Kaptam egy levelet, hogy jó lenne, ha gondolnék a fogyatékkal élő olvasóimra is.
Ebben leírták, hogy a linkek témája mindig legyen kiírva (ez oké), legyen kontrasztos a háttér és a betű színe (szerintem most az), billentyűzetcsapda van az oldalon, a tab gomb belevisz a lakáshitelkalkulátorba (ezt nem értem, nekem működött, bár nem tudom hogy kellene jól működnie) és hogy növeljem a <p> értékét. (Ezt sem annyira értem. Használjak többet?)
Tehát, kedves érintettek, vagy szakemberek, ha van olyan, amit meg tudok csinálni, hogy az érintettek számára könnyebben olvasható legyen az oldal és azt is meg tudjátok mondani, hogyan kell jóra csinálni, akkor írjátok meg a hozzászólásokban, esetleg levélben.
Remélem, sikerül akadálymentesíteni az oldalt.
nem vagyok szakértő a témában, de ha magad szeretnéd megcsinálni, innen érdemes elindulni:
xn--akadlymentes-fbb.hu/akadalymentes-honlap-weblap-keszites.html
akadalymentes-webdesign.hu
akadalymentesweb.hu
Szia!
Mivel WordPress oldalt használsz, ezért szerintem megéri kipróbálnod a WP Accessibility bővítményt, a legtöbb alapdolgot remekül megcsinálja, ami az akadálymentesítéshez szükséges, persze a sablontól is függ a dolog, de egy próbát mindenképpen megér a dolog.
"növeljem a értékét"
A betűméretre gondoltak.
Amúgy nagyon jó a blog, rengeteget tanulok belőle.
Köszönet a befektetett idődért és energiádért. 🙂
Griff, nem, mert vakokról, meg a
ről volt szó, nem a betűméretről.
Vakoknak: Ctrl + Scroll up, azaz, Control gomb lenyomva tartása mellett az egér görgővel felfelé görgetve fél másodperc alatt 400%-os méretre lehet állítani bármely oldalt. 🙂
Én egyáltalán nem látok, így a kontrasztosságról nem tudok nyilatkozni. De a képernyőolvasóval teljesen jól használható az oldal, nekem soha, semmilyen gondom nem volt vele. Azért pedig már régóta hálás vagyok, hogy olyan capcha-t használsz, ami akadálymentes. Nem vagyok egy kommentbajnok, de nagyon lehangoló tud lenni, amikor egy cikkhez szívesen hozzászólnék, de elvérzek az "írd be a képen látható karaktereket" akadályánál. Szóval az alig látók nevében nem, de a totál vakegerek nevében bátran mondhatom, hogy akadálymentesség szempontjából az oldalad most is a krémhez tartozik. Meg a tartalma szempontjából is, de most nem ezt kérdezted. D
Ha jol tudom a " érték" a bekezdések közötti távolság (pontosabban, a távolság, ami egy új bekezdés előtt van).
A Tab gomb nekem működik, a szövegen ugrál végig, nem megy a kalkulátorba. Úgy vettem észre, egy másik oszlopban van, és a Tab az oldal aljáról a valuta táblába ugrik, és onnan megy lefelé a hitel kalkulátorhoz.
Tamás, mint kiderült, Chrome-mal megy, operával és Firefox-szal nem.
Persze, hogy Chrome-mal próbáltam. 🙂
A "kontrasztosssag" egy akadalymentes oldal eseteben altalaban fekete hatteret jelent, vastag feher-sarga betukkel. Es tenyleg nagy sorkozokkel. Plusz az oldalsav es egyeb "sallang" eltuntetesevel.
Egy jo pelda egy klasszikus akadalymentes oldalra, a Kormanyoldal:
akadalymentes.kormany.hu/hu
(bar ez mar elegge a tulso veglet)
A kollégám szabin van a jövő hét végéig, de ő nagy szakértője ennek, sztem segíteni fog majd nektek, rengeteg dolog van amire figyelni kell h a felolvasóprogram jól működjön.
@oscee
Nana, kicsit vigyazni az ilyen tanacsokkal. En astigmatizmusban szenvedek - azaz a szememnek az egyik tengely menten mas a dioptriaja mint a masik tengely menten.
Ezt "cilinderes szemuveggel" orvosoljak.
Namost nekem ugy vibral a linkelt kormanyoldal h rossz nezni. Feher alapon fekete betut egesz nap elnezek, de az ilyen fekete alapon feher szoveg iszonyuan faraszto.
Az akadálymentes dolog tervezése ott kezdődik, hogy meghatározod, hogy mely "korlátokat" akarod megszüntetni/könnyíteni. Nyilvánvaló, hogy minden akadállyal küzdő érdekeit nem tudod képviselni.
@terez-atya igen, vannak esetek, amikor szivas, ami mas gyengenlatoknak jol jon. :/
Vilagos hatternel a sok feny miatt bezarodik az irisz, ezert jobb astigmatizmus eseten. Amugy feher alapon fekete betukre jobban tud fokuszalni a szem, de hosszu tavon (pl. en gyakran napi 14 orakat bamulok monitort) a sotet hatter pihentetobb (nem feher, rikito betukkel, hanem egy kevesbe kontrasztos szinnel)
Ami a TAB ugralast illeti, az siman lehet hogy bongeszotol es verziotol fuggoen elteroen viselkedik, de az IE11 mar azert kb hasonlo mint a chrome vagy a firefox, korabbi IE-k eseteben (foleg a 10es elott) elofordulhatnak total eltero dolgok is (de ez inkabb a scriptekkel teletomott oldalakra vonatkozik).
Ja es egy trukk, ha be akarod irni a p-t, azt ugy kell, hogy <p> ahol & utan jon az lt (less than) majd a ; ami azt mondja a bongeszonek hogy itt nem egy html elem nyilik, hanem tenyleg a kisebbjelet akarod beirni (nagyobbjel ugyanez gt-vel)
Szívesen segítünk, ráadásul díjmentesen, mivel kedveljük a kiszámolót.
Várjuk megkeresésed.