Feltöltős villanyórát minden bérbeadott ingatlanba
Azon gondolkodtam, ha nekem lenne kiadott lakásom és ha tényleg annyira drágulni fog a rezsi, ahogy ijeszteget vele a kormány, akkor én nem kockáztatnék, lecserélném a villanyórát előrefizetősre, az a biztos. Ez megakadályozza a rezsi felhalmozását is, ha a bérlő nem akar se fizetni, se kiköltözni.
Itt a leírás, hogyan kell igényelni. Egyszerűen feltölthető akár mobilappból is, az egyenleg lefogyása előtt napokkal már sípol, hogy töltsd fel, tehát a bérlő sem problémázhat rajta, úgy tűnik nem komplikáltabb a fizetés, mint egy hagyományos számla befizetése.
Ha neked van vele tapasztalatod, oszd meg a hozzászólásokban.
Jól működik most már a fizetési problémákat is meg oldották.
Az összeg tetszőleges lehet de minimum 1000 Ft.
Naponta egyszer lehet feltölteni.
A kód kB 1-5 percen belül jön meg (az Appon lassabb a weblapról azonnal)
Online a weboldalon keresztül (mvm next) vagy az alkalmazáson keresztül is tölthető.
Lehet elektronikus számlát kérni is.
Ritka esetekben előfordulhat hogy bár a kód megvan (és érvényes) de később az összeg levonása meghiúsul.
Ekkor 1-2 napon belül keletkezik egy számla amit kártyával be kell fizetni (határidő 1 nap) szóval érdemes erre figyelni.
Remélem tudtam segíteni.
Én a közelébe se költöznék olyan albérletnek, ahol ennyire nem bíznak meg bennem. De én azért bízzak meg maximálisan a főbérlőben.
Meg is lep hogy pont Miklós oszt erről infot – ugyanakkor nem hibáztatom, végülis ő a Kiszámoló 🙂
Alapesetben jobban véd mint a sima diktálós, de nem kerüli meg a rendszert “okosba”.
Egyébként saját használatra nem értem a célját, sőt a spórolás ösztönzést sem, én bérlőként használok ilyet, de ugyanannyit fogyasztok és spórolok, mint utólagos számlázásnál.
MVM next érdekel.
A tapasztalataim pozitívak, mert az albérlő maga intézi a fizetést. Amíg a feltöltés tart addig van villany, nem kell a leolvasással, diktálással, elszámolással bajlódni.
Elintézni sem volt nehéz a villanyóra cserét az akkor még E.ON-nál.
Ha jól emlékszem, viszont csak 1 fázisra ingyenes, 3 fázisra már fizetős.
Az egyetlen negatívum, hogy bizonyos albérlő jelöltek nem szeretik. Volt aki visszakozott, amikor kiderült, hogy a villany feltöltős.
Összességében jó rendszer.
+1 infó: Gázra nem sikerült elintézni az MVM-nél, pedig rengeteget leveleztem velük, valahogy mégis mindig eltérítettek. Szerintem ők csak a védett fogyasztóknak tartják fent ezt a lehetőséget…
Mi van ha elfogy a keret valamiből, a tulajdonos nem elérhető napokig én meg ülök a sötét és hideg lakásban, amiért kifizetem az átlagbér felét?
Egyébként nem most kéne lassan elindulnia lefelé legalább az albérletáraknak?
Viszont a mostani helyzetben rezsicsökkentett áron pár évre feltölteni lehet érdemes lenne…
Kevés életszerűtlenebb és megalázóbb dolgot tudok elképzelni, mint az ilyen töltögetős rendszert. A büdös életben nem kötnék semmiféle üzletet olyan tulajdonossal, aki így akarja kiadni az ingatlanát.
MGT-t (Műszaki gazdaságossági tájékoztatót) kell kérni. Területfüggő, mennyi idő alat fut át. Elviekben 30 nap alatt, különben jelképes 5000 forintos kötbért fizet. Nekem kb. egy hét alatt végig futott online az Észak-budai részen idén májusban. Végig mentem minden kért dokumentumon részletesen és nem volt hiánypotlás.
Szerintem ha maga a mérőhely nem felel meg jelenleg szabványos kialakításnak, akkor elképzelhető, hogy meg kell csinálni a feltöltős órának is. Maga a mérő”doboz” önmagában is lehet 150-200k, de ez már a dupla. Lásd google “hensel szekrény”.
Nem tudom mikor volt 200k. Pár éve? Most alaphangon van 4-500 ezer körül egy mérőhely szabványosítás.
Ha az ember ilyennel “veszít” bérlőt, már megérte. 🙂
Mikor lakást adtam ki, nekem nem jutott eszembe ilyen opció. Jó ötletnek tartom. A mágnesszelep a vízre és a gázóra is.
Több rémtörténetet hallani a kifizetetlen számlákról.
Egyébként ha már albérlet, Mo-n milyen jogi alapja van pl. bankszámlakivonatot, munkahelyi referencia levelet kérni? Mikor Írországban dolgoztam ott kértek, illetve a munkahelyem is felhívták, hogy valós-e a referencia levél.
Adtunk ki lakást egy dél-afrikai bérlőnek, ő már ezeket a szerződéskötéshez hozta.
Azért nincs ám olyan kevés albérleti lehetőség Budapesten.
Csak ennek nem ilyen erőlködésszagú izmozással kéne eldőlnie hogy ki mennyit enged.
Engem pl. pont hidegen hagynak a rémtörténetek, nekem ez nem ér annyit hogy így alárendeljem magam.
Pedig voltam feketén albérletben és az sem volt leányálom.
Az “élni és élni hagyni” elv már kiveszett a világból?!
Nekem van olyan ismerősöm aki családi házat adott ki. Elegánsan járt el: a bérlő a nevére vette az órát, majd milliós hátralékot halmozott fel gázból, mivel azzal fűtöttek. A végén a bérlő angolosan távozott. És ez még egy jó történet, mert a bérlő legalább elköltözött. Ha a bérlő a nevére veszi az órát, a szolgáltató nem adhat ki információt még a hátralék mértékéről sem adatvédelmi okok miatt.
Én egyik albérletben sem iratom át a bérlő nevére az órát. Mindenki elküldi a havi óraállásokat, azt én lejelentem és hónap végén elszámolunk (kivéve a villanyt az egy db előrefizetős albérletben) és mindenki megkapja a számlákat.
Szerintem nem rosszhiszeműség egy kicsit bebiztosítani a saját érdekeidet. Ha jó a kommunikáció sok minden megoldható.
Nem is tudom hogy jut ilyen egyesek eszébe. Ha jön egy áramszünet és víz se lesz, akkor a bérlő mit fog szólni? Modern fűtési rendszereknél (cirkónál vízpumpa, termosztát stb árammal megy) meg ha nincs villany fűtés se lesz, elég a villanyt korlátozni.
Itt Ausztriában nincs áram a lakásban, csak ha bemész a Stadtwerkéhez, viszed a szerződést, és saját nevedre megkötöd. Aznap délután be is kötik az áramot, és saját neveden vagy felelős a fogyasztásért. Kaptunk 12 darab 90 eur csekket 3 főre, bár átutalással fizetek.
Itt 7 féle kuka van, bio (hetente viszik, minden kaja, zöldség és gyümölcs), papír, műanyag (2 hetente), minden más (havi 1x). Az utcán van egy nagy fehér üveg, színes üveg és fém kuka. Ezért 3 főre 9,90 eur havonta a díj.
Mindent fogyasztót az albérlő nevére kell írni, és ő legyen érte a felelős.
Szóval az egyetlen biztonság amiket már leírtam. Nekem a villanyórát ingyen cserélték feltöltösre.
A bizalomról meg annyit, hogy szép dolog, de egy vad idegen embernek fogod kiadni a lakást, akivel max egy órát beszélsz. Ez alapján döntsd el, hogy mit fog csinálni egy krízishelyzetben: munkahely elvesztése / párkapcsolati gondok / válás. Mert ugye bármikor szembe jöhetnek ilyenek.
Vagy ott van az én esetem. Totál becsületes bérlőként. 1 hónappal újítás előtt egy szívműtét. Tulaj családja kb fegyvert fogott a tulajra, h miért nem volt közjegyzői okirat. Utána egy hónapra lett. 2 nap csúszás miatt.
Egy szóy mint 100 amikor a tulaj több millió forintot kockáztat úgy, h téged a ** életben nem ér utol, akkor teljesen jogos az, amit Miklós írt. Akinek meg nem tetszik az így járt.
Mi az eletszerubb?
1: Ki akarom adni a lakasom, ami evtizedek munkaja volt, aztan mikor megjon a berlo, akkor majd azon leszek, hogy mindenaron kib@sszak vele.
2: Jon egy berlo, aki kethavi kauciot kockaztat, ami kb egyhavi fizetese, majd azon lesz, hogy ingyen lakjon.
Melyikrol hallottatok mar, mert en az elsorol meg soha, a masodikbol meg renegeteg van.
Elszallo rezsiaraknal meg nyugodjatok meg, hogy lesz is boven olyan, aki majd halmozza a tarzozast, es a nem tul eber tulajok ra is fognak erre faragni rendesen.
A bérbeadónak amúgy 15% SZJA kötelezettsége van; ha általány költséget számol (a bevétel 10%a), akkor is 13.5%. Az egy 150ezres albérletnél havi 20eFt – ha a tulaj ezt benyelné, már nem érné meg lakásba fektetni, az árérzékeny keresleti oldalra nem tudná átháritani.
Ez után már csak rendesen papirozva (alapból hendikepes így albérlöt találni, elég pitiánernek tartom pedig hogy más lakásán élsz csak úgy, “meg van beszélve).). tételes (számlával igazolható) költségelszámolással, az adóalapot minél jobban csökkentendö már egész jó matek jött ki – semmi okosba’ szerelgetés, semmi. Borzasztó nehéz volt így albérlöt talàlni, de még úgy-ahogy pluszba jöttünk ki.
ha általány költséggel néztük volna és azt a 13.5%t beépitjük az árba akkor esélytelenül indulunk a piac kínálati oldalán; ha meg benyeljük úgy épp csak a pénzünk értékét tartja a kiadás, befektetésnek pocsék.
Nem is régi sztori, mikor egy családi ház bérlésénél (talán papirozva is volt) a rezsit nem fizetö bérlönek adott nagyobb jogot a rendörség-biróság, különféle alapjogokra, stb. hivatkozva. Az átiratott közmüveket se tudta a tulaj kikapcsoltatni, stb., az önkormányzat is átnézett felette, kilakoltatás helyett. Bármilyen meglepö, de a mai Magyarországon nagyobb joga van a más magáningatlanját bitorlónak, ha beleáll, mint a tulajnak.
Ha egy banki kivonat, munkáltató igazolás vagy elözö referencia probléma – az nem bizalomgerjesztö.
Normális, igényes lakás tulaja nem szeretné bárki jöttmentnek kiadni. nem szeretetszolgálat az ember, és végsö soron nem a bèrlö tesz neki szivességet, hogy kiveszi – a normális, valóban ár/értéken lévö albèrlet ritka, és van rá 15 másik jelentkezö. Az ingatlan kiadás elsösorban üzlet, teljesen standard már akar interjúztatni, versenyeztetni is a jelölteket – persze ha te magad is tisztessèges vagy, és közép-hosszú távban, tisztázott szabályok (pl. bérleti dij mikor emelhetö) szerint adnád ki.
a vadkapitalizmus tünetei.Mutatkozik ez többek közt a piaci tényezőkben.
Igen mára már igénytelen olcsó leértékelt szolgáltatásért fizetünk viszonylag nagy összegeket. Mára bebizonyosodott hogy egyes elektromos cikkeket és a hozzá tartozó áramforrást dobhatjuk a kukába.Nincs mit tenni.
Ennyit a modern vadkapitalizmusról.
Ellenkező esetben hasonló lelkületű bérlőt kívánok 🙂
Teljesen egyetértek veled, hogy ha ilyen miatt veszít az ember bérlőt azzal nagy valószínűséggel minimalizálja a kockázatot.
Nekem sajnos volt alkalmam végigvinni egy kilakoltatást mint tulajdonos. Mivel nem volt közjegyzővel hitelesítve a szerződés, ezért közel 1 évig tartott a pereskedés és ez idő alatt tetemes összeget kellett befizetnem a közmű szolgáltatók felé amit ha az új szabályok mellett kéne fizetni milliós tételek lennének.
Mivel az ingatlanba nem tudtam bejutni ezért annyit tudtam csak csinálni, hogy a villanyszámla nem befizetésével megvárom míg kikapcsolják azt. Ez a folyamat fél évbe került.
A vizet én úgy tudom nem zárhatod el, mert ebben esetben még te ütheted meg a bokádat ha perre megy a történet.
Összességében nekem simán megéri a feltöltős óra, sok országban ez teljesen normális ha meg nem jelent gondot anyagilag előre feltöltőd 1 évre.
A villányt meg a gázt úgyis lekapcsolja a szolgáltató egy idő után, ha nem fizetik.
A mérőcsere kb.5000 Ft/amper (attól függ, mekkora órát kérsz), pont nemrég jártunk utána.
Nem lesz mérőcsere:)
10 Misi felett EUR, USD-t hol érdemes venni?
Ersténél van számla, de hát nagyon kaki az árfolyam náluk.
Sajnos a wiseban, revolutban annyira nem bízok.. wise két hét alatt sem tudta a számlámat megnyitni, hivatkoztak valami közszereplő ellenőrzésre.
Külföldön ez már nagyon rég bevált módszer, nem véletlenül.
Köszönd azoknak a bérlőknek, akik maguk után rendezetlen közműszámlákat hagyva szükségét keltették ennek a megoldásnak. És örülj a módszer terjedésének, hiszen ez Téged véd, mivel a nemfieztő bérlők által keletkezett károkat az albérleti piac nem Rád, mint fieztő bérlőre fogja ráterhelni! Sőt, szerintem a 2 havi kaució nevetségesen alacsony összeg egy olyan országban, ahol a kilakoltatási moratórium ennél több hónap évente és egy lakáskiürítés iránti per akár több év + a végrehajtása. Tehát tedd félre az egód és gondolkodj józanul! És tudod mi a megalázó? Az, hogy bérlő helyett albérlőt írsz.
Minden ilyen megoldás – mérős óra, bérleti szerződés, közjegyző előtt tett kiköltözési nyilatkozat – arra az esetre van, ha beüt a krach. Jobb előre rendezni mindent, és akkor nem lesz vita, ha pedig valóban beüt a krach, akkor sokkal tisztább lesz a helyzet, és nem akkor kell elkezdeni kókányolni. 🙂 Én ebben nem látok semmi rosszat, hogy tisztázzuk a kereteket.
Hogy személyes példát is mondjak, egy ránézésre jó szándékú ficak költözött be a lakásunkba. Elmondtam neki, hogy mi van a szerződésben, eljött megírni a kiköltözési nyilatkozatot is, megmondtam miről szól, és hogy ez mire való. Aláírt mindent, majd pár hónap múlva tudtunkon kívül beköltöztette a barátnőjét és annak a gyerekét, majd elkezdte nem fizetni a bérleti díjat.
Bízz a legjobbakban, de készülj a legrosszabbra. 🙂
Nyilván van, akinek nem tetszik, annak joga van úgy dönteni, hogy nem költözik ilyen albiba. A bérbeadónak meg joga van olyan feltételekkel kiadni a lakását, amilyennel ő érzi jól magát. Nem bizalmi kérdés ez.