Egy kis apró

2023-02-10
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Péter privátbanki ügyfél az egyik nagybanknál, lombardhitelt igényelhet 10,3%-os kamatra, amit bármikor költségmentesen előtörleszthet. Ebből a pénzből vehet állampapírt, de berakhatja olyan alapba is, amelyik az MNB-nél kamatoztatja a pénzét 18%-os kamaton. Persze a törvény megtiltotta, hogy ebből többet kapjon az ügyfél, mint a mindenkori diszkontkincstárjegy kamata, de ez csak a magyarországi bankokra igaz, egy külföldi székhelyű bank nyugodtan adhat vissza 16%-ot is ebből a pénzből.

A lombardhitel jelentése

(Van, aki szerint az MNB nagyobb biztonsággal tud fizetni a bankok nála lévő betétjére, mint az állam a lakosságnak az állampapírokra. Csak hogy értsd, miért ez a kavarás, amikor nem kap több pénzt, mint az állampapírra. Az alap mellett szól az is, hogy onnan bármikor ki lehet venni a pénzt, ha már a lombardhitel kamata magasabb lenne, mint a másik oldalon kapott kamat.)

Pontos bankneveket nem írtam és ez nem véletlen. Ha privátbanki ügyfél vagy, kérdezz rá a tanácsadódnál. Kérdezhetsz a hozzászólásokban is, majd maximum valaki más fog rá válaszolni.

Ja és ha sok céges pénzed van egy banknál, ott is kérdezz rá, mit tudnak javasolni a számládon álló pénzzel kapcsolatban. Maguktól semmit nem fognak, hiszen szó nélkül zsebre rakják a kamatokat, amit kapnak utána a jegybanki betétből, de ha belengeted, hogy már nyitottál számlát az Államkincstárnál és akkor elutalod az összes pénzt, hirtelen eszükbe fog jutni egy-két lehetőség.

Previous Post
Miért nem megy?

Hozzászólások:

104 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Ceges penzhez: csodalkoznek, ha a dkj nal jobb felteteleket tudna mondani a bank.. meg ugy is h van egy egyszeri beutalasi koltseg. De aki tud jobbat mondja 😉 s persze az meg a konyvelonek is egyszeru mint a szog... mert egy ertekpapirszamlanal mikrovallalkozas eseten azert mar pruszkolnek.

Lombardhitel esetén is van a banknak szüksége vmilyen biztosítékra? Pl. jelzáloghitel egy ingatlanon? Mi történik, ha nem fizet az adós?

https://kiszamolo.hu/a-lombardhitel-jelentese/

Szomoruan emlekeztet ez az otlet arra a szepemleku biztositos konstrukciora, hogy vegyel fel jelzaloghitelt es tedd be (jo draga) unit linked biztositasba, mert abbol leszel milliomos - igy lettek eladosodott hajlektalanok a penzugyi analfabetak, ehhez persze kellett a 2008-as ingatlanvalsag is.

kutya, ez azért messze nem ugyanaz...
itt nincs árfolyamkockázat, és a befektetés fix hozamú, a többi stimmel..

"s persze az meg a konyvelonek is egyszeru mint a szog… mert egy ertekpapirszamlanal mikrovallalkozas eseten azert mar pruszkolnek."

Az én könyvelőm nem prüszkölt az értékpapírszámla kapcsán, mivel lehet nem látja át a következményeket.
Ugyanakkor furcsa, hogy a kereskedelmi bankok nagy részénél nem lehet DKJ-t venni vállalkozásként.
ERSTE DUETT alapok alapja befektetési jegyet vettem jobb híján (elmúlt 3 havi hozam: 3,78%)...

@zoliahegyrol pedig tud, csak megfelelően nagy összeg kell hozzá.

Engem az érdekelne, hogy Péter privátbanki ügyfél milyen fedezetet rakott a lombardhitel mögé? Nemrég feltűnt, hogy pl. az Erste már az egyik magyar blue chip részvényt sem fogadja el fedezetnek.

"hirtelen eszükbe fog jutni egy-két lehetőség."

Most jo nagy municiot adtal graphite-nak, hogy ugye, hogy megmondtam, szemet bankok 🙂

Teljesen offtopic!
Uniqua "akciós" biztosításnál a 35%-ot gondolom a 3 év hűségért kapom, de a következő évek díja nincs fixálva. Gondolom többen kötöttetek már, mert valóban jó ajánlatot adnak. Mi a tapasztalat, a következő években a díjszámításnál nem fog vastagabban a ceruza?
Szeretnék kisállatra (kutya) biztosítást kötni (baleset, betegség, nem a felelősség), de ezt az opciót nem találom, vagy nincs is? Általában minden biztosító lakásbiztosításánál választható ez az opció.
Az offtopic hozzászólásoknak nem lehetne valami külön felület? Pl. a biztosítósnál az utolsó bejegyzés 22.05. havi, már nem is lehet kommentelni.
Köszönöm és elnézést!

Céges pénzhez: tud mondani a bank, 15.5 - 16% elérhető...

Kutya... Nezz utana jobban felrebeszelsz.

Amúgy a pivatbankar nem 500m-nal kezdodik altalaban? Kivancsi lennek hanyan esnek beke ebbe innen.

Engem azért érdekelne, hogy melyik nagybank ad fix 10%ra lombardhitelt, tekintettel arra, hogy a legtöbb lombarhitel referenciakamata a 3 havi BUBOR.

"Pontos bankneveket nem írtam és ez nem véletlen. Ha privátbanki ügyfél vagy, kérdezz rá a tanácsadódnál. Kérdezhetsz a hozzászólásokban is, majd maximum valaki más fog rá válaszolni."

Valaki kifejti akkor pontosan?:D

“berakhatja olyan alapba is, amelyik az MNB-nél kamatoztatja a pénzét 18%-os kamaton”
Milyen alap ez? Fel tudna valaki világosítani?

Céges 40 milla most lett lekötve 1 hónapra. 300 ezer a kamat az 1 hónapra. Ez most jónak számít vagy sem? Én azt gondolom ez még a hülyének is megéri, hiszen csak 1 havonta kötöm le a céges likvid pénzt.
Várom a véleményeket.

Eléggé utálják a felügyeleti szerveknél az ilyesmit, majdnem annyira, mint amikor valaki Babaváróból vesz PMÁP-ot 🙂 Amúgy a 10,3%-os lombard is egy érdekes ajánlat, nem belemenve a részletekbe ennél azért vannak jobb megoldások is. Én azt javaslom,hogy lombard konstrukcióba csak kellő felkészültséggel menjen bele bárki is.

Tapasztalatból mondom, a privátbanki lombardhitel szerződésének első pontja, hogy az ügyfél magyar állampapír vásárlására nem használhatja a folyósított hitelt. (Nem meguktól, hanem állami nyomásra került bele). Biztos, hogy van olyan bank/ügyfél, aki ezt megkerüli, de a legtöbb szerződés eszerint készül.

Off
Tud valaki olyan tapasztalt szakembert ajánlani, aki cégek "rendbetételét" vállalja? Benzinkút, amely megsínylette az árstopot, hitelekkel. (Az "árstop előtt meg jól ment" típusú kommentelők ne koptassák a billentyűzetet, nincs nagy árrés az üzemanyagon, főleg egy kisebb cégnek.)
On

"ha sok céges pénzed van egy banknál, ott is kérdezz rá, mit tudnak javasolni a számládon álló pénzzel kapcsolatban. Maguktól semmit nem fognak"

Engem rendszeresen hívogattak a bankomból különböző ajánlatokkal amíg jelentősebb pénzösszeg volt a számlámon, illetve valahányszor bementem személyesen fiókba valami miatt az ügyintéző azonnal tapogatózni kezdett ezzel kapcsolatban is

@hnr segitesz legyszi,hogy hol?
Koszi

@tamas
Ha jól számolom az éves 9% azaz havi 0.75%.
Előnye hogy havi lekötés.

Én Raiffeisennél kérdeztem céges lekötést és kb körberöhögtek.

@tamas ez melyik banknál volt és mi?

Tamas - sztem kincstarnal a dkj jobban hoz 😉
Mindenki- aki ilyen bank/termek megemlitese nelkul fogalmaz az minek teszi?! En is mondhatom h ja van svajci maganbanki szamlan... mert biztos van ott mindennel is jobb ajanlat csak a beugrot nem tudja teljesiteni kb senki... nu mind1 - kitartas a 25os inflahoz

"Tamás
2023-02-10 at 15:04
Céges 40 milla most lett lekötve 1 hónapra. 300 ezer a kamat az 1 hónapra. Ez most jónak számít vagy sem? Én azt gondolom ez még a hülyének is megéri, hiszen csak 1 havonta kötöm le a céges likvid pénzt.
Várom a véleményeket."

Hát szorozd meg 12-vel és oszd el az eredeti tőkeösszeggel.
9 %
Eléggé gyenge.

view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Fwww.mnb.hu%2Fletoltes%2Fbubor2.xls&wdOrigin=BROWSELINK

Egyhavi BUBOR 17,01 épp...

"Buborka
2023-02-10 at 14:27
Engem azért érdekelne, hogy melyik nagybank ad fix 10%ra lombardhitelt, tekintettel arra, hogy a legtöbb lombarhitel referenciakamata a 3 havi BUBOR."

Miért kellene 3 havinak lennie a referencia kamatlábnak? Éppen egy olyan konstrukciónál, ahol fontos a tetszőleges időpontbeli előtörlesztés, a rövidebb kamatperiódus a praktikus.

Egyébiránt komoly, prudens helyen nem adnának 10 % - on rövid hitelt. A bank ezen bukik/elmaradt nyeresége lenne alternatív lehetőségeihez képest. Ha az overnight kamat 18 % MNB-nél, a havi BUBOR 17,01, 3 havi 16,09, akor miért helyezné ki ezt az összeget 10 % - on ? Magát károsítaná a bank. Lehetne amolyan VIP kamat ez, hogy egy nagyobb magasabb rendű JÓ, vagy egyéb nagy ügylet érdekében tenné ezt, de ahogy írtam ez nem prudens, megkockáztatom a NAV sem nézné jó szemmel. Ha létezik is ilyen, botrány lesz belőle és megszüntetik majd

@Tamás
Ahogy írták előttem az évi 9%-nak felel meg, az nem túl acélos, tekintve hogy a DKJ most évi 14,3-at penget és elég rugalmasan lehet lejárati időt választani. Annyi van benne, hogy nem mindig van elég elérhető DKJ, van hogy adott lejáratból 100 ezret se enged lekötni.

Amúgy fura ha még megvan ez a kiskapu, mert 2019-ben már volt balhé belőle és tettek is ellene elvileg. Akkoriban egész piramisokat építettek így fel lombardhitelből és állampapírból, amikor a következő lombardhoz elfogadták egyes ügyfelektől fedezetnek az állampapírt. Így lehetett akkoriban brutális méretű, kockázatmentes hozamokat csinálni. Természetesen csak a kiemelt csókos ügyfeleknek.

index.hu/gazdasag/2018/08/21/allam_kontra_bankok_trukkos_penzgyar_a_lakossagi_allampapirokkal/

@Tamás A 9% egy hónapra az nem a legjobb. Ennél 1,5x ennyit fizet a DKJ az Államkincstárnál.

Most raktam át céges pénzből egy nagyobb összeget DKJ-ba. Előtte bef.alapokban volt, de meguntam hogy semmit se hoz, a banktól meg a kutya nem keresett évek óta…
Ezzel macera sincs es 2 havonta hoz kb. egy millát. A semminél ez is jobb.

Alapok alapja nagyon mas dolog. Alapkezelo koltsegeket fizeted duplan, a hozam meg artol fugg mibe fektet az alap sanszos hogy negativ is lehet a vegen az idotavodon hacsak nem penzpiaci...

Ez a szokasos magyar trukkozes, hogyan lehet ugyeskedni atmenetileg. Csinalja az aki nem elegge tokos ahhoz, hogy rendesen befektesse es emelt fovel kockaztassa a penzet egy portfolioban akar margin szamlan, ha mar azt is befektetnenk, ami le van kotve... Gondolom papirozni kell meg minden a lombardhitelhez, nem 2 kattintas. Elavult dolog vagy hozza nem ertoknek valo szerintem banknal pezt befektetni, ezen az ilyen atmeneti arbitrazsok sem valtoztatnak. Bankok ahogy ki lett targyalva szazszor a tudatlan ugyfelekbol elnek, a privatbankok es privatbankarok is, utobbi egy sales-es pozicio. Bocs.

@lonbardhitel-fedezet Erste nem fogad el mindent, de elég sokat. Nyilván a nagyobb cégek közül.
@szegeny banktól függ, de jóval alacsonyabban kezdődik
@buborka a hitel kamata az összegtől is függ. Amíg a bankszámlán ott a hitel fedezete, lényegében kockázatmentes haszon a banknak.
@erdeklodo Erste bázis pl. Nyilván csak addig tart a móka, amíg a jegybank magasan tartja a kamatot.

@iseq Akkor picivel több a havi,mert éves 10%-ra lett kötve, havi lekötésben. Igazából a kérdés az, hogy van-e ennél kedvezőbb lekötési lehetőség annak, aki havonta,esetleg 3 havonta szeretné lekötni a pénzét,hogy bármikor hozzá lehessen férni és kamatozzon is?

@lonbardhitel-fedezet
Biztosítékok általában, HUF és devizás kötvények. Pl 2032/A, Otp devizás kötvények, RepHun kötvények, perpetual kötvények, zártvégű alapok. Ezeket az ügyfél általában lejáratig tartják vagy örökjáradék kötvények. De fedezetcserére mindig van lehetőség. Jelzáloghitel fedezet nem nagyon jellemző.

@lombardhiteles

Pl. sok bankban nem rendelkezik erről a szerződés, mivel a hitel szabadfelhasználású, ezért nincs tilva, hogy mire költi az ügyfél. Ezért vehet lakossági állampapírt is. Persze van olyan bank, ahol nem nézik ezt jó szemmel. Így a kiskapu egy átutalás a másik bankban lévő számlára és veszik meg a kötvényt.

@buborka
Nem 3 hónap a refernciahozam, hanem az 5 éves Birs. Ez ma 8,93%, Szóval 10,30% kamaton kényelmesen lehet hitelezni.

@hnr
Sok banknál elérhető ez a kamat cégek számára. Kérni kell a számlavezetőtől lekötési ajánlatot.

PB, írj egy mailt a kiszámoló kukac gmailre lécci

@lombardhiteles és annak mi a definíciója, hogy mire van használva egy szabadfelhasználású hitel? A pénzt nem lehet megpántlikázni. Ha van 10M vésztartalékom, abból állampapírt veszek, majd 10M lombardhitelből visszatöltöm a vésztartalékot, akkor minden rendben, ugye? Ilyen szerződéses kitétel hatástalan mert számonkérhetetlen. Még a definíciója is ingatag lábakon áll.

@faek
Minden lakásbiztosításnál KÖTELEZŐEN van indexálás. Nem csak az általad fizetendő díjat emelik, ezzel megegyező mértékben emelniük kell a biztosítási összeget is! Ez meg jellemzően KSH építőipari árindexhez igazított a kárhányadtól függően +- határok között.

"PB bankár
2023-02-11 at 12:15
Nem 3 hónap a refernciahozam, hanem az 5 éves Birs. Ez ma 8,93%, Szóval 10,30% kamaton kényelmesen lehet hitelezni."

Kis okítást kérnék: amikor hosszú lejáratú jelzáloghitelt nyújt a bank, vagy akár a fentiek szerint lombardhitelt nyújt 5 éves Birs szerint árazva, akkor az eredeeti lejárathoz képest jóval korábbi tőketörlesztés kamatkockázatát ki viseli / hogyan árazzák ?

DKJ hozamok, vagy a rövid lekötések kamata visszamászik alacsonyabb szintekre (reméljük így lesz max 1-1,5 és múlva), és bekúszik a fenti Birs kamatszint alá. Előtörlesztés a logikus a felvevő részéről. Banknak persze a nagy kalapban, vegyítve az össz. állományával, de mégis ott figyelt egy hosszú hitel. Banki oldalról mi ilyenkor a fedezési folyamat, és hogyan zárja a pozíciót ?

"“berakhatja olyan alapba is, amelyik az MNB-nél kamatoztatja a pénzét 18%-os kamaton”
Milyen alap ez? Fel tudna valaki világosítani?"

Szerintem egyik bef. alap sem tudja MNB-hez betenni a pénzét 18 % - on. Közvetve sem. Persze az alapkezelők tulajdonosa, a tulaj. bankja az igen, és nyer rajta extra brutál 3-4 % - ot (betétmarzsként ez egy csoda nekik), így az alapkezelők a rövid pénzek egy vagy jó részét nyilván így tarthatják betétben. Eléggé aberrált ez a rendelkezés, biztosan lesz majd tanulmány vagy elemzés minderről utólag, de gyakorlatilag egy kötelező betétmarzs növelést írt elő a jegybank a bankrendszernek.

Csak annyit, hogy nem a jegybank, hanem a kormány találta ki ezt a rendelkezést és semmi értelme, csak kettő: nem a befektetőknél marad a különbség, hanem a bankoknál, illetve a befektetőnek külföldre kell vinnie a forintját, ha több kamatot akar.

@az-igazi-bankosok
"Eléggé utálják a felügyeleti szerveknél az ilyesmit, majdnem annyira, mint amikor valaki Babaváróból vesz PMÁP-ot "

Amíg nem tesznek különösebben semmit, addig miért szàmítana, hogy mit utálnak? Én is utálom a paprikát, de kit érdekel??

Csak annyit, hogy nem a jegybank, hanem a kormány találta ki ezt a rendelkezést "Csak annyit, hogy nem a jegybank, hanem a kormány találta ki ezt a rendelkezést "

Igen, elnézést, a kormány ment szembe a jegybankkal, komoly konfliktus forrás is ez egyben.
Ugyanakkor az nem világos nekem, hogy kulföldről miként tudnak az MNB-hez betenni betétet kinti bankok. Nem csak hazai szereplőn keresztül megy ez ? Vagy a folymat az, hogy az egynapost betét felhúzta a BUBOR-t is, magyar bank BUBOR-on mégiscsak adhat pénzt kinti banknak, és a kinti bank pedig továbbbadja a magas kamatot a magán, vagy bef. alap betételhelyezőnek ?

Rés a pajzson ? 🙂

A lejárati mismatch miatti kamatkockázat fedezése viszont tényleg érdekelne, ha leírja nekem valaki (Miklós, vagy PB bankár ?), megköszönném.

@naa ” a tudatlan ugyfelekbol elnek, a privatbankok es privatbankarok is”
Ja, emelt fővel vagyok pénzemnél azzal amit magam kezelek, a pmap mondjuk annyi amennyi, a hold meg hozott fél év alatt 13% felett, januárban 3%ot. Lehajtott fejjel tudomásulvettem.
Tiszta szégyen hogy aki ért hozzá jobban ért hozzá mint aki nem.

@rider ” DKJ hozamok, vagy a rövid lekötések kamata visszamászik alacsonyabb szintekre (reméljük így lesz max 1-1,5 és múlva),”
Marhára nem remélem. Jöjjön csak az igazság pillanata, ne tologassuk ezt a kakikupacot örökké, tudatosuljon mindenkiben hogy a hülyeségnek fájdalmas ára van.
Ha pénzembe kerül akkor is, mert hosszú távon az alibizés többe kerül.

@rider Nem a mi területünk (Treasury) a hitel fedezése. Így a választ nem tudom, sajnos. De nem vagyok abban biztos, hogy ha egy bank (bármilyen) hitelt helyez ki arra nyit pozíciót, hogy idő előtt vissza lesz fizetve a hitel. Kivitelezhetetlenek tartom, mert nem tudod előre megmondani melyik x időpontban lesz végtörlesztve a hitel.

mnb.hu/monetaris-politika/a-monetaris-politikai-eszkoztar/diszkontkotveny 18%-on bármelyik alapkezelő, cég, magánszeméy le tudja kötni a pénzét az MNB-nél. Persze ebből le fogja venni a közvetítő a marzsot + ott van az 1 napos betét is, de ez nem elérhető a cégeknek. De a 7db 1 napos betétből lesz a cégeknek pl. 15-16% kamatozású 1 hetes betét is.

PB bankár
2023-02-12 at 15:40

Köszi az infókat. Szóval nekem az nincs meg a hosszú fix kamatozású hitelkihelyezéseknél, hogy előtörlesztés esetén mi van, hiszen akkor marad poziban a bank. Nem tudom 5 vagy 10 évre fix kamatozású jelzáloghitelnél is hogyan kezelik le, ha pl. kamatszintek le, bank mondjuk hosszabb forrásra már megállapodik a magasabb kamatfizetésben, de a fix hitel, tehát a kamatbevétele meg megszűnik az előtörlesztés által. Nyilván logikus lenne kalkulálni ez alapján egy előtörlesztési díjat a fix kamatozású hitelek esetén. Így a tlombardhitelnél is. A fenti VIP hiteles téma nekem ezért furcsa. Bank átvállalja ezt a fajta kamatkockázatot teljesen ? Vagy ez az ügyfélnek mégiscsak egy kockázat ?
Céges ügyfélként nyilván megfelelő kaliber esetén megvan ez a változó betét, ha régebben ment BUBOR - X bps-en, vagy heti MNB betétkamat - X bps-n, akkor overnight - 1-2 % is ok.

PB bankár
2023-02-12 at 15:40

A diszkontkötvény ötletét köszönöm, gyalázat, de nem ismertem... :-), megnézem.

Hellrider
2023-02-12 at 14:43

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong."

Thomas Sowell

Nagy mondás, sajnos a politikában, gazdaságpolitikában tényleg ez van (itthon mindenképpen).. Ettől függetlenül eléggé suicide megközelítésnek tűnik, hogy pusztuljon mnden, ők is, mi is, menjünk tönkre, szegényedjünk el, csak mert különben nem tanulnak / bűnhődnek a hibáikból. A hibáik árát mi fizetjük. Ha tőlük függetlenül is jó irányba mennek a dolgok (csökken az infla, erősödik a forint, visszaesik a gázár, ezért az áramár és az energiaszámla is,stb annak örülni kéne és nem mérgelődni, hogy na bakker ezt is megúszták a balfarek döntéshozók.Valahol egy a csónak.

@diesel írj e-mail címet

@nem-naaaa "a hold meg hozott fél év alatt 13% felett, januárban 3%ot. Lehajtott fejjel tudomásulvettem.
Tiszta szégyen hogy aki ért hozzá jobban ért hozzá mint aki nem."

Nem teljesen értem, nem azt írtam, hogy aki maga kezeli a portfólióját, nem vehet bele Hold alapokat (bár én nem teszem).
Mára elég komoly irodalma van annak, hogy a pénzügyi befektetések pont az a terület, ahol aki (állítólag) ért hozzá és alapkezelőként kezeli a pénzed, egyáltalán nem biztos, hogy jobb eredményt ér el neked hosszú távon, főleg a költségei miatt, mint ha beteszed alacsony költségű ETF-ekbe. Sőt statisztikailag jobban jár aki ETF-eket tart, mint aki magas költségű alapokat, pláne alapok alapjait. A vagyonkezelőt és a privátbankárt szintén ne keverjük: a vagyonkezelő nem sales-es, de szerintem ott is ritka, aki a költség/sikerdíj miatt hosszú távon meg tud verni egy ésszel kezelt ETF portfóliót.

Rider, en még azt tudom elkepzelni hogy a bank historikus alapon mondjuk20 ev tavlataban latja hogy kulonbozo kamatpalyak eseten hogy valtozik az atlagos asset maturity (elotorlesztes included) es az atlagos futamidejet az össz forras oldalon tudja ahhoz igazitani mikozben a kamatot meg az fx-et ugy swappolja hogy az is nagyjabol pariban legyen az eszkozei strukturajaval. Nyilvan ez hirtelen nagy es nem rovid tavu anomaliak ellen nem ved mint ahogy egyedi esetben is keletkezhet vmekkora buko, de in the grand scheme of things igy fedezheti magat, big picture-t nez.

ha egy "sima" szabadfelhasználású jelszáloghitel vagy személyi kölcsönnel (ami 10% körül vagy alatta van) tesszük meg ugyanezt, egy fixnek tekinthető havi jövedelem esetén ami garantálja, hogy a hitel törlesztőt mindig ki tudjuk fizetni, ott mi lehet a kockázat?
Ha lemegy az állampapír kamata a hitel törlesztője köré, akkor az állampapír idő előtti eladása és a hitel végtörlesztése, egyéb költsége miatt kb 2 - 2,5 %-ot bukunk, de ez mondjuk pár hónap után már bőven fedezi az állampapír kamata, jól értelmezem? Mi lehet ezen felül kockázatos?

Siff
2023-02-13 at 04:50

Igen akkor így az ilyen ügyletek (hosszú fix kamat, de könnyed, díjmentes előtörlesztési lehetőség) kamatkockázata belesimul a nagy egészbe.
És ez esetben tényleg remek konstrukció egy ilyen arb ügylet az ügyfélnek. Megyek, utánakérdezek konkrétan... 🙂

naa

A szavaid minden normális (tapasztalt, képzett, stb.) privát bankos tanácsadónak a szíve közepében találnak. Szilárd meggyőződésem, hogy hosszú évekig, évtizedekig az a tancsadó tud nagy ügyfélállományt építeni, elkötelezett lojális és elégedett ügyfelekel aki nem sale-es módjára gondolkozik és cselekszik. Ez egyszerre szakmai és lelkiismereti kérdés is, áldott és sikeres az a bank, ahol ennek fényében és ismeretében döntenek az irányokról.

Túloldalról nézve az említett attitűd esetén minden komolyabb és értelmesebb ügyfél fejében amúgy is felvillan a piros lámpa, és menekülőre fogja, de legalábbis mindig bizalmatlan lesz.

Sok laikus írja, hogy így ETF meg úgy ETF. De ETF-ekkel óceánt lehet rekeszteni.Az csak egy eszközkategória, ezekkel kapcsolatban is számtalan döntést kell hozni (kiválasztás, súly, időzítés, stb) Egy laikus miért is tenné ezt jobban mnt az akinek ez a melója ?

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram