Ha már KSH
Az előző cikket az átlagkeresetekről kiegészítettem iparági és területi elosztási adatokkal. Közben a KSH oldalán ott van ez az infografika is, ami meglepően ötletes és igényes, bár hogy mi a pontos célja, arra nehéz rájönni. Ha csak az nem, hogy sokkal többen házasodtak 50 éve és akkor is inkább késő ősszel. (Gondolom a mezőgazdasági munkák miatt akkor értek rá az emberek jobban. Ezért is volt a legkevesebb esküvő aratási időben.)
1, Lett bor és pálinka, elmúlt már a szüret is.
2, Disznót lehetett vágni.
3, Volt már tyúk a leveshez.
4, Volt kacsa és liba sütni.
5, Készen volt a lekvár a süteményekhez.
6, Beérett a mák is.
7, Letermett a dió is.
8, Volt elég tojás: sütemény, levestészta, rántottezaz.
Valamint készen voltak minden lényeges mezőgazdasági munkálatok, amik az egész évben felneveltek és megtermeltek feldolgozásával jártak.
Gratulálok! 🙂
Nekünk kora őszi volt, éppen azért is, hogy kerüljük a kánikulát. Utána jutott eszembe, hogy szilveszterkor kellett volna tartani, mert jó esetben hóesés van, éppen elmúlt a karácsony, de még fent vannak a szép díszek, a bulikényszer is megoldódott, végre lehet egy jó szilvesztere az embernek.
A non plus ultra pedig: általában mindenki ráér, és másnap is. 😀
Egyébként érdekes, hogy pár év alatt mennyit drágult az esküvő. Mi 4 éve házasodtunk. Egyik barátom most fog és brutális árakról beszélt. Kb mindenre két-háromszoros árat mondott, mint ami nekünk volt, pedig nem az a pénzszórós fajta ember.
Csak egy példa: mi egy eléggé felkapott és nagyon profi fotóst (2-en voltak) béreltünk fel. Akik szombaton a készülődéstől késő éjjelig voltak, majd esküvő után hétfőn egy egész napos menyasszonyi ruhás, sok helyszínes fotózást csináltak 160e Ft-ért.
Elmondása szerint ennyiért már csak a hobbifotósok álltak volna szóba vele. A többi dologra ugyanez igaz. Ráadásul azt mondja, hogy alig talál fotóst, helyszínt, vőfélyt és minden egyebet, mert teltház van hónapokra. Anno mi nyár közepén simán válogathattunk a hétvégéből.