CIB bankszámla akció

Ha most nyitsz CIB kártyázó számlát, a havi díj hat hónapon át nulla forint, sőt a kártyahasználattól és a választott csomagtól függően akár havi 600-1670 Ft is jóváírnak a számládon az akciós időszakban.
A hat hónap lejárta után a normál kártyázó számlacsomagok díjszabása lép életbe.
A kártyázó számlacsomag akkor jó neked, ha legalább havi harminc alkalommal használod a kártyádat vásárlásra. Ekkor a legolcsóbb csomag 400 Ft havonta, középső 665 Ft, a legdrágább 1.115 Ft. Ebben már benne van a kártya éves díja is, sőt a két drágább csomagban az utazási biztosítást is tartalmazza a havi díj, ahogy az SMS díját is.
A netes utalás mindhárom csomagban nulla forint plusz a tranzakciós adó.
A csomag előnye, hogy jövedelem érkezése nem feltétel. Ha befizetsz mondjuk egyszer ötvenezret, aztán naponta kártyával veszed meg a reggelidet a boltban, már teljesítetted az egyetlen feltételt.
Ezzel az akcióval (ők fizetnek neked havonta 600-1670 Ft-ot fél évig) szerintem vonzó ajánlat, főleg ha figyelembe veszed az ingyenes utasbiztosítást, sms-t és a dombornyomott bankkártyát is.
Elvileg csak azok vehetnek részt az akcióban, akiknek nem volt számlája az év elején a banknál, de SMS-ben és levélben is megkaptam, hogy én is részt vehetek, ha hivatkozok a levélre vagy SMS-re. (A biztosítások miatt van számlám a CIB-nél.) Úgyhogy szerintem régi, másik díjcsomagban lévő ügyfelek is élhetnek vele. (Update: mint kiderült, csak azokra igaz ez, akik külön levelet kaptak a lehetőségről.)
Nekem a közepes csomag a szimpatikus az utasbiztosítás miatt. (A legdrágább csomaghoz hitelkártya és gold kártya jár, más különbség nincs.) Ha visszaadnak ötezer forintot az első hat hónapban, az majdnem további 8 hónapig még fedezi az összes költséget és benne van egy éves utasbiztosítás is. Megszüntetni bármikor meg lehet, a számlacsomag váltás pedig az év végéig díjmentes.
Az utazási biztosítás külön 3.490 Ft lenne, a leírása itt.
Ha érdekel a dolog, itt az akció leírása, a kondiciós listát pedig itt találod.
Mielőtt még megkérdezed, nem, sajnos nem fizetett hirdetés, csak azért írtam róla, mert nekem tetszik.
Mi történik a takarékosokkal?Mit kell tenni és mikor hogy kártérítést fizessen az OBA?stb
Sajnos én is érintett vagyok a témában, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül az olvasóid közül
☺
Amikor megjelent a kártyázó számlacsomag, talán fél éve, akkor nekem teledumálták a fejemet, és váltottam, de akkor még 2700 forintos volt a havidíj, ami kedvezménnyel ment le 700 körülire, vagyis inkább átverés volt, és végül azért váltottam vissza, mert egész évre kiszámolva nem érte meg, ha mondjuk elmegyek nyaralni és csak 1 vagy 2 hónapban nem teljesítem az akciót, meg nagyon idegesített már első hónapban, hogy állandóan a vásárlások számát nézzem, a legfőbb gond viszont az volt, hogy az átutalás baromi drága volt! A sima csomagban 10 forintot fizettem bármennyit utalok, és rögtön szívtam a fogamat a kártyázó számlacsomaggal, mert utalnom kellett pár tízezret többször és ezek több száz forintba kerültek. Az meg egy külön tortúra volt, hogy visszaváltsak és három hónapig intéztem a reklamációt, mire a visszafizették a jogos különbözetet, ami abból
AZ kellene még csak, nekem is ez van és nagyon elégedett vagyok…bár most elgondolkoztam ezen a kártyázóson is…
Az EUR-malacpersely elvesztését is “megkönnyeztem”
🙂
Mikor pénzmosásos nyilatkozatot aláírni voltam a CIB fiókban tavaly mindenáron rá akartak beszélni a váltásra, de nem hagytam magam.
“A csomag előnye, hogy jövedelem érkezése nem feltétel. Ha befizetsz mondjuk egyszer ötvenezret, aztán naponta kártyával veszed meg a reggelidet a boltban”
Az online csomagnál sem kell jövedelemnek érkezni, elég ha egy másik számláról utalnak. Ha én kp-t teszek be és azt költöm el 30 nekifutásra kártyával, az nekem sokkal bonyolultabb, mint odautaltatni a jövedelmem, vagy egy másik számláról 50 ezret. És még drágább is lehet valahol kivenni majd ide pénztárban befizetni.
röviden: van 4 csomag, eltérő havidíjjal és feltételekkel. Ha jól emlékszem bármelyik lehet ingyenes vagy x összegű bejövő utalás vagy 10x összegű egyenleg esetén.
Az OKÉ4 előnye, hogy ott a régi pénzt is az új pénz akció kamataival kötheted le.
Ráadásul most még kapsz akár 20ezer Ft jóváírást is, ha nyitsz náluk számlát.
Az OKÉ4-nél havi 300e jóváírás vagy 3M átlagos egyenleg kell, a bankkártya kivételével gyakorlatilag minden ingyenes. A kisebb csomagoknál kisebb jóváírás/egyenleg is elég, de ott van amiért fizetni kell.
Akkor már inkább minden reggel kártyával megveszem a gyerek reggelijét és még öt másik alkalommal használom a kártyát.
Odautalni úgyis kell, akkor is ha azt kártyával költöd el, tehát ez nem plusz munka.
Online számlánál 2x el kell onnan utalni
Kártyázónál 30x kártyával kell fizetni.
nyilván mindenkinek mást jelent a felesleges macera, de nekem az első tűnik kevésbé munkaigényesnek 🙂
Csak kártyát használsz és napi egy költés sok? Ez érdekes.
A kp persze felvét tényleg problémás, de átutalhatod a másik bankodba, ahol van kártyád.
Ugyan az utalás is csak 400ezerig ingyenes havonta az OKÉ4-en, de gondolom ettől sokkal többet nemigen tudsz havonta ingyenesen kártyával felvenni a mostani bankodban sem, tehát vagy fizetned kell, vagy több hónap alatt jutsz a nagyobb összeghez.
én olyan szinten csak kártyát használok, hogy nincs is betéti kártyám, csak 2 hitelkártya. Nem számoltam még össze, de nem hiszem, hogy van havi 30 kártyahasználatom. Még tejet és kenyeret sem veszek minden nap, 2-3 napig simán friss marad a kenyér, a tej meg a hűtött is eltartható már 3 hétig.
Arról nem beszélve, hogy ha 30x használnám a debit kártyát azért, hogy mespóroljak párszáz ft banki havidíjat, akkor cserébe buknám a havi többezer Ft pénzvisszatérítésem a hitelkártyán.
Persze értem, hogy csak a biztosítás miatt van CIB számlád, és minden nap veszel kiflit a gyereknek, de akkor is furcsa, hogy kisebb meló rendszeresen kpt betenni a bankba, mint utalni
Ahhoz, hogy valahonnan utalj, kell egy második számla is. Minek?
Mi abban a nagy cucc, hogy három havonta befizetsz pár ezer forintot a számládra, amikor éppen egy bankfiók előtt?
És írod az ingyenes utalásokat meg egyebeket, pont ez a bajom, hogy ők is feltételezik helyettem, hogy mire akarom használni, és annak az árát beépítik. A havi 540-es kártyadíj se azért ennyi, mert annyiba kerül maga a kártya, hanem mert abba is bele van építve egy csomó ingyenes meg kedvezményes tranzakció, ami nekem nem kellene. Nincs egy őszinte számla, ami megmondja, hogy ennyi a fentartása havonta, amit ennyi betét után elengedek. Minden másra meg írják ki a valós árat, aztán kifizetem, ha igénybe veszem.
lehet, hogy a kp fogyását jobban érzékeli mindenki, de én ellene vagyok, drága, és a költségét én is megfizetem szja-ban és egyéb adókban.
Gyorsan írtam egy személyes példát, hogy aki nem akar bohóckodni az oda-vissza utalásokkal, annak ez sokkal jobb.
citibank.hu/hungary/homepage/landing_page/citipriority/index.htm
A citinel dijmentes 3 milli forint felett. Mondjuk kamatokat nemnagyon adnak( pedig gondolom ez lenne a cel), de fizetned se kell semmiert.
Az itt is fennál, hogy tele van díjmentes lóf***kkal, magyarul aktív számlahasználat mellett éri meg. Ezek nélkül bőven adhatnának 1 milliótól díjmentes számlavezetést (tudom citi nagyobb vadakra lő), ingyenes bizbaszok nélkül. A kamat az még rendben is lenne, mivel tényleg csak tartalékot raknék rá. Viszont sok banknál az jönne ki nem akciós kamatokkal, hogy a számlavezetési díjjal együtt év végére kevesebb pénzem lesz. De ha akarnám vehetnék fel ingyen pénzt, meg ingyen utalás, csoportos beszedés, csak azt a konkrét esetben a hajamra kenhetem.
No félre ne értsd, nem akkora probléma ez, heti “nem normális ez az ország” hőbörgésünket olvashatták.
Az totál ingyenes, parkoltatni jó, még valamit kamatozik is, illetve onnan is lehet bármikor mozgatni a pénzt netbankon keresztül.
Ja és nincs kártya 🙂
bankkártyás vásárlás korlátlan számban
1 db elektronikus betéti bankkártya éves díja
havonta 2 db készpénzfelvétel K&H ATM-ből, külön nyilatkozat nélkül
havonta 2 db forint átutalás K&H lakossági e-bankon (aznapi vagy határidős, bankon belüli és kívüli)
K&H lakossági e-bank szolgáltatás havi díja
havonta 2 db csoportos beszedési megbízás
Mindez havi 966 forintért, amit elengednek 750 ezer forint megtakarítás ÉS havi 150 ezres jóváírás esetén. Érted, ha van ott 1,5 millió az nem jó teljes díjmentességre, kell nekik az a nyamvadt jóváírás. Még ha egyből ingyen leveszem kp-ban és visszarakom a fő bankomba, akkor is valamiért erre izgulnak. (Lehet ez lesz, mert abszolút ingyen utalok. Aztán legyenek vele boldogok.)
Folyt.
Kiszamolo, te dolgoztál bankban, komolyan kérdezem, mégis mennyi költsége van a bankoknak egy olyan ügyféllel, aki egyszer megnyitja a számláját, rak rá pénzt, aztán békénhagyja?
Már csak azt nem látom a leírásban, hogy kell-e hozzá számla, rákérdezek. Illetve látom netbankhoz token kell, azt használja-e valaki linux alól? 🙂
A perselybe max. 5 millió forintot lehet tenni, de egy személynek lehet 3 db belőle. Nekem 2 van, mert havi minimum 10 ezer forint jóváírás után már nem a látraszóló kamatot kapod, így ha éppen nem jön rá pénz akkor az egyikről átrakok 10 vagy amennyit akarok ezret a másikra és legalább az egyik hozza a havi kamatot. 🙂
Linuxról nem használtam, bár vélelmezem mennie kell onnan is.
A normál bankolás, pénzügyi élet valahol 1000-1500 eurónál kezdődik (fix havi hitelek nélkül!), ott már mozog annyi, hogy legyen előny-hátrány. Azon vitatkozni, hogy a 70e Ft nyugdíj hova jön nem érdemes 🙁
Csak klasszikus banknál vezetett számla jöhet szóba?
Pl. az államkincstárnál ingyenes a számlavezetés, a web-es hozzáférés.
A pénzt tarthatod diszkont kincstárjegyekben, ha szükség van rá feltöröd.
Ha van a közeledben fiók, készpénzben is felveheted.
Vagy Kiszámoló által sokat emlegetett KBC Equitás értékpapír számla. Ha csak pénzt tartasz rajta, ingyenes.
Web-es forint kiutalás fél ezrelék, minimum 500Ft.
Ha a kamatért veszel valami értékpapírt, akkor a számlavezetés a papírok értékének 1.2 ezreléke évente (minimum havi 99Ft).
Pl. a tartalék 1 milliót diszkont kincstárjegyben tartod, a kamat lehet évi 20 000 (nem néztem utána), a költség 1200 + a kiutalás 500.
A visszaváltás 2 nap, de ha van pár százezer készpénzben, az két napra elég.
Belga védelem 6 millióig a papírokra, 30 millóig a készpénzre. Nem magyar leányvállalat, hanem a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe.
Ja, és szerződéskötés, pénz be és kifizetés a K$H fiókokban, amit említettél, hogy közel van.
Eseteg a magnet banknál a csillag számlacsomag? A számlavezetési dijat te határozod meg 0-1000 forint között, a kártyahasználat után 200 forintot fizetsz havonta, illetve a netbankos belépéshez szükséges smsnek van még költsége..
magnetbank.hu/pdf/Hirdetmenyek/MagNet_Hird_Penzforg_Magansz_150101c.pdf
Csak egy ötlet, hogy nézz utána, ha érdekel..
Egyébként engem is érdekelne, hogy másoknak mi a véleménye, tapasztalata erröl a bankrol/számlárol?
Equitasnál már ügyfél vagyok, ezért is gondoltam elsőre KH bankra, hogy akkor kbc-ből ingyen tudnék kiutalni. Na de nem szedek ki olyan gyakran, hogy ez megérje a számlavezetési díjat.
_MagNet egy vicc, a BudaCash miatt nem volt bankkártya szolgáltatása, mert az egyik bankjukon keresztül ment.
Értékelem, hogy hozzászóltál, de legközelebb ha végigköveted az elejétől a szálat, akkor nem érted totálisan félre 🙂
A CIB-nel mobiltoken is van, en azt hasznalom. Teljesen jol mukodik.
Volt OTP Takarekszamlam is. Kb. 150 ft a szamlavezetes, nincs bankkartya, minimalis kamat van, ami picit több, ha havonta meg 5e-t rautalsz.
Eddig elvoltam azzal, hogy Skrillen tartok pár száz dollárt, amihez van egy angol mastercardom évi 10 euróért és ennyi az összes költség (plusz átváltás, ha használom), de komolyabb összeget erre már nem bíznék, főleg mert többnyire ezt használom interneten a “rendes” kártyák helyett.
Nekem megfelel a MagNet, a Diamond számla ingyenes, kártya havi 300 Ft, netbankos belépéshez nem kell SMS, csak az utalásokhoz. Egyedül a 25 Ft-os bankkártyahasználat utáni SMS-ekből jön össze kiadás, ha sokat vásárol kártyával az ember, de nekem az is bőven megéri a paypass miatt.