Megírtam az első könyvem, aminek remélem rajtam kívül talán örül más is. 🙂
A címe A Biblia és a pénz, ami előrevetíti a témáját. Ez bizony bár a pénzről szól, de keresztényeknek készült és arról szól, hogyan kell egy kereszténynek a Biblia alapján élnie az anyagi életét. Ezért ne borulj ki, ha nem érted, vagy nem érdekel a téma.
Pdf-ben itt tudod letölteni: A Biblia és a pénz
Update: közkívánatra beleraktam egy új fejezetet április negyedikén. Remélem, hogy javított és nem rontott rajta. 🙂
Könyvolvasóra pedig a következő linken töltsd le (zip fájl, előtte még ki kell tömörítened, benne epub és mobi formátum. Az Amazon Kindle könyvolvasók a mobi formátumot kezelik, a többi könyvolvasó az epubot, de a jobbak a mobit is. Ha mobilon vagy tableten akarod olvasni, telepítsd előtte mondjuk ezt a programot. Kényelmesebb epub formában mobilon olvasni, mint pdf-ben.)
A Biblia és a pénz e-book formátumokban
Update: a Moon reader valamiért nem tördeli az e-könyv formátumot, ha neked is az van, használd a fentebb belinkelt e-book olvasó programot telefonra, az jól működik.
Mindenkinek jó olvasást, remélem hasznos lesz és tanulsz belőle valamit.
Ha tetszett, nyugodtan küldd el az ismerőseidnek e-mailben vagy oszd meg a Facebookon, vagy terjeszd, ahogy csak szeretnéd. Amíg át nem írod és pénzt nem kérsz érte, azt csinálsz vele, amit csak szeretnél.
Megteszel annyit, hogy belerakod a szerző nevét és elérhetőségét az anyagba? Így névtelenül elég furán hat.
Egeristi, szándékosan nincs benne. Nem akarom, hogy rólam szóljon a könyv.
Köszönjük szépen! Én biztosan elolvasom
Tedd fel nCore-ra is 😀
65 oldal, lehet kinyomtatom és úgy olvasom el, az még kevésbé terheli a szemet.
Gondolom egy kis protestáns etika befigyel 🙂
GGG, tedd fel te, én nem tudom, hogy kell.
A fák pedig sírnak, hogy kinyomtatsz 65 oldalt.... 🙂
Miklós, Mások ha könyvet publikálnak pénzügyekkel kapcsolatosan, azon gondolkoznak, hogy hogyan húzzanak belőle hasznot, azonban gyorsan átpörgetve a könyvet egy reklámot sem látok benne... nah jó egyet azért igen, az pedig az Istené. 🙂
Biztosan el fogom olvasni.
Köszi szépen!
Szuper! Kérlek add a könyhöz a metaadatokat (cím, szerző). Ha kell átküldöm igy neked, megcsinálva emailben
Megvan a hétvégi olvasnivaló, köszönjük Miklós a befektetett munkát és hogy megosztod velünk!
Miklós, szuper! Viszont én évek óta keresek egy könyvet ami pont erről (Biblia/pénz) szól kifejezetten üzletembereknek. A bibliában minden pontosan benne van, hogy hogyan lehet sikeres/boldog az ember. Ez a könyv ezeket a tanításokat foglalta össze, és mutatta be azok sorsát akik a tanítások alapján hozták meg döntéseiket és lettek milliomosok. Dollárban. Nem tudod/tudjátok a címét?
Kenrich, Larry Burkett: Pénz és üzlet a Biblia tükrében. (Business by the book)
Ha magyarul megjelent könyvre gondoltál, szerintem erre gondoltál.
Köszi, mobiban ment az olvasóra; mert ugyan a keresztény rám már jó ideje nem igaz, de érdekel az írója miatt +1 szavazat a metaadatolásra!
Köszönjük a remek ajándékot Nagyhétre.
Ha valakinek (mondjuk nekem) kedve támadna felolvasni a könyvet és hangoskönyvként kitenni Youtube-ra ahhoz mit szólnál? Vagy neked saját terveid vannak a könyv jövőbeli hangoskönyv formátumával?
José, tedd meg bátran. Amíg pénzt nem kérsz érte és át nem írod, azt csinálsz vele, amit csak szeretnél.
José, nem akarlak sürgetni, de elkészültél már a hangos könyv verzióval? 🙂
"remélem rajtam kívül talán örül más is."
Gratula!
"Ez bizony bár a pénzről szól, de keresztényeknek készült"
Aki nem eleve ezt hozta otthonról, az hogy lesz először keresztény felnőtt korában? Gondolom úgy, hogy keres valamit, aztán talál. Nyilván ezt 1000 másik helyen is megkérdezhetem, de ha már, gondoltam, itt is érdemes. Az egyes keresztény felekezetek sem értenek egyet mindenben. Te valami protestáns voltál, jól emlékszem. Engem mindegyik tradícióban a misztikus vonal fog meg.
"Ha mobilon vagy tableten akarod olvasni, telepítsd"
A javaslatodra ismét kipróbáltam Moon Readert, most, hogy már + is van a nevében. A nyílt forrású MuPDF még mindig sokkal jobb. A neve nem utal rá, de ebookot is olvas pöpecül. A Moon Reader aktuális üzleti modellje egy perc alatt nem derült ki, régen úgy emlékszem freemium, vagy reklámos volt. iOS-re a beépített olvasó is elég jó.
Vonalas, Moon Reader szerintem nagyon jó, a fizetős verzió kicsit többet tud (Drive-ról is beszedi a könyveket, meg ilyenek, nem túl fontos plusz funkciók). Egyébként is valami pár száz forint volt megvenni a fizetőst is. (Elég sűrűn akciós.)
Én csak azért vettem meg, hogy legyen két programom (a normál és a fizetős), az egyikben az egyik könyv van megnyitva, a másikban a másik van félbehagyva.
Megrögzött, elvakult, szemellenzős, sőt, begyepesedett ateista vagyok, de kíváncsian vetem magam bele.
🙂
Köszönjük
Nem semmi, gratula.
Egyszerű városi parasztember tud tanulni a könyvből? Mert akkor elolvasom 🙂
Vagy ez inkább ilyen szakmaibb, tömény történeti áttekintés, kb. folyóirat, vagy szakdoglozat szintű?
1gábor, szerintem ha beleolvasol, rájössz. 🙂
Ha ismered a Bibliát, biztos érteni fogod, ha nem, akkor könnyen lehet, hogy nem.
Meglepő. A blog alapján azt gondoltam, hogy te inkább racionalista ember vagy.
PJ, az is vagyok.
A szerzoi joggal kapcsolatban javaslom, hogy inkabb valassz egy kiprobalt, ilyen celra valo licenset amihez rendes jogi szoveg is tartozik.
creativecommons.org/choose/?lang=hu
János, attól nem félek, hogy ellopják, ahhoz túl ismert vagyok, hogy valaki a magáénak mondhassa két hónap múlva.
Pénzt meg nem akarok kérni érte, tehát nincs mitől védenem magam.
A mindennapokban elhiszem, hogy az vagy. Átfogóan gondoltam. Ha gyakorló hívő/keresztény vagy, akkor az életfilozófiád irracionáis alapra épül. (Hit a természetfelettiben.)
Ezzel nincs semmi baj, nem kritikának szánom, csak megjegyeztem, hogy nekem meglepő volt. Téged valahogy olyannak képzeltelek, akinek nincs szüksége ilyesmire, de persze nem ismerlek személyesen.
És akkor majd a Kindle képernyőjén tudjuk dedikáltatni? 🙂
Gratulálok hozzá, nincs is ennél jobb pénteki napozós program, köszönjük!
A Biblia és a pénz kapcsolatával már Michael Hudson is foglalkozott michael-hudson.com/2018/08/and-forgive-them-their-debts/. A könyve címét azzal magyarázza, hogy mára nem értjük az imádság szavait: és engedd el az adóságainkat, miképpen mi is elengedjük a nekünk tartozókét. Azt mondja, hogy számos nyelvben a bűn és az adósság szavak hasonló alakúak. Az arámit nem tudom idézni, de németül die Schuld.
Köszönjük szépen 🙂
Köszönjük!
Luk. 6.34 a kamatszedés tilalma, ill. Móz. megerősítése Ne végy ő tőle kamatot vagy uzsorát, hanem félj a te Istenedtől, hogy megélhessen melletted a te atyádfia.
De a kamat már Arisztotelész torkán is fennakadt, aki megkülönbözteti a természetes vagyonszerzés körébe sorolt cserét és a természetellenes pénzkeresést. Az egyik a természettől van, a másik nem, mivel a pénz megszerzése határtalan vagyongyűjtés céljából „a pénzt nem arra használja, amire az eredetileg rendeltetett. Az a cserekereskedés céljaira keletkezett, s lám, az uzsora mégis őt magát szaporítja. Innen ered az uzsora görög neve is, ami azt jelenti, hogy »magzat«, a megszületett kicsinyek rendesen hasonlítanak az őket létrehozó lényekhez, márpedig az uzsora mi egyéb, mint mikor a pénz megfiadzik. Valóban elmondhatjuk, hogy ez a gazdálkodási mód valamennyi közt a legtermészetellenesebb.”
Kz, azért tegyük hozzá, hogy csak zsidóktól nem lehetett kamatot szedni egy másik zsidónak és ezt is akkor, amikor az infláció még egy nem létező fogalom volt. De ezt most nem vitatjuk tovább, mert off-topic, hogy egy másik könyv miről mit mond.
Gratulálok!
@ggg hát nagyon nem a fillérb*szó holland-búr-svájci kálvinista protestáns etikáról szól, érdemes beleolvasni. így számomra sokkal értetőbb, hogy Miklós blogja miért nem áll be soha a profitmaximalizálást prédikáló pénzügyi oldalak sorába
@pj ez itt lehet, hogy nagyon off, de az a fajta "racionalitás", amit te (meg sokan mások is) elképzelsz, egyáltalán nem létezik. a közgazdaságtan alapja, hogy a világ irracionális, ti. kiszámíthatlan a szó átvitt és szoros értelmében is, "racionálisnak" hitt döntéseink csak becslések és várakozások. egyszóval a racionalitásba vetett hit maga is egy irracionális elképzelés a te fogalmaiddal élve 😉
Gratulálok a könyvhöz!
Valaki megelőzött, már fenn van.
Borító nélkül 32 lapra is ráfér, majd összefűzöm és bírod dedikálni.
Moon Reader vs MuPDF
Ja, nekem Moon Readerrel első ránézésre az a problémám, hogy pont úgy néz ki, mintha a Programozó Pistike csinálta volna. Meg a honlapját is. Az is érthetetlen, hogy alapesetben miért lefelé kell lapozni, miért nem oldalra, mint minden rendes olvasónál.
Ezzel szemben a MuPDF csak teszi a dolgát, az alapfunkcióját magas színvonalon, esztétikus külcsínnel ellátja, "it just works."
"Drive-ról is beszedi a könyveket"
Hm. Eddig hogy csináltam? Bérhonnan, de legyen a példának okáért a felhőtárhelyemből letöltöm a könyvet az Android Downloads könyvtárába, ahonnan még egy gombnyomással betöltöm a MuPDF-be, vagy akár bármelyik olvasóprogramba. Eszembe nem jutott, hogy a fenti funkcióval bármivel előrébb lennék.
Azért kösz, hogy gondoltál rám, ízlésben nem fogunk vitatkozni.
Jó lett. Az ugyan furcsa számomra, hogy az elején szélsőségnek állítod be a "bővölködés evangéliumát", aztán írsz egy olyan tanulmányt, ami teljesen megfelel ennek a tanításnak.
De mindenképpen nagyon pozitív, hogy elkészült, és itt közzé tetted.
Eddig sose kommenteltem, de most köszönöm az írást! Pont erre volt mlst nagy szükségem!
Laudetur!
Halasan koszonjuk! Rengeteget adsz az itteni es a szelesebb kosossegnek!
Köszönöm.
Szerintem küldd el palferi-nek, biztos hálás lenne érte 😉
Köszönöm így húsvét előtt. Nem értem még a végére, majd este.
Epub és mobi formátum nem elérhető 404 not found.
Szilárd és most?
Köszönjük Miklós! ^.^
Gratula, és köszi szépen!
Köszönjük szépen!
Sziasztok.
Érdekelne a könyv mérete? Szeretném én is letölteni.
200 kilobyte? 🙂
katolikusként nevelkedtem, nem véletlenül lettem ateista 🙂 igazából mindenki azt hoz ki a Bibliából amit akar. Lásd Weber: Protestáns etika és a kapitalizmus szelleme vs. katolikusok minden pénzt templomokba öntik, de közben azt hirdetik, hogy ha szegény maradsz, majd a túlvilágon király lesz. És akkor még nem is beszéltünk a zsidó vallásról, ami egy harmadik utat követ. amúgy mi volt a cél ezzel a könyvvel?
@Kiszamolo a letöltés működik, talán a szóköz és ékezet a filenévben gond lehet néhány redszeren (nekem ubuntu linuxon jó). a readera több-kevésbé normálisan jeleníti meg (hasonlít a pdf-re), moon+ readert nem használok, de úgy tűnik, alapértelmezésben fölülírja a beépített stíluslapot:
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=287589
a megoldás (állítólag) ez:
»please try to switch to "Preview mode with publisher formattings" in "Misc Options"«
http://i.imgur.com/KYo24Fk.png
ill. ugyanitt ("miscellaneous options") a "disable css" ne legyen bejelölve
lvjtn, köszi.
Kedves Miklós!
Gratulálok és köszönjük szépen! Napjainkban a tudás ingyenes megosztása az egyik legszívbélibb cselekedet szerintem.
Nekem is megváltozott az életem mióta találkoztunk. Aztán sokféle gondolatom és megérzésem volt egy ideje már a várható gazdasági válságról. Sajnos eddig mindegyik bejött. Pedig egyébként nagyon optimista vagyok.
Most időben el tudtam adni a lakásomat, az utolsó pillanatban, március első napjaiban. Külföldre készülök, egyelőre rövidebb időre terveztem rokonok közelsége miatt, de most a kvázi határzárak megállítottak. Meglátjuk.
Ahogy látom, nagyon kevesen osztják azt a megérzésemet, hogy borzasztó, elhúzódó gazdasági válság vár ránk itthon szerintem. Egyúttal remélem, hogy egyénileg van lehetőség felemelni úgymond az életünket. Persze ezt filozófiai értelemben mondom. Hinni kell magunkban!
P.s.: ez életem első kommentje.
Köszönöm! 🙂
"200 kilobyte?"
602337 bytes
Én kérek elnézést. Mindegy, nem ez fogja lemeríteni a havi adatkeretet.
Android rendszerre a legjobb olvasó szerintem a Perfect Viewer:
play.google.com/store/apps/details?id=com.rookiestudio.perfectviewer&hl=hu
Hegyekben van hozzá plugin, itt van pl PDF:
play.google.com/store/apps/details?id=com.rookiestudio.perfectviewer.pdfplugin&hl=hu
Óh ...! Ezzel megleptél.
Letöltöttem, belenéztem. Rögtön megakadt a szemem az 1. fejezet címén, azt el is olvastam, ami ugye az alapvetés. Hát ...?
Tartok tőle, hogy te is a prosperitás-teológia alapján taglalod a kérdést, amelynek Magyarországon legismertebb képviselője Joyce Meyer. Ez a teológia azonban - testvériesen szólva - minimum megkérdőjelezhető. Már a fejezetcím is.
A megváltás az anyagi életedre is vonatkozik
A megváltás az emberre vonatkozik az üdvösségre nézve. Abban az értelemben is, hogy "ma lett üdvössége e háznak", azaz a jelenre is.
Már ott zavar van, amikor a szótéria (szabadítás, üdvösség), mint az evangélium "nagy, mindent magában foglaló szavát" így taglalod: magába öleli a megváltás minden tettét és folyamatát, mint a megigazulás, megváltás, megbocsátás és megbékéltetés.
folyt köv
Sifar, szerintem először olvasd el a könyvet, utána próbálj véleményt írni, miről szól.
Mert most le akarod írni, hogy szerinted miről szól anélkül, hogy elolvastad volna. Sikerült egy címet elolvasni meg talán még két sort, de már mindent tudni vélsz egy 68 oldalas könyvről.
Sifar, 900 karakter. Ne írj cikket, legalábbis ne ide, mert kitörlöm a többi X hozzászólást.
De még egyszer: először olvass el egy könyvet, utána akarj róla véleményt mondani. Röviden.
Köszönöm Miklós, én végig is olvastam. És szerintem holnap még egyszer végig fogom.
Isten áldjon.
Tartok tőle, hogy sokan nem fogják megérteni. De az sokkal fontosabb, hogy lesznek, akik értik.
Kiszámoló!
Már olvasom a könyvet, a folytatást.
A 900 karakter nálam nem működik, sokkal kevesebb karakternél megáll. Firefoxban is, EDGE-ben is. Nem megy.
A hozzászólásom már kész. Sajnos 6122 karakter. Ha elolvastam az egész könyvet, akkor valóban kiderül, hogy indokolt-e egyáltalán.
Ha igen, akkor tudom, hogy ez már cikk méretű. A kérdésem az, hogy felteszed-e több részletben, hozzászólásként, ha elküldöm neked?
Talán egyetértünk, hogy írásod sokkal fontosabb szempontból tárgyalja az életünket pénzügyek kapcsán, mint a többi írásod. Viszont épp ezért fontos, hogy a lehető legkevésbé legyen félreérthető a laikus olvasónak. Pénzügyekben nem vitatkoznék veled, de ez viszont az én szakmám is. 🙂
Ha olvasás után fenntartanám a hozzászólást, leközölnéd vagy sem?
Ha nem, tudomásul veszem, úgy sem tehetnék mást. Igaz, nem örülnék.
sifarr, tedd fel a blog.hu-ra, aki szeretné, majd ott elolvassa.
Szia,
Mar jo par eve olvaslak de eddig meg soha semilyen vallasos tema nem volt. Mindig mindent penzugyi oldalrol kozelitesz meg erzelem mentesen neha mar idegesitoen reszletesen. Tudtam, hogy ateista vagy erre az elso konyved A Biblia és a pénz... ingyen. Ez most hogy jott?
Meg nem olvastam el, lehet az irasban valaszt kapok. Koszonom
Velemeny elso olvasas utan: 1. ez eleg karcsu, ez inkabb dolgozat, ha el tudom felallas nelkul olvasni meg en is 2. ami hianyzott, az a coachingolas, hogy barmilyen butus, gorbe feju, gyanus kinezetu ember is veszi kezbe azt, amit irtunk, azert probalunk adni neki valamit. Nekem ehhez egy kicsit tul kemeny es ferfias volt ez, inkabb ilyen Sch(it) Norbis "mindent rosszul csinalsz" vonal (isten iteloszeke, az orokkevalosag szempontjabol ertektelen elet, a kulonfele poklok (megj.: arab csajok kuldenek neha a Koranbol a poklokra vonatkozo fejezeteket skypeon at)). Ezzel az a baj, hogy az elet rovid, es mindig azt a szerzot veszem le a polcrol rosszabb napokon, aki a legjobb fej, nem azt, aki fenyeget. A spiritualitassal es a temaval semmi bajom, ahogy azzal sem, ha valaki azt csinalja, amit ir, es azt irja, amit csinal (probalja felebaratait leteriteni a karhozat utjarol:)).
Valaki, két dolgot utálok: a túl rövid és a túl hosszú könyveket. Az első nem szól semmiről, a másik meg csak azért fejteget és boncolgat egy-egy gondolatmenetet jóóóóóóóó hosszan, hogy meglegyen a Háború és Béke terjedelme, mert a kiló a lényeg. Szerintem az a jó könyv, ami se nem hosszabb, se nem rövidebb, mint amit a téma megkíván. Én erről ebben a könyvben ennyit akartam elmondani, 68 A4-es oldal szerintem nem kevés, de ha szerinted az, az se különösebben zavar.
A hozzászólásodból meg valószínű, hogy nem te vagy a megcélzott olvasóközönség, akinek szól a könyv. 🙂