelmem keletkezik, az után is adózni kell. Nem értem ezeken felül miért kellene vagyonadót fizetnem.

Amúgy az ingatlanadó pontosan olyan, mint ha a tőzsdén nem csak azt adóztatnák, ha árfolyamnyereségem van vagy osztalékot kapok, hanem mondjuk évi 1% állományi adót is kifizettetnének velem, akkor is, ha esik vagy stagnál az árfolyam. Ez gyakorlatilag rablás.

@tgwh Nem figyeltek a részletekre! Magyarországon a legalacsonyab az SZJA ***LEGFELSŐ*** kulcsa!

Pl. Ausztriában:
- évi 11 ezer euróig adómentes (gy.k. 0%)
- 11ezer-20ezerig 25% (ami a teljes összegre vetítve max. 12,5% - vö. magyar 15%)
...
- évi EGYMILLIÓ EURÓ (kb. 300 millió Ft/év) feletti részre 55% (a kiadványban ez az 55% szerepel)

Többi, mintaként hozott ország hasonlóan.

Azaz: az átlagos keresetűek adója alacsonyabb, mint Magyarországon, csak a nagyon nagy keresetűeknél ennyire magas az adó (az is sávosan). Engem (és az ismerőseimet is) nagyon érint, hogy az évi 300 millió forintomból csak 15%-ot kell itt, az adóparadicsomban adóznom.

szervuszausztria.hu/ausztriagazdasag/osztrak-gazdasag-adoreform-uj-adokulcsok-134404.html

@bela

A mostani elvtársak is a szocializmust építik, ha jobban megnézed. Lopnak amit érnek, hazudnak mint a vízfolyás és államosítják ami megtetszik nekik.


Azért nem mindegy, mert az embereknek eltérő vagyonszerkezete van. A vagyonadó a passzív vagyon adóztatása, hiszen a vagyonból származó jövedelem most is adóköteles (az, hogy mennyire tudják beszedni az más kérdés).

És igen, a rekord áfa valóban felháborító, de leginkább a mögötte lévő pazarló állam a felháborító (az elmúlt években úgy növekedett enyhén a költségvetés, hogy az oktatásra, egészségügyre és a többi állami intézményre kevesebb jut, az államigazgatásra meg több).

Pontosan, erre utaltam én is 🙂

: Egyertelmuen nem, nezd meg a sajat abradat a munkara rakodo adokhoz.

: miért, a vagyonadó alól nem ugyanúgy próbálna meg kibújni mindenki? Főleg, hogy az egyszerre nagyobb összeget jobban észreveszi, mint a hétköznapi vásárlásban pár plusz forintot (azt már mindenki megszokta, hogy mennyit ingadozik egy termék ára, ha lemenne az áfa, azt alig lehetne észrevenni, meg jönne a kereskedők korrekciója, hogy leszedjék a hasznot)
Nem tudom mi alapján vetnék ki a vagyonadót, de most is látjuk, milyen cseleket vetnek be pl. "szegény" politikusaink vagyonaik eltitkolására.

: honnan akkor a kovetkeztetes?

A kozvetlen + kozvetett ado miert nem egyezik meg a munka+toke+fogyasztassal? Mind a GDP aranyaban van meghatarozva es szerintem minden tetelt be lehet kategorizalni valahova.

"zabalint, az embereknek a fizetése is eltérő. Tehát?"

De ez hogy jön az eltérő vagyonszerkezethez? Nem azt írtam, hogy az emberek vagyona eltérő mennyiségű, mert nyilván ha van vagyoni adó, akkor többet fizet, akinek több a vagyona, ahogy a jövedelemnél is. Hanem azt, hogy eltérő szerkezetű. Ha bevezetik az ingatlan adót, akkor nem az fog történni, hogy mindenki ugyanannyit fizet, csak más felosztásban. Mert te azzal kezdted, nem mindegy. Hát nem.

Az áfacsalás pedig megérné alacsonyabb kulcs mellett is. Még az 5% is sokat számít ott, ahol éles a verseny. Sokkal többet számít pl. hogy mennyire(milyen arányban) elektronikus a pénzrendszer, illetve milyen módon szedik be (gondolj arra, hogy az ügyesebbek visszaigénylik azt, amit be sem fizettek).

Én is ingatlanadó párti vagyok (persze ÁFA és szha csökkentéssel egybekötve), mert szerintem igazságosabbá (nem igazságossá, csak igazságosabbá) tenné az adózást.

Tudom, hogy akinek több ingatlanja van (és mondjuk kiadja),az úgyis tiltakozik ez ellen,de pl. Angliában simán az albérlőre terhelik, úgyhogy no para, támogassátok ti is:)

A mostani rendszer -azaz az egyre kevesebb "rendes" adózó (akik ráadásul nem is a leggazdagabbak, hanem a bejelentett alkalmazottak) nyomorgatása ráadásul úgy, hogy a hatalmas adóteherért cserébe egyre kevesebb és szarabb szolgáltatást kapnak - úgyis nemsokára összeomlik (legalábbis én remélem)


Ha áfa helyett sales tax lenne, nem lehetne ezt megtrükközni. Ha csak 10-12%-al lehetne olcsóbbá tenni csalással, miért ne érné meg csalni? Az SZJA-t és a járulékot is érdemes elcsalni, akkor is az lenne, ha 30% lenne az összes teher.

Egyáltalán hibás érvelés az ingatlanadó hiányát okolni a magas adókért. Sokkal inkább amiatt van, mert pazarló és nagy az állam.


Te írtad, hogy nem mindegy, hogy ugyanazt milyen formában fizeted meg. De nem mindegy, ha egyszer nem ugyanannyit fizetsz.

Mivel a vagyonból származó jóvedelem így is adóköteles, ezért a vagyonadó azokat bünteti, akiknek a vagyonuk valamiért nem termel, vagy nem elegendő jövedelmet.

Szerintem is nagyon magas az átlagos adóterhelés. A fő oka pedig az, hogy nagyon bonyolult a rendszer.
Rengeteg pénzt lehetne megtakarítani, ha nem kellene sok ezer tanácsadó aki érti a rendszert.
Az adóról pedig az a véleményem:
- Aki keveset adózik (kevés a jövedelme), annak mindegy, nem tud hatni rá.
- Aki sokat adózna (sok a jövedelme), annak van pénze arra, hogy a lehető legkevesebbet adózza (akár törvényesen is).
Kedvenc példám: Mennyit adózik a Google vagy Apple? Amikor a kormány oldaláról (állampolgárként) nézed, akkor nagyon keveset. Ha részvényesként, akkor meg nagyon sokat.

Ha változtatnának az adózási rendszeren, sok mindenkinek kellene átrendeznie a pénzügyeit

Ki-ki azt tudja adoztatni amije van. Nyugati orszagokban ahol van toke, ott lehet adoztatni, nalunk az atlagember fizetestol fizetesig el, es nincs felhalmmozott tokeje, szoval sok ertelme nem volna azt adoztatni.
OK, par gazdaggal kiszurni lehetne vele (de meg azt se nagyon mert siman kulfoldre vinnek), de osszessegeben sokat nem jelentene a koltsegvetesben.

A vagyonadó a nem saját jogon szerzett javakkal rendelkezőket adóztatja, gyakorlatilag ezt preferálni a jövedelem adóztatása helyett a hátszél nélküliek középosztályba bekerülését segítené. Ennek volt Magyarországon is hagyománya, örökösödési illeték néven.

"Ha az ingatlan Magyarországon van, adózik."

Attól tartok, hogy az lenne a vége, hogy a rózsadombi 500 négyzetméteres villa becsült (adóalapként használt) értéke 5 millió forint lenne, a bivalybasznádi 30 éves lerobbant 150 négyzetméteres családi házé meg 15 millió... De az igazi probléma a saját tulajdonban élő nyugdíjasokkal lenne.

Amugy a vagyonadoval is az a baj mint a jovedelemadoval: nem tesz kulonbseget akozott, hogy a 90 m²es hazban egyvalaki terpeszkedik-e, vagy egy hattagu csalad. Eppigy a jovedelemado, nem ugyanaz ha valaki keres 500ezret de abbol eltart egy ottagu csaladot, vagy valaki keres 300ezret egyedul.
Ezert a legcelszerubb a fogyasztast adoztatni: ha valaki 300ezerbol 50-100ezret kolt letszuksegletre es 200 folott luxuscikkre, akkor neki abbol a 200bol vonjak a magasabb adot, mig ha valaki 500at keres, de abbol a nagy csalad miatt 400 megy alapdolgokra es csak 100 a luxusra, akkor azt. Es meg itt se ugyanaz, hogy az elobbi ugyanannyi penzbol otszor megy el etterembe, az utobbi meg egyszer a csaladjaval.

A fogyasztas tipusu ado az, ami aszerint tesz kulonbseget hogy MIRE koltod, tehat a szuksegleteid figyelembevetelevel adoztat. A masik ket tipust kene minimalizalni.

, Mire végigolvastam, pont írni akartam, hogy csodállak a kitartásodért. Még itt, egy olyan blogon, ahol a gondolkodni képes, a pénzügyei iránt valóban érdeklődők vannak túlnyomó többségben, is felmerül, hogy nem az elképesztően magas ÁFA a baj, hanem az ingatlanadó. Pedig olyan pofonegyszerű, ahogy írod: ha nagyjából annyi megy el rá, mint amennyit megspórolsz az alacsonyabb ÁFA révén, akkor nem mindegy?

Szerintem inkább ott van a kutya elásva, hogy a magyar ember alapvetően bizalmatlan az állammal szemben (közben meg tőle várja a gondjai egy jelentős részének megoldását - igazán skizofrén helyzet ez), ezért feltételezi, hogy pl. egy ingatlanadó bevezetése nem járna együtt az ÁFA csökkentésével.

És, az elmúlt év(tized)ek tapasztalatát figyelembe véve, nem is meglepő ez a bizalmatlanság...

@sz-krisz
A vagyonadó nem különbözteti meg az örökölt és a saját jogon szerzett vagyont.

Másrészt erre megint azt mondom, hogy a vagyonnal szerzett jövedelem a lényeg. Ugyanis egy bizonyos szinten túl azzal tudod tovább halmozni a vagyonodat. Egyáltalán miért kéne duplán adóztatni azt, aki házat épít és mondjuk nem egyszer használatos luxiscikket vesz ugyanabból a pénzből (a házon is van áfa, igaz most csökkent).


Ha sávosan adóztatod, akkor még inkább akadályozod, hogy valaha normális bérlakás piac jöjjön létre Magyarországon.

@sy
Csúsztatás szembeállítani a világrekord áfával az ingatlanadót, ugyanis a világrekord áfa és a közel világrekord bérterhek oka a túl nagy állam. Lehet további adókat bevezetni, és az áfát csökkenteni, de azzal többre nem megyünk, csak ugyanaz, mint ahogy a kormány különadókat vezetett be, miközben az szja-t csökkentette.

Meggyőződésem hogy az emberek maguktól is többet adóznának ha:
- látnák hogy az állam nem lopja el az isten összes pénzét
- amit elköltenek azt JÓL költik el (lsd. egészségügy: van ott pénz csak rossz helyen, rosszul felhasználva)

Ilyen egyszerű ez...

: ok, es hogy oldjuk meg hogy ne irja a harom ingatlanat at a csaladban a gyerekek, stb nevere, hogy mindenkinek az "elso" ingatlanja legyen?
Meg az elavult lakcimrendszerrel is kene valamit kezdeni, a lakcimkartya sokszor koszono viszonyban sincs a tenyleges lakcimmel...

Franciaknal ket ingatlanado van: van egy taxe d'habitation amit fizet mindenki akinek fedel van a feje folott, fuggetlenul attol hogy berlo vagy tulajdonos. Kb egyhavi lakbernek felel meg, es november korul vagjak hozza az emberhez. (Nagyon alacsony jovedelem eseten lehet csak mentesulni alola, de kb a minimalnyugdij szintje alatt)
Van egy taxe foncière, amit pedig a tulajdonos fizet, a tulajdonaban allo ingatlan utan. Ez is kb fel-egyhavi lakber ekvivalens.
Vagyis ha ugy all uresen egy lakasod hogy nem adod ki, akkor rosszabb a helyzet, mert masodik rezidenciakent adozod, mig ha kiadod, akkor csak foncière

Ja, es ne felejtsuk el a negyedik tipusu adot, amikor a semmit adoztatjak.

Konkret pelda: gondoltam csinalok en a sajat szakallamra is honlapokat stb, miert ne, lesz egy kis plusz bevetel. Bejelentkeztem auto-entrepreneur statuszra (kb mint kerni egy adoszamot). Igen am, de rajottem, hogy ott bukik meg a mutatvany, hogy fogalmam sincs hogy szerezzek ugyfeleket, egy vallalkozashoz ugyanis a szakmai tudas edeskeves (sot, masodlagos, hiszen arra vehetsz fel embert), vevot szerezni, eladni, na es persze "vallalkozni" kell(ene) tudni.
Igy szepen meg is szuntettem mert egy kanyi vasat se hozott, szep kerek nulla volt minden.

Aztan egyszercsak hozzamvagtak 160 euro 'atalany' adot, mivel nekem "cegem" volt, hogy 0-t ert, es 0-t hozott, az nem erdekel senkit... Na igy kell ugyesen megadoztatni a semmit 🙂
Persze ilyen adorol azelott azt se tudtam hogy letezik...

@zabalint : ugy kene, hogy a kiadott lakas utan nem neked kell ingatlanadot fizetni, hanem a berlonek aki benne lakik. Tehat nem "ingatlan" ado lenne, hanem lakhatasi ado. Igy, ha tobb ingatlana van valakinek, rogton megerne kiadni, mert igy nem o fizetne utana az adot.

"Az egy főre eső négyzetmétert kell nézni.
Sőt, az első ingatlan kicsi kulccsal adózik, az összes többi egyre magasabb kulccsal.
Ha a nyugdíjas az ingatlant, ahol lakik, legalább 5 éve vette, vagy cserélte, picit adózik."

És hipp-hopp,
- valahogy bejelentődne 10 szabolcsi feketemunkás egy-egy rózsadombi villába (az otthoni ház úgyis jobb a rokkantnyugdíjas mama nevén)
- minden politikus rokona egyenként csak első ingatlant birtokolna (társasjáték 0-99 éves korig)
- és csupa-csupa nyugdíjas nevén lennének az albérletbe adott lakások Budapesten - mert aki nem ügyeskedné ki az adókedvezményeket, az nem maradna versenyben.

: ez a rendszer mukodik Nyugat-Europa szamtalan allamaban, meg lehetne nalunk is oldani.
De elsonek az elavult szovjet tipusu lakcimbejelentesi rendszert kellene megszuntetni, es helyette siman nevre szolo kozuzemi szamlaval igazolni azt hogy hol lakik az ember.

: Én támogatom a vagyonadót.

@zabalint : azert kene, mert baromi egeszsegtelen hogy 90% folotti a sajat ingatlantulajdonnal rendelkezo emberek aranya egy olyan orszagban, ahol a lakossag joval szegenyebb mint a nyugati orszagokban. Ez azt is jelenti, hogy az a 10% aki nem olyan szerencses hogy legalabb a szulinek legyen sajat ingatlanja, teljesseggel ellehetetlenul Magyarorszagon, mert nincs eletkepes es hozzaferheto berlakasrendszer.

A lakossag vagyona baromi magas aranyban ingatlanban all. Ez pedig a gazdasagnak nem jo, mert ez a penz foroghatna is.

Szerintem az embereknél sokkal kevésbé lenne jellemző az adócsalás hogy ha
1) nem naponta derülne ki hogy éppen a közpénzből kinek az unokatestvérei, haverjai, strómanja, kaszinója, tévéje, stadionja, kisvasútja stb. kapják az adóforintokat
2) elkezdenék visszaszorítani az ÁFA-t legalább az alapvető termékekre mert ez nonszensz, minden fejlett piacgazdaságban ez máshogy van.

Aztán persze kitérhetünk azokra, hogy tulajdonképp az összes intézkedéssel amit hoznak csak az eleve magas jövedelműek járnak jól. Lásd 16% szja. Az egész ott van elrontva szerintem, hogy a jövedelmet kellene adóztatni. Legyen mondjuk a minimálbérre 0%, de a Br. 1 000 000 Ft felettire meg 50%. Ez nem egy ördögtől való gondolat, a normális gazdaságok így működnek és így működnek jól.

Természetesen itt a hangsúly a normálison van, amitől jelenleg most Magyarország nagyon távol all.

En meg ellene vagyok a tobbsavos adozasnak.

Eleve igazsagtalan, hogy ugyanazert a szolgaltatasert tobbet fizet egyik ember mint a masik. Holott ugyanazt az egeszsegugyet kapja, ugyanazokat az utakat, ugyanazt az allami szolgaltatast. Az "igazsagos" adozas a kulcstalan adozas lenne, a fejpenz, ha mindenki egyforman fizetne a raeso reszt mint egy hatalmas kozoskoltseg.
Na de ez nyilvan nem mukodhet, hiszen van aki nem is keres annyit amennyi raesne, tehat oke, igazsagosnak ugyan nem igazsagos, de szolidaris adorendszerkent legyen egykulcsos adorendszer, aki tobbet keres, az aranyosan tobbet is adozik.
Ez meg elfogadhato.
Nade hogy meg ezen folul tobb kulcs is legyen, az mar tenyleg rablas.

A vagyonadó bevezethetetlen hazánkban, nincs mögötte olyan ingatlan nyilvántartási rendszer amiből ezt egyáltalán ki lehetne vetni. Ez hozzáértők szerint is 10 éves távlatban lehetne kiépíteni plusz közben becsukni a kiskapukat.
Még olyan egyszerűbb dolgokról, mint a művelés alól kivont területek, sincs kezelhető adatbázis, épp a zártkerti ingatlanoknál vérzett el nem is olyan régen a "rendszer"....

@bence

Amit Te írsz, az kb. a fizessenek a gazdagok történet. De miért is fizessenek? Miért kell nekem nagyobb adókulcsot fizetnem, mert többet tanultam, képeztem magam, drága könyveket vettem, nyelvet tanultam, ezáltal magasabb a fizetésem, mint aki minden estéjét a kocsmában tölti, és semmi célja az életben - és cserébe ugyanazt az egészségügyet, állami bürokráciát és politikusi réteget kapom?

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram