Az adócsaló vállalkozók komment szekciója
Sikerült belenyúlni a tutiba.
Az emberek igen komoly része anyagi gondokkal küzd, az ország gazdasága szintén romokban, erre írni merek arról, hogy a saját boldogulásod leginkább a te kezedben van és nem azért nincs pénzed, mert másoknak van.
Ezt tetézem azzal, hogy megjegyzem, ebben az országban nem csak a vállalkozók adócsalók és nem azért dolgoznak, hogy másokat tegyenek gazdaggá, illetve, hogy a közalkalmazottaknak is van lehetőség váltani, ha a helyzet nem akar megváltozni. Sőt, azt is mertem mondani, hogy a szokásos magyar panaszkodás lehet, hogy nem fogja megoldani a problémáidat, ha megpróbálnál valamit tenni is, biztos többet segítene.
Mintha mézzel kentem volna be a fejemet és bedugtam volna egy darázsfészekbe. Rengeteg ember rajtam akarja kitölteni a dühét a sorsa miatt, mintha én tehetnék a gazdasági válságról, az ország és az ő helyzetéről és talán még az időjárásról is. Az, hogy már az önsajnálatot is el akarom venni tőle, már végképp felháborító, hát akkor már semmi nem marad neki?
Egy arrogáns, beképzelt bunkó vagyok, mert be mertem szólni és hosszasan sorolja, miért lehetetlen, hogy ő bármit is változtasson.
Mennyivel jobb lenne azt mondani az embereknek, hogy igen, te mindent jól csinálsz, a sors kegyetlen hozzád. Kiszipolyoznak a vállalkozók, elrontotta az állam és neked is jár annyi fizetés, mint a németnek, mert te is legalább olyan jó ember vagy. Sőt.
Na mindegy.
Hogy ne fulladjon már az első hozzászólásoknál értelmetlen harcokba a kommentelés, néhány pontban szeretnék segíteni, miről felesleges írnod:
– Tudom, hogy sok embernek nehéz a sorsa és azt is, hogy gazdasági válság van. Azt is tudom, hogy nehéz megélni, főleg vidéken és sokan örülnek a minimálbérnek.
– Tényleg pofátlanul keveset keresnek az ápolónők és tanárok. Ahogy a kukások és nagyjából mindenki ebben az országban. Tényleg jó lenne, ha mindenki többet keresne. De attól, hogy leírod, nem fog megváltozni. Ha van valami konstruktív javaslatod a megoldásra, azt szívesen elolvassuk.
– Attól, hogy elmondod a személyes problémádat, nem biztos, hogy előrébb leszünk. Elég sanszos, hogy nem a hozzászólások között fogjuk megoldani azt.
– A vállalkozók között is legalább annyi gazember van, mint a munkavállalók között. Ezért az ilyen történeteid sem viszik előre a hozzászólásokat. Ezeket érdemesebb megosztani a munkahelyi terror blogon.
Néhány típuskérdés és vélemény:
Még az utolsó segédmunkásnak is annyit kell keresnie, hogy abból kényelmesen megéljen. Mint Németországban.
De jó lenne, ha ez így működne. Hidd el, szeretnék én is annyit keresni, mint amennyit Németországban keresnék. De szerintem mindenki, beleértve a vezérigazgatót is, aki szintén a német bérek töredékéért dolgozik. Csak sajnos ez nem egy kívánságműsor.
Én arra szoktam nézni, hogy a magyar minimálbért cirka 5 milliárd ember örömmel elfogadná a Földön, még a magyar költségek mellett is. Sőt, már attól is boldog lenne, hogy van iható víz és áram. Ettől mindjárt elmúlik a panaszkodásra való ingerem.
A szemét multik idejönnek és kiszívják a vérünket, a magyar ugyanolyan keményen dolgozik, sőt, és mégis a töredékét kapja a német béreknek.
Miért, mit gondoltál, miért jön ide? Mert jó dolog ideszállítani az autóalkatrészt, majd vissza az autót Németországba? Vagy miért mennek a cégek Kínába, meg Mexikóba?
Szerinted mennyi munkahely lenne itt a szemét multik nélkül és mennyi lenne az átlagfizetés?
Na, nincs kedvem további reakciókat előkeresni. Öntsétek a hozzászólásokat. 🙂
A gond az, hogy megfeledkezel a vállalkozók egy nagyon jelentős szeletéről, azokról, akik színlelt szerződéssel dolgoznak (az evások számottevő része pl).
Ők az állam (és a Te) szemszögedből vállalkozók. Valójában viszont évek óta ugyanannál az asztalnál ülnek, ugyanakkora a hozzáadott érték amit megtermelnek, ugyanannyit vesznek igénybe a közszolgáltatásokból, egészségügyből, oktatásból; mint egy munkavállalónál, csak egykurvanagy különbség van:
Az, hogy adó/járulék szempontjából a töredékét fizetik mint a munkavállalók.
Főleg azokkal hasonlítsd össze, akik pl multinál dolgoznak! Minden szempontból azonosak, kivétel a befizetett adó összege na meg a pofázás hangereje…
Vajon ezek a vállalkozók is megérdemlik a leborulást a kockázatért és a többiért?
Tudod mennyien vannak? Több százezren…
Na őket védd meg!
Sok közöttük gazember, ahogy a munkavállalók között is.
Ki mondta, hogy bárki előtt le kellene borulni.
Azt így érted, ha azt mondom, hogy a munkaadódat talán tisztelni kellene annyira, hogy nem fikázod, ha már a kenyerét eszed?
Ha meg bajod van vele, hagyd ott.
Utána megkérdeztem, mennyit cigizik.
Napi 1-1.5 doboz.
Mondtam neki, akkor csak annyi a dolog, hogy lerakja a cigit másfél évre, és lehet is nekifogni a szobának.
Persze, csak nagy hümmögés, meg megsértődés lett belőle, majd idővel lapátra került a lány.
Gyk: Itt nem a cigin van a hangsúly, hanem, hogy ilyen emberből milliók vannak az országban, és ez szomorú.
Sokszor a dolgozóknak sincs egyszerű helyzetük. Pl. miért becsülje munkaadóját az a biztosítási ügynök/banki ügyintéző, aki saját pénzéből megy el az akadémiádra, hogy értse, mi az a sok izé, amit elad. Nem a munkaadó feladata lenne képezni a dolgozót? Aztán ott azzal szembesül, hogy tulajdonképp szemetet kell az ügyfelekre sóznia – így becsüli a bank/biztosító vevőit –, amik nemhogy teljesen fölöslegesek, hanem kifejezetten kárt okoznak az ügyfélnek.
Szerintem a magyar lakosság 0%-a (nem beleszámítva a gyerekeket) az aki még soha nem csalt adót, és aki nem használja ki ha erre lehetősége adódik. Senki nincs. Ezek után kit szidjunk az ország helyzetéért?
Szóval, Kiszámoló, én gratulálok ehhez a cikkhez!
Lehet, Mo.-rol szepnek tunik egy 1000Eur-s fizetes, de abbol se nem lesz kenyelmes elet, se nem fonjak a kolbaszt a keritesre.
A legtobb “kijovo” munkas meg egyszeruen elverzik a munka mennyisege es intenzitasa miatt. A maradek pedig bedol vmi “alommelo” ajanlatnak es lehuzzak.
Az ittmarado vendegmunkasok meg csaladtol kulonelve, munkasszallason, maximal melon es minimal kajan elve kuldik haza a penzt. A csalad kikoltoztetese, itteni lakasberles es munka mindenkinek legtobbszor csak alom marad.
De Mo.-on tovabbra is el a “gazdag nemet segedmunkas” mitosz. A berollo mar itt is reg kinyilt, akkor lehet konnyen es jol boldogulni ha van valami spec szaktudas. Es igaz az aranyszabaly, hogy az fog boldogulni aki marMo-onis boldogult
Vajon azért fizetsz te zsebbe a sofőrnek, mert nem takarítják a kocsikat, csökken a járatok száma, és szegény sofőr sem keres eleget, VAGY ESETLEG FORDÍTVA: azért nincs pénz takarítani, megtartani a járatszámot és a buszvezetőnek fizetni, mert te a buszvezető segítségével évek óta lopod az ehhez szükséges összeget az üzemeltetőtől, valójában rajta keresztül az utastársaidtól?…
Persze erre is MINDIG van kifogás. Miért is ne lenne?
Mint laikus, azt gondolom, hogy a(z) (kis)emberek túl sokat adóznak, ezért a túléléshez szükséges dolgokon kívül mást nem fogyasztanak, ez pedig megöli a gazdasági fejlődés lehetőségét. Túl sokat kell adózni a vállalkozásoknak is, ez pedig gátolja a fejlődésüket, az újabb befektetéseket. Túl sok az inaktív ebben az országban, és ez a felosztó-kirovó rendszer a szocializmussal karöltve pedig nem segíti az ország fejlődését. Kellene egy hozzáértő kormány, aki nem teszi még jobban tönkre a gazdaságot és ezáltal az embereket is. Kellene egy érettebb társadalom, aki nem mindent mástól v. az államtól vár.
Ha ezek mind adottak lesznek, akkor szerintem van jövője egy gazdagabb Magyarországnak.
Gratuláció a közelmúlt posztjaiért, sokakra ráfér a szembesítés a való világgal.
Akinek van cége, az sem feltétlenül ad számlát, hiába mondom, hogy fizetem az ÁFA-t. Ilyenkor jön az, hogy majd akkor állítja ki a számlát, ha éppen jó neki. Mármint kijön nullára az ÁFA-ja.
Nekem van egy kis Kft.-m, ezért mindig kérek számlát mindenről (ami elszámolható). De nem könnyű feladat…
Fene tudja, valahogy nem látszik a gazdagság leszivárgása.
“However, after the Great Recession which started in 2007, the share of total wealth owned by the top 1% of the population grew from 34.6% to 37.1%, and that owned by the top 20% of Americans grew from 85% to 87.7%. The Great Recession also caused a drop of 36.1% in median household wealth but a drop of only 11.1% for the top 1%, further widening the gap between the top 1% and the bottom 99%…. The economist Joseph Stiglitz argues that “Strong unions have helped to reduce inequality, whereas weaker unions have made it easier for CEOs, sometimes working with market forces that they have helped shape, to increase it.”
en.wikipedia.org/
De tegyük fel, hogy van ilyen. Nos, közgazdaságtanilag még ebben az esetben is téves a következtetésed. Ugyanis még ha számlával többet, nélküle kevesebbet kér, akkor is versenyelőnybe kerül az a mesterember, aki hajlandó erre, ennek a versenyelőnynek meg ugyanúgy értéke van, mint annak, amennyit még megspórol (hiszen nem csak áfát kell fizetnie), ha nem ad számlát, méghozzá nem kevés értéke, hiszen legalább az áfával olcsóbb tud lenni, ha nettóban ugyanannyiért vállalja, mint más. Folyt.
Persze, de az még jobban.
Két hozzászólást is szenteltél annak, hogy kifejezd a dühöd afelett, hogy az evások ugyanannyi munkával több pénzt keresnek mint más (pl. te).
Én azt hiszem ez a blogposzt, amit Kiszámoló írt pontosan rólad szól 🙂
Egyébként örök klasszikus a magyar néplélek árnyoldaláról a Szomszédok című sorozat. Állandó sírás, panaszkodás a pénzről, a pozitív szereplők kizárólag kézzel fogható munkát csinálnak (nincs pl. bróker köztük), aki sikeres, az pedig szélhámos lehet csak.
Pl. német melós. Ha ott akar élni, szaktudás kell. Viszont egy-két évre kimennek, majd hazajönnek, máris jobb életük van.
Trükköző boltos, minimálbéres.
Szerintem az a baj, hogy túl sok adót fizetnek. Ugye pár éve megszüntették az adójóváírást, 70 helyett máris 60 ezret kerestek az emberek, ha van gyerek, valamit vissza tudtak igényelni. A hozzá nem értő, semmit nem dolgozó igazgató fél millás fizetése meg növekedett…
Vagy az őstermelőivel is sokat lehet mutyizni. Ha nagyban csinálod. Mint az adócsaló állampapír. Itt csak az szakít nagyot, aki közel van a fazékhoz.
Melyik adó nem nőtt? A társasági… na vajon miért?
Ilyen vezetés mellett esély sincs a javulásra.
Ha nem mondták volna hogy válság van, én nem is vettem volna észre.
Igen, sok a hülye, sok a csaló, a becsületes meg megszívja.
A helyes hozzáállás: a leszarom módszer…
22-es csapdája.
Ha történetesen felállna egy szakértői kormány, az éretlen társadalom az első adandó alkalommal leváltaná. Vö. azért dilettáns minden kormány nálunk, mert az újraválasztásra játszik és nem az ország előbbre jutására.
A helyzetet súlyosbítja, mikor egyes kormányok direkt tartják minél nagyobb fokú éretlenségben a társadalmat, pont azért, hogy nehogy elkezdjen “felvilágosodni”, és esetleg elforduljon tőle.
Az volt a végkövetkeztetés, hogy amikor szétesett a SZU, akkor náluk az egész társadalom annyira gyűlölte az előző rendszert [ti. akkora elnyomás volt], hogy gyakorlatilag társadalmi konszenzus alakult ki abban, hogy most pár évig még annál is rosszabb lesz, ami most van, de az alapjaitól kezdve kell rendbe rakni mindent, hogy működjön az ország.
Ezzel szemben nálunk a legvidámabb barakk szituációban messze nem volt akkora elnyomás, mint náluk, így nálunk esélye sem volt efféle társadalmi konszenzus kialakulásának. Sőt, a mai napi erősen tartja magát a “szocializmusban minden jobb volt” nézet.
Elgondolkodtató.
en.wikipedia.org/wiki/Great_Divergence_(inequality)
A főnökök és az átlagalkalmazottak fizetésének aránya:
en.wikipedia.org/wiki/File:CEO_pay_v._average_slub.png
en.wikipedia.org/wiki/File:Productivity_and_Real_Median_Family_Income_Growth_1947-2009.png
A gond az, hogy itt hozzá is vágnának jó pár követ.
Nem tudom ki tudom-e fejezni. Az igazságérzetről van itt szó. Emellé jön, hogy ha más csal, ne én szívjam már meg, ha lehet, hisz ő is csinálja.
Maga a probléma igazolja valamilyen szinten az igazát. Igen, az már tényleg túlzás ha minimálbérre vesz fel hitelt új autóra, nyaralásra, meg tv-re.
Példa: amíg én azt látom, hogy a főnököm rajtam spórol, pl. munkaruhán, fizetésen, túlóra ki nem fizetésén, addig én sem fogok teljes erőmből dolgozni, így kárpótolva érzem magam valamilyen szinten. Na most ha elmegyek más munkahelyre, ahol a főnök jó bért ad, tisztes körülményeket biztosít, szívesen dolgozom.
a vállalkozói létben nem (csak) az a biznisz, hogy kéz kezet mos alapon az ügyfél megspórol némi áfát a vállalkozó meg a bevétel eltitkolásával egyéb adónemeket. A papíron vállalkozónak szinte nincs is saját csak céges élete. Minimálbérből tengeti a napjait, lakása nincs (csak irodája) az autója szinten cégtulajdon. Ebből következően a benzinköltséget és a rezsit simán leírja az adóból. Azaz: sokkal kevesebbel járul hozzá a közös költségekhez mint mondjuk egy bérből élő csoportvezető miközben 5x olyan jól él és a szolgáltatásokat ugyan úgy igénybe veszi. (De hát gondolom ezt Neked kár magyarázni, Te is tudod, hogy amit írtál az csúsztatás.)
Tízszeresét? Hússzorosát? Százszorosát?
Kiér hamarabb hozzá a mentő, vagy a rendőr?
Egyébként ha ennyivel jobb, miért nem vagy te is papíron vállalkozó? 🙂
Egészségügy detto…
Phhff 😛
Barátom én alkalmazottként is az átlag ötszörösét keresem és az után adózom…
Mielőtt azt gondolnád, hogy panaszkodom.
Lehet, hogy én vagyok naiv, de efelett én nem nagyon tudok napirendre térni….
Az emberek nagyon nagy része egyáltalán nem is akar dolgozni. Borzasztó nehéz napszámost találni. 4-5eFt-ért már senki nem akar dolgozni egy egész napot. Persze ez nem sok pénz,de a termék eladási ára nem bír el több munkabért, akkor inkább termelek kevésbé élőmunka igényes növényeket. Szerintem a közmunka nagyon sok kárt csinál a munkaerőpiacon, mert az a réteg, akik csak kétkezi munkából tudnak megélni mennek az önkormányzatokhoz, ott nem kell megszakadni. A mezőgazdasági közmunka programok témája is megérne egy misét. Főleg ami a befektetett pénz és az árbevétel viszonyát illeti.
Ha penz kell, akkor barmelyik bank ad szabadfelhasznalasu ingatlanhitelt… Sok valalkozonak van ilyen hitele… felveheti barki az otthonara… Aztan ha nemjon be a valalkozas, akkor mehet az utcara…
Vagy ottvannak a szemelyihitelek… Ilyenje is van par valalkozonak… Hajra…
Lemeritett hitelkartya?
Szoval penzt lehet szerezni… Innen nincs kifogas… probalja ki mindenki, es utana fikazza a valalkozokat, hogy o kulonb volt… 200e nettot adott a betanitott munkasnak, es minden adot rendesen befizetett:)
Az 500 ezer külföldre ment magyar is komoly társadalmi probléma, de egyéni szinten lehet jó megoldás.
Ma már nem egészen így gondolom.
Az se stimmel egészen, hogy a másik vagyona tőlem független. Ez legfeljebb akkor lehetne igaz, ha az erőforrások kimeríthetetlenek lennének. Ahol az erőforrások korlátozottak, ott ami a másé, az már nem lehet az enyém, ezért nem teljesen közömbös nekem, hogyan jutott hozzá.
A piaci logika mindenhatósága is inkább hit, mint tény.
De hogy konstruktív is legyek: amíg a törvények kikényszerítése balkáni (urambátyám) alapon működik, addig egyetlen vállalkozó sem tud eltekinteni az ügyeskedés versenyelőnyétől. Tétje kell legyen az adócsalásnak, akkor lesz változás.