Az új üzleti lehetőség: borbefektetés
Az elmúlt két hétben az alábbi fantasztikus lehetőségekről írtatok többen több levelet:
Fektess pálinkába, pezsgőbe és borba.
A borbefektetéshez linket is küldtetek. A weboldalon azt írják, hogy ez a befektetés legalább évi 15-25% hozamot fog hozni. A weboldal szerint mivel a bordeaux-i borok átlag évi 12%-kal lettek drágábbak az elmúlt évtizedben, ezért a vak is láthatja, milyen jó lehetőség ez. (Mi köze a te borodnak a bordeuaux-i borokhoz? Semmi.)
De azért van hazai példa is: 20 éve egy bizonyos tokaji bor 40 ezer forint volt, most 200 ezer forint. (Mielőtt még nagyon hanyatt esnél, ez kerekítve 8%-os éves hozam. (40.000×(1,08 a huszadikon)). Ennyit a sokkal biztonságosabb és kiszámíthatóbb állampapírokon is elértél volna ugyanezen idő alatt.)
Ezek után kiszámolták az oldalon, hogy ezeket a trendeket figyelembe véve 20 év után évi 25%-kal lesz több pénzed. Mi az? Ezt mégis hogyan sikerült kiszámolni? Az ötszörös árat elosztottuk húsz évvel??? Tényleg így jött ki az évi 25%-os hozam?! Na, komoly oldalon járunk. (Vajon a bordeaux-i borok is így drágultak évi 12%-ot?)
A tőkebefektetés garantált. Hogy mitől az és ki garantálja, már nem sok szó esik. A hívószó megvan, ez általában elég is: tőkegarancia.
Már 500 ezer forinttól is be lehet szállni. Természetesen a legfontosabb a jó tárolás, ezért ők gondosan tárolják is a bort, neked csak fizetni kell és elhinni, hogy tényleg van bor a pénzed mögött, amit befizetsz.
Ugyanaz a szisztéma, mint az aranynál: fizess be pénzt, mi meg vigyázunk az aranyadra, a kamat évi 20%. Neked csak azt kell elhinni, hogy tényleg van aranyad, nem csak egy piramisjátékról van szó. Amint látod, borral is működik. Lényeg, hogy valamiért nekik kelljen vigyázni a befektetésedre, egyébként nem működne a piramisjáték.
Ja és az ajánlat exkluzív, csak 300 ember részére adott, úgyhogy siessél és hozzál sok pénzt. Hiszen évi 25% hozamról beszélünk. (Ami matematikából nem felmentettek számára valójában alig több, mint évi 8%, annyi, mint az állampapírok visszamenő átlagos hozama hosszútávon.)
A költségekről már szót sem említenek, úgy tűnik, ingyen őrzik a borodat 20 évig.
Vajon ki van az ajánlat mögött? Keressük, keressük, sehol egy cégnév az oldalon. Khmm.
Az “iroda” címe sem biztatóbb: földszint 6 egy romos házban.
Az oldal .com végű, a domain bejegyzésénél is csak egyedül a regisztrátor neve található meg, az oldal használójáé nem.
Arról már nem is akarok szólni, hogy feltételezve a legjobbat, hogy valódi befektetésről lenne szó, mi garantálja, hogy akármennyiért is el tudod adni a borodat 20 év múlva? Kinek akarod eladni? Megkérdezed a szomszédot, akar-e venni tokajit, 500 ezerért palackját? Meghirdeted a jófogáson? Ha van is bor-árverés, mennyit fog érni a borod és milyen költség mellett tudod majd eladni? Van valódi piaca transzparens árakkal, vagy csak szerencse kérdése, hogy el tudod-e adni és ha igen mennyiért? Hogy ez mennyire nagy probléma, már írtam itt: Gyémánt befektetés.
Ja és mit értesz te a borokhoz? Vajon milyen évjárat volt az, amiből vetetni akarnak veled? Sokat fog érni 20 év múlva, vagy semmit? A példa, amit kiragadtak, átlagos, vagy csak egy-egy bor vagy évjárat tudja megötszörözni az értékét 20 év alatt?
Ha pedig azért akarod ide fektetni a pénzed, mert elfelejtetted leadózni, akkor szólok, hogy nagyon sokan utaznak az ilyen pénzekre, titkos aranybefektetésektől állítólagos brazil ingatlanbefektetésekig mindenki. Ebből volt nagy haszna az elmúlt hónapok átveréseinek is. Inkább adózd le 30%-kal, mintsem csalók vigyék el.
Ha pedig bírod a kockázatot, miért nem fektetsz valami megfoghatóbb és valódi dologba? Ha 1995 áprilisában (ugyanúgy 20 éve) az amerikai részvényindexbe fektettél volna ezer dollárt, most lenne 4.892 dollárod úgy, hogy az elmúlt 20 évből 13 év nagyon rossz volt az amerikai tőzsdén. Vagyis a pénzed közel az ötszörösére hízott volna. Dollárban. A dollár 125 forint volt akkor, most 280 forint. Vagyis 100 ezer forintodból 1,095 millió forint lenne ma. Egy valódi tőzsdén.
Ezek után nem értem, egyáltalán hogyan lehet megfontolni egy ilyen ajánlatot.
Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő.
Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.
Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.
Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon:www.facebook.com/kiszamolo vagy RSS-en
liv-ex.com/staticPageContent.do?pageKey=Fine_Wine_1000
A befektetés még ajándékba is adható!:-)))))
Egy ismerősöm a Botanoo-n (széndioxid kvóta “kereskedelem”) bukott egy csomót.. mi volt a következő lépése ? Beszállt egy aranyat forgalmazó mlm cégbe.
🙂
Melegen ajánlom másoknak is. Legutóbb 4 év után bontottam meg egy befektetést, hát mit ne mondjak eszméletlen finom volt. Az ital már szinte fekete volt de több vendégvárást is megért, mindenkinek ízlett. Jó befektetés volt!
Persze 98%-uk soha nem fog 2 percet sem guglizni. Lásd Quaestor kötvény például.
Zsoca: a függőségen kívül én sem tudok mire gondolni. Volt asszem az Indexen egy összefoglaló az elmúlt 25 év nagyobb brókerbotrányairól. Felsoroltak vagy 15-öt és ezek tényleg csak a komolyabbak voltak. Az infláció feletti biztos 2% nem kell, a hazárdjáték viszont jöhet.
Az ilyen emberek mindig várják a csodabefektetést, és ha 9-szer átvágták őket, akkor is bedőlnek a tizediknek.
A felfutási szakaszban persze mindenki hülye, aki kételkedik benne, sőt, személyes rosszindulatnak veszik ha megkérdezed, hogy Marika, foglalkoztál már életedben CO2 kvótákkal ? Vagy gyémánttal ? Miből gondolod, hogy felfelé fog menni az ára ? Hja azért, mert az üzletkötő (aki be akar léptetni) azt mondta.. Miből gondolod, hogy a gyémánttal kapcsolatban okosabb vagy, mint az antwerpeni zsidók, akik nemzedékek óta foglalkoznak ezzel ?
Mondom neki, hogy ha ilyen csodás teljesítményt nyújtanak kockázat nélkül (!), akkor miért magyar háziasszonyokon keresztül hajtják fel a magyar kisemberek pénzét..?
Megsértődött a “házisszony”-on. 🙁
Kérdem tőle, miért, van pénzügyi végzettséged ? Dolgoztál bankban ?
Akkor miért ülsz fel az X.-edik ilyen “csodás” lehetőségnek..?
(Amiknek általában bukta a vége; ld. DT Diamonds ügy, ld. Botanoo-ügy, amiben most kezdték újra a nyomozást..)
Ez nem elég? 🙂
A kifizetés már nem annyira 🙂
Ha túl szép, hogy munka és kockázat nélkül sokat keresel, akkor az nem is igaz. Aki bevállalja, az szimplán kapzsi. Aki nem tanul belőle, az meg szimplán ostoba.
Egyébként a pálinka jobb befektetés, mint a bankbetét, mert a pálinka 40%-os, a bankbetét pedig csak 2%. 🙂
Amúgy eredeti témáról pár cikk:
index.hu/gazdasag/2014/06/09/lakas_festmeny_bor_mit_kezdenek_a_penzukkel_a_sztarfocistak/
portfolio.hu/befektetesi_alapok/kidurrant_a_borpiaci_buborek_avagy_itt_az_ido_vasarolni.164038.html
vg.hu/manager-magazin/palackba-zart-vagyonok-291037
Egyáltalán nem értek a pálinkákhoz, csak beírtam egy szép kerek számot. Az alsó határt majdnem eltaláltam:
“A jelenleg hatályban lévő rendelet szerint legalább 37,5 %, legfeljebb 86 % (térfogatát tekintve, azaz V/V). Forgalomban lévő pálinkáknál a jellemző alkoholtartalom 40-50%. (Forgalomba csak 37,5% és 55% közötti pálinkák kerülhetnek.)”
“Egyébként a pálinka jobb befektetés, mint a bankbetét, mert a pálinka 40%-os, a bankbetét pedig csak 2%. :-)”
A Magyar Államkocsmában viszont tudsz venni olyat, amelyik mindig kettővel több százalékos, mint amennyire a nyitva felejtett piából párolog az alkohol! Ráadásul tényleg ingyen tárolják neked, csak amikor kikéred pohárba, akkor vesz le belőle magának a csapos pár kanálnyit!
Csernok Úr megtisztelő elemzése által felvetett kérdésekre honlapunkon válaszoltunk::
bordinasztia.com/borhirek/az-uj-uzleti-lehetoseg-borbefektetes
Valamint továbbiakban is várjuk Csernok Úr válaszát a mail-en küldött meghívásunkra !
Üdvözlettel:
Bordinasztia Sales Kft.
Miért? Nem jó talán?
“A borbefektető így – ha kéri – 5 év múltán a kezdeti befektetési összegét akkor is visszakapja, ha mégsem kíván élni a további lehetőségekkel.”
Tehát 5 év múlva visszakapod, amit befektettél? És a “hozam”?
A borpiac meg elég szarul mehet ha már így kell értékesíteni a drága nedűt. Mi van, a boltban már nem veszik hogy “befektetésként” kell értékesíteni?
Azt hogy magyarázták el, hogy az ígért 25% az valójában csak 8%, csak nem tudnak számolni? 🙂
Ráadásul:
origo.hu/itthon/20140520-a-tokaj-kereskedohazat-erinto-ugyben-nyomoz-a-rendorseg.html
Nem egy borász ismerősömtől hallom, hogy az egész országban összesen nem terem annyi szőlő, amennyi a boltokban csak tokaji aszú néven fut. Azért meredek, ha 20 év múlva derül ki, hogy pár palack pont ilyen volt.
Mondjuk borrajongó ismerősnek poénból jó ajándék lehet 1-2 üveg ritkaság, de itt gondolom nem 10 ezer ft egy “befektetés”.
Sajnos nálunk még nincs kultúrája ennek a befektetési formának, holott nyugaton ennek komoly keretei és szabályai vannak. Szerintem élből így letámadni egy “új” befektetési formát nem kellene.
A cikk is igen jó és elég friss, tegnapi.
Cegrol meg anyit, hogy a nevet a cikkben nem irt sem adoszamot (szerencsre a kommentbol legalabb a nev meg van):
A cég tevékenysége:
Ital nagykereskedelme
Főtevékenység.
Bejegyzés kelte: 2015/04/15 Közzétéve: 2015/04/16
Plusz volt egy masik ceg (Bejegyezes kelte egy red flag nalam, plusz a tevekenysege is):
BORDINASZTIA Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság “végelszámolás alatt”.
Ezek alapjan en nem ezt a ceget valasztanam borbefektetesnek (mar ha egyaltalan ezt a befektetesi format valasztnam).
Amúgy a lőre biznicre van bármilyen szabályozás, ellenőrzés, felügyelet? Vagy csak betárazok néhány hektó bort és azt mondom mindenkinek, hogy X év múlva ez X-szer annyit fog érni, azzal minden letudva.
Biztos hozam, tőkegarancia, magas likviditás: m.blog.hu/bk/bkv/image/bkv-jegyarak-2012.png
Volt egy kis stagnálás, de most újra 9% felett teljesít.
Haverom a legutóbbi emelés előtt (10-es tömböt szoktunk használni mindketten, az 2800-ról 3000-re emelkedett, +7,1%) vett magának fél évnyi jegyet előre. Sajnos csak utólag említette, én meg akkor bár már olvastam a Kiszámolót, még nem voltam elég furfangos.
Nem rossz, csak kár, hogy a köcsög (jobb jelzőt nem tudok erre mondani) BKV / BKK érvénytelenítette a régi jegyeket.
Jó pár érintetlen gyűjtőjegyem a kukában landolt emiatt. (Autós vagyok, de nem vetettem meg régebben a tömegközlekedést sem, ha hatékonyabb vagy éppen piásabb volt a szituáció.)
Ami igazán felháborító, hogy még ráfizetéssel sem voltak hajlandóak újra cserélni. Én ugyan utálom az extraprofit szót, kb. nem is létezik abban az értelemben, ahogyan használni szokták, de erre talán rá lehetne húzni. Vagy csak simán gerinctelen lopás a fizető ügyfelektől.
//kiszamolo.hu/a-kamat-az-kamat/comment-page-1/#comment-53935
de ezt meg hogy? Neked honnan kell tudnod, hogy a jegytombod ervenytelen? En is neztem mar oket, es sohase talaltam rajta ervenyessegi datumot ( nem voltam eleg figyelmes? )
Magyarország, ilyenen meglepődsz még?:))
Gondolom kihasználták, hogy már nem BKV, hanem BKK, ami “papíron” egy külön cég. Itt elég kacifántosan le van írva: bkk.hu/tomegkozlekedes/jegyek-es-berletek/gyakran-ismetelt-kerdesek/jegyek-visszavaltasa/